|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 20:24:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

I kod nas isti slucaj...sto mi malo daje nade!
Ona sedne al nikad skoro da obavi nesto na nosi. Ustane s nose i onda obavi user posted image




ovo se i kod nas desava. ne stavljam je sistematski na nosu. ponekad sama trazi, ali nema strpljenja, brzo ustane i skoro odmah nakon sto ustane i obavi sta ima.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 576
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 21:02:56   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Kada je dete spremno za navikavanje?Prva godina:U prvoj godini beba gotovo nije svesna za rada svojih creva i ne ucestvuje-svojom voljom-u njihovim praznenju.Kada se debelo crevo napuni a posebno posle obroka kad rad stomacnih misica pokrece ceo sistem varenja stvara se pritisak na unutrasnji zid cmara ,zbog cega se on donekle otvara.Nervni refleks stimulise stezanje i potiskivanje stomacnih misica.Drugim recima beba ne donosi nikakvu odluku o praznenju creva kako to cine odrasli i starija deca,vec automatski istiskuje njihovu sodrzinu.
U teku prve godine javja se mala spremnost kod nekih beba za delimicno navikavanje na taj nacin sto uvek prvu stolicu imaju 5-10 minuta posle dorucka.Ako roditelji zele oni mogu dete posaditi na nosu svakog dana u prvom trenutku kako bi "ulovili" stolicu.Ako se ovo ponavlja u toku nekolkiko nedelja ,nervni sistem postaje "ulovljen" kako to psiholozi zovu tako sto ce dete pocne automatski napinjati cim oseti nosu pod sobom.Ovo je samo delimicno navikavanje jer beba nije stvarno svesna praznenja svojih creva niti onome sto sama cini.Ona nesvesno ucestvuje.Veruje se da se deca koji su u ranom uzrastu na ovaj nacin "uhvacena" kasnije mogu pobuniti tako sto ce dugo u krevetu vrsiti i veliku i malu nuzdu.Ne preporucujem da se u prvoj godini pokusava ni sa kakvim navikivanjem.


Meni je ovo totalna nebuloza. Bez ikakve ljutnje.

NAjbitnije je da opazujete vaše dete. Moja nije imala 'vreme' kad kaki, te mi je to bilo totalno blesavo da je stavljam na nošu.

Sanji (štucaj, štucaj) je svoje žabice navikla pre prve godine i sa max godinu i po su skinuli pelene. Sve je od deteta do deteta. Sa godinu i po (leto) moja nije htela ni da pogleda nošu, piškila je gde je stigla.
Sa dve i po godine (sledeće leto) bukvalno je za jedno popodne naučila na nošu i ni jednom nije pišnula. Noćnu sam joj skinula nedelju dana nakon toga.




_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 21:19:05   
Tiziana
Ma ne ljutim se ja,daleko od toga.to sam slucajno nasla na netu. ja sam priznajem lenja po tom pitanju. jasl emi navikle sina na nosu,pa se nadam da ce i cerku,jedino sot je ona ranije pokazivala interesovanje za nosu,ai eto,vec sest meseci samo pokazue interesovanje i nista vise...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.6.2013 23:46:55   
Anoniman
ja bih se slozila sa trcom, ni meni se ovaj clanak nikako ne dopada. stalno neka nova istrazivanja i pametovanja kojekakvih strucnjaka, kao da niko nikada nije odvikavao dete od pelena, nego je to sad nesto novo, cudna mi cuda! ranije je bilo najnormalnije da dete od godinu dana vec nosi gacice, a sada je normalno da se pamers nosi do tri godine! naravno kada su se ranije nosile pamucne pelene koje je trebalo zapirati, pa prati, susiti i peglati. a sada je svima lakse da stave detetu pampers i uzivaju.

(odgovor članu Tiziana)
  Direktna veza do poruke: 579
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
25.6.2013 0:17:11   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Macaki

ja bih se slozila sa trcom, ni meni se ovaj clanak nikako ne dopada. stalno neka nova istrazivanja i pametovanja kojekakvih strucnjaka, kao da niko nikada nije odvikavao dete od pelena, nego je to sad nesto novo, cudna mi cuda! ranije je bilo najnormalnije da dete od godinu dana vec nosi gacice, a sada je normalno da se pamers nosi do tri godine! naravno kada su se ranije nosile pamucne pelene koje je trebalo zapirati, pa prati, susiti i peglati. a sada je svima lakse da stave detetu pampers i uzivaju.

Ja koristim te platnene pelene koje zapiram (po potrebi), perem i susim (jedino ne peglam) pa ipak ne planiram da dete odvikavam pre godine. Nije mi tesko da mu perem pelene, ali tesko bi mi bilo da mu nasilno skidanje i prisila ostave trajne posledice... Sve dok sam ne pokaze znakove spremnosti (ja cenim Brazeltonov pristup) ne dolazi u obzir.
Cerka mi se odvikla sa godinu i po, nismo je ni mi ni vrtic odvikavali, tako da cu i sa sinom isto- praticu znake spremnosti.

P.S. Koliko vas odviknutih do godinu dana je u kasnijoj dobi piskilo u krevet? Statistika kaze svako trece dete. Znaci da imam troje sanse su ogromne da cu barem jedno imati sa tim problemom. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
25.6.2013 0:23:00   
leamalamut
Mene zanima postupak , kako se krece sa skidanjem pelena ? Ja bih to pocela uskoro ... Juce sam npr. videla da hoce da kaki i skinula je i postavila iznad solje , njoj je bilo cudno , malo se vrpoljila ali se na kraju smirila i obavila nuzdu...Inace koristimo platnene pelene

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
25.6.2013 0:45:22   
magde
o pa vasa beba ima SAMo 9 meseci mislim ...nije prerano..iako nije zaludno de se proba

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
25.6.2013 8:20:23   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: leamalamut

Mene zanima postupak , kako se krece sa skidanjem pelena ? Ja bih to pocela uskoro ... Juce sam npr. videla da hoce da kaki i skinula je i postavila iznad solje , njoj je bilo cudno , malo se vrpoljila ali se na kraju smirila i obavila nuzdu...Inace koristimo platnene pelene


Lea sledeće dete ću čim počne samostalno da sedi da stavljam svako jutro na nošu. Tako da nju već možeš da počneš. Naravno da im je čudno, jer govance više nije odmah do njih nego ide negdeeee user posted image
Čitala sam da i to zna deci da bude jako nelagodan osećaj i jedan od problema navikavanja na nošu.

Pisal sam već negde. Kad sam Anu navikavala na nošu prvi put - oblačila sam joj gaćice. Drugi put joj nisam oblačila gaćice. I pre nego što sam je navikavala, kad je bila golać na plaži, tražila je koficu da se ispiški user posted image tada sam i skontala da je spremna.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
25.6.2013 14:21:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bebilina
Ja koristim te platnene pelene koje zapiram (po potrebi), perem i susim (jedino ne peglam) pa ipak ne planiram da dete odvikavam pre godine. Nije mi tesko da mu perem pelene, ali tesko bi mi bilo da mu nasilno skidanje i prisila ostave trajne posledice... Sve dok sam ne pokaze znakove spremnosti (ja cenim Brazeltonov pristup) ne dolazi u obzir.
Cerka mi se odvikla sa godinu i po, nismo je ni mi ni vrtic odvikavali, tako da cu i sa sinom isto- praticu znake spremnosti.


nisam mislila da dete od godinu dana treba da bude odviknuto od pelena, uglavnom se danas to ne desava. ali mislim da treba poceti sa odvikavanjem! a ne cekati do beskonacnosti, iz ne znam kog razloga.
i nisam mislila na moderne pamucne pelene, nego na one koje su nama nase majke stavljale- siroki povoj, znaci tetra i svedske. pa da vidimo dete koje ima 2,5 godine da li bi to nosilo? mozda mislite da je moj stav radikalan, ali ako dete od 2,5 godine ne bi htelo ni da sedne na nosu, ja bih ga lepo povila u taj siroki povoj i pustila tako da hoda po kuci. pa kada bi videlo da u tome ne moze ni da se krece, a plus mu je jos dupe u mokroj krpi, selo bi na nosu kao bela lala.


(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 584
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
25.6.2013 21:21:04   
Bebilina
Ne znam Macaki, samo sam se na ovo nadovezala jer mi se ucinilo da ces tako sa tvojom bebom, gacice sa godinu dana...
IZVORNA PORUKA: Macaki
ranije je bilo najnormalnije da dete od godinu dana vec nosi gacice, a sada je normalno da se pamers nosi do tri godine!

Imam primer decaka od 2god koji se toliko plasio nose i navaljivanja da je koristi da je drzao kaku, nikako nije hteo u WC, napravio zatvor i 1000 problema, posecivao psihologa...
Zato ja smatram da dok dete samo ne ukapira sta se to sa njegovim telom desava nista od skidanja pelene. Takodje i dok ne ume da komunicira dovoljno da zna da iskaze dvoje potrebe. E usput lagano i povremeno koriscenje nose da, citanje signala pa lovljenje povremeno, ali bez navaljivanja da se sedi na nosi ili bilo sta slicno i bez velikih ocekivanja. Mozda neko ima mogucnosti da cita sve znake i signale kod male bebe pa ce uspeti da jako rano skine pelenu na osnova toga, al ko nema jer ima jos dece, posao itd tesko da ce uspeti da ulovi svaku nuzdu.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
25.6.2013 21:29:39   
Trcosava
Bebilina, možda je imao drugi problem, možda nije bilo od navaljivanja.

KAda sam Ani prvi put uhvatila kaku u nošu, bila je jako tvrda (od prve godine pa do više od 3 smo se borili sa zatvorom) i ona je povezala bol sa nošom. A ja sam samo htela da joj pomognem jer mi je logičnije da će lakše da se iskaki kada nema pelenu da isto to govance vraća nazad.

Uglavnom, ona je navukla takav strah da kad vidi nošu počne da plače. I tako sam ja sklonila nošu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.6.2013 0:18:23   
Anoniman
bebilina, mi smo na gacice definitno presli tek sa 21 mesec, a 3-4 meseca pre toga je nosila gacice po kuci, a pelene dok smo napolju (sto se ispostavilo kao katastrofalna greska). naravno da niko ne ocekuje da dete od godinu dana mora da se odvikne od pelena.. ali smatram da adaptacija na nosu lakse protice kada se krene na vreme. dete od 2,5 godine koje tada prvi put vidi nosu u vecini slucajeva nece hteti da sedi na njoj ni minut, jer nema naviku sedenja na nosi, nego ce odmah da ustaje, a nuzdu vrsi tamo gde je i do tada vrsilo. niko ko stavlja bebu od 8,9 meseci na nosu nije toliko naivan da se nada da ce se tako malo dete osloboditi pelena, ali tako se stice navika sedenja na nosi, cak i ako se nista ne uradi. i onda nema tog straha od nose koji pominjes. ja sam moje dete stavljala sa 7,8 meseci na nosu i tada je pocela da redovno kaki i povremeno piski. bas zbog ovoga sto je trca rekla za svoje dete.. i moje je imala zatvor, jako tvrdu stolicu i primecivala sam da se muci sa pelenom, da joj smeta da kaki. ja bih je raspovila i stavila na nosu, sela pored nje i ubrzo bi dete kakilo, valjda joj je tako bilo lakse. od tada se mozda samo jos 2x ukakila u pelenu, uvek je to radila na nosu. a piskenje je savladala sa nekih 17,18 meseci..mada se nezgode desavaju i sada, npr. pre neki dan kod moje bake se zaigrala u dvoristu i samo pocela da piski niz noge. frapirali smo se jer se to nije desilo ko zna od kada, ali bila je samo u haljincetu i gacicama i izgleda joj je bas prijalo da to uradi user posted image da se malo rashladi. user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 587
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.6.2013 0:54:35   
Bebilina
Trcosava to su nam prijatelji iz Srbije, klinca su u vrticu sa ostalom decom stavljali na nosu i ko zna sta se tu desavalo, dal ga je neko uznemirio, ponizio, povredio, al on je na kraju prestao i u vrtic da ide, sedeo bi sam u cosku ako ga ostave, nije hteo da ostaje, majku da pusti... Ma strasno iskustvo, a kad ga pitas zasto on samo kaze "nece nosu"... Uh, tuzno mi kad se setim...

Ne znam, nemam iskustva sa zatvorom ni sa tim dal pelena smeta... Moji oboje (cera nekad, sin sad) kake taj drugi put obicno sedeci u stolici za hranjenje, u vreme rucka. Ne smeta im polozaj, samo se skoncentrisu... user posted image Zato mi je i bezveze da ih dizem usred obroka. A izjutra odmah po ustajanju je ok, tad je sinu ponekad pelena suva, tako da ga stavim i onda i piski i kaki. On nekad i treci put kaki, obicno kad, ko danas, pojede cetiri glavna obroka...
Ali eto, ja njega ne stavljam redovno, nisam ni ceru u tom uzrastu. Njoj smo tek sa 16m poceli da nudimo nosu, a dva meseca iza toga je bila skroz bez pelena. Nije mi nekako toliko bitno to sedenje, bitniji mi je fizicki razvoj i mentalni sklop iza njega. Bez njega dzaba svo sedenje, to je kratkog daha.
S druge strane treba i kaku na guzi da osete, da bi znali da je neprijatna i imali razlog da kake na nosi. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.6.2013 11:28:53   
Tiziana
Bebilina,a gde ti zivis? Posto vidim da nisi u Srbiji.

Nisu sva deca ista.Neka su ranije,neka kasnije spremna za skidanje pelene i ne treba ih forsirati. Na kraju krajeva ni jedno dete nije u pelenama krenulo u skolu.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 13:41:22   
leamalamut
Evo nedelju dana stavljam Ninu na nosu . Ona je odusevljena dok sedi na istoj . Stavljam je posle budjenja i posle sisanja . Vec nekoliko puta , t.j. svaki dan jednom ili vise puta uhvatim je i ona piski u nosu , i nekoliko puta je i kakila ... Kontam da ne moze sama da trazi , jos je mala , ali nek se bar privikava na to sedenje ... Sta mi je sledeci korak ? Kada skinuti pelenu, kada je pravo vreme?Inace koristi platnene pelene i danju i nocu ...

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 14:34:02   
bea83
E ovako da izložim naš slučaj user posted image
Sa nošom smo se upoznali pre 3,4 meseca pošto su mi u vrtiću najavili da će početi uskoro da ga stavljaju sa drugom decom da sedi na noši (najmlađi je u grupi, oni odavno sede) pa sam kupila nošu da se kući upozna sa njom. Nije mu problem uopšte da sedi, gleda crtani slaže kocke, nema nikakvu odbojnost prema noši. Nisam ga stavljala redovno jer je to prosto nemouguće, ujutru jurcamo u vrtić, popodne se trudim da ga izvedem napolje čim dodjem sa posla tako da nismo stekli neku rutinu, a i on kaki bez nekog reda a piški svakih 15min jer pije litre vode.
E sad poslednjih par dana se nekako potrefilo da se ili ukaki ili mu bude prepuna pelena tamo negde oko 7,pola 8 uveče i ja mu je naravno skinem ali ne stavljam drugu jer do kupanja ima samo sat,sat i po pa ga ostavim da se šetka tako go bez pelene. Noša stoji na vidnom mestu u ćošku dnevne sobe. Prvi dan nisam registrovala, drugi dan jesam ali nisam tome davala značaja, treći dan sam se zapitala . E sad da objasnim šta user posted image  On se igra, šutira loptu,vozi autiće,gleda crtani, sve u svemu cirkuliše tu po kući dok je uglavnom u to vreme nešto radim po kuhinji i u nekom momentu uzme nošu u ruke i donese je meni. Ja onako nesvesno pitam Hoćeš da piškiš? (misleći da nema pojma šta pričam al red je da kažem) skinem ga i stavim da sedi, i nastavim da radim svoj posao. Posle par minuta on ustaje a u noši "poklončić"user posted image  
To se ponavljalo par puta u roku od ovih par dana dok ja nisam registrovala da on svaki put nešto odradi.

Moje pitanje je da li on zaista može da poveže nošu i posao koji obavi ili je ovo sve čista slučajnost? Niko ga ništa nije učio, mislila sam (i dalje mislim al me je on malo zbunio) da je suviše mali da išta pokušavam. Koleginica koja ima dvoje dece i muči se sa malim od skoro tri godine da skinu pelenu kaže da treba da iskoristim ovu priliku i da probam da ga mu skinem pelenu ali meni i dalje ne dolazi do mozga da on išta razume. Pri tom on ništa ne priča, ne ume da kaže pi-pi,ka-ka,pa ne znam baš kako bi to funkcionisalo van kuće, jedino da nosimo nošu u rancu user posted image Takođe ja radim, tako da bi eventualni pokušaji mogli samo da se  obavljaju popodne a to nema nikakvog smisla čini mi se
Al sam počela da filozofiram, sve u svemu treba mi vaše mišljenje, da li je njegovo ponašanje neki znak i ima li vajde nešto pokušavati ili je samo slučajnost?

Auuu koliki post, izvinite

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 14:37:12   
Ivanka 75
Bea, razume, odlično što ti donosi nošu, samo ga od sada redovnije stavljaj.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 14:42:21   
Anoniman
bravo, pametnica mala user posted image
bea, obavezno ga podrzi! cim dodjete iz vrtica skini ga u gacice i gledaj kako se ponasa. sto se setnje tice, u prvo vreme mozete u da nosite nosu sa sobom, dok ne bude naucio da piski u travicu. i cesce ga nudi, da se ne zaboravi kada ste napolju misleci da ima pelenu, pa da piski u gacice. i obavezno ejdnu, dve presvlake u rancici. ja bih na tvom mestu svakako ovo iskoristila. nije on tako mali, pa skoro 17 meseci ima! mi smo tada uveliko i piskili i kakili na nosu, samo hrabro!

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 593
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 14:44:05   
Anck Su Nmaun
Mi smo malo komplikovan slucaj! H od seke sve vidi i zna sta je piskenje sta kakenje, i kad odradi sve uvek mi kaze: "pikila " Il "kakila", kad je sednem na nosu sedi par sekundi il ni toliko i nikad ne odradi sta treba user posted image
Ona razume kad joj kazem donesi nosu, ona donese i sedne ali nista....

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 15:05:28   
Azra_
Anck, i kod nas ista priča. Sedi, ne odbija i ne plaši se, ali ništa ne radi na njoj. Inače dete koje puno priča, razume dosta. On kad se ukaki kaže ˝dam nošu, kakiiš, brišemo guzu˝, ali tad je već kasno. Čim budu opet vrućini, skidam ga, bez pelene nek šetka, pa ćemo videti...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 15:31:33   
bea83
Ali ima li smisla da ga šaljem u vrtić u peleni a popodne da ga držim bez pelene? da ne stvorim konfuziju user posted image  

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 16:09:24   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: bea83

Ali ima li smisla da ga šaljem u vrtić u peleni a popodne da ga držim bez pelene? da ne stvorim konfuziju user posted image  


To je radila moja sestra i maleni 2god 8mes još ne traži uvek nošu, pre će sve obaviti u gaćice nego tražiti nošu.
Ja sam za totalno uskraćivanje pelene, ako im se vraća zbunjuju se.
Ti proceni za svoje dete da li je spremno ili ne.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.7.2013 16:57:50   
Anoniman
slazem se, kada se skida pelena skida se potpuno. vidi sa vaspitacicama da li bi mogle da ga cesce nude, pa ga posalji u gacicama. samo spremi nekoliko presvlaka za svaki slucaj.
tako smo mi pogresili, u kuci je nosila gacice a kada idemo napolje pelenu (tada je jos bilo jako hladno) i zbunila se, nije znala kada sme da piski, a kada ne..

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 598
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.7.2013 9:16:50   
bea83
on je krenuo pre tri dana u novi vrtić tako da nema šanse da ga šaljem u gaćicama, ipak mu je to suviše stresa odjednom
Juče sam ga opet testirala i skinula bez pelene jedno dva sata, jednom je sam doneo nošu i piškio, drugi put sam ga ja stavila i ponudila i opet je piškio
Ništa videću kako će dalje da teče, mada ja i dalje smatram da on nije baš spreman, ne znam, možda ga i potcenjujem, al nažalost nemam priliku da budem sa njim od jutra do sutra i da ga skroz skinem pa da proverim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.7.2013 10:26:56   
Anoniman
bea, hoces li uzimati neki odmor preko leta? mozes te dane iskoristiti da pokusate. steta da ne iskoristite ovo leto i skinete pelene, kad vam vec tako lepo ide. user posted image

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here