|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
29.5.2010 21:50:11   
Lu
Svako na ovom forumu može da piše koliko hoće i ima potrebu, naravno držeći se teme, time niko nikome ne oduzima prostor za pisanje,tako da molim vas nemojte bespotrebno stvarati napetostiuser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
29.5.2010 22:25:48   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Silvija9

Naučila sam je da sama zaspi, tako što je nisam nosala po sobi po celu noć već joj dam lažu, pustim muziku i sedim kraj nje... njoj je to bilo zanimljivo, zamisli se nešto, umiri i zaspi

Možda ja samo imam sreće sa mojom bebom ali se slažem sa jelenom 038 da dete nauči da se nosa, da spava u našem krevetu itd, što su loše navike tako da to trba izbegavati i učiti ga dobrim navikama. Ne kažem ja da ne treba uopšte uzimati dete u ruke, već da ne treba preterivati u tome. Zna se kad je vreme za igru, kad je dete budno i tad ga treba nosati maziti, igrati se i ostalo...



Silvija i kod nas je slicno ...kupanje podoj i u krevetac ...malo cucla varalicu i zaspi ..a ja sam tu pored.. jedino sto ona voli malo da zeza pa pljune dudu pa je nekoliko puta vracam ..i na kraju zaspi....

Danas smo lepo predvece setali pa joj je toliko prijalo da  je lepo spavala ali zato sad evo jos uvek budna user posted image
A nosanje.... to jedino kad su grcici u pitanju....

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 16:16:46   
ivaj
Odavno ne pisemo u ovoj temi.

A bas me interesuje u koliko sati stavljate vase bebe da spavaju?
(za ove starije znam,iscitala sam temu,interesuje me nova ekipauser posted image )

Mi smo Janu od rodjenja uspavljivali u devet i tako je ostalo do danas(a ima 4,5 god).Nije bilo neke posebne discipline,samo se tako namestilo.A i volim da dete legne na vreme a ne da mi skace do 12 jer sam i ja spavalica pa ne znam kako bih izdrzala.

E sad,Jecu uspavljujemo izmedju 9 i pola 10,s tim sto su od sedam na tamo muke.Spava joj se katatrofa a ne mogu da je uspavam u osam.Ne voli bas puno da spava i ako bi legla u osam,ustala bi u 5user posted image
Ima dva spavanja dnevno,to smo kao doveli u red,ali je to drugo oko 4,5 i zato jedva izdrzi do devet.Probala sam da je oko 7 uspavam ne bi li malo odremala,bar pola sata da mi ne vileni,ali nema sanse.

Pre neko vece sretnemo Jecinu vrsnjakinju,dva dana razlike,kaze njena mama da ona zaspi u sedam uvece i spava do 7 ujutruuser posted image
Pa kako majku mu ta deca mogu da spavaju toliko,a ovo moje ne.
Bas sam ljubomornauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 16:24:09   
JMPM
Hahahahaaaa,ljubomoro jedna user posted image
Stefan je sa dve nedelje izbacio nocni podoj i spavao od 22h do 5h.Onda je poceo sve ranije da zaspi i da se budi oko 6h.Pa je do skora spavanjac bio u 19h i budjenje oko 6.30h.A sada do 21h zaspi i budi se do 7h user posted image .Meni odgovara tako i ja sam ranoranilac user posted image
Da napomenem,nisam ja tu nista namestala,sam je tako hteo.Mislila sam proslo leto da mu pomerim spavanje,da ne leze u 19h ali nije bilo sanse,spavao je i stojeci user posted image .I jos plus on kada god da legne probudi se ne kasnije od 7h.

< Poruku je uredio JMPM -- 20.5.2011 16:25:40 >

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 17:16:08   
Verus
H sad zaspi oko 20:30 a budi se izmedju 7-8.  U poslednje vreme se budi nocu po par puta...zbog zuba uf..

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 19:09:12   
Brana
U koliko on hoce,ja se tu slabo pitam i da hocuuser posted image (Sala mala),leze otprilike u 11h-12h,ako se vise izmori u toku dana onda moze da se desi da legne oko 22:20h.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 19:20:46   
Gejsha
ja sa mojom bebom ludim jer poslednjih par meseci se budi oko 2 i oko 5h! nije gladna već bi se igrala user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 20:16:08   
Shishica
U 19 ili 19:30 vec je mnoooogo gotova.. tako da do toliko izguramo, kupamo se i tada vec spava..
Ustane oko 6..
Nocu se budi..

Preko dana spava sat ili 1,5 sat (retko kad 2 sata) i to oko 11-12..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Gejsha)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 20:24:01   
Dada81
Najčešće oko 20 h,pola sata manje-više. Budio se oko 6 ,ili 7 , a zadnja 3 dana u 5 h već na nogama'nerashodanim'' user posted image A ja..user posted image
Evo danas se izmorio,zaspao pre 20 h ,znači ,ja bih uskoro trebala leći da bih bila čila i odmorna za akciju u 5 ujutro

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 21:20:31   
sneza24
Prava tema za mene posto mi je svekar danas rekao kako treba da ga uspavljujem u 21 h pa cak i u 22 h,tako su mi i prosle godine napomenuli u ovo vreme.
Ja nemam nameru da pomeram spavanje koje je oko 20:30 h.On tad zaspe i spava do 8-9 ujutro kako kad,doduse budi se par puta u toku noci ali odmah nastavi da spava.
A i zelim sat vremena za sebe da odvojim u toku dana jer mm radi do 22 h pa taman kad David zaspe ja uradim jos po nesto sto imam i provedem to vreme sama u tisini uz kompijuter ili kako vec zelim.

Jel vi pomerate deci spavanje kad dodje lepo vreme pa moze duze da se sedi napolju?

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 21:43:08   
Brana
IZVORNA PORUKA: sneza24

Jel vi pomerate deci spavanje kad dodje lepo vreme pa moze duze da se sedi napolju?

Snezo tvoj rezim je totalno ok,tako i moj Lazar leze ili jos kasnije,sve zavisi kada ima popodnevnu dremku i koje je ona vremenske duzine...Imas i ti pravo da odvojis vreme za sebe i tm.A i vreme za ustajanje ujutru (9h-10h)je po meni sasvim ok.Da i ti odmoris.
Posto on meni leze u vreme kao i tvoj David,a leti moze da se ostane do pola 9h uvece napolju,onda ne moram da pomeram jer ce svakako opet leci oko 11h-12h,a sada od kako samostalno hoda i trci verovatno ce ranije i lezati jer se vise izmori preko dana.

< Poruku je uredio Brana -- 20.5.2011 21:44:57 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 21:58:30   
sneza24
Stvarno nemam nameru da pomeram spavanje jer kad god da zaspe uvece on se ujutro isto budi oko8-9 h.
A bas mi puno znaci tih nekih sat vremena koje provedem sama.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 22:21:48   
ivaj
snezo,to je super.Zasto bi bilo sta menjala kad on ustaje u to doba sto kazes.
Po meni i ako se pomera,to treba da bude iz drugih razloga.Kad npr dete ustaje mnogo rano,kao sto je kod dade slucaj.
Nije tu sad da je pitamo da li je pokusavala da ga stavlja na spavanje makar malo kasnije.Kako jadna ustaje u 5user posted image

Primetila sam da moja jeca svakako spava 10 sati u toku noci.Tako da kad je uspavam,mogu da izracunam do kad ce spavati.
Volela bih da spava bar do osam ali to su jos uvek puste zeljeuser posted image A i necu da budem nezahvalna,bar ne ustaje u sest.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 22:26:14   
Brana
IZVORNA PORUKA: sneza24

Stvarno nemam nameru da pomeram spavanje jer kad god da zaspe uvece on se ujutro isto budi oko8-9 h.
A bas mi puno znaci tih nekih sat vremena koje provedem sama.

Naravno,ni ja moje ne menjam...user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 22:31:34   
JMPM
IZVORNA PORUKA: Dada81

Najčešće oko 20 h,pola sata manje-više. Budio se oko 6 ,ili 7 , a zadnja 3 dana u 5 h već na nogama'nerashodanim'' user posted image A ja..user posted image
Evo danas se izmorio,zaspao pre 20 h ,znači ,ja bih uskoro trebala leći da bih bila čila i odmorna za akciju u 5 ujutro
Mislim da ces ti kao i ja da ustajes redovno rano user posted image .Kada god S da legne on isto ustane,tako da ti je dzaba da pomeras bilo sta,nego se pomiri sa mukom tvojom i mojom user posted image user posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 22:42:46   
Klarita
Moja beba se uspavljuje sama, posle kupanja mleko, ostavim je u krevetac u sobi uz uzpaljenu muzicku lampicu i zaspi...izmedju 21h i 22h obicno. Sad ide leto i vrucine, bicemo vani duze pa se kontam bolje tako :)

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 23:00:11   
Anoniman
Marko ide da spava između 20 i 21h. Zavisi od toga do koliko je sati spavao popodne i kada treba da jede.
Najčešće se kupa u 20h, i u 20.30 jede i spava.
Poslednjih noći se budi da pije vode.
Prvi jutarnji obok varira od 5-7h, najčešće je oko 6-6.30h, i nastavi da spava do 7.30-8h.

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 23:04:34   
choopa choops
Isli su u 21h u krevet, ali od kada se promijenio sat, sada je to 22h user posted image Bude se oko 9h/9.30h. Mislim Matija se budi cijelu noc, ali to je konacno ustajanje user posted image
Ljeti ne pomjeram lijeganje u krevet, jer se tako samo namjesti pomjeranjem sata. A to mi odgovara jer smo do 7h na plazi, pa dok dodjemo, tusiranje, vecera, malo se poigra(ju) i onda spavanjac.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 23:42:26   
New Mom
Spavala je oko 20h, sad to pomeramo na 21h (jer ne znam šta da radim kad krenu vrućine, kad se ne može van pre 19h, ako bi tada već spavala).
Obično se budila oko 6h za podoj, pa nastavak do nekih 8.30h, 9h, a sad preskače to buđenje i u cugu spva do nekih pola 9h.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 23:44:38   
Nensi*
Vuk zaspi izmedju 20:30-21:30h,zavisi kako je raspolozen. Ujutru ustaje izmedju 8 i 9h,ali se i dalje budi nocu nekoliko puta da sisa.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 23:50:39   
sneza24

IZVORNA PORUKA: ivaj

snezo,to je super.Zasto bi bilo sta menjala kad on ustaje u to doba sto kazes


I meni je ovako super,ne bunim se.
Nego me svekar iznervirao kad mi je rekao da ga uspavljujem oko 21-22 h kao da se to podrazumeva da mora tako a sve zato sto se David probudio nocas okopola 1 i plakao je nesto,jedva smo ga smirili.Ali to se ne desava svako vece nego jednom u par meseci.

Inace je i mm veceras dosao sa istom konstatacijom da ga uspavljujem kasnije.user posted image

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
20.5.2011 23:54:21   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: sneza24

Stvarno nemam nameru da pomeram spavanje jer kad god da zaspe uvece on se ujutro isto budi oko8-9 h.
A bas mi puno znaci tih nekih sat vremena koje provedem sama.

Naravno,ni ja moje ne menjam...user posted image


Naravno da neces da menjas jer tebi tako odgovara kao sto meni odgovara ovako.user posted image

Od moje drugarice cerka koja je mesec dana starija od Davida nema nikakav red user posted image nikad se nezna kad spava,ni uvece ni danju,ja bih siznula na njenom mestu.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
21.5.2011 8:58:32   
Dada81

IZVORNA PORUKA: ivaj

snezo,to je super.Zasto bi bilo sta menjala kad on ustaje u to doba sto kazes.
Po meni i ako se pomera,to treba da bude iz drugih razloga.Kad npr dete ustaje mnogo rano,kao sto je kod dade slucaj.
Nije tu sad da je pitamo da li je pokusavala da ga stavlja na spavanje makar malo kasnije.Kako jadna ustaje u 5user posted image

Primetila sam da moja jeca svakako spava 10 sati u toku noci.Tako da kad je uspavam,mogu da izracunam do kad ce spavati.
Volela bih da spava bar do osam ali to su jos uvek puste zeljeuser posted image A i necu da budem nezahvalna,bar ne ustaje u sest.



Tebi je Jeci super,pu pu user posted image Ja Ivaj,kako god da pomerim (ili on sam sebi malo pomeri) budi se naaajkasnije u 6.30 ,što je super nego da je u 5. Eto ,sinoć zaspao pre 20 h,kao što već napisah ,probudio se u 21.3o,ručkao ,bio budan gotovo sat vr.i opet se probudio jutros u 5 i 45 jeeee nije poranio previše user posted image
Znači ,što reče JMPM ,navikni se ili ne vredi drugačije ,kad god legao. Ja sam zadovoljna,kako nisam 8 meseci spavala ni 4 sata u komadu ovo je user posted image iako sam spavalica.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
21.5.2011 9:01:07   
Dada81

IZVORNA PORUKA: JMPM

IZVORNA PORUKA: Dada81

Najčešće oko 20 h,pola sata manje-više. Budio se oko 6 ,ili 7 , a zadnja 3 dana u 5 h već na nogama'nerashodanim'' user posted image A ja..user posted image
Evo danas se izmorio,zaspao pre 20 h ,znači ,ja bih uskoro trebala leći da bih bila čila i odmorna za akciju u 5 ujutro
Mislim da ces ti kao i ja da ustajes redovno rano user posted image .Kada god S da legne on isto ustane,tako da ti je dzaba da pomeras bilo sta,nego se pomiri sa mukom tvojom i mojom user posted image user posted image



Da,baš tako ,sad se nekada i sama probudim pre 6 ,extra naspavana user posted image user posted image U 5 kad ustanem i vidim njega na nogama,uz naslon kreveta već hoda ,ne mogu da se ne nasmejem,iako mi duša spava user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: U koliko sati stavljate bebu na spavanje?
21.5.2011 15:04:46   
jelenadunja
Dunja spava u rasponu od 20 do 22 zavisi kako kad,ali se budi uvek isto kad god da je legla......user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here