|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 21:25:28   
Sanjica26 RR
I mene ces skroz da navuces. Prvo biljna mleka. Sad ovo. Jos samo da zasucem rukave a hocu.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 6.5.2014 21:26:19 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 21:41:49   
Torbica
user posted image za sva pitanjca, tu sam! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 0:13:45   
jovicaa
koliko ja znam prasak za ves ubija dosta *ranja sa vesa, osim sto ga opere i namirise, da li i ovo u istoj meri cisti ves u tom smislu odnosno dezinfikuje? misis da se sareno ne ostecuje na 60? neke sarene stvari perem na 60, a neke mi bas i nisu za tako visoku temp.. ili se tripujemuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 7.5.2014 0:14:38 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 9:04:04   
Torbica
DEZINFEKCIJA predstavlja skup mera i postupaka kojima se unistavaju patogeni i drugi mirkoorganizmi, fizičkim ili hemijskim putem u spoljnoj sredini. Dezinfekcijom se broj štetnih mikroorganizama svodi na bezopasne vrednosti po zdravlje čoveka.
Ja mislim da ovaj nista manje ne dezinfikuje, opere, odmasti, skine necistocu a samim tim i mikroorganizme.
Nista se meni ne osteti na 60. Svilenih stvari nemam, sve mi je odlicno oprano. Na 40 ne bas tako dobro. Naravno, samo ti peri kako mislis da treba, da ne dobijem po nosu user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 9:43:44   
Olga75
pre par godina sam ja pravila domaci sapun , imam jos negde ostatke ( ono smrdi pih ) pa ako to narendam u onaj gel , bice dobro sta mislite ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 12:53:35   
Klarita
Nikakva sam domacica, nikakva, 0 na kub!
Ali cu proslediti recept mami, verujem da ce isprobati, ako nista, ono da ustedi neki dinar!
Oldzi, turi, nis' mu biti nece...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 13:11:54   
Misha i Ljisha
Torbice gledam sad ovaj recept sto si okacila za domaci prasak tj gel za pranje vesa. pise izrendati sapun za pranje vesa. Kakav je to sapunuser posted image , ovaj obican za ruke ili bas treba domaci. Meni je ostao mozda jedan jedini domaci sapun (onaj pravi smrdljivi domaci koji koristim kad nista drugo ne moze da skine fleke ali ne bih njega da upotrebim iskreno)user posted image . Ja mi se svidjaju ove fore. Plus komsinica ima nevena pa ce da nam pravi sapun a strina nam pravi kremu od nevena. Jel mora tako neki domaci sapun ili bilo koji mogu da izrendam?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 13:19:33   
Ivanka 75
Ja uglavnom perem na 40, povremeno o perem na 60, odecu menjamo dvaki dan pa smatram da ije bi toliko prljavo. Beli ves se naravno kuva.ma 95.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 13:21:19   
Misha i Ljisha
Torbice izvini vidim sad u prethodnim postovima da si rekla sapuni Axal ili Merix. Ja nikad nisam kupovala te sapune iskreno. Ne secam se ni da sam ih videla u prodavniciuser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 13:21:34   
Torbica
Drage moje, pisala sam - ja koristam onaj Axal ili Merix za fleke, taj je oko 100 din/250gr. Od njega ves jako lepo mirise. Prvi put sam uzela neki Himalaya, kao organski sapun, nije mi bio tako dobar efekat pranja.
Oldzi ako bih koristila domaci dodala bih etericno ulje, bilo koje, bar 10 kapi na litar praska, jer sigurno nece lepo mirisati bez njega. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 13:22:44   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Torbice izvini vidim sad u prethodnim postovima da si rekla sapuni Axal ili Merix. Ja nikad nisam kupovala te sapune iskreno. Ne secam se ni da sam ih videla u prodavniciuser posted image

Ljisho, ima ih u svakom Univeru, ali ne stoje tamo gde i ostali sapuni vec kod Varikina i tih stvari, samo pitaj, uputice te zenice tamo.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 13:31:23   
jovicaa
Ja mislim da ovaj nista manje ne dezinfikuje, opere, odmasti, skine necistocu a samim tim i mikroorganizme.

samo me je to zanimalo, a mislim da si to odmah mogla da shvatis iz mog pitanja..... hvala na odgovoru u svakom slucaju

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 13:42:13   
Torbica
Jovice, to je skakljivo pitanje i navela sam definiciju zato sto se iz nje vidi da se broj mikroorganizama svede na neskodljiv broj, pa da ne bude nesporazuma, dakle ima ih ali ne smetaju. Nisam nista lose mislila user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 13:42:55   
Misha i Ljisha
Torbice verovatno mi nikad oko nije naletelo na te sapune jer ih nisam nikad ni koristila. Bas cu da probam. A da li ti sapuni u sebi imaju fosfate? Mislim po cemu je bolje koristiti te sapune od praska za ves? Isto su industrijski i od istih proizvodjaca praska za ves? Da li to prokuvavanjem ispari i sl? Mislim nemam pojma, hemija mi nije jaca strana

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 21:57:24   
milicicak
Nasla sam u dm-u njihov sapun za fleke sad samo kalcinisanu sodu da nadjem... Gde to u Beogradu ima da se kupi?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 22:01:02   
Torbica
Milicicak, probala sam i sa njim, iz DM-a, pakovanje od 100gr. Osim sto je skuplji, jednako mi je oprao ves kao i Axal i Merix. Ja sam fan DM-a i uvek rado kupujem kod njih. user posted image Udji u bilo koju poljoprivrednu apoteku - ako ne nadjes, trazi da ti naruce, njima je to lako.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 22:06:17   
milicicak
Hihihi i ja sam dm fan :) obozavam njihove proizvode :)
Poljoprivredna apoteka, kazes? Hvala puno :)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.5.2014 22:10:40   
Torbica
user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
8.5.2014 9:49:46   
Anck Su Nmaun
Izbegnite najčešće greške kod pranja veša

KUPAĆI KOSTIMI



Velika je greška da perete kupaći kostim u mašini za veš, pa čak i na niskoj temperaturi ili u vrećici za delikatnu odeću.


Eksperti preporučuju da ih samo isperete vodom posle kupanja u moru ili bazenu, a ako je i dalje prisutan neprijatan miris, potopite kupaći u vodu sa malo sirćeta. Da biste izbegli da hlor i morska so oštete vaš kupaći kostim, pokvasite ga pre ulaska u vodu.

BELE PANTALONE

Bele pantalone su najčešće napravljene od mešavine pamuka i spandeksa i zato pranje istih predstavlja pravi izazov, jer fleke na ovakvim pantalonama ne mogu da se uklone izbeljivačem.

Naime, umesto da se izbele, na tom mestu ostaće žuta fleka, što je potpuno suprotnot od onoga što želite da postignete. Zato, bolje se opredelite za izbeljivač koji je namenjen za obojeno.


TAMNA ODEĆA


Da biste tamnu odeću (pogotovo pamučnu) spasili od bledenja, perite ih izvrnute naopako u hladnoj vodi-ali ne sušite je u mašini za sušenje. Toplota, zapravo, najviše oštećuje tamnu odeću, pa je zato ključ za održavanje ovakve tkanine je u tome da se suši na vazduhu.

DEČIJA ODEĆA


Iako vam deluje kao da su se fleke skinule kada izvadite odeću vaše dece iz mašine za pranje veša, posle sušenja u mašini fleke su magično ponovo tu. Te fleke su zapravo ostaci ulja, recimo od jučerašnje pice koju je vaš mališan slučajno izbrljao po majici.

Zato se preporuluje da, pre pranja, stavite na fleku deterdžent za sudove, jer će on izvući ulje iz tkanine. Takođe, sušite ih na vazduhu da biste izbegli ponovno pojavljivanje fleka. U krajnjem slučaju, takve fleke će sigurno izvući na hemijskom čišćenju.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
8.5.2014 9:52:06   
Anck Su Nmaun
PERJANE JAKNE

Tajna dobro opranih stvari je u tome da pustite odeću kroz dodatni program ispiranja. Ostaci deterdžena u perjanim jaknama može da bukvalno "ispumpa" vašu jaknu, jer sprečava punjenje da bude paperjasto i da zadržava vazduh. Takođe, kada perete ovakve jakne, obično se pri dnu nakupi sva težina i voda, pa je mašini teško da ispere i da dobro okreće bubanj.

Zato bi bilo najbolje ili prati perjane jakne u velikim, jačin mašinama ili ih nositi na hemijsko čišćenje. Trik da osušite ovakvu jaknu u mašini je da ubacite sa stvarima i čistu tenisku lopticu, jer se tako neće izgubiti na volumenu perjane jakne.

PEŠKIRI


Ne preporučuje se da stavljate omekšivač kada perete peškire, jer to negativno utiče na moć upijanja istih, što je njihova glavna svrha.

Ako nikako ne možete da isperete onaj grozan miris iz peškira, što je razultat nakupljanja bakterija, nemojte da prepunite bubanj u mašini i perite ih na najdužem programu u vrućoj vodi.

Čim završi mašina, odmah ih izvadite i stavite da se suše.

MAŠINA ZA VEŠ

Čak i mašina za veš mora sa vremena na vreme da se opere, jer se u njoj stalno nakupljaju ostaci deterdženata, omekšivača, prljavštine i mrtvih ćelija kože koje ni ne vidimo. Iako novije mašine imaju program samočišćenja, kod starijih bi trebalo da uključite program za ispiranje sa vrućom vodom u koju ste dodali izbeljivač.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
8.5.2014 10:02:13   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Torbice verovatno mi nikad oko nije naletelo na te sapune jer ih nisam nikad ni koristila. Bas cu da probam. A da li ti sapuni u sebi imaju fosfate? Mislim po cemu je bolje koristiti te sapune od praska za ves? Isto su industrijski i od istih proizvodjaca praska za ves? Da li to prokuvavanjem ispari i sl? Mislim nemam pojma, hemija mi nije jaca strana

Draga, nemaju ti sapuni u sebi fosfate. Evo sad citam sastav na Merixu - sapun, anjonski surfaktanti, zeoliti, sadrzi miris (hemijski sastav mirisa). Jer da imaju koja je poenta? Nije sija nego vrat!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
8.5.2014 12:55:03   
Misha i Ljisha
e to me zanimalo sto ti kazes nije sija nego vrat. Super. isprobavam obavezno kad se docepam kola odoh ja u nabavku te kalcinisane sode i tog sapuncica hihihih...mm me ne bi podrzao dok ne vidi da je ok stvar. Tako uvek bude

hocu reci ne bi on to kupio da mu ja kazemuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
8.5.2014 13:02:43   
Torbica
Evo ga, uslikala sam ti user posted image
user posted image

Kupila sam ga neki dan u Univeru. I Axal je odlican, on je zelen!

Znaci, ovaj ti je 250 gr i na njega stavis 2.5 l vode. I 175 gr kalcinisane sode.

< Poruku je uredio Torbica -- 8.5.2014 13:04:44 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
8.5.2014 13:05:39   
Misha i Ljisha
carice user posted image

hahaha hvala ti, ja jesam corava al nosim naocare za tu moju bolest pa cu ga valjda naci hahaha

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
8.5.2014 13:10:29   
Torbica
user posted image user posted image user posted image
cuti, nisam ni ja bolja...

E, a ja imam elektricnu rendu, pored svih zezalica u kuhinji, tako da mi to ona izrenda, milina jedna.

< Poruku je uredio Torbica -- 8.5.2014 13:14:36 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here