|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.4.2013 21:16:44   
Anhelito
Imam jedno pitanje mozda i cudno ali meni je ovo prvo dete pa i nije cudno sto ne znam sve. user posted image Interesuje me kada dete krene na nosu, znaci kada ustali neku naviku da obavlja nuzdu van pelene, kako se ponasate kada ste napolju sa decom. Sta radite ako ste u parku i dete zatrazi da piski ili kaki?

< Poruku je uredio Anhelito -- 16.4.2013 21:17:33 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.4.2013 21:19:37   
minnica
Mi zalivamo travicu. user posted image

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.4.2013 21:21:09   
Anhelito
user posted image i sa kakom tako?

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.4.2013 21:24:46   
minnica
Ako u blizini nema ni kafića ni bilo kakvog toaleta, ja bih joj dala da obavi u travu, pa bacila u korpu. Nije nam se još desila velika nužda napolju.

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
17.4.2013 10:05:55   
Modessty
nama se dešavalo da mu se kaki u sred parka, a kad smo ležali u blnici pre mesec dana, desilo se da je kakio na zelenoj površini ipsred samog ulaza u bolnicu. Jest malo bezveze ali nije imalo šanse da stignemo do bilo kog toaleta . Lepo deteobavilo to na travicu, pokupili u kesu uz pomoć čistača koji se tu zateko i u kantu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
17.4.2013 10:09:55   
Tiziana
Moja cerka ima uskoro 19m, pocela je ujutru redovno da ide na nosu, i jos ako se desi nekad u toku dana.Sama trazi,zanimljivo joj je,a vidi i brata pa hoce i ona. Ja se nadam da ce nama jasle pomoci u odvikavanju kao sto su nam pomogle i kod brata sa kojim nismo imali dana navikavanja kod kuce.samo su rekli skinite mu pelenu i kod kuce,on ovde sve obavlja na nosi i to smo i uradili.jos nije imao 2 godine..

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.4.2013 11:14:25   
Anhelito
Videla sam bas juce u parku jedna mama ponela nosu, stavila kesu u nju, mali seo, obavio sta ima i to je to. Pokupi se kesa i kao da nista nije ni bilo user posted image Sto se tice navikavanja na nosu, A ima 14 meseci ali poceo je da se intersuje za te radnje u kupatilu pa se razmisljam da li da probam da ga stavim na nosu da veliku nuzdu obavi tu posto ima otprilike neki ritam kada kaki. Ne znam da li da pokusam do zime da ga naviknem na nosu da iskorisitm lepo vreme koje dolazi.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
29.4.2013 10:04:39   
mirks
mame imam problemuser posted image

moje dete je krenulo zadnjih sedam dana da nosi gacice....sam je trazio jer smo dobili knjizicu misko pisko i trazio je da skine pelenu i isli smo da kupimo gacice...prva tri dana je piskao malo ali je ostalo sve zavrsavalo u nosi....zadnja cetiri dana svaki put kada mu se piskilo trazio je regularno...nijednom nije pustio u gaciceuser posted image ....ali PROBLEM je ovaj- kaki mu se i pokusavao je pre 3 dana celo prepodne da kaki na nosu...na kraju mi je rekao-ne mogu na nosu stavi mi pelenu...posle 2 minuta je kakio-stojeci....juce ista situacija....mucio se mucio i na kraju trazio pelenu....ima li neko ideju sta se desava kako da uspem da ga privolim da kaki na nosi? ja mu pricam sve vreme ali......zao mi je kada vidim da se muci i stavim mu pelenu? da li pravim gresku? POMAGAJTE....

_____________________________

Imajte strpljenja, jer ne postoji drugi nacin da danas koracate kroz zivot. Budite strpljivi i nemojte sve uzimati preterano ozbiljno. Podjite do velike trznice i kupite sebimalo bestrasca!

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
13.6.2013 11:24:40   
Anck Su Nmaun
Napokon je pomalo pocela da trazi nosu i da piki i kaki user posted image bas sam srecna... imamo sanse da ostavimo pelene ovog leta user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
13.6.2013 11:27:15   
minnica
user posted image imate vremena, tek je počelo leto.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
13.6.2013 11:34:41   
salle
uf, ne zelim da se setim.....

moje dete je jedva skinulo pelene... mi smo mu kao oblacili gacice, medjutim, bio je u stanju da ceo dan ne piski!!! ni u nosu, ni u gacice, ni u solju, ma nigde, samo pelene! e kada smo uspeli da ga ubedimo da treba da piski u nosu, nije hteo da kaki u nosu, uzas! onda je trazio da mu se stavi pelena da kaki, i odmah ga operemo, obucemo gacice, i kao ok. medjutim, rodi mu se brat i on nece pelene da kaki, a nece ni na nosu, po 7-10 dana se previja po kuci i nece da kaki!
sedi on na nosi place, sedim ja pored njega i placem! dr nam nala neki prasak da pije, kao nema sanse da ne kaki, medjutim, njega je samo stomak jos vise boleo jer se svim silama stiskao da ne kaki! stalno sam pokusavala da razgovaram sa njim zasto nece da kaki, i nikada nisam uspela, jednostavno me kulirao! jednu noc se zaplakao i kukao da ga boli stomak, ja ga molim da kaki, a on nece, i kroz san mi kaze, ISPRLJCU NOSU!!!
sutradan je nekako pristao da kaki, na jedvite jade, i odmah me pitao hocu li da operem nosu, i isao samnom u kupatilo da vidi da li je oprana!!!






(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
13.6.2013 11:46:02   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: mirks

mame imam problemuser posted image

moje dete je krenulo zadnjih sedam dana da nosi gacice....sam je trazio jer smo dobili knjizicu misko pisko i trazio je da skine pelenu i isli smo da kupimo gacice...prva tri dana je piskao malo ali je ostalo sve zavrsavalo u nosi....zadnja cetiri dana svaki put kada mu se piskilo trazio je regularno...nijednom nije pustio u gaciceuser posted image ....ali PROBLEM je ovaj- kaki mu se i pokusavao je pre 3 dana celo prepodne da kaki na nosu...na kraju mi je rekao-ne mogu na nosu stavi mi pelenu...posle 2 minuta je kakio-stojeci....juce ista situacija....mucio se mucio i na kraju trazio pelenu....ima li neko ideju sta se desava kako da uspem da ga privolim da kaki na nosi? ja mu pricam sve vreme ali......zao mi je kada vidim da se muci i stavim mu pelenu? da li pravim gresku? POMAGAJTE....


Kakanje je većini problem koliko vidim. Meni su pričali kako je na noši najprirodniji položaj za kakanje, meni taj položaj nikako ne izgleda normalan. Ana je jako retko kakila na nošu, više na adapter na wc šolji. Moj savet ti je da kupiš adapter za wc šolju i tako probaš da ga privoliš. Uz to bi bila poželjna i ona stoličica/pručka da može da stavi nogice jer je jako nezgodno da kaki ako mu noge vise (to sve čitala na jednom sajtu koji je namenjen roditeljima i deci sa problemom privikavanja - gledala sam jer sam već ozbiljno razmišlala da idem kod psihologa zbog problema sa skidanjem pelena). Gledam po sebi, nikad se ne savijam napred, već se uvek skoro naslanjam na wc dasku kad kakim.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
13.6.2013 20:36:12   
Odri Hepbern
A kada poceti sa stavljanjem deteta na nosu? Mi imamo 10m i mislila sam da pocnem sa privikavanjem. Da li je rano? Kako da pocnem? Prva beba pa nemam iskustva.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
23.6.2013 23:44:27   
kliklik
Mi smo skinuli pelenu s dve godine i tri meseca. Ja stvarno ne bih mnogo ranije pokusavala, pre svega jer sam lenja. Manju decu moras non stop da podsecas i nudis im nosu, a posle druge godine to stvarno ide samo od sebe, brzo i jednostavno. Nama je upalilo piskanje na travu, to kad je prvi put probala, vise nije htela pelenu i svaki put je kazala kad hoce da piski, i naravno uvek je htela napolju, osim uvece, jer ne voli mrak, tad je pocela da radi nosa. Pre toga je u vise navrata sedela po pola sata, gledala crtani, al bez rezultata, onda sam sklonila nosu i resila do leta da ne pokusavam, al eto, slucajno je uspelo tokom prolecnog raspusta. Kakanje je jos mesec dana obavljala u peleni, pa smo na foru uspeli da i to prebacimo u nosu. Nocnu skidam za koji dan, jer je suva 5-6 noci nedeljno.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 0:15:26   
Anoniman
odri hepbern, moje misljenje je da treba sto pre poceti sa navikavanjem na nosu. naravno da niko ne ocekuje da dete od 10 meseci skine pelene, ali je bitno da se navikava na nosu i da zna cemu sluzi, da mu nosa ne bude strana. puno slucajeva znam da su ljudi cekali i cekali a onda dete od 2 ili 2,5 godine prosto nije htelo da sedne ni na minut na nosu, odmah bi ustajalo, jer nije steklo naviku sedenja na nosi.
mislim da vam nije rano, moje dete je sa 8,9 meseci vec naucilo da kaki na nosu, doduse sticajem okolnosti, jer joj je bila tvrda stolica pa joj je tako bilo lakse. i piskila da na nosu dosta ranije pre skidanja palena, ali nisam mogla potpuno da ih skinem jer je bilo hladno. tek smo sa 21. mesec potpuno presli na gacice. moj savet ti je da je slobodno stavljas, ujutru cim se probudi, pa pre spavanja, pa posle spavanja.. da se navikava.

(odgovor članu kliklik)
  Direktna veza do poruke: 565
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 8:01:08   
Anck Su Nmaun
Moja curica ima 21 mesec, i pocinjemo odvikavanje od pelena, ali ona i dalje ne voli nosu i nece da sedi.... dal sam pametna sto uopste pocinjem s odvikavanjem neznam, ali neznma kako da je drugacije nateram da sedne na nosu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 9:48:23   
Tiziana
Evo mi danas 21m i poceli smo da se odvikavamo,ali ne deluje mi da cemo se skoro odvici,osim ako ih u jaslama ne poteraju sve na nose kao sto je bio slucaj sa sinom.ona hoce da sedi na nosi(to odaaavno,ima sigurno bar 6m),ali uglavnom nista ne uradi ili ako je stavimo ujutru kad se probudi piski i nekad kaki. ceo vikend je bila u gacama,ode u cose,cucne,ispiski se,ustane i nastavi dalje da se igra. ili na terasi samo rasiri malo noge,piski, i pravi se kao da nista nije bilo.mokre gace joj naravno po ovoj vrucini ne smetaju.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 9:51:26   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Evo mi danas 21m i poceli smo da se odvikavamo,ali ne deluje mi da cemo se skoro odvici,osim ako ih u jaslama ne poteraju sve na nose kao sto je bio slucaj sa sinom.ona hoce da sedi na nosi(to odaaavno,ima sigurno bar 6m),ali uglavnom nista ne uradi ili ako je stavimo ujutru kad se probudi piski i nekad kaki. ceo vikend je bila u gacama,ode u cose,cucne,ispiski se,ustane i nastavi dalje da se igra. ili na terasi samo rasiri malo noge,piski, i pravi se kao da nista nije bilo.mokre gace joj naravno po ovoj vrucini ne smetaju.


Tiziana, i I je tako radila (ćoše, završi sve i sva srećna) ali ona nije htel da sedne na nošu.
Kad je počela da sedi na noši sve smo završili za 3 dana i to u sred zime sa 2 god 3 meseca.
Samo je češće stavljaj na nošu i videćeš napredak za koji dan!
ne vraćaj pelenu ni pod tačkom razno!
Lepo je vreme uspećete user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 10:08:24   
Anck Su Nmaun
I kod nas isti slucaj...sto mi malo daje nade!
Ona sedne al nikad skoro da obavi nesto na nosi. Ustane s nose i onda obavi user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 10:44:05   
Tiziana
Moj sin se pre 2 rodjendana oslobodio pelene i to preko noci(bar sto se mene tice).Naucio je u obdanistu i samo su mi rekli nemojte ga vise dovoditi u peleni,on ovde sve radi na nosi! :-) Ja nit luk jela nit luk mirisala :-) Ja se nadam da ce i sa njom biti isti slucaj,ali ipak moram i ja da probam kod kuce nesto da uradim jer je ona mnogo pre njega(mislim u ranijem uzrastu,a videla od njega) pocela da trazi nosu,da skida pelenu itd..

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 11:59:08   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

I kod nas isti slucaj...sto mi malo daje nade!
Ona sedne al nikad skoro da obavi nesto na nosi. Ustane s nose i onda obavi user posted image



Ja sam prvo uspela da je stavim na šolju sa adapterom, pisala sam ranije o tome.
Moje je mišljenje da, ma koliko mi želeli da naučimo dete na nošu i šta god da radimo da u tome uspemo, bez saradnje deteta nema uspeha.
Ja sam počela sa nošom oko 9 meseca, vrlo uspešno, ali kad je prohodala sve je palo u vodu, i tako do februara ove godine.
Dok ona nije rešila da hoće ja nisam ništa mogla.
Kad je ona rešila da sarađuje bilo je potrebno samo 3 dana da se pelena skine.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 12:58:00   
Tiziana
Ja sam upravo o tome negde citala i probacu da nadjem taj text,gde covek kaze kako deca koja su isla na nosu do prve godine,kasnije mnogo kasnije(kako glupo zvuci) skinu pelenu nego deca kod koje je navikavanje krenulo oko 15-18m.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 13:00:38   
Ivanka 75
Ja sam bila glupa što sam slušala druge a ne svoje dete, kada sam počela da osluškujem dete onda smo uspeli.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 13:01:31   
Tiziana
Kada je dete spremno za navikavanje?Prva godina:U prvoj godini beba gotovo nije svesna za rada svojih creva i ne ucestvuje-svojom voljom-u njihovim praznenju.Kada se debelo crevo napuni a posebno posle obroka kad rad stomacnih misica pokrece ceo sistem varenja stvara se pritisak na unutrasnji zid cmara ,zbog cega se on donekle otvara.Nervni refleks stimulise stezanje i potiskivanje stomacnih misica.Drugim recima beba ne donosi nikakvu odluku o praznenju creva kako to cine odrasli i starija deca,vec automatski istiskuje njihovu sodrzinu.
U teku prve godine javja se mala spremnost kod nekih beba za delimicno navikavanje na taj nacin sto uvek prvu stolicu imaju 5-10 minuta posle dorucka.Ako roditelji zele oni mogu dete posaditi na nosu svakog dana u prvom trenutku kako bi "ulovili" stolicu.Ako se ovo ponavlja u toku nekolkiko nedelja ,nervni sistem postaje "ulovljen" kako to psiholozi zovu tako sto ce dete pocne automatski napinjati cim oseti nosu pod sobom.Ovo je samo delimicno navikavanje jer beba nije stvarno svesna praznenja svojih creva niti onome sto sama cini.Ona nesvesno ucestvuje.Veruje se da se deca koji su u ranom uzrastu na ovaj nacin "uhvacena" kasnije mogu pobuniti tako sto ce dugo u krevetu vrsiti i veliku i malu nuzdu.Ne preporucujem da se u prvoj godini pokusava ni sa kakvim navikivanjem.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 13:02:54   
Tiziana
Ali ne znam gde mi je ceo text,ovo sam kopirala nekoj drugarici i slala emailom.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Da li dopustiti penjanje uz tobogan, i zaš...
Ja dopuštam, čak i podstičem, penjanje po toboganu jer sam shvatila da, uprkos lošem glasu, ima brojne prednosti za decu...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here