|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bruh (kila) kod dece
21.3.2018 9:03:53   
Anck Su Nmaun
Dunjja pa to je super, kad je tako opusten bio, a svaka cast i njima user posted image
Ja se secam kad je moja T isla kad su je odvela vriska je odzvanjala po citavoj bolnici, stres za dete, posle mi se budila par dana u snu i plakala. Vama je to odlicno ispalo user posted image
Brz oporavak vam zelim user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.3.2018 8:04:03   
ANDJEELA
Brz oporavak zelimo drugaru Saviuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.3.2018 9:26:39   
IvanaSK RR
Kako je Sava?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.3.2018 19:21:05   
dunja RR
Super je dečkonja, hvala vam puno user posted image

Nijednom ga ništa nije zabolelo, ukapirali smo da čak i piša nije bolela, nego da se prepao jednom, jer je čuo ranije da pričamo o bolu, kako je druge dečake bolelo.
Hvala Bogu, ništa, kao da se nije ni operisan. Miruje, sluša, malo mu je dosadilo mirovanje, ali gura. Sutra ćemo u šetnju ako bude malo toplije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.3.2018 20:25:54   
IvanaSK RR
Super, bravo user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Bruh (kila) kod dece
23.3.2018 13:24:28   
Maraj
Divno dunja user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Bruh (kila) kod dece
23.3.2018 13:47:59   
Zemunka85
Bravo Savo, Bravo Dunja user posted image
Koliki teret spadne posle ovakvih stvari ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Bruh (kila) kod dece
23.3.2018 22:10:05   
dunja RR

Hvala vam user posted image


Tačno tako, živa nisam bila poslednje 2 nedelje pred operaciju, a i prethodnih 10-ak meseci me jeza prolazila od pomisli na odlazal u bolnicu, u anesteziju.

Inače, ne znam da li sam pisala, dali su nam epiduralnu dečiju anesteziju (totalnu), kažu da je to sada novitet, tek se kreće sa njom kod nas.

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Bravo Savo, Bravo Dunja user posted image
Koliki teret spadne posle ovakvih stvari ...



< Poruku je uredio dunja RR -- 23.3.2018 22:13:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Bruh (kila) kod dece
27.3.2018 14:33:43   
dunja RR
Upravo stigosmo iz Tiršove, bili smo na vađenju konaca, doduše ja ne videh da mu je nešto vadila, samo je skinula zavoj, pogledala kožicu na piši kaže sve super. Još jedna ontrola polovinom aprila.
I ona se čudi što se nije žalio na bol, a malopre pogledah ožiljak, i baš je veliki, ima par cm, veći je nego moja rana od laparaskopije, a mene je to haos bolelo. Ja ne znam kako se nijednom nije požalio na bol.


Da li ste mazale nečim ožiljak i od kada početi?

Može plivanje, školicu sporta da malo pauziramo pa nastavljamo, taman kada se vratimo iz BIH.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Bruh (kila) kod dece
27.3.2018 14:36:05   
veselicaa
Dunja super,bas je lepo proslo,ljubi lepotanka :*
A. smo mazali Contractubex mesec dana posle operacije,on je najbolji.

< Poruku je uredio veselica RR -- 27.3.2018 14:38:10 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Bruh (kila) kod dece
27.3.2018 14:47:07   
dunja RR
Krenuli ste mesec dana posle operacije? Ne treba ranije?
I ja sam čula da je on dobar, i mislim Jomelop, Šaljića sam ja mazala posle prve op, ali nešto nisam videla da je pomogao, tada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Bruh (kila) kod dece
27.3.2018 14:49:26   
veselicaa
Da,draga ona se operisala pocetkom avgusta,sredinom septembra je pocela da ga maze.Nemoj nista drugo da uzimas,bas pomaze.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Bruh (kila) kod dece
27.3.2018 14:58:29   
Maraj
Dunja ja sam meni nakon laparaskopije isto mazala Contratubex. Meni je pomogao. Nadam se da je ok i za decu. Cini mi se da je na bazi crnog luka

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Bruh (kila) kod dece
27.3.2018 15:42:25   
lesica
Dunja, sjajno.
Bravo za Saveketa hrabrišu.

Ja sam Damjanu na slepoočnicu mazala jomelop.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.4.2018 22:12:40   
dunja RR
Ja sam na kraju krenula da mažem nekih par dana posle vađenja konaca, tako mi je rečeno naknadno, a i dr nam je potvrdila juče, da nastavimo sa Contratubex-om, dva puta dnevno naredna 3-4 meseca.


Inače juče nam je bila druga kontrola, sve je super, dr je ukinula sve zabrane, tako da smo danas krenuli i u vrtić (posle 2 meseca), i popodne bili u školici sporta (posle mesec i par dana).
Sutra nam je mesec dana od operacije, hvala Bogu sve je ok.
I kožica na piši je odlična.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Bruh (kila) kod dece
23.6.2018 23:12:24   
Misha i Ljisha
Moj P ima pupcanu kilu. Da li neko ima iskustva sa tim? I da li je neko stavljao flastere za puocanu kilu?
Mi smo mu juce stavili i danas da odlepim flaster a ono crveno haos i bubuljice mu izasle. Kapiram da je dobar deo dana drekao bas zbog toga ali pupak vec izgleda danas bolji. Nisam pametn da li da mu stavljamo flastere ili ne.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.6.2018 8:24:02   
IvanaSK RR
Izrititana mu koza od flastera. Mozes da prsnes oktanisept, jod...ja bih mu stavila posle toga flaster.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.6.2018 9:21:48   
emicaa
Ljiso sjecam se da je kumina sestricina imala ali njoj je samo proslo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.11.2018 12:00:19   
milicicak
Pitanje za mame decaka koji su imali vodenu kilu na testisu: da li se ona pojavljivala i nestajala?
Pre mesec dana je kod V bila bas vidljiva a sad je par dana ne vidim i ne pipam. Dr nam je rekla da je taj kanal ptohodan i uspela je da je vrati prstom nazad. On normalno piski, nemam osecaj da ga boli. Jedino sto je mm primetio je da mu teze nalazi pisu kad pokusava da prevuce kozicu posle kupanja
Lepo ja kazem, higijena decakove pise je nuklearna fizika 😂

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.11.2018 14:35:26   
Misha i Ljisha
E mili nije tema al mi prevuklo pisu😂

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.11.2018 18:51:53   
dunja RR
Mili, nama su prvi put vodenu kilu videli tačno sa 3 godine, tj ja sam primetila da mu jedan testis znatno veći od drugog, jer se voda slivala u njega.
Do tada niko nikada nije primetio kilu.
Rekli su nam da se ona povuče nekada sama od sebe, uglavnom do 2. godine, odnosno taj kanal koji bi trebao da se zatvori u trudnoći i koji propušta tečnost, nekada se sponatno zatvori do 2. godine, pa čak i o 3.
Nama se eto nije zatvorio u trudnoći, S je rođen 2 nedelje ranije, a nije se zatvorio ni kasnije.

Kada su nam operisali kilu, prevukli su i kožicu (nisu ništa seckali), i sada je kožica super. S ima više te kožice, pa je nekako uvek preko, i nije mogla lepo da se prevuče.
IZVORNA PORUKA: milicicak

Pitanje za mame decaka koji su imali vodenu kilu na testisu: da li se ona pojavljivala i nestajala?
Pre mesec dana je kod V bila bas vidljiva a sad je par dana ne vidim i ne pipam. Dr nam je rekla da je taj kanal ptohodan i uspela je da je vrati prstom nazad. On normalno piski, nemam osecaj da ga boli. Jedino sto je mm primetio je da mu teze nalazi pisu kad pokusava da prevuce kozicu posle kupanja
Lepo ja kazem, higijena decakove pise je nuklearna fizika 😂



< Poruku je uredio dunja RR -- 24.11.2018 21:15:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.11.2018 19:27:14   
Mariya

IZVORNA PORUKA: milicicak

Lepo ja kazem, higijena decakove pise je nuklearna fizika 😂


E i ja sam rekla, kod devojčica je lako, obrišeš i ćao!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Bruh (kila) kod dece
2.4.2019 1:51:59   
dunja RR
I nama je dr rekla, danas, na prvoj kontroli da moguće ima kilu, pupčanu.
Da je ne puštamo da plače.
A ona se često zaplače, jako, kada ja nisam blizu, mm je jedva smiri. Plašim se da nije zbog toga i pogoršano stanje, jer jeste plakala.
Još ima i grčeve, baš se grči, naduvan stomačić.


S je operisao vodnu kilu, sada opet sa njom, samo pupčana ...
:(


Ništa, trudniću se da ne plač,e biću uz nju, stalno, jedino tada ne plače.

IZVORNA PORUKA: eugenija

Copy/paste iz Spisak rr mama:

IZVORNA PORUKA: šarolta

Draga Eugi, tek sad čitam tvoj problem... I mi imamo isti problem. Leonu smo vodili u hitnu sa 2 nedelje jer joj je sa desne strane iskočio bruh. Rečeno nam je da će se to samo povući kada se dete smiri, bruh se pojavio zbog preteranog naprezanja od grčeva. Dete nam je vrištalo, nismo znali šta ćemo s njom... 2 nedelje kasnije Lari je iskočio bruh sa obe strane, takođe od naprezanja i vrištanja, jer se to ne može nazvati plakanjem, tako da smo jurili u bolnicu da bi joj hirurg to gurnuo nazad... Da napomenem da bebama ništa ne pomaže za grčeve, nema šta nismo već isprobali! Nama je rečeno da nije za operaciju, jer je neki vodeni bruh, ali će iskočiti svaki put kad budu plakale i naprezale se, a onda pravac kod hirurga . Ako se dobro sećam, ti imaš dečaka... U tom slučaju se kila drugačije manifestuje i može se spustiti u testise, što je opasno... ako je za operaciju, nemoj se plašiti, ovo se javlja kod mnogo beba. Trudi se da ti beba nema grčeve i nemoj puštati bebu da dugo plače, pa će se bruh možda i povući samo od sebe . mi smo eto zato razmazili ove naše male štrumfetice i stalno ih nosamo u ruke i smirujemo kad plaču... već imamo fobiju od plakanja i glasnog naprezanja...
poz. i nadam se da će sve biti ok.



Uh čitam ovo i ježim se... Ebem ti kile!!! Nema druge nego nosati ih tako i pratiti taj plač da ne bude urlikanje, koliko se može.
Muke su to velike i za bebe i za roditelje. Ali, hvala Bogu da je sve prolaznog karaktera i da je medicina toliko uznapredovala da se sve nekako danas rešava lako i bez velikih problema.
Veliki pozdrav tebi Šarlota i svako dobro od srca tebi i tvojim bebama!user posted image user posted image user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Bruh (kila) kod dece
2.4.2019 18:22:40   
vocicana
Dunjci, postoji mogucnost, ali nije bas sigurno, samo se nosajte I mazite bice valjda sve ok. Msm kako u postu iznad pise, pa medicina je toliko napredovala da valjda to nece biti neki spec problem.user posted image user posted image

< Poruku je uredio vocicana RR -- 2.4.2019 18:23:15 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Bruh (kila) kod dece
2.4.2019 19:03:40   
Misha i Ljisha
Dunja imas flastere za pupcanu kilu u apoteci. Ja mislom da je to glupost. Ti misici c3 srasti kad se dete uspravi. Do godini dana

 P su srasli kad je poceo da sedi. I to nema veze s plakanjem. P je plakao non stop non stop. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here