|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.7.2013 11:25:25   
minna
Bea, mi smo imali problem sto su nam u vrticu rekli da prvo mora malo da nauci pa da ga onda posaljemo bez pelena, ja odmor nisam htela da koristim za skidanje pelena, a i more cini mi se nije bas zgodno za skidanje, koliko god da su stalno golisavi, piske cesce jer se brckaju stalno, tako da zbog posla uopste nisam znala kako da to izvedemo, prosle godine u ovo vreme negde sam cini mi se bas pisala...

Na kraju sam mu skroz skinula pelenu u petak popodne i ceo vikend, gde god da smo isli, isli smo bez pelene i nosili presvlake, u ponedeljak sam ga u jasle odvela sa pelenom i rekla im da je u sustini skapirao, da ga stavljaju cesce, a vec u utorak je isao bez pelene, jer je stvarno naucio, samo smo ga nudili cesto, pa se taj razmak povecavao i brzo je poceo da trazi i sam. Jedino sto je V tad imao skore 2 god, tj 22 meseca, ali to ne mora nista da znaci. Mislim da bi trebalo da pokusas...

I pre nego sto smo je potpuno skinuli bili smo cesto na splavu gde je bio golisav pa sam mogla odmah da odreagujem cim vidim da piski ili da mu se kaki da donesem odmah nosu, mislim da nam je i to dosta znacilo da shvati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.7.2013 11:29:05   
bea83
Nažalost, ništa od odmora, nemam ja na to pravo po mom ugovoruuser posted image  
Još ću malo osmatrati situaciju i testirati ga, pa u krajnjem slučaju mogu i za par nedelja da probam ovako ko Mina ceo vikend da ga skinem pa da vidim šta se dešava. Mislim da kad je dete spremno sve to ide jako brzo, a kad nije nema smisla razvlačiti se danima i nedeljama ako nema napretka. Videćemo, možda me moje dete iznenadi user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.7.2013 12:39:57   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: bea83
Mislim da kad je dete spremno sve to ide jako brzo, a kad nije nema smisla razvlačiti se danima i nedeljama ako nema napretka. Videćemo, možda me moje dete iznenadi user posted image

Upravo tako user posted image

Cisto kao vodilja na koje znake treba obratiti paznju pre kretanja sa odvikavanjem KLIK

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
10.7.2013 0:51:04   
BRANKA13
moja cerkica od 14 meseci ne nosi pelenu user posted image sama je trazila da joj skinem jer je bio letnji period i smetala joj,malo dok se nije privikla piskila je po koji put u gacice ali sve je posle super bilo ,i kada sam skinula nisam ni nocu navracala,prezadovoljna sam sa njom :)

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
10.7.2013 9:18:05   
Anck Su Nmaun
I takooo..... kod nas nema napretka, ona nece na nosu i tacka!
Znaci nije jos spremna (iako ima 21 mes), ipak je skinem u gacice jer je leto da se ne ukuva... i dalje imamo bombe po kuci... ali mozda vremenom nauci...neznam...

(odgovor članu BRANKA13)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
10.7.2013 19:12:41   
Anoniman
anck, i kod nas je napredak samo to sto hoce da sedi malo duze (duze od 5 sekundi) na nosi. i kaze "nosa", ali obicno kad vec piski.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 606
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.7.2013 15:23:00   
Azra_
Mi ispunjavamo sve uslove koje je Bebilina stavila, tj.u članku koji je postavila, ali zato imamo i onih znakova koji kažu da dete nije spremno za nošu. Sve zna, sve super...hoće da sedne na nošu, ali tek nakon što se ukakio... Kad mu ponudim dok se sprema da kaki, on neće. MM ga danas stavio skoro na silu, zvao ˝mamama˝, naravno, ništa nije uradio. Ne bih da se nešto prepadne, ali i sestrić je tako vikao, sestra, ajde, da ga ne plaši, čekaće da bude spreman, sada ima 2 god i 7meseci i još uvek nosi pelenu i isto reaguje na nošu kao i pre godinu dana. Bojim se da ne dođemo u istu situaciju...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.7.2013 15:44:13   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

I takooo..... kod nas nema napretka, ona nece na nosu i tacka!
Znaci nije jos spremna (iako ima 21 mes), ipak je skinem u gacice jer je leto da se ne ukuva... i dalje imamo bombe po kuci... ali mozda vremenom nauci...neznam...


Anck, kako napredujete? Mi smo eto jutros opet poceli, uspeli kad je ustala dok je bila sanjiva, pa kad sam je stavila oko 11.30h bunila se, plakala al jbga ovog puta ne smem da popustam i tako je tek oko 13h ipak piskila (ipak ce za mes. dana napuniti 3 god.user posted image ). e sad je spavala (stavila sam joj pelenu) i kad se probudila dok sam dosla da je svucem i stavim opet na nosu preduhitrila me i vec piskila u pelenu user posted image grrrrrrrrrrrr

IZVORNA PORUKA: Azra_

ali i sestrić je tako vikao, sestra, ajde, da ga ne plaši, čekaće da bude spreman, sada ima 2 god i 7meseci i još uvek nosi pelenu i isto reaguje na nošu kao i pre godinu dana. Bojim se da ne dođemo u istu situaciju...



A. od 1. dana ima otpor prema nosi i to traje evo jos uvek, ne znam vise sta da radim, pokusavali smo svasta de joj obecamo , ona sve lepo isprica al sama da trazi il sedne na istu nema sanse osim da je teram.



< Poruku je uredio pahulja76 -- 22.7.2013 15:46:14 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.7.2013 15:47:14   
Anoniman
M ako zna da je bez pelene u stanju je svakih 5 - 10 min da mi trazi nosu a da nista ne uradi i na kraju se upiski na pod. samo jednom smo uspeli da lepo piski u nosu (prethodilo je 20ak stavljanja na istu pri cemu je jednom ispustila par kapi) i jednom smo uspeli da polukaki u nosu, tj. ona je viknula "nosa" ali je pola kakila dok sam je stavljala na istu (i naravno morala da brisem pod posle toga). ne znam da li cemo uspeti ovog leta da se odviknemo. mozda sam i ja malo lenja...

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 609
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.7.2013 15:59:32   
Ivanka 75
Iako se upiske u pelenu posle spavanja obavezno ih kad ustanu staviti na nosu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
23.7.2013 13:27:17   
leamalamut
Ja vec skoro mesec dana stavljam ceru na nosu , posle budjenja , sisanja i sl. i kad vidim da hoce da kaki . Za sad uspesno obavlja , kad piski ja vicem pssss, sedim i ja kao na solji i njoj je jako zanimljivo . Desava se i da bude suva pelena u 2-3 sata :) . E sad , ja cu ovako nastaviti dokle god ona ne bude svesna da mi sama kaze da joj se piski bar se navikava na nosu a to joj za sad odlicno ide .Samo lupka nogicom dok sedi :)

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
23.7.2013 13:41:09   
tijatija
Kod moje svo troje je islo isto sto se tice odvikavanje od pelena. U glavnom sa godinu i 6-7mes. Jako je bitno da kad skines pelenu nevracas je vise uopste jer samo zbunjujes dete.Prvih 10 dana ( u mom slucJU 7) maknem tepihe i pustim dete . I svaki put kad se popiski ili ukaki pricam gde se to radi. Vec 8 dana situacija se menja na bolje i pocinje im smetati kad je upisan ili ukakan.Tada pocinjem malo ozbiljnije i da stavljam na nosu da pokazujem. Tacno mesec dana od tada dete se skroz nauci.Ovo ja pisem iz mog primera, znam da nisu svaka deca ista ali kod moje je to upalilo i tako cu isto sledece godine sa N. da probam. Po meni je bolje dijete biti do 3 godine u peleni , nego godinu dana skidati i stavljati.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
23.7.2013 13:55:07   
Ivanka 75
Ja i mm se dogovorili da izbacimo nošu iz upotrebe, zaključili smo da nam je mnogo lakše staviti je na šolju na adapter, ne razvlači se kao na noši.
Tako je noša završila u podrumu user posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 23.7.2013 13:57:40 >

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
23.7.2013 15:41:00   
Azra_
Ivančice, jeste lakše, ako već hoće da ide na šolju.

Ja se meračim da mu skinem pelenu i ostavim ga u gaćicama po kući, i tako javljaju da će biti vruće. Dakle, za kući nije problem. A šta ako idemo u grad, ili negde u posetu, tad mu moram staviti??? Ne znam da li će ga to zbuniti... Pokušaću kad uhvatim period da smo u cugu bar 5 dana kod kuće bez nekih bitnijih napuštanja kuće, pa kako bude. Ako vidim da ima smisla i napredka, nastaviću, ako ne...čekam sledeću priliku, mada, mislim da je sada idealno, ima 1,5dana, leto je...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
23.7.2013 15:56:38   
tijatija
Sto se tice napustanje kuce mi smo se zrtvovali te nismo obilazi igraonice i ostalo ( sto je zatvoreno) gosti jedino ako imaju dvoriste. U svakom slucaju bi se zrtvovala i mesec dana da neidem nigde samo da se resimo pelene

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
23.7.2013 16:03:48   
Leax
Azra sto i sama kazes nista te nece kostati da probas pa ako funkcionise super eto razloga za slavlje user posted image a ako ne nista nece skoditi i ako se upiski jer je toplo a bar si probala. Mi za sada svako jutro sedimo na nosi i piskimo a u toku dana ga stavim pa nekada piski nekada ne ali sada bar ima naviku da sediuser posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
28.7.2013 21:28:41   
Anhelito
MI smo lepo krenuli ujutru da kakimo u nosu, medjutim razboleo se i od tad mu se poremetila i stolica i sve, nikako da povrati neki red kada kaki i nece vise da sedi na nosi, odvikao se. Sad ne znam kako da ga uhvatim da nesto obavi u nosi

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.10.2013 21:46:49   
NadaR
Imamo i zanimljiv tekst Klik

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.11.2013 12:41:29   
Misha i Ljisha
pre neki dans mo kakili na nosu. Ona lepo sedi na nosi i voli da sedi ali retko kad nesto obavi jer ona uvek ali eto bar u 95% slucajeva kaki dok jede, pa ja jedino da je hranim na nosi. Nema nista protiv da sedi cak nekad kad je stavim ona i ja kao zajedno stenjemouser posted image , kao da kapira sta treba da radi ali tad bas ne ide hihi.. Nemam pojma kad ce se ovo pomeriti da kaki nakon jela. Bas me zivcira hihih...al dobro hoce da sedi i nije problem. Piskila je u nosu i kakila ali kazem to je retkost pogotovo za kakenje.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
4.11.2013 13:24:18   
2002m
poceli smo sa nosom pre dve nedeljeuser posted image i moram da pohvalim malu pametnicuuser posted image
posle 5 dana ciljanja je ukapirala i sad bez problema kaki samo u nosi po 2,3 puta u toku dana,nismo imali zaprljanu pelenu za ove dve nedelje....jeeeeeeeuser posted image


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.11.2013 12:32:38   
vikiveki
Mi smo ovih dana ponovo krenuli da pokušavamo da stavljamo Stefana na nošu,i izdrži dugo de se ne upiški, non stop ga nudim ali on neće da sedne na nošu,hoće da sedne na nju samo kada oseti da mu se stvarno piški ali to već bude kasno jer on već pusti malo u gaćice.Videću kako će biti ovih dana jer planiram da ga ne vodim u vrtić jer nema ko da ih izvodi...pa ću onda pokušati da bude bez pelene ceo dan,....valjda će mi uspeti da ga odviknemo od pelena

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.11.2013 12:38:28   
serpica
Nama su na faksu pricali da nema svrhe stavljati dete pre 18 meseci na nosu jer do tog perioda ono i nije svesno sta radi,piskanje mu isto dodje kao i svaka ostala radnja,tek nakon 18 meseci ono ima osecaj da se nesto desava,e sad sve zavisi od deteta,moja kuma je recimo sa godinu dana naucila sina na nosu,ja sam moje dve tek sa nepune dve godine.Kazu da prerano stavljanje na nosu moze da izazove traume kod deteta pa da kasnije ima nocno mokrenje,ne znam iskustva su razlicita.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.11.2013 12:43:11   
Torbica
2002m, svaka joj cas_t, ali stvarno!
Viviveki, jedino da se naoruzas strpljenjem i skines mu skroz, kao sto i planiras. Moja deca su ostavila sa bas toliko, 2 god i jos 2-3 meseca. Tad su bili zreli za to. S tim da smo nocnu cerki skinuli skoro pa odmah a sinu nakon 5 meseci.
E sad, ovako - ja sam drugo dete stavljala od godinu dana , posle svakog jela i spavanja i to trudna, kad se set_im, bas sam se namucila, ne bi li on ranije ostavio! Skidaj, stavljaj, nosaj, ma trecu trudnocu pamtim po tome... I opet je ostavio sa pune dve godine. Tako da poucena tim iskustvom, ovog malog sto ima 16 meseci stavim povremeno, da ne zaboravi i da to ne bude nesto skroz novo, i u vrticu ga stavljaju, ali ne forsiram, kao sto sam sa drugim detetom. Svakako nece ostaviti pre drugog rodjendana...

Serpice, ima logike. Mozda poneko dete uspe ranije, e sad, moguce da je moj sin duze nosio nocnu zato sto sam ga ranije stavljala, ne znam. U svakom slucaju, on je uredno prihvatio da sedi i nikad se nije bunio i takav mu je reflex da je obavljao u 90 posto slucajeva posle jela, ali nismo mogli skinuti pelenu jer se desavalo i u medjuvremenu da pusti..

< Poruku je uredio Torbica -- 26.11.2013 12:47:11 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.11.2013 13:00:20   
Olga75
ja da vam kazem : sve je to zbog jednokratnih pelena user posted image
moja je bila matora kad je skinula pelene
probala sam leto pre ma kakvi , piski , sve joj se sliva ona ne konstatuje
ja eto , savetiujem ( znaaam , ko sam ja da savetujem ) da sacekate leto kad su raskomoceni da oni ukapiraju odakle i zasto to mokro ide
a ovako , skidati , stavljati , frustrirati se , ne znam
ja ne znam nikoga da je u skolu krenuo sa pelenama user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.11.2013 15:29:57   
Misha i Ljisha
Ja dosla da se pohvalim da smo se mrdnuli sa mrtve tacke sa nosom. Odnosno pocela je nuzdu konacno da obavlja posle jela a ne tokom jela i sad lepo kaki na nosu a ujutru je stavljam i da piski. Daleko smo mi od skidanja pelena ali evo kakamo u nosu bez problema. Torbice zlatni su ti saveti. Sto ti kazes uglavnom u isto vreme kaki i eto sad posle jela i mirna backa nema ukakne pelene (opet napominjem da mi je to uzasno grozno kod devojcica). Ja smatram da je uspeh sto hoce da sedi na nosi iako je nekad njenoj velicanstvenoj guzari hladno pa ja stavim malo papirnog ubrusa sa straneuser posted image

eh da i ja ne nosim nosu po kuci, stoji tacno pored nase wc solje i ja sedim pored nje.dam joj nesto da se zanima (malo ogledalce) ili gledamo u ves masinu kako radiuser posted image . Ne sedimo do u nedogled vec maksimalno 10 min. (mada mislim da nismo nikad cak ni 10 minuta sedeli)

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 26.11.2013 15:34:18 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here