|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 20:29:41   
Rosita
Ja ne vidim dobro sa telefona ovu maramu. U svakom slucaju morala bih da imam dobar pregled situacije, jer moje dete prilicno nemirno sisa i zakloni ne bi imali puno svrhe. Dojila sam gde sam htela i do sad nisam imala neprijatnih iskustava.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 21:44:28   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: Sanja90

Vukosava meni se iskreno ne svidja ova kecelja(lici mi na kecelju) prosto je nemoguce tako dojiti bebu...ja licno ne bih mogla,ima mnogo lepsih i prakticnijih marama ili pelena od ovoga...a i kome se ne svidja sto dojim bebu nek okrene glavu inace tesko njemu ako mi neko nesto kazeuser posted image Ne smetaju im klinke sa sisama na izvolte, a smetaju im bebe koje jedu...Sramota.


user posted image potpisujem!

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 23:05:48   
Bebilina
Slazem se sa Vukom, ja sam za maramu, pelenu isl, ne gole grudi, ma koliko da sam pristalica dojenja u javnosti. Prvo ja ne volim da se obnazujem, drugo dete mi lepse rucka i brze zavrsi kad nema distrakcije sa strane. Iako nosim bruseve i majice za dojenje koji samo bradavicu kroz prorez puste i ja se prekrivam maramom ili pelenom.
Sanja ne znam dal vidis sa slike, al ova marama ima oko vrata prsten koji je drzi otvorenom da mama moze bebu da vidi, ali i da vazduh cirkulise pa bebi nije toplo. Takodje joj lice nije prekriveno kao sa pelenom, komotna je i lepo se moze zategnuti da ne lezi preko bebe.
Moiraina ja licno neprekriveno dojenje u javnosti nisam videla. To se smatra osnovnom pristojnoscu. Jedino tako vam, sto kaze Vuka, nijedan pojedinac koji veruje da sve zna nece moci da soli pamet.
Da slucajeva i na zapadu ima, ima, ali ima i slobode stampe pa ih zigovanjem u javnosti edukuju da ubuduce ne prave istu gresku user posted image U Srbiji im to verovatno nije dovoljno znacajno da o tome pisu.
Prijateljici se u US isto dogodilo, iako se prekrila hteli su da dojenje nastavi u toaletu, ali je ona odbila. To je jedino licno iskustvo za koje sam cula, a dojile smo izmedju nas koliko nas ima prijateljica uzduz i popreko user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2013 9:08:52   
Sanja90
Bebilina ja odlicno vidim sliku zato sam i rekla da lici na kecelju i nikako nije prakticna,kad se budu pokrile sve one klinke i zene koje izbacuju sise na izvolte,e tad cu se pokriti i ja kad dojim dete,jer nije sramota dojiti bebu uopste. Koliko puta mi se desilo da zaboravim pelenu kod kuce,a para za maramu nemam i sta treba da se krijem ili da idem u javni wc gde je leglo bakterija??? Ma kako da necu. Kad moze toliko ljudi da jede pljeskavicu ili nesto slicno na ulici sto je isto odraz (ne)kulture sto ne bih i ja dala svom detetu da jede? Sve mame koje doje imaju moju punu podrsku da doje u javnosti i bez tih marama i ne dozvolite da vas tamo neki nebitni ljudi prozivaju vec ako treba izbacite i drugu sisu pa ako im se ne svidja nek okrenu glavu na drugu stranuuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2013 12:48:54   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: Sanja90

Bebilina ja odlicno vidim sliku zato sam i rekla da lici na kecelju i nikako nije prakticna,kad se budu pokrile sve one klinke i zene koje izbacuju sise na izvolte,e tad cu se pokriti i ja kad dojim dete,jer nije sramota dojiti bebu uopste. Koliko puta mi se desilo da zaboravim pelenu kod kuce,a para za maramu nemam i sta treba da se krijem ili da idem u javni wc gde je leglo bakterija??? Ma kako da necu. Kad moze toliko ljudi da jede pljeskavicu ili nesto slicno na ulici sto je isto odraz (ne)kulture sto ne bih i ja dala svom detetu da jede? Sve mame koje doje imaju moju punu podrsku da doje u javnosti i bez tih marama i ne dozvolite da vas tamo neki nebitni ljudi prozivaju vec ako treba izbacite i drugu sisu pa ako im se ne svidja nek okrenu glavu na drugu stranuuser posted image

user posted image user posted image user posted image ovo kao da sam ja pisala!!!user posted image

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2013 15:29:52   
Lilla
Nije ni na zapadu nista bolje koliko god ljudi mislili drugacije. Ovdje gdje sam ja novine cesto pisu o negativnim iskustvima mama koje su dojile na javnom mjestu, jer uvijek postoji neko ko to ne odobrava. Licno ne vidim nista lose u dojenju na javnom mjestu, kako ce drugacije bebe koje samo sisaju jesti? Licno bih dojila bilo gdje da se zateknem jer mi je sitost moje bebe preca od necijeg misljenja da jedva cekam da se skinem i pokazem grudi svima. Vidjela sam dosta puta zene koje doje i nisam nesto primjetila da su im grudi u zraku i da ih svi vide, u velikoj vecini slucajeva vidi se samo mali dio grudi a po zavrsetku diskretno se vrate u grudnjak i eto. Ma, nesto mora biti na tapeti za diskusiju, eto sad je dojenje na javnom mjestu.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2013 16:04:22   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Sanja90

Vukosava meni se iskreno ne svidja ova kecelja(lici mi na kecelju) prosto je nemoguce tako dojiti bebu...ja licno ne bih mogla,ima mnogo lepsih i prakticnijih marama ili pelena od ovoga...a i kome se ne svidja sto dojim bebu nek okrene glavu inace tesko njemu ako mi neko nesto kazeuser posted image Ne smetaju im klinke sa sisama na izvolte, a smetaju im bebe koje jedu...Sramota.


Imas masu razlicitih varijanti. Klikni na onaj link ovo sam samo jednu izvukla da imate ideju kako ovde gde sam ja obicno zene doje na javnom mestu.

user posted image

Ima masa razlicitih resenja.

user posted image

Ovde u SAD su citave generacije odrasle bez dojenja pa se to zato i desava. Zene su poradjane u anesteziji, kompanije koje prave formule (AD mleka) su ih ubedile da je tako najbolje za decu. Sad se polako vracaju tome da forsiraju zene da sto vise doje. A stvarno ovde gole grudi nema sanse igde da vidite, cak i male bebe zenskog pola moras da obuces gornji deo kad ides na plazu. Golu decu nema sanse da smes da negde na plazi seckas. A sto se tice izreza i "cleavelage"-a imaju ovde da se kupe ovakve stvari

user posted image

Zovu se obicno Camy Secret

Pogledajte sa youtube-a parodiju klikni

< Poruku je uredio vukosava -- 25.6.2013 16:07:20 >

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2013 16:13:57   
vukosava
Ja ovde nisam imala takvih problema jer obicno u trznim centrima i na mestima gde ides sa malim detetom ima nesto ovako (nursing room)

user posted image

Ali ovde zene rade najcesce posle 6-8 nedelja pa kad doje na javnom mestu to su obicno jako male bebe. A one sa vecim bebama sto su domacice (stay-at-home-moms) one i ne vode malu decu toliko napolje vec ih vrate kuci u vreme dojenja.

Ja sam samo jednom videla zenu koja nije pokrila grudi dok je dojila ali ona je imala neke malecke grudi. Moja jedna (*) je bila veca od bebine glave tako da kad bi ja ovu moju granatu izvukla mislim da ne bi prosla nezapazeno. Tako da nisam nikad ni dojila u javnosti niti mi je padalo napamet.

klikni evo sta jedna Americka mama prica o svom dojenju napolju - zena joj je prisla da joj kaze da doji na drugom mestu


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2013 21:42:54   
Bebilina
Ovde nije debata da li ili ne dojiti na javnom mestu, vec koliko sisa izbaciti user posted image
Pa jedne vicu obe, pun arsenal na gotovs, a druge sta ima ko moje size da gleda, ja cu ih pokriti. Mislim da je to sve do osobe, ko je koliko "sramezljiv". Licno ne izbacujem sise ni kao zena, ni kao dojilja, ali ko voli samo nek izvoli.

Sanja o prakticnosti se sudi onda kada se proba, sa ovom maramom itetako moze da se doji, iz iskustva govorim. Isto ko sto moze i sa esarpom, dzemperom, bolerom, jaknom, sve to ti govori neko ko je vise vani no u kuci i i dalje od dva dnevna podoja barem jedan obavi u javnosti. Zivelo dojenje na javnom mestu! user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.7.2013 21:12:21   
vukosava
Clanak o tome kako majka majci moze gestom da da podrsku vezanu za dojenje na javnom mestu

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.7.2013 22:46:13   
Bebilina
Bas sam danas to share-ovala na Face-u Vuko user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.7.2013 23:51:04   
smeško
Dojila sam bebu na otvorenom, dojiću i narednu. Ne obraćam pažnju na okolinu, gledam samo u svoju bebu. Mada, bilo je slučajeva da nas zovu u kafić da uđemo, ako je napolju vetrovito, i da beba ručka unutra. A bilo je i slučajeva da me suprug krije od manijačkih pogleda na klupi u parku. Sve u svemu, moje dete uvek bilo sito i to mi je bilo jedino važno.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.9.2013 13:14:56   
ivanarepova
a slobodno nadojim malog gdje god da sam boli me briga ja se stim ponosim on ce bit i zdraviji i pametniji i jaci NEK se stide one majke koje mogu da doje a nezele ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.9.2013 13:36:33   
lesica
Ivanarepova, čemu ovakvo osudjivanje?

Dojiš- to je pohvalno!
Ima žena koje ne žele da doje, pa šta- to je njihov izbor, i nema mesta osudjivanju! Svi smo mi različiti!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.9.2013 14:24:30   
jovicaa
ja bih moju bebu dojila gde god, kad god... ali maksim je probirljivac, moze da sisa iskljucivo u tisini, u lezecem polozaju, tako da uglavnom sisa samo kod kuce, i ponekad kod nekoga, a retko u javnosti.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.9.2013 14:27:00   
ivaMark
I moja beba isto voli tisinu dok coka, cim je neko drugi u sobi ona odmah zvera i dekoncentrise se :)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.9.2013 14:45:18   
tijatija

IZVORNA PORUKA: ivanarepova

a slobodno nadojim malog gdje god da sam boli me briga ja se stim ponosim on ce bit i zdraviji i pametniji i jaci NEK se stide one majke koje mogu da doje a nezele ...

Nisam mogla a da ne prokomentarism... Moja deca nisu dojena a to neznaci da ce biti slabasna, gluplja ili bojesljiva od bilo kojeg deteta!
Samo da ti skrenem da si pogresno upucena...

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.9.2013 14:47:25   
ivaMark
Tija, svaka cast za klince... sad vidim da ih je cetvoro user posted image
Sorry za off...ali morala sam user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.9.2013 14:51:27   
tijatija

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Tija, svaka cast za klince... sad vidim da ih je cetvoro user posted image
Sorry za off...ali morala sam user posted image

hvala user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 7:50:33   
ivanarepova

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Ivanarepova, čemu ovakvo osudjivanje?

Dojiš- to je pohvalno!
Ima žena koje ne žele da doje, pa šta- to je njihov izbor, i nema mesta osudjivanju! Svi smo mi različiti!

Jeste to je njihov izbor ali ja nemogu shvatit te zene koje mogu a nece da doje sve vise je takvih majki to su za mene neodgovorne nepazljive osobe prema svom djetetu a istina boli normalno da je majcino mleko nezamjenljivo i logicno je da ce moje djete biti zdravije od nedojenog djeteta u buducnosti...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 8:03:39   
lesica
Iskljucivost i etiketiranje su jako ruzni. Nemam sta drugo da pridodam!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 8:29:58   
minnica
Dojila sam oboje dece u kolima redovno, ćerku kad smo bili na moru na plaži, u parku na klupi. Nisam je vodila u kafiće i restorane dok nije počela da jede kašice. Nemam ništa protiv dojenja u javnosti i dojila bih ako se ukaže potreba gdegod da sam.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 8:33:48   
minnica
Apropo majki koje ne doje. Dojenje iziskuje mnogo odricanja i nije lak posao. Moj izbor je bio da dojim, ali ne mogu osuditi majke koje to ne rade, bilo da ne mogu ili neće.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 11:02:38   
Rosita

IZVORNA PORUKA: minnica

Apropo majki koje ne doje. Dojenje iziskuje mnogo odricanja i nije lak posao. Moj izbor je bio da dojim, ali ne mogu osuditi majke koje to ne rade, bilo da ne mogu ili neće.


Takav je i moj izbor, ali sve navedeno potpisujem. Ne osudjujem nikoga, svasta, svako ima svoje razloge. Gledam sebe i svoja posla.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 12:33:34   
bea83

IZVORNA PORUKA: ivanarepova


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Ivanarepova, čemu ovakvo osudjivanje?

Dojiš- to je pohvalno!
Ima žena koje ne žele da doje, pa šta- to je njihov izbor, i nema mesta osudjivanju! Svi smo mi različiti!

Jeste to je njihov izbor ali ja nemogu shvatit te zene koje mogu a nece da doje sve vise je takvih majki to su za mene neodgovorne nepazljive osobe prema svom djetetu a istina boli normalno da je majcino mleko nezamjenljivo i logicno je da ce moje djete biti zdravije od nedojenog djeteta u buducnosti...


Ništa tu nije logično i u praksi vrlo se često se dokaže kao netačno.


(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here