|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pranje kose u porodilistu
31.5.2010 13:07:26   
Ellenica
Mislila sam da neću prati kosu, pa sam noć pre odlaska u porodilište oprala kosu.
Ali pošto je to bio avgust, već posle dva dana ležanja posle carskog umalo nisam poludela.
Mm mi je doneo šampon i fen.
tako da sam makar kući otišla sa čistom kosom.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu s.a.nj.a.)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pranje kose u porodilistu
3.6.2010 10:13:53   
caca81
IZVORNA PORUKA: nensi27

Da li ste prale kosu u porodilistu? Najlakse je oprati,ali ne znam kako da je osusim user posted image
Mozda je nekome glupo ovo pitanje ali mene zanima user posted image


Ponesi fen u porodilište. Jedna ženica je sa mnom bila u sobi, koja je ponela fen. Takođe se slažem sa OTI, da ako ostaješ regularno 3-7 dana, nema potrebe za tim. Ako je duga, smotaš je u rep, punđu...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pranje kose u porodilistu
4.6.2010 23:14:11   
marija32
Ja nisam prala kosu u porodilistu,nema potrebe, vezes rep i gotovouser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pranje kose u porodilistu
5.6.2010 9:09:04   
lanajelena
posto je Nensi otvorila ovu temu bas me interesuje jel ponela fen user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pranje kose u porodilistu
8.2.2011 14:58:04   
gabrijelaaa
ja sam lezala oko 20 i nesto dana na odeljenju...i par dana pred izlazak sam morala da operem kosu,rekla mojima da mi donesu sapon i fen...sredila se i osecala se kao nova...e sad za ove koje kratko leze ...mislim da za 3/4 dana nema potrebe...oprati je samo pre odlaska u bolnicu...toliko moze da izdrzi...user posted image

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pranje kose u porodilistu
8.2.2011 15:01:12   
Rivana
Ja sam lezala mesec dana i nisam je ni prala ni cesljala, bila mi skupljena, kad sam izasla morala sam da je osisam skrz kratko toliko je bila ucebana da nista sa njom nisam mogla da uradim.

(odgovor članu gabrijelaaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pranje kose u porodilistu
8.2.2011 15:38:07   
gabrijelaaa
IZVORNA PORUKA: Rivana

Ja sam lezala mesec dana i nisam je ni prala ni cesljala, bila mi skupljena, kad sam izasla morala sam da je osisam skrz kratko toliko je bila ucebana da nista sa njom nisam mogla da uradim.

jooojjjj...jadna...user posted image

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pranje kose u porodilistu
9.2.2011 8:38:48   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: lanajelena

posto je Nensi otvorila ovu temu bas me interesuje jel ponela fen user posted image


Hehe,ja tek sad vidim ovo user posted image
Nisam ponela fen,ali jedna devojka koja je bila sa mnom na patologiji je imala fen posto je duze bila tamo,tako da sam prala kosu user posted image U svakom slucaju,rekla bi mm da mi donese fen da ga nisam nasla tamo,nisam mogla da ga ponesem jer u Dragise Misovic gde sam se porodila ne dozvoljavaju da se ponese torba nego se stvari donose u kesi (ne znam zasto),pa nije bilo mesta za fen..
Ja sam lezala 9 dana,primljena sam u cetvrtak,a kosu sam oprala u nedelju,a u ponedeljak su me poslali na cr,i u petak su me pustili kuci,tako da sam samo jednom prala kosu tamo...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pranje kose u porodilistu
9.2.2011 8:54:05   
Trudnicica83
Nisam imala snage da stojim, a ne da perem kosu! user posted image
Naravno, za duze od 10 dana treba imati svu opremu, jer onda ima smisla, ali ko ostaje regularno 3-5 dana, nema potrebe. A pogotovo ne nositi u porodiliste sve to, jer muz sve moze naknadno da donese..

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pranje kose u porodilistu
15.2.2011 15:52:56   
Ana007
Vala posle CR ne da mi nije bilo do pranja kose,jedva sam ustajala i da piškim.user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.3.2011 9:36:47   
nencydrew
Poneću, zlu ne trebalouser posted image

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.3.2011 12:29:30   
pepeljuga
ja sam isla na feniranje kod frizera u nedelju, u ponedeljak primljena u bolnicu, imala cr u sredu, izasla u sledeci ponedeljak, i vec u utorak bila opet na feniranju, znaci stvarno nije bilo potrebe za frizerajem u bolnici user posted image

< Poruku je uredio pepeljuga -- 24.3.2011 12:31:37 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.3.2011 14:04:01   
nencydrew
Možda je glupo pitanje, ali da li ste se diskretno, naravno,našminkale-malo kreona i tečnog pudera?

Ja u prvoj nisam, al sad mi nešto došlo.user posted image


Na-porođajuuser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.3.2011 14:06:59   
isidora88
na porodjaju nisam imala nikakvu sminku,a i da sam je imala spala bi mi,jer sam bila 10 sati na indukciji i sva se preznojavala od bolova,da sam je imala kontam da bi izgledala kao da sam iz cirkusa pobegla user posted image
ali sam se nasminkala kad sam izlazila iz porodilista user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.3.2011 23:19:50   
nencydrew
da, bolje posle se lepo srediti.Ionako idem u bokserski ringuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pranje kose u porodilistu
23.10.2012 23:15:28   
MakaM
Oprala sam kosu to jutro kada sam krenula u porodilište..taj četvrtak..od ležanja posle carskog, već sam u nedelju ličila na idiota i sama sebi bila štrokava.Sela sam na stolicu, mama mi je u lavabou oprala kosu.
U ponedeljak sam izašla našminkana i čiste kose.

Svaka od nas je razlišitog stava Treba li ili ne- prati kosu, a moje mišljenje je da pratite sebe.Ja sam se osećala odvratno i morala sam je oprati,prosto potreba!(inače je perem svaki dan,svaki drugi).Tako da bi mi 5 dana bio horor.

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 8:33:05   
red3lilu
Prala sam kosu nakon porođaja kada sam uhvatila da ima tople vode pošto je čitava bolnica na istom bojleru user posted image
Trudila sam se da izgledam i delujem pristojno što zbog sebe što zbog drugih. Nekako mi je to (održavanje higijene) pored ostalih stvari držalo raspoloženje da ne klonem. Primetila sam da se žene u bolnici dosta nemarno ponašaju nakon porođaja. U fazonu: šta me briga sad sam se 100 godina porađala baš ću i da se tuširam, perem zube, menjam gaće ili krvavu spavaćicu user posted image

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 8:40:33   
Anoniman
Dok sam bila na tokolizi u sobu nam je došla porodilja sa blizancima pun termin, ponela sa sobom samo pelene za bebe user posted image Prljava spavaćica, noge kao da je iz bašte upravo izašla, a kad prođe sobom sve je smrdelo... Donele joj sestrice plahtu i ono sredstvo za dezinfekciju da se okupa, a ona bezobrazno odbila! Na kraju su je na silu ugurali u kupatilo da se opere, i izađe ti ona mokre kose, ali kako je ležala do mene i dalje se osećalo da smrdi user posted image

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 8:56:32   
red3lilu
E, o tome ti pričam.
Kontam da nema uslova u nekim porodilištima ali ponekad i pored svih uslova žene se ponašaju ....... ne znam koju reč da upotrebim osim, bljak...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:18:26   
cockic
uzasno sva sreca pa nisam lezala sa puno porodilja u sobi ili jedna ili nijednauser posted image ali za sve te sa kojima sam bila imam samo reci hvale sve su uredne a i imale smo kupatilo u sobi pa nam to nije bio problem.

a kad smo kod kose ja sam prala jer mi se uzasno masti pa za tih 4 dana lezanja mora se oprati ja inace na 2 dana moram da je perem.mada sve zavisi i od godisnjeg doba user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:26:28   
Olga75
dok sam bila na tokolizi morala sam da mirujem sa podignutom karlicom ,brisala sam se vlaznim maramicama cetiri dana user posted image
ali kad sam se porodila , to poslepodne sam se oribala a kosu sam prala svaki dan tih nedelju dana koliko sam ostala posle porodjaja
a sto se tise prandavusa , u sobu je dosla zena koja je rodila deveto dete , svaka joj cast na tome ali ona je vonjala na napusteni salas , znate ono kiselo - ustajalo - budjavo - prljavo i mi otvorile prozor ( kakva klima daaaj ) ulazi sestra i onako besno kaze : pa sto ste otvorile prozor , sad ce bebe da donesu promaja i zatvori prozor , podeli toplomere i kaze :
znate sta , otvoricu prozor , toplo je unutra user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:27:18   
jance
ovako, ja jesam prala kosu u porodilistu, ali sam bila tamo 6 dana, pa me je vec glava svrbela... sto se zadnjeg razgovora o higijeni tice, slazem se, ali moramo da imamo na umu da se u porodilistima em jako greje, em slabo provetrava, em svaka porodilja koja makar i pokusava da doji neizbezno smrdi na znoj... sto se prljave spavacice tice, i moja je bila prljava, imala sam jednu na porodjaju, drugu sam obukla dan posle, obe su bile od sintetike, i smrdela sam u njima ko djavo, nisam bila srecna zbog toga, ali nisam imala izbora tih prvih nekoliko dana... dok mi nisu doneli trecu... ceo problem jeste bio, sto ja nikad nisam znala kad cu da izadjem, uvek je bilo, mozda sutra. pa ako mozda sutra, onda cu kuci u svome da se sredim, ne ovde... svi su vikali kad su nam usli u sobu ( u kojoj nas je bilo 4) kako nam u sobi smrdi i dali brinemo o higijeni, a mi smo se bas perkale sve svako malo, kako je jedna izasla iz kupatila, tako je druga ulazila i tako u krug... neke stvari u tim uslovima jednostavno nemozes da kontrolises ma koliko da se trudis...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:37:10   
Anoniman
Pred oba porođaja sam dan pre ulaska u bolnicu (zakazani CR) otišla kod frizera, kod jednog određenog frizer, nakon kog mi je kosa 5 dana čista i fenirana, bez obzira na ležanje, porođaj... Tako da, ne, nisam prala kosu u porodilištu.
Druga stvar, drago mi je što ženice koje su ležale sa mnom u sobi (oba puta, i menjala sam sobe, pa i ženice), imale isti stav kao ja: šta beba zna dal ja kad se oznojim smrdim na znoj ili dezodorans; želim da moja beba misli da moj znoj miriše na dezodorans, i smatram da ako se to primenjuje od prvog dana, beba to prihvata kao normalno, te ne odbija dojku.
Što se tiče tuširanja: za prvi porođaj nam nisu dali dan nakon porođaja da se tuširamo, zapirali su nas, patka pod guzu, sipaju vodu, protrljaju gazom, a pazuh vl. maramicama. Nakon drugog porođaja su nam pomogle sestre da se istuširamo dan nakon porođaja.

< Poruku je uredio Tash -- 24.10.2012 9:38:22 >

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:37:30   
lesica
Kad sam se ja porodila nije bilo vode u porodilistu-pukla vodovodna cev pa voda nije bila ispravna za upotrebu,tako da od pranja kose nije biklo nista (sva sreca te odoh u porodiliste sa sveze opranom kosom user posted image ) ali sto se higijene tice,sestre su nam redovno donosile balone i kanistere sa zagrejanom vodom i svako malo nam pomagale da se uz pomoc bokala i lonceta koliko toliko operemo. Tako da je sve stvar navika,bar sto se mene tice. A cinjenica je da zene znaju biti....pa najblaze receno user posted image (mislim bila je samnom u sobi jedna koja je samo dodavala i dodavala naslage pudera bez da skine prethodni,i samo se prskala nekim zlo i naopako parfemom bez da se pre toga zapere)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:37:51   
tijatija
Bila sam sva tri puta (bogu hvala) 48 h posle porodjaja u bolnici, i nisam prala kosu. I da sam bila 20 dana, cisto sumnjam da bi mogla. Vruce je vode bilo samo izmedju 7-9 jedno kupatilo 50 porodilja. Ja licno sam se prala skoro pa hladnom vodom, kosu mi nije padalo na pamet da perem jer klima nam nije radila u sobi 24.11. Pa mi je dete posle par dana pustanja kuci zavrsilo na NEO zbog upale pluca... Eto toliko o pranju kose u KBC...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here