|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 9:26:11   
Anck Su Nmaun
TEMA SKIDAMO PELENU

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 10:17:10   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: jess021

L je skinula pelene proslo leto. Sa nekih 20 meseci. Planirala sam to leto ali samo sam jedno poslepodne resila da joj vise ne stavljam. Kad su tako mali, to traje nesto duze ali uopste nije bio problem. Prema mom misljenju leto je zakon za te stvari, iskreno sad presvlacenje po ovoj zimi napolju. ...brrrr
Moj savet je da kad resite budete istrajni i strpljivi, pa koliko traje da traje. M planiram isto ovo leto.

user posted image
Tacno. D je rodjena u januaru i odmah leto nakon prvog rodjendana smo skinuli pelene. Ona je krenula u jaslice bez pelena user posted image jer je krenula u septembru. I vaspitacice su je obozavale. Da ne kazem sto je sluzila i drugoj deci za primer user posted image .E sad deran ce se roditi u aprilu i iskreno ne smem bas da tvrdim da ce se odvici od pelena odmah to leto user posted image No bicemo golisavi to sigurno pa makar da vidi koja je sloboda bez pelena user posted image user posted image

Nego da ne masim temu ehehe posto vidim staavljate skidamo pelenu. Ja sam D privikavala i upoznala sa nosom cim je pocela da sedi. Jer onda im nosa nije "strana" i shvataju da je to ako nista drugo za sedenje. A dete koje prohoda tesko ce se nahvatati da sedne.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 9.2.2018 10:27:57 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 10:28:54   
Rosita
D je rodjen u martu i poceli smo skidanje u aprilu, ali sa dve godine.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 10:30:17   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Rosita

D je rodjen u martu i poceli smo skidanje u aprilu, ali sa dve godine.

e bas to i ja ipak mislim da ce biti rano za derana rodjenog u aprilu da skine pelenu odmah do septembra al ko zna. Mozda zbog starije sestre i pristane da ide rano na nosu.. To se javim negde za godinu i po dana ovde u temu

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 11:17:49   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Nego da ne masim temu ehehe posto vidim staavljate skidamo pelenu. Ja sam D privikavala i upoznala sa nosom cim je pocela da sedi. Jer onda im nosa nije "strana" i shvataju da je to ako nista drugo za sedenje. A dete koje prohoda tesko ce se nahvatati da sedne.

Ma moji su svi bezali od nose al naviknu pre il kasnije. Samo polako. Njih dve sam posle god i po ucila na nosu do druge godine da je uveliko koriste. Malko pred rugog rodjusa su obe ostavile pelenice.

Juce skinem gospodina i kazem mu da donese nosu. Doneo je , seo jedno 20 puta na nju al posao obavio pored user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 11:20:37   
Misha i Ljisha
hahah posao obavio pored...

PA svasta se desava. Moja d je skapirala da se na nosi kaki, i to vrlo rano vec od 9tog meseca mislim da je strogo kakila u nosu, ALI piskenje, bat to sto kazes, znaci sedne kaki na nosi i onda ustane i piski pored user posted image svasta s njma hehehe...Neka nema veze jos malo pa ce skapirati da posao tu uradi

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 11:27:37   
Rosita
Mi smo kratko imali problem sa kakenjem van nose. To je zato sto nije hteo na nosu, pa sam ga stavljala cesto uz crtac. On i dan danas ne zvace hranu kako treba ako gleda crtac, ni na sta se ne koncentrise. Tako da nista ne radimo uz crtac. Elem, tada bi se desilo da on odsedi i nista, a ja onda nadjem poklon na tepihu user posted image . To je bilo par puta, mislim, bas sam bila stroga i terala ga da cisti, on siroma ne zna sta ga je snaslo user posted image . Kapirao je on, ali sedenje mu nije godilo. Nego, nekako se to ipak brzo zavrsilo. Kakenje pogotovo. E nocnu pelenu sam ostavila skoro jos godinu dana. Iskreno, mrzelo me da perem posteljinu svaki cas. Kad je bio suv nocu, skinuli smo. Nije, inace, bio predvidiv sto se kakenja tice. Vecina ljudi, pa i ja, obavlja stvari ujutru. Ne, on i danas to radi kasnije, popodne.

< Poruku je uredio Rosita -- 9.2.2018 11:28:51 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 11:29:46   
lesica
Ah, privikavanje na nošu...
Iskreno, svako dete je drugačije.
Tipa meni je L sedela posle prve godine samo ujutru (tada je kakala) i teko nekako stekla rutinu i navikla sr na nošu, pa smo skinuli pelene uoči drugog rođendana.

D živ nije hteo da vidi nošu, al je sa polaskom u jaslice i to prihvatio, doduše postepeno. I pisala sam već u skidanju pelena - na osnovu inicijative vaspitačica i njihove procene, skinuli smo pelene u ovom periodu, tj pre drugog rođendana.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 12:11:40   
jess021
Ne vidim veliku razliku izmedju ove dve teme, ali dobro.
Ja Lenku uopste nisam stavljala pre nego sto smo skinuli pelene i bilo je u pocetku negodovanja i situacija da sedi pa ustane i upiski se, ali sta sad.
I da ona nosa za napolje je odlicnaaaaaa stvar. Ja je i sad vozim u kolicima ako joj zatreba da kaki napolju.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 12:18:08   
Ana RR
Kad se setim koliko sam brinula oko skidanja pelene, mislila sam da on to nikad neće savladati. Dobro, ne nikad, ali bila sam ubeđena da će to traaajaaati. Međutim, sve ukupuno je trajalo oko 2 nedelje. Pritom pre toga nikad nismo probali. Mm ga je od starta učio da se na noši sedi samo kada hoće da kaki, piškenje se obavlja stojeći. Sećam se da je posle vaspitačica u vrtiću ludela jer samo Marko ije hteo da sedi na noši, njega je vodila da piški na wc šolju user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 13:08:27   
bebilule
M se uopšte nije navukavao na nošu. Od silnih obaveza i svega, ja sam zabušavala s tim i nisam ga stavljala. U vrtiću valjda jesu pokušavali, ali nije on htio sjediti. Onda sam mu početkom septembra, u dogovoru s vaspitačicama, samo skinula. Nije mukica znao šta ga je snašlo user posted image . Slijedilo je par mjeseci nosanja po tri presvlake gdje god da krenemo. Malo me zafrkavao - malo traži, pa se malo piški i sve tako. Iskulirala ga, nikad je nisam vratila, ni noću. Kukuuu kad se sjetim mokre odjeće user posted image .

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 13:59:45   
Anck Su Nmaun
Ljiso ja se mirim s tim da ce biti i piskenja i kakanja svuda po kuci. Znam kako je bilo sa njima dvema, jednostavno to je period kad je odvikavanje od nekih 10 tak dana koji je naj tezi ali pregrmi se nekako.

Kad krenemo moracu opet temu da iscitam pogotovo gde sam pisala sa njih dve.

Kod T se secam da je bila rutina nosa cim ustane, pre spavanja popodne i uvece. Pa tako nekako kad udje u naviku posle bude lakse jer xdete zna gde se sta obavlja.
Sad mi je V ceolo jutro u vrticu pa kad dodje onda popodne vise puta ga stavim, i uziva da je golisav naravno user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 14:42:33   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: jess021


I da ona nosa za napolje je odlicnaaaaaa stvar. Ja je i sad vozim u kolicima ako joj zatreba da kaki napolju.


Kakva je to nosa za napolje? Ja ne znam za to 😊
Joj, ja bas samu sebe krivim sto jos nismo skinuli, i samo odugovlacim... iskreno, mislila sam da cemo to odraditi lako i bezbolno, a onda sam skontala da bas i nece biti tako...
Inace se i ujutru probudi sa prepunom pelenom, pred spavanje popije citavu flasicu vode...
Da ne baksuziram sama sebi, videcemo...

Mi koje smo u borbi mozemo da izvestavamo u toj drugoj temi, cisto da motivisemo jedna drugu 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 16:22:09   
sonyasha
Mi smo morali tu bušnu nošu u startu svuda da nosimo! Jer on ni sada neće čučeći da kaki user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 23:18:41   
jess021
Mama Jo, imas na netu nesto kao prenosna nosa. Sklopi se i rasiri p potrebi, ispod stavis kesu i kad dete obavi, lepo spakujes i bacis kesu.
Sad cu pokusati staviti link
Prenosna nosa

< Poruku je uredio jess021 -- 9.2.2018 23:19:34 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.2.2018 23:33:41   
vocicana
E da se dotknem i ja ove teme. Danas sam pobesnel, kupila gacone i spremna sam za akciju. Muz me minira od poetka stavljanja na nosu, tako da prva tri dana slobodna kuci, skidam pampers, muka mi je vise. n uredno sedi dete i kada bi se stavljao redovnije, do sada bi je skinuli.
Tepih je sklonjen, sve sto je :natapajuce:user posted image , nadam se da krenemo u toku sl nedelje, nema veze sto je zima, kazu kao da je lakse leti, kada je toplo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
10.2.2018 14:42:42   
sonyasha
Voc, mi smo Vojinu skidali u decembru! Ništa zato, malo više stvari za pranje, ali je svakako i zimi i leti situacika ista u smislu moraš da nosiš tri presvlake i to ti je to, ni leti ne bi dete ostavila mokro user posted image
Držimo vam fige!user posted image
Inače mi nismo mogli da nađemo da kupimo tu jednostavnu plastičnu nošicu na preklop čini mi se ikeinu, na kraju smo pozajmili. A pre toga smo naručili neku domaću sa spajdermenom kao sklapa se da bude minijaturna, pazite se toga ja vam je iskreno ne preporučujem!!!! Toliko je nestabilna da to nije normalno, dete u sekundi pada sa nje, a jedva su pristali da nam vrate pare i ako je nismo koristili nego samomdete selo tri puta i palo tri puta...user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
10.2.2018 22:21:32   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha



e bas to i ja ipak mislim da ce biti rano za derana rodjenog u aprilu da skine pelenu odmah do septembra al ko zna. Mozda zbog starije sestre i pristane da ide rano na nosu.. To se javim negde za godinu i po dana ovde u temu


Nama je ovo bio problem, a ne pomoć. Od njih troje najlakše je pelenu skinula najstarija, a najteže najmlađa.

Njima sam skidala sa 2 i po, sa vrlo malo upisanih gaćerona i nijednim ukakanim, njoj zbog urinarnih infekcija probala sa godinu i po i pokajala se, tristo miliona upišanih i ukakanih gaća. Jedno vrijeme sam i gaće bacala u smeće. Tek je sa više od 2,5 godine naučila. Uzas.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.2.2018 13:44:03   
Tatjana.87
Uh ovo i nas ceka za par meseci,mada se nadam da nece biti puno frke.
Jer bebac svakako kaki tek kada ga skinem,retko kada u pelenu.
Jos malo da nauci stabilnije da sedi pa krecemo u pohode na nosu user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.2.2018 13:45:12   
Anck Su Nmaun
Ja sam mom rekla , sine ne merem vise da ti finansiram pelene moras poceti redovno da koristis nosu , on se samo nasmejao user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 20.2.2018 13:48:48 >

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.2.2018 13:47:45   
jess021
Anck, jel rekao: Vazi mama:)

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.2.2018 13:52:05   
Tatjana.87
Haha Anck moracu i ja da kulturno objasnim bebanu , ili da pocne sam da se finansira ili nosa user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.2.2018 13:52:15   
vocicana
Kako mi se smucilo finansiranje pelena a tek sedenje na nosi....upravo sada krecem da ga stavim.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.2.2018 13:54:21   
Anck Su Nmaun
Ufff bas nam zafalilo i u vrticu i kuci, pa jos kad nam datum ne odgovara i te kako me boli po dzepu user posted image
Bas juce kupujem i razmisljam kad ce vise prolece da se bacimo na odvikavanje.
I na nosu ga ne stavljam cesto jer mi hladno da landara po kuci go. jer on prvo mora malo da istrci koji ktug pa onda sedne na nosu user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.2.2018 13:56:40   
vocicana
Jao da je neki krug, nego se trci non stop i ustane i nastavi da mlatara sa alatkom trceci iz dnevne u predsoblje sav srecan a ja bi se upucala.
Sve vise me iritira iznos koji se daje na pelene. Smara vise.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here