|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedonoščad
21.1.2010 23:49:14   
Verus
Sad sam iscitala temu...drago mi je da cujem da ima malih boraca i da sve moze biti OK.  Nadam se da moja beba nece opet odluciti da pozuri, i da ce ostati kod mame u stomaku do kraja.

(odgovor članu bibiz)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nedonoščad
21.1.2010 23:54:43   
cipiripi
sestra od mog dede je radila u centru za nedonoscad , mislim da je preko puta Tirsove.
ceo zivot je bila tamo i kad sam se ja rodila ona je otisla u penziju i mene je cuvala do 3 godine, bila sam kao krofna user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nedonoščad
4.2.2010 18:16:53   
beba13
moja devojcica se rodila 09.01.2010. u 36 nedelji 2250 i 47 cm
bila je u inkobatoru jedan dan.
imala je nizak secer u krvi i cim joj se to regulisalo sam je dobila i sve vreme je bila samnom.
iz bolnice smo izasle za 5 dana.
posle mesec dana mogu da kazem da je super beba na kojoj se uopste ne vidi da je ranije rodjena :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nedonoščad
18.2.2010 23:27:36   
taja84
Sa tri meseca ustanovljena joj je Dystonia Alia, hypertonia
malo je zabacibala glavu u levu stranu, i šakice su joj bile stalno skupljene, pa smo morali raditi vežbe po Vojti I i II, sada posle tri meseca, hipertonije gotovo i nema, pridržavamo se babyhendlinga, tako da i distonije je sve manje


_____________________________

Nikolina je rođena 24.08.2009.

(odgovor članu bibiz)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nedonoščad
27.2.2010 10:48:53   
dzelissima
moj Luka je rođen carski u 34 nedelji i imao je 2,870kguser posted image
mesec dana smo posle toga bili u dečijoj bolnici,
malo se maltretirali, a kad je ojačao došli smo kući, user posted image
posle toga... po doktorima slalomi, kontrole i sl.user posted image

al' hvala bogu evo ga sa 4 godine sad, još kažu i napredan, user posted image

sad čekamo drugog prdu, al' ipak bih više volela da bude što bliže terminu
lakše je podneti.... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nedonoščad
3.4.2010 23:55:40   
Nanica1
Moj Alex nije nedonosce ali imamo dijagnozu dystonia alia. Da li bi mi neko objasnio na sta se to tacno odnosi?

(odgovor članu dzelissima)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nedonoščad
13.4.2010 23:16:40   
Viktor08

IZVORNA PORUKA: Nanica1

Moj Alex nije nedonosce ali imamo dijagnozu dystonia alia. Da li bi mi neko objasnio na sta se to tacno odnosi?

To je, kako bih se izrazila, ukočenost, zgrčenost mišića. Moj sin je rodjen u 27. nedelji i ima tu dijagnozu, tačnije imao je. Zbog te zgrčenosti počeo je kasnije da sedi i stoji. Sedeo je samostalno tak sa 11 meseci a negde u isto vreme je počeo i da stoji. Međutim, ja sam ga pre toga masirala dva meseca, po pola sata ujutro i uveče. Radili smo i vežbe nekoliko meseci ali mislim da je masaža najviše pomogla. Preporuke za masažu smo dobili u dečjoj bolnici u Novom Sadu. Kad je počeo da stoji ubrzo je i prohodao i evo sad ima 18 meseci i uveliko hoda i trči, ne mogu ga stići. Na poslednjoj kontroli doktorica (inače divna žena, dr Vera Bekić) je bila veoma zadovoljna tako da nemamo više nikakvu terapiju. Od srca vam preporučujem masažu i vežbe, nemojte odustajati kad vam se učini da se rezultati ne vide jer je na kraju napredak ogroman.

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nedonoščad
29.4.2010 12:31:55   
Olga75
pozdrav svima , evo da i ja podelim svoje iskustvo .Imala sam urednu trudnocu do sestog meseca kad sam pocela da se otvaram jer je beba bila nisko. Pomocu mirovanja i giniprala na svaka cetiri sata otvaranje je prestalo da bi u 35 - oj nedelji na redovnom pregledu dr utvrdila da sam otvorena dva prsta. Poslala me je u bolnicu gde sam sa izdignutom karlicom uz tokolizu pokusala da sprecim porodjaj.Mirovanje je trajalo cetiri dana kad mi je i pored sve predostroznosti iako ctg nije citao kontrakcije pukao vodenjak. Bila sam 36 - ta nedelja. Porodila sam se za dva i po sata. Marija je bila 2650 gr i 46 cm. U inkubatoru na 4 l kiseonika je provela tri dana ali smo u bolnici ostale citavu nedelju zbog njene zutice i moje revizije. Vrlo brzo je razvojno dostigla vrsnjake cak mi se cini da nije ni zaostajala. Sada je ona ziahna , zdrava i pametna devojcica od 18 meseci user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Viktor08)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nedonoščad
29.4.2010 12:39:52   
Anoniman
Dobrodošla Olga! user posted image

Prijavi se na naš Spisak RR mama.

Kako da nađem temu? KLIKNI

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nedonoščad
3.5.2010 14:26:30   
Slatka mala
Caooo svima...!! Evo i ja da podjelim svoju pricu sa vama..I ja sam rodjena kao Nedonosce sa 800gr.i 25cm
Bila sam u Inkubatoru dok nisam dostigla odgovarajucu tezinu..I evo me sada..ziva i zdrava sa svojih okruglih 19god...!! user posted image user posted image Veliki pozdrav svima...!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nedonoščad
13.6.2010 22:15:03   
Mama decaka
Slucajno sam naisla na ovaj deo furuma pa ne mogu da se ne oglasim. I ja sam se porodila ranije, u 35. nedelji. Vodenjak je napukao uvece oko 23.30-00.00h. U porodilistu sam bila u roku od 45 min. Na pregledu lekar konstatuje da beba prednjaci nogama i hitno me salje u porodiliste. Moj muz odlazi kuci i tada krece moja agonija. U porodilistu me pregledaju i konstatuju da sam otvorena pola prsta do jednog prsta. Kazu idi lezi. Odlazim i lezem i tako do 4h ujutru kada dobijam kontrakcije koje idu u razmaku od 30 do 45 min. Da naglasim da sam trudnocu vodila privatno kod lekara koji tamo radi (ime necu da pomenem jer nije zasluzio reklamu cak ni u negativnom kontekstu) i koji je cak i nazvao porodiliste,a li opet nista. Idi lezi, idi lezi..samo su mi to govorili i jos sam dobila strasnu grdnju od jedne matore babice kada mi je na sred hodnika skroz pukao vodenjak (nakon pregleda).

Bio je Uskrs. Doalzi jutarnja smena i doktor koji kada me je pregledao ide po porodilistu i zove redom-pedijatra, anesteziologa, neonatologa...i govori "beba u kanalu, nogama prednjaci, telo do pola, dodji hitno, trebas mi". Ja u panici. nema vremena ni za epidural, ni za bilo kakvu anesteziju jer su mi dali da jedem sat vremena pre cele price. Sto su mene na porodjaju namucili oprostila sam im odmah, ali beba....


Beba se rodila, odnose ga, donose, kazu poljubite bebu i odnose ga. narednih par sati mi nista ne govore. Stavljaju me u sobu koja nije u okviru "beby friendly" programa...Porodila sam se oko 9h, da bi mi oko 16h reklai, beba mora na Institut za neonatologiju. Pojma nisam imala ni sta je to, ni sta mi se desava sa bebom, niti je iko nasao za shodno da mi kaze sta je bebi.

Kasnije se ispostavi da se bebac napio plodove vode, da je na respiratoru, da vazduh ulazi van pluca... Imao je 2550gr na porodjaju. Sve vreme trudnoce je bio napredna beba. U dva navrata sam pila Utrogestan po savetu lekara, ali nisam ni sanjala da ce mi dete dodatno namuciti time sto ce me prirodno poroditi. Vrhunac price je bio kada su mene optuzili sto se beba namucila na porodjaju.

Posle toga slede cetiri nedelje na Institutu za neonatologiju. jednom odlazim i kazu mi "Ne otvarajte inkubator, nije stabilan". Mozete da zamislite kako to zvuci majci. Hvala dragom Bogu pa je moj decak sada uz muza i mene. Pravi je borac. Sve te male bebe koje se nalaze na ovom i na slicnim institutima su pravi borci. veliki poljubac za sve njih.

(odgovor članu Slatka mala)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nedonoščad
13.6.2010 22:38:25   
Lu
Mama dečaka, hvala Bogu da je sve u reduuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Mama decaka)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nedonoščad
13.6.2010 22:39:57   
Lu
IZVORNA PORUKA: Slatka mala

Caooo svima...!! Evo i ja da podjelim svoju pricu sa vama..I ja sam rodjena kao Nedonosce sa 800gr.i 25cm
Bila sam u Inkubatoru dok nisam dostigla odgovarajucu tezinu..I evo me sada..ziva i zdrava sa svojih okruglih 19god...!! user posted image user posted image Veliki pozdrav svima...!!

Ovo je pravo čudouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Slatka mala)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nedonoščad
17.6.2010 15:10:11   
dijana1*
Evo i moje price
Trudnocu sam vodila privatno i na kontrolama je uvek sve bilo u redu osim sto su govorili da je beba malo napredna. Krajem aprila sam osetila neki umor odjednom samo mi se spavalo i poceo je stomak da me boli s vremena na vreme po malo. Kontrola mi je bila zakazana za 24 maj ali iz straha da nesto nije u redu pomerila sam za 11 maj gde mi je dr. rekla "nema potrebe da se brines to su lazne kontrakcije" i dala mi da pijem partusisten i da mirujem. Ali nakon 3 dana osetim nesto mokro. Nisam mogla da verujem da mi se to desava otisla sam kod dr. na pregled i rekla mi je tebi je poceo da curi vodenjak idi u bolnicu i zelim ti srecu. To je bila 32+4 nedelja. Kada sam dosla u bolnicu pregledali su me i rekli da je pukao vodenjak ali da i dalje ima mnogo vode i da ce pokusati da me sacuvaju bar jos par dana posto nisam otvorena i nista me ne boli, ali nako 3 sata su krenuli bolovi i porodjaj je krenuo a s tim i moja agonija. Porodjala sam se 11 sati bez pomoci ikoga. Rekli su mi "tako ti je grah pao i moras sama da se porodis mi ne smemo da guramo bebu zato sto je prevremeni porodjaj'. Ali to je proslo i nije tako strasno kada znas da dolazi na svet bice kojem se toliko radujes i toliko ga iscekujes. Kada sam se porodila beba je zaplakala, imao je 2740 g i 48 cm, ocena 7. Nije bilo srecnije osobe od mene u tom trenutku ali odjednom sam videla mnogo doktora ni sama ne znam kako su se svi odjednom stvorili. Cute i nista mi ne govore, da bi mi jedna sestra sapnula "beba je prestala da dise'. Ocaj . Reanimirali su ga u radjaoni prineli da ga poljubim i odveli ga na intezivnu negu gde je jos 3 sata trajala borba za njegov zivot da bi ga stabilizovali. Posle je dr. dosao u moju sobu i rekao da je to jako tezak pacijent, da je to jako tezak slucaj, oni mi ne mogu dati nikakvu nadu jer su to prevremeno rodjene bebe i sa njima se nikada ne zna sta i kako. Treba da cekam 72 sata i videcemo sta ce biti. Ako prezivi to ce biit cudo.user posted image Najduzih 72 sata u mom zivotu. Bebu sam videla nakon 2 dana, jao kako mi je bilo tesko kada sam ga videla u onom inkubatoru sa milion nekih cevcica, kablova, bocica, uff user posted image . Pokusavala sam da se suzdrzim ali nisam mogla suze su samo tekle i tekle. Oporavak bebe je trajao 26 dana, 20 dana u  inkubatoru i 6 dana na poluintezivnoj. 2 puta su ga vracali na aparat za disanje. Svasta je jadnicak prosao. Vidjala sam ga na svaka 3 sata, kada idem kod njega srecna sam sto cu da ga vidim a ss druge strane takav strah da li cu uopste da ga vidim jer su me doktori toliko isprepadali da je to strasno. Po rodjenju su mu dali neki lek koji umiruje bebe posto im mozak jos nije dovoljno razvijen i onda su mlitave a oni meni kazu " evo majko njemu je jako lose (pa dignu mu rukicu i ona sama padne) on ne moze ni rukicu da drzi nema reflekse, nema motoriku" a u stvari to je sve bilo zbog tog leka i oni su to znali ali jednostavno kao da uzivaju da nas majke muce. Ali sve vreme SAM VEROVALA I BILA UBEDJENA da ce moja bebica biti dobro. Nakon 15 dana sam zamolila sestru da otvori inkubator samo da ga pomazim po nogici. Suze i samo suze takav bol u srcu nikada nisam osetila, kako mu je koza samo nezna a pomazila sam svog sina nakon toliko vremena. Ali hvala Bogu sada je sve proslo, ono najgore. Bebica i ja smo zajedno kuci i pruzam mu svu ljubav i paznju koja mu je bila uskracena tih 26 dana u bolnici. Danas smo isli kod fizijatra i kaze da je bebica dosta dobro ali da je malo mlitava tako da cemo morati raditi vezbice. Samo molim Boga da izguramo prvu godinu dana i da moja bebica prohoda, i da bude normalna kao i sve druge bebe. Verujem u njega jer to je mamin VELIKI BORAC.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nedonoščad
13.7.2010 21:19:13   
choopa choops
Zene vi i vase bebice ste heroji! Ostala sam bez teksta. Divim vam se!user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nedonoščad
31.7.2010 15:00:30   
goda
dijana1
nemoj uopšte da se brineš,situacija s mojom bebom je jako slična osim što je ona bila u redu kada se rodila,teška 2320,duga 48. Isto tako je bila mlitava jer je samo spavala 10 dana nije se budila ni kada jede,pa kada je uzmem za rukicu i pustim ona padne. Što se tiče mlitavosti tvoje bebe nije to što je rođena ranije,to je prirodno trajaće jedno vreme i proći ali vežbice morate raditi bezobzira ako plače.Jedna majka je ležala samnom u bolnici,beba je rođena na vreme teška preko 4 kg i ima tu mlitavost i isto radi vežbe kao i moja tako da te to ne brine. Moja beba za sad napreuje dobro i nemamo nikakvih problema trenutno je teška oko 5 kg. Počinje sama da drži glavicu i jako je očvrsla u zadnjih 15 dana.
U inkubatroru je bila 11 dana i još 15 na posmatranju.3 dana je bila na kiseoniku.
Sada je Bogu hvala dobro,dojim je i dojiću do poslednje kapi mleka jer veruj mi duplo bolje napreduje nego dok je pila adaptirano a pila je u bolnici,nisam je dojila jer mi nisu bile gotove analize.
Nemoj da se brineš i mazi svoju bebu nemoj misliti da ćeš je razmaziti i stavljaj je što češće na svoje grudi. Moja Ana kada najviše ima grčeve umiri se kada je stavim na grudi.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nedonoščad
31.7.2010 15:07:25   
goda
Zaboravh napisati,
ni meni niko ništa nije hteo reći 72 h,svi kažu da se kod tako malih beba ne zna,za čas se situacija prtomeni.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nedonoščad
31.7.2010 15:44:09   
dijana1*
Godo user posted image
Vec sam pisala negde sve zavisi od bebe, moja je rodjena ranije i dozivela  je asfiksiju na porodjaju tj. prestala da dise ali brzo su reagovali reanimirali ga i stavili na aparate za disanje. Imas bebica koje se rode ranije ali sve bude uredu pa budu u inkubatoru par dana cisto zbog kontrole. Opasno je kada beba prestane da dise to ostavlja trag na sve organe (mozak, pluca, jetra, bubrezi....) A ima beba koje se rode na vreme pa se desi problem. Sa mojom bebom je u sobi bila beba koja je rodjena na vreme ali je imala tu mlitavost. 15 dana su je lecili i na kraju poslali za BG. Posle sam videla majku i rekla mi je da je mozak u pitanju i da je samo pitanje dana kada ce beba prestati da dise (posto oni ne smu da je skinu sa aparata).
Mi smo skoro radili ultrazvuk mozga i sve je uredu obicno u takvim slucajevima se pojavljuju ciste na mozgu ili ostaju rupe ali jos jednom hvala Bogu kod njega nije ostao nikakav trag.
Post je bio 26 dana u bolnici nisam mogla da ga dojim vec sam se sama izmlazala. Kada je izasao iz inkubatora pokusala sam da ga dojim ali nije imao snage da otvori usta a kamoli da vuce. Jedva sam ga naucila na flasicu pa kada je malo dosao sebi stavljala sam ga na grudi po malo i bas je uzivao user posted image . Ali nakon mesec ipo dana mleko mi se skroz smanjilo tako da ga sada hranim bebelacom.
Sto se tice mlitavosti dosta pricam sa drugim majkama i videla sam da bebe koje su rodjene na vreme ne drze glavicu samostalno do 3 meseca, ne hvataju igrackice i svasta nesto.... a meni su rekli da beba sa mesec dana mora da drzi glavicu i da ne sme da je zabacuje, doktori user posted image .
On je tu mlitavost imao zato sto su mu se drugi dan pojavile konvulzije i morali su da mu dajju neki lek koji umiruje phenobarbiton a doktorica je to iskoristila da mi pokaze kako je moje dete u jako losem stanju i da treba otac da dodje, ne mogu se ja sama nositi sa tim problemom user posted image (pare).
Sada radimo vezbice kroz igru i fino napreduje, Poceo je sam da drzi glavicu ali moram jos uvek da mu pridrzavam posto po nekada popusti user posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nedonoščad
31.7.2010 17:34:54   
Medeno
Prave ste lavice, svaka Vam cast!!!
Puno puno puno poljubaca Vama i Vasim malenim sampionima!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nedonoščad
31.7.2010 17:39:08   
dijana1*
Medeno user posted image

(odgovor članu Medeno)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nedonoščad
31.7.2010 22:21:51   
goda
dijana1
Ni moja beba još ne držđi samostalno glavicu u potpunosti još uvek redovno pridržavam.I š to bi držala ne želim da eksperimentišem,bolje da ja nju pridržim. Ona je svakako nemiran pa klima tamo amo glavicom,htjela ne htjela moram da držim nekada i čvrsto za glavicu. Stavljam je na stomak obično nakon kupanja da leži i jača mišiće a da je ostavim da spava na stomaku ne smem.
Nemoj da se brineš,sve će to biti dobro. Ana je takođe bila na uz mozga i kažu da je sve u redu.Znam da je svaka beba drugačija ali veruj da nešto nije u redu doi sada bi otkrili jer ipak oni imaju 2.5 meseci i bili su pod njihovim nadzorom. Nadaj se uvek njboljem i ne misli na loše veruj d će biti sve u redu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nedonoščad
18.10.2010 16:23:51   
Olga75
Samo da se pohvalim , moja Marija , moje nedonosce , je napunila dve godine i psihomotorno je u nivou svojih vrsnjaka ( od nekih i naprednija ) :)

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nedonoščad
18.10.2010 22:26:04   
dijana1*
Bravo za Mariju user posted image
Olga a da li je u pocetku kasnila sa motornim razvojem u odnosu na druge bebe?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nedonoščad
20.10.2010 11:08:08   
Olga75
dijana 1 , Marija u principu nije kasnila psihomotorno samo onoliko koliko je rodjena ranije. Obicno nedonoscad stignu svoje vrsnjake sa oko godinu dana.
Beba moje prijateljice , rodjena na vreme je pocela glavicu da drzi tek sa oko sest meseci a da sedi tek sa godinu dana. Takodje je imala hipotonus i isli su na vezbe jako dugo. Sad je tri godine i sasvim je sustigla svoje vrsnjake. Znam da brines ali sigurno ce sve biti ok. Oni su mali- veliki borci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nedonoščad
22.1.2011 12:40:25   
bojana86
Drage mame.....
moja prica nije bas tako sokantna kao od drugih majki,kojima svaka cast na hrabrosti i upornosti... ja sam u 32 nedelji trudnoce bila,isla redovno na posao,al mi je neka voda curila i ja odem kod dr. i ona kaze to je sve ok,sada kao malo mirujte,ajd reko dobro,odem kuci,i u noci dobijem bolove i trpela samo kod kuce jedno tri sata,odem u bolnicu,tamo me niko ne sljivi,i cekaj 2 sata,do 7:30h dok nije dosla smjena,dr. me pregleda otvorena 9cm i odmah radjaona,kao kasno je za carski - koji se radi u takvim slucajevima,i dr. mi je pomogla pri porodu,jer nisam imala velike napone,bukvalno je izgurala bebu... imao je 2640g i 48cm-momcina,isto bilo vise pedijatara i odveli su ga na neonatologiju i bio je 4 dana u inkubatoru i jos 7dana van njega.na svu srecu sve je bilo uredu,otpusteni smo kuci sa 2400g,a sada imamo 15 mjeseci i oko 12kg,i nema nikakve razlike izmedju njega i njegovih vrsnjaka.
sve je dobro sto se dobro svrsi............ a za doktore NO COMMENT !!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here