|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.5.2011 18:01:50   
Anoniman
Isi,videcu sve sutra!
DAJ BOZE da se ne operise,mukica moja malena! Roknula sam jedan bensedin,toliko sam se potresla!user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.5.2011 18:05:20   
zoća
moja Katarina je imala šetajuću kilu,pojavi se pa se izgubi.Išli smo na kontrole redovno na kraju se skroz izgubila
IZVORNA PORUKA: Cindarella

Isi,videcu sve sutra!
DAJ BOZE da se ne operise,mukica moja malena! Roknula sam jedan bensedin,toliko sam se potresla!user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.5.2011 18:10:03   
Anoniman
Citam da je kod devojcica drugacije,da kod decaka mora da se operise.Opet,to mi nije nikakva sigurica,videcu sta i kako tek sutra,bas na njegov mini rodjendancic,user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.5.2011 20:13:03   
magnetic
Moja D ima kilu kod pupka.Ali je kod nas to nasledno.Imao je moj otac,moj brat,njegova cerkica,moja cerkica i ja.Samo je bratovljeva mala morala da operise.Ja sam mislila da bi meni moglo da zasmeta u trudnoci,ali nije.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.5.2011 23:11:15   
choopa choops
Mala Loojka ne vjerujem da je to kila, prije zvuci kao setajuci testis? user posted image

Cind zao mi je jako user posted image Ali ako i bude morao na operaciju sta da se radi, bice to sve kako treba. Moja sestra od ujaka je to operisala, bila je jako mala, ne sjecam se tacno sa koliko. Ali znam da bi joj iskocila kad bi plakala, pa bi joj mi to polako prstima gurnuli nazad. Operacija prosla u redu, ona se brzo oporavila. Drzi se i javi sta kaze hirurg user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.5.2011 23:17:29   
madre
cind, slusaj me dobro, nemoj da se nerviras, jer nema potrebe
bogdan je dobio kilu par dana posle rodjenja (vodenu) ili ti hidrocelu u jajcetu, bilo je bas veliko ali je proslo posle par dana.
a posle par meseci mu izadje funikulocela (to je nesto dosta komplikovanije). bila je bas velika, nasa dr kada je videla bila je prilicno uplasena i hitno nas je poslala u tirsovu. tamo nam je jedan od hirurga rekao da ce se to verovatno zavrsiti operacijom, ali hvala Bogu posle nekog vremena povukla se sama od sebe
i od tada se vise nije vracala, niti ce
a kazi mi, je l njega to boli? nama je receno da veliki broj decaka ima problema sa kilom, i da se to nista ne dira do 2. rodjendana, a da se do tada uglavnom (cak u 95%slucajeva) povuce sama od sebe



_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.5.2011 23:20:40   
Anoniman
Hvala vam mamike! Videcemo sutra.Sutra smo na pola puta ka jednoj godinici...
Nadam se najboljem! I javljam vam!

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.5.2011 23:22:16   
NadaR
Cind , drzimo fige da sve bude ok user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bruh (kila) kod dece
23.5.2011 8:47:11   
Zena a Mahatma
Evo mi smo isto bili kod pedijatra i ona pretpostavlja da je kila, dala nam uput za hirurga, a kad smo zvali Institut da zakažemo, oni kažu nije to za hirurga nego za urologa! Kod koga su vas slali ?

_____________________________

Kao mala sam verovala da ću promeniti svet. Možda je to smešno, ali ja i dalje duboko verujem da smo svi pomalo Mahatma. Zato kad odmaram od posla radim na svom sajtu, pokrenutog da pomogne ljudima sa životnim problemima.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bruh (kila) kod dece
20.6.2011 0:40:25   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Zena a Mahatma

Evo mi smo isto bili kod pedijatra i ona pretpostavlja da je kila, dala nam uput za hirurga, a kad smo zvali Institut da zakažemo, oni kažu nije to za hirurga nego za urologa! Kod koga su vas slali ?

M je isao na operaciju testisa, a usput su otkrili da ima ooooogromnu kilu user posted image i to operisali. Njega je preglado hirurg-urolog (tako mu pise na ordinaciji).

Ono sto mene interesuje, da li ste dobijali kakve posebne upute o ponsanju poslije operacije? Nama niko nista nije rekao user posted image M ima 9 i po mjeseci i sad je u fazi prohodavanja, pa recimo stane na noge i kao odguruje se - skakuce. Pa se sve plasim da li smije tako da radi? user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zena a Mahatma)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.7.2011 11:35:16   
Berta
Da li se bruh ustanovljava ikako drugačije osim pipanja?
Vanji je ustanovljeno da ima kilu u začetku al ja sam nešto skeptična jer mi doca uopšte nije zvučao ubedjeno. Rekao mi je da dodjemo za mesec dana pa da vidimo kakvo je stanje. Malo me to nije ubedilo, mislim šta ima tu da se čeka ili jeste ili nije! Jel neko vodio dete na neki npr. ultrazvuk ili slično?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.7.2011 13:24:32   
winx
Ćerkici je kila bila vidljiva okom, pedijatar nas je poslala kod dečijeg hirurga (abdominalnog), on je to prepipao i posle pred operaciju je išla na ultrazvuk, da se vidi da možda nije i neki organ u tome (jajnik,creva..).
Posle toga je išla na operaciju

(odgovor članu Berta)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.7.2011 21:58:48   
Berta
Hvala na odgovoru. Ja sam se malo zabrinula jer mom sinu nije vidljiva a i na pip ja ne osecam nista. A doca mlad... mladji od mene pa me malo brine njegovo iskustvo user posted image

(odgovor članu winx)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.7.2011 22:02:34   
marija32
Moja cerka je isla i na UZ, ali mislim da se tu ne vidi kila, vec samo palpatorno ili golim okom. Kazu da kod decaka nije opasno ako ne boli jako i onda se resava odmah op putrem, a devojcicama jeste i zato se kod njih odmah radi op.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Berta)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bruh (kila) kod dece
29.7.2011 11:33:22   
cani
Nama je danas dr rekla da maleni ima vodenu kilu na testisu i da bi trebalo pratiti ali da ona prodje najcesce samo od sebe.Jel imao neko a da mu nije prosla,kakva je onda operacija,rutinska ili nesto komplikovanije ? 

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bruh (kila) kod dece
8.11.2011 21:06:27   
Vika
Vodena kila
Prvi «set» pitanja je posvećen jednom veoma čestom problemu, koji je izvor brojnih briga, ali i zabluda. Na pitanja je odgovorio dr Miroslav Đorđević, specijalista dečje hirurgije - urolog

.
• Zašto nastaje vodena kila kod dece? Šta je uzrok?
Vodena kila («popularno») ili hidrokela (hidrocela) predstavlja kolekciju tečnosti koja se iz trbušne duplje spušta preko produžetka trbušne maramice u omotače testisa. Predstavlja urođeni nedostatak, u stvari posledicu nezatvaranja kanala, odnosno produžetka trbušne maramice, kroz koji tečnost cirkuliše iz trbuha ka testisu/testisima i obrnuto. Ovaj kanal se zatvara spontano u normalnim uslovima trudnoće.
  • Da li je tačno da od toga češće boluju dečaci?

To je bolest dečaka. Postoji slično stanje kod devojčica, koje se naziva Nuckovom cistom, ali je dosta retko.
  • Zašto se operacija preduzima što kasnije? Šta se čeka?

Lečenje nije hitno i obično se čeka prve tri godina života, jer je u tom periodu moguće spontano zatvaranje kanala. Ukoliko se to ne desi, preostaje hirurško lečenje. U retkim slučajevima, lečenje može da se preduzme i u ranijem periodu, ako je količina tečnosti tolika da deformiše skrotalne kesice (u kojima su testisi).
  • Da li može nešto da se iskomplikuje ako se ništa ne preduzima?

Potrebno je da se adekvatno utvrdi dijagnoza i dete prati svakih šest meseci, kako bi se isključile neke druge promene ingvinalnog kanala, koje mogu da budu udružene sa vodenom kilom. Uvek treba utvrditi položaj testisa, a ako je to onemogućeno - potrebno je da se dete uputi na ehosonografski pregled.
  • Da li kila može da se uklješti?

Uklještenje je stanje kada se neki od delova creva nađe u kilnoj kesi pa, zbog nemogućnosti da se vrati u trbuh, zaostaje u ingvinalnom kanalu, predstavljajući akutno stanje. Kod vodene kile, uklještenje nije moguće. Ponekad se veća količina tečnosti zadrži na nivou ingvinalnog kanala, što može da izgleda kao uklještenje, ali se to pregledom isključuje.
  • Da li postoji neki «lek», a da to nije hirurški zahvat?

Lečenje je, ako se postavi indikacija, isključivo operativno.
  • Koliko traje sam operativni čin?

Operacija se izvodi u opštoj anesteziji i traje između 20 i 30 minuta. Inače, radi se o jednodnevnoj hirurgiji, kada dete napušta bolnicu istog dana, nekoliko sati nakon zahvata.
  • Šta se, konkretno, postiže operacijom?

Odstranjuje se postojeći kanal, kroz koji cirkuliše tečnost, čime se postiže stanje kao prilikom normalnog razvoja ploda u trudnoći.
  • Da li vodena kila može da se «vrati»?

Ponekad se može desiti da, nakon operacije, zaostane određena količina tečnosti među ovojnicama testisa, pa se - ako ne dođe do spontane resorpcije, to stanje poistovećuje sa vodenom kilom odraslih.
  • Koliko dugo posle intervencije dete mora da miruje?

Mirovanje je stanje koje zavisi od samog deteta. Obično su deca sposobna za uobičajene aktivnosti dan, dva nakon operacije.
  • Kada dete može da ide na plivanje?

Sportske aktivnosti (u punom obimu) su moguće nakon dve nedelje.

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bruh (kila) kod dece
23.11.2011 17:39:48   
Cindarella
Mi i dalje vucemo kilicu.Sad smo se vratili sa kontrole,kaze dr da ako do sad nije prosla,najsigurnije da ni nece.Kaze da se dosta smanjila,ali je jos uvek prisutna,i pokusala je da je ,,istiska'',ali kaze da ne ide,tj.slabo.Trazila sam da sacekamo jos malo...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bruh (kila) kod dece
29.8.2012 0:19:20   
Sanchy
I nama je danas pedijatar konstatovao kilu i poslao nas kod hirurga cak ni vakcinu nije dao da primi dok ne resimo ovo sa hirurgom...sutra idemo u Tirsovu...bas sam grozno raspolozena...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bruh (kila) kod dece
29.8.2012 13:06:49   
Ana RR
Sanchy, biće to ok, ne brini. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bruh (kila) kod dece
29.8.2012 13:17:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanchy

I nama je danas pedijatar konstatovao kilu i poslao nas kod hirurga cak ni vakcinu nije dao da primi dok ne resimo ovo sa hirurgom...sutra idemo u Tirsovu...bas sam grozno raspolozena...


Nisam sigurna kakve veze vakcine imaju sa kilom? U svakom slučaju, videćete sutra kod dr, nemoj da se sekiraš. user posted image

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bruh (kila) kod dece
29.8.2012 15:55:26   
magnetic
Moja Visnja ima bruh na pupku od rodjena i to bas veliki.Hirurg nam je rekao da sacekamo do 2,5-3 godine,pa ako se ne povuce idemo na operaciju.Ja ga imam na istom mestu ceo zivot,a eto dve trudnoce bez problema izgurala sa njim.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bruh (kila) kod dece
29.8.2012 15:59:31   
Sanchy
I epilog nemamo kilu user posted image ..isli danas u Tirsovu gledali ga na ultrazvuk pa kod profesora Krstica na pregled i nema nista...sta je ovaj iz DZ napipao ja ne znam...Sutra idem kod druge dr u dz na vakcinu,znam da nije tema ali sve su zakljucane pa samo da pitam koliko traje aplikacija pentaksim vakcine duze nega za hep.B predpostavljamuser posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bruh (kila) kod dece
29.8.2012 16:12:23   
Olga75
aplikacija traje boc i gotovo , cirka 5 sekundi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bruh (kila) kod dece
29.8.2012 16:47:40   
Sanchy
Hvala Olga nesto mi u glavi da je to pet vakcina u jednoj pa rekoh da ne traje malo duze ...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bruh (kila) kod dece
14.9.2012 10:46:50   
Cindarella
Vratili smo se od urologa.Mora operacija,samo se nece povuci definitivno. Receno nam je da idemo kod nase dr za uput,i da idemo u Tirsovu.Oni da odluce kada ce biti operacija.user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here