|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2011 23:35:52   
Anoniman
Tašo ja bih nastavila sa nošom. Ne bih ga stavljala na wc šolju, mislim da je tako maloj deci zgodnija nona, a ne bih ni prebacivala govance, možda je njima to zbunjujuće, a svakako će ukapirati pravi put da se ono nađe u noniuser posted image U svakom slučaju, ako on zna kada će da kaki, makar pola minuta unapred, to je sasvim dovoljno da počnete proces odvikavanjauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2011 23:38:33   
madre
znas koji je moj problem letos bio! oblacila sam mu gacice, i par puta kada se upiski, oklizne se, izlete mu nogice napred i odvali glavom od parket... posle vise nisam smelauser posted image
a kako stignes da mu skines tu pelenu i pantalonice a da se ne ukaki?



< Poruku je uredio madre -- 11.12.2011 23:39:36 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.12.2011 21:58:22   
zoća
Mihajlo već par dana taži da kaki u nošuuser posted image user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.12.2011 22:35:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: madre


a kako stignes da mu skines tu pelenu i pantalonice a da se ne ukaki?




Vičem NE NE, NO NO, NEMOJ DA KAKIŠ, IDEMO NA NOŠU. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.12.2011 22:36:03   
zoća
Tash genijeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.12.2011 22:36:38   
Anoniman
Naravno, uglavnom se ukaki. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 1:23:46   
liliana
Naša noša i dalje ima zube... i uješće Tinu za dupence ako se slučajno zezne da sedne na nju... Jbt. šiznuću više...user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 12:25:19   
Verus
Helena je htela da sedi na nosi dok ovo nije pocela da radi.  Uzela sam prenosnu dasku i stavljam je ponekad, i ona sedi i vice "a a a " kao stenje dok kaki, ali jos nista nije uradila.  Ide sa mnom u wc radujemo se zajedno "jer je mama pi pi" i tapsemo, pa onda hoce ona da sedi da tapsemo njoj.  Hoce wc papir da "brise koku" i onda hoce da baci i da pusti vodu, a ovo izmedju nistauser posted image   Za Bozicne praznike ne radim 4 dana za redom i kupila sam gomilu gacica i one plasticne sto idu preko, i ima samo to da nosi.  Zapitkujem je non stop jer mora da ide na nonu, pa sad, nadam se da cu uspeti uskoro bar da je "nateram" da kaki gde treba.

Taske ti radi kako on voli, ako hoce nosu, mozes i dalje to pa nek sedi i gleda crtic itd. Primetila sam da H kaki ujutru oko 9 ili 10 i popodne oko 5-6.  Juce je kakila  oko 2 (kaki bar 2 puta na dan!!), tako da cu tako da pratim i da "hvatam".  Mislim da piskenje onda dodje posle toga nekako samo, kad oni sve to lepo skontaju...
IZVORNA PORUKA: madre

mi jos ne koristimo nosu. ne znam kako uopste poceti sa tim?
kupila sam je jso letos i kako ga stavim tako on sidje, nema sanse duze od sekund i po da se zadrzi na njojuser posted image
pa ako mi mozete objasniti korak po korakuser posted image kako ide taj proces?
nisam planirala jos uvek to privikavanje, tek na leto, ali ko zna...


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 12:35:05   
Anoniman
Ma ja se svesnom piškenju u nošu ne nadam još. To se tako usput desi. Ali kada bi bar kakio... Sad sedi na wc šolji...

Juče, on u ogradici, dere se da ga izvadim, ja kažem da ne mogu jer moram da kakim. On se lupa po guzici i viče kaka. Kažem, "Ne ti, mama će da kaki", a on se uspenje na ogradicu da ga izvadim. Izvadim ga, a on trk u WC, čupa pantalone sa sebe, diže prenosnu dasku, seda gore, i čačka papir i viče NO NO. user posted image Posle nekog vremena smo ustali jer je pretilo da će mama da se ukaki ako se on bude još dugo izmotavao. user posted image Čak i je i Luka došao da bodri situaciju "Ajde Mare, ovako AAAAAAAAAAAAAA" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 13:18:30   
MarijaBg
Mislite li da je rano da pocnemo sa nosom? Uvek kad hoce da kaki, provalim je, ucuti se, pocne da slaze face, pa krene... Obicno kaki 2 puta dnevno, u slicno vreme, sat vremena posto ustane ujutru ili posle dorucka, pa popodne oko vecere. Inace lepo sedi, ume da stoji sama...
Plasim se da nece shvatiti, pa cu je prekinuti ako krenem da je skidam kad pocne user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 13:27:51   
Olga75
Marija , mislim da je malo rano ali ti probaj 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 13:39:25   
minna
Mi ne kakimo u nosu. Nekoliko puta je kakio, ali ujutru kad znam da ce da se ukaki. Razume me kad mu kazem...pre neki dan mi je doneo nosu jer sam mu pricala kako ce kad nauci da kaze, kakiti u nosu a ne u pelenu...on je doneo i seo obucen. Do proleca ne verujem da cu se mnogo truditi da ga naviknem, kad bude toplije pa nam bude lakse da se skinemouser posted image Za sad cemo samo da hvatamo kaku i da vezbamo da kaze ka-ka, jer jos ne zna to da kaze. A i sedi na njoj 3 sekunde, ustane i stavi je na glavu...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 14:07:46   
MarijaBg
Ona ne trpi da bude ukakana ni 2 sekunde, od rodjenja je tako, ako se ukaki u toku jela moramo da prekinemo da bi prali guzu. Jasno pokaze kad hoce da kaki. Uvek kaki u sedecem polozaju. Zato sam mislila da probam. Samo se plasim da se ne uplasi i zbuni user posted image I mene su poceli da stavljaju na nosu sa 8 meseci, a vec sa 15 nisam nosila pelenu ni nocu. Sa bratom su isto pokusali, a on je nosio pelene skoro 3 godine.
Ne ocekujem nista, samo bih da probam, zanimalo me, jel ima neko ko je tako rano krenuo i ima li neki savet?

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 14:10:15   
Sanjica26 RR
Marija, nista te nece kostati da probas. A, ako se sad zbuni onda ce hteti kasnije kad bude bila svesnija zasta sluzi nosa..
I mene Teodora vuce za rukav kad se ukaki. Ali jos nismo poceli. Ne moram da zurim. I ovako je sve rano pocela da radi. Ne mora i ovo.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 14:11:56   
Anoniman
Ako se dobro sećam, ja sam Luku počela da stavljam sa 9 meseci jer je uvek kakio u isto vreme. To je jako lepo funkcionisalo dok nije dobio proliv sa oko godinu, i tada je sve otišlo do vraga. Pelenu je skinuo nešto pre drugog rođendana.  KLIK

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 14:15:16   
vukosava
Meni stric kaze da su ranije odvikavali decu od pelena znatno pre jer su morali non stop da peru pelene i da je to prolazilo na sve strane. A sad kad pampers hvata sve, lakse i bebama i mamama...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 14:24:38   
Snelle
IZVORNA PORUKA: liliana

Naša noša i dalje ima zube... i uješće Tinu za dupence ako se slučajno zezne da sedne na nju... Jbt. šiznuću više...user posted image


I Lana se plaši noše user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.12.2011 16:48:33   
zeljo
Mi smo vec pokusali i ne ide!!! Mada, sam ja verovatno, baas poranila user posted image Kupili lepu nonu, medjutim, krene u dreku istog momenta, kad je spustim. Mozda, bas zato sto je primetim da ce da kaki, pa je prekinem. I moja beba lepo sedi, ali joj u nosi upadne guza, pa je mozda ona plastika i pritiska, iako je ja drzim da skroz ne upadne.
A tako sam se radovala da ce da prihvati nosu, jer, inace je jako prilagodljiva. user posted image
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mislite li da je rano da pocnemo sa nosom? Uvek kad hoce da kaki, provalim je, ucuti se, pocne da slaze face, pa krene... Obicno kaki 2 puta dnevno, u slicno vreme, sat vremena posto ustane ujutru ili posle dorucka, pa popodne oko vecere. Inace lepo sedi, ume da stoji sama...
Plasim se da nece shvatiti, pa cu je prekinuti ako krenem da je skidam kad pocne user posted image


(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kada privikavati na nošu?
27.12.2011 13:36:19   
Cvorak
Ja sam tako kupila nošu detetu sa nekih njenih 8 meseci. A njena guza mala, noša prevelika i neudobna. Odustala sam tada da ne bi navukla otpor. Sa njenih godinu dana sama našla najmanju nošu (što se tiče odvora i širine zidova) , proizvođač Curver. Ima da se kupi u Tempu i u Merkatoru. E, od tada veoma uspešno koristi nošu. Mislim, nosi pelenu, ali 80% radnji obavi u nošu.


P.S. Hehe, koliko puta sam upotrebila ključnu rečuser posted image



< Poruku je uredio Cvorak -- 27.12.2011 13:37:51 >

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kada privikavati na nošu?
27.12.2011 14:36:13   
gagana83
IZVORNA PORUKA: vukosava

Meni stric kaze da su ranije odvikavali decu od pelena znatno pre jer su morali non stop da peru pelene i da je to prolazilo na sve strane. A sad kad pampers hvata sve, lakse i bebama i mamama...

Ima tru jos jedna stvar.
U jednokratnim pelenama dete ne oseti da je mokro i ne konta da se upiskilo, a u pamucnim oseti da je mokro kad se upiski. Valjda zato deca u pamucnim pelenama ranije pocnu da piske na nosu.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kada privikavati na nošu?
27.12.2011 15:12:06   
snješka
Djeca nisu ni psihološki ni fiziološki spremna na nošu prije druge godine. Njihovi nervni putevi nisu dovoljno sazreli da bi mogli da koriste nošu sa npr. godinu dana.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kada privikavati na nošu?
27.12.2011 15:33:16   
gagana83
Ne znam snjeska sta da mislim o ovome. Sad pedijatri pricaju tako. Mada neki kazu ne nosa pre 18 meseci, neki ne pre 2 godine, a neki spominju cak 3 godine(ovo mi je vec nevidjena glupost)
Moje dete je sa 21 mesec naucilo na nosu, bez problema i vrlo lako a sigurna sam da je mogla i ranije, samo sam ja cekala leto.
A cinjenica je da su ranije deca mnogo pre prestajala sa koriscenjem pelena.
Nekad je bilo cudno videti dete od 2 godine kako nosi pelene, a sad suprotno- mom detetu su se svi cudili kako je rano prestala da nosi pampersuser posted image Pa kako rano skoro 2 godine?
Ako mene neko pita(a ne pita me nikouser posted image )sa nosom se moze poceti sa godinu i po-dve, mada opet, sve zavisi od deteta.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 15:29:26   
Shishica
Pa mozemo mi stavljati dete od kad hocemo na nosu, ali kad ce nauciti da samo trazi kad treba.. kad? Za to ima odredjeno vreme, tamo - vamo..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 15:46:54   
nela79

IZVORNA PORUKA: snješka

Djeca nisu ni psihološki ni fiziološki spremna na nošu prije druge godine. Njihovi nervni putevi nisu dovoljno sazreli da bi mogli da koriste nošu sa npr. godinu dana.


A moja svekrva mene ubjedjuje da je jedno njeno dijete poslije 9.og mjeseca nije vise koristilo pelene. Ja sad pogledam ovog svog bebana koji ce uskoro da napuni 9. Ne zna jadan ni kako se zove a ne kako da kaze da mu se piski. Pa dobro , ko je ovdje lud. user posted image

Da se razumijemo nisam za to da dijete od 3 godine nosi pelene. Oko druge godine je realno ocekivati da se pocne sa treningom :). Rijetki su sretnici koji se oko godinu ipo rijese pelena

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 15:53:43   
IVA 11
Mi smo imali uspjeha ali kad je najbolje bilo morali smo na operaciju i on od tad ima strah. Kupila sam obicnu Chicco nosu i pomalo opet pocinjemo, samo kad kaki naravno...A vjerujem da cemo se rijesiti pelena na ljeto, tad ce imati dvije godine. user posted image

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAME KAŽU: Pomoć protiv komaraca - MAPEZ s...
Mapez sprej je mnogim mamama pomogao u borbi sa komarcima, a njihova iskustva objedinili smo na jednom mestu i sa ponoso...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here