|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.2.2018 8:25:43   
Anck Su Nmaun
Kaze juce vaspitacica u vrticu lepo piski u nosu.
Ja ga sinos stavim, on duze od 10 sekundi nije sedeo, pa ustane i sedne i sve tako u krug. Da bi se na kraju popiskio PORED nose user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.2.2018 10:25:14   
Srecko47E
Kada bebe stavljate na nosu?Mustra je napunila 7 meseci.Svi kazu da kasnim

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.2.2018 10:27:10   
Anck Su Nmaun
Ma gde bre kasnis ?
Mozes da probas al sta oni znaju sta je nosa, ne znaju gde im je dupe gde glava. Ja sam pocela tek posle 1.5 svo troje.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.2.2018 10:32:17   
Srecko47E
Meni je nesto rano.Da me ne razume neka mama pogresno,ali bukvalno maltretiranje bebe,ne verujem da oni hoce da sede mirno par minuta.
Hvala na odgovoru

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.3.2018 9:48:45   
Queen Lady
Mislim da sve zavisi od deteta, meni je S posle punih godinu dana jedno vreme kakio u nosu, sa dve god je krenuo i vrtic i nije imalo sanse da ga stavis na nosu. Sakrije se u cose ili ispod stola i napuni pelenu i pravi se blesav, nije on. Te godine sam imala peh kod jedne doktorke (imao je dve god i mesec, dva), koja me je "izmazala" sto mi dete jos uvek nosi pelene, a leto je proslo. I u sred zime u februaru, on sam poceo da trazi nosu preko dana, nocu smo koristili jos nekih 20tak dana. Posle toga ni nocu nije dao da mu se stavlja (jedno 15 dana sam mu stavljala nocu, kad zaspi pa ucvrsti san, pa je ujutru znao da je vuce, i trazio da mu skinem, smeta mu). Tako da nema pravila, eto meni je S jedno vreme hteo na nosu, pa verovatno zbog vrtica opet nije hteo, pa je sam u sred zime u roku od mesec dana skinuo i dnevnu i nocnu pelenu.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.3.2018 4:52:57   
Dora89
Srećko, pozdravi tog ludaka koji ti je rekao! user posted image Ja bih tek posle 1 god. stavljala dete na nošu, kad primetite da je svesno kad piški i kaki. Pokažite i vi detetu kako koristite wc. Ili neka vidi kako nek starije dete koristi nošu. Neka zna o čemu se radi. Ali da znate da to sve nema efekta dok zaista ne skinete pelene i počnete sa učenjem na nošu. To sve prethodno ne znači puno, samo informativno.

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.4.2018 6:26:24   
Anck Su Nmaun
V u vrticu redovno obavlja radnje .
A juce je kakao i kuci u nosu? Dobio je veliko bravo bio je ponosan user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 20.4.2018 6:27:10 >

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
20.4.2018 8:31:09   
IvanaSK RR
Bravo za naseg druga user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.4.2018 20:11:53   
Anck Su Nmaun
I danas je dva puta piskao i jednom kakao i najvio je kakanje user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.4.2018 20:15:36   
Maraj
Super anck user posted image
I moj L je super prihvatio. Evo i kaki sada u nosu bez straha. Danas 2 put kakio u nosu. I bas lepo trazi nosu. Kada smo napolju, piski kao veliki stojeci. Ja sam mislila da ce ivo ici mnogo teze al super je prihvatio.
Pred spavanje popije flasicu punu mleka. Oko 2,5dl mozda i vise. Zato mu nocu samo stavim pelenu. Al on se nocas probudio oko 4 i trazio nosu , da piski. user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 24.4.2018 20:16:28 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
24.4.2018 20:19:14   
Anck Su Nmaun
O pa bravooo duplo za njega kad je i nocu trazio.user posted image

Sad.ga sve cesce stavljam.jer jos malo se spremammo za skidanje pelene.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
28.4.2018 12:24:30   
MimaKos
Na moru smo poceli sa god i po, a sa dve smo skroz uspeli, ali korak po korak.. Leto je najbolje za odvikavanje definitivno!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.5.2018 10:29:51   
mama ivane
Ja sam sinu skinula pelene pre 3 meseca nije islo sve glatko ali uspevamo da se izborimo sa njim sada ima 20 meseci jos se neki put deci da se upiski al nis strasno

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.6.2018 8:28:29   
Lilyka7
Ja sam Luku počela da stavljam sa god dana na nošu... Sad će da napuni 3 i još uvek neće i nosi pelene...
Kad oće da sedne, oće, iako ništa ne uradi, retko... ali kad neće neće, bez obzira što ga dugo navikavam.


_____________________________

I'm not crazy. My mother had me tested.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.6.2018 19:49:04   
mama Jo
Znam bas dosta dece koja su kasno skinula pelene... pod kasno i mislim oko trece godine, jako veliki otpir pruzaju, vo moja je ista takva ☹

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.6.2018 20:21:38   
MimaKos
Mislim da je druga godina neko realno vreme, ali treba proceniti kada je dete spremno.. neko kasnije neko ranije..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.6.2018 21:32:56   
Misha i Ljisha
joj ne znam, ce vam kazem nakon drugog deteta jer je D bila superiska. Cim je pocela da sedi stavljala sam je na nosu, sa 9 meseci veliku nuzdu je UVEK vrsila na nosi sa godinu i po smo skinuli i dnevnu i nocnu pelenu. Bilo je svakakvih situacija i da gaca po govnima i da kaki na nosi pa ustane i ode u cosak da piski i svasta

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 14:09:44   
MimaKos
Neko ih stavlja na nosu cim pocnu da sede :) ja negde procitala da treba da budu dovoljno veliki da ukapiraju cemu sluzi nosa, da prerano stavljanje nije dobro kao ni kad se mnogo ceka. Ali svako treba da proceni svoje dete, valjda kad nocu prestanu da piske u pelenu tad je najbolje. Ali treba iakoristiti leto i more, mi smo tako i super smo se privikli, negde sa god i po poceli na nosu..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 15:51:35   
amelia
Ja sam neko ko je bio opusten po tom pitanju , nisam bila opterecena time da rano skinemo pelenu. I ako mi je muz vikao odavno da kupimo nosu i da ga stavljamo da se privikne i da zna cemu sluzi jer vec godinu dana i vise kako se krije kad kaki i ne zeli niko da ga gleda user posted image

U septembru kupimo nosu i pocnem ga stavljati nekad obavi nekad ne. Neki put se protivi nekad sedi i gleda crtace. Ja opet opustena racunala sam da ce sam skapirati i traziti ali jok.

Resila sam milion puta da skinemo i ostavim ga tako samo u gacama i ljudi moji on piski svakih 15-20 min a kaki barem 3-4 puta dnevno i posle jednog dana mene uhvati muka i vratim pelenu i tako u krug 9 meseci.
Jednostavno mozda nije bio spreman ali ja imam svoju krivicu sto nisam bila ustrajna.

Kad odemo u park vidim vecinu njegovih vrsnjaka nema pelenui, postidela sam se sebe same rekoh jesam li ja najnesposobnija majka koja nije u stanju da nauci dete na obavlja nuzdu van pelena user posted image

Da napomenem da uvek je ujutru mokrra pelena i preko dana kad spava jer uvek popije mleko pred spavanje 250 ml to mu je rutina.

Kada sam videla da je maraj pocela sa odvikavanjem i ja sam presekla, evo dva dana je bez pelene prekjuce se ukakio u gace juce dva puta se upiskio ali dobro ovog puta ne nemaravam da odustanem pa bilo kako bilo. Inace on ne trazi na nosi vec ga ja celo vreme zapitkujem i stavljam nekad i silom. Juce je prvi put sam trazio da kaki ali mislim da je to bilo zbog sto je hteo da user posted image Ustane
Drzite mi fige user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 16:24:57   
IvanaSK RR
Amelia, i mi smo bez pelene od subote. Pridruzi mi se u mukama tamo u temi Odvikavanje od peleneuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 16:42:51   
mama Jo
Amelia, ja sam u istom fazonu bila, a sada sam u fazi sramote. Mene je sramota. Ali vi ne mozete da zamislite kakav ona ozpor pruza. Ja joj objasnjavam danima, mesecima... place, vristi nece gacice... histerija samo zbog toga. Nosu nema sanse da bi trazila, adapter jos manje, u zravu da piski ne nikako... ja vise ne znam sta da radim

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 16:55:25   
IvanaSK RR
Nema privikavanja, velika je user posted image pusti je nek bude golisava..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 17:03:27   
mama Jo
Ja znam da je do mene, znam da ja kad presecem i odlucim gotovo je sa pelenama... ali sve kao crpim poslednje atome strpljenja da ne bude na silu nego da bude lepo i polako...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 17:24:46   
amelia
Ivana mozda je bolje kad su mladzi ali kako ce da kaze da joj se piski kaki ako nije progovorila? Ovaj moj spava sad stavila sam pelenu da vidim kad ustane jel ima iznenadzenja user posted image
mj koliko ima bese devojka . I moj je pruzao otpor sad je malo smeksao user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 17:25:14   
Misha i Ljisha
Ja stvarno mislim da privikavanje krece dok deca jos ne prohodaju. Jer cim krenu da trckaraju ko ce ih savatati da sednu. No kazem javim se naredne godine ovdeuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here