|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razdvojeni trbusni misici
9.6.2010 13:08:11   
Shishica
Da li se sami spoje i nakon kog vremena?
Kojim vezbama mi same mozemo da ih spojimo?

Trazila sam pa nigde da nadjem..prosto neverovatno...



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Razdvojeni trbusni misici
9.6.2010 13:15:53   
cipiripi
ja bih ti pomogla ali ne kapiram.. kako "razdvojeni..." ?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Razdvojeni trbusni misici
9.6.2010 13:39:15   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Shishica


IZVORNA PORUKA: cicko

Cek da vidim... Joj, pa ja nista ne vidim, ustvari ne vidi se taj "jarak"... verovatno od sala....user posted image


IZVORNA PORUKA: Shishica

Evo trazim po netu i nadjem da tu svako ima drugacije misljenje pa cu zato da se najvise vodim one recenice moje doktorice da se ponasam onako kako osecam, da slusam svoje telo..

Nego htela sam da vas pitam je li to tako i kod vas posle cr kad napregnete stomak imate po sredini (od pupka gore i dole) ko jarak, kao da je razmaknuto? user posted image



Pa lezi i podigni glavu kao kad bi radila trbusnjake, da se stegnu misici na stomaku i onda pipni tu u sredini ispod pupka da li ima jarak..pored osetis misic malo, a tu ne.....


IZVORNA PORUKA: cicko

nisam sigurna, ali mislim da ne napipavam jarak... sad sam ponovo pokusala, nista


IZVORNA PORUKA: cicko

Hej, i meni moj govori da super izgledam...kao da ja nemam ogledalo, a i imam oko 5 kg viska...

Mislim da je to visak koze jer se rastegla tokom trudnoce, ali da ce se nakon nekog vremena vratiti u normalu. Masiraj je i stipkaj!
Ja sam tek pre nedelju dve pocela bolje da spavam, malisa sad nocu sastavi i do 6 sati spavanja u cugu. Nisam verovala da ce proci, onaj pocetak mi je bio STRASAN!!! Bila sam skoro pred razvodom braka!


IZVORNA PORUKA: Shishica

Pa dobro.. ili sam falicna ili je tebi to proslo... ima vec tri meseca, a meni mesec...

A jel' stomak takav jer su misici oslabljeni ili imam visak koze?

Nisam ugojena..nego ko salo koje sam i imala da se otrembesilo... a kad stisnem misice to nije to..

Au sto lupam vec, majku mu.. ali sva sam kilava, ne spavam i sva sam sugava..a MM mi juce kaze kako izvodim i da super izgledam "Pa porodila si se pre mesec dana!"



IZVORNA PORUKA: Nedja

Shishice, mislim da je to ono sto kazu da se trbusni zid "rastavlja", tj razilazi kad raste stomak...jarak imam i ja, al sve je manji i manjiuser posted image Mislim da je uslov da se on oseti postojanje misica na stomaku, jer je to ustvari rupa izmedju misica sa leve i desne strane (ovo je moje misljenje, nije potvrdjeno), pa tek kad sisnes misice, mozes da je osetis. 


IZVORNA PORUKA: Shishica

E i ima o tome u knjizi Sta da ocekujete u prvoj godini.. pise da treba pre vezbanja da se sastave..i da legnem pa dizem glavu i rukama spajam misice... ponovim dva puta dnevno po 4 puta..

Moracu da probam..

A za spavanje bebe, mislim i ja da nikad nece poceti da sisa i spava normalno.. sad mi trazi na 2, nekad i 1 sat.. ne spava, kenjka... nocu me budi na 2 sata.. user posted image user posted image



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Razdvojeni trbusni misici
9.6.2010 13:52:41   
cipiripi
ako si isla na carski moras da sacekas sa vezbicama...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Razdvojeni trbusni misici
9.6.2010 13:56:09   
Shishica
Ali sta se desava sa tim jarkom????? user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Razdvojeni trbusni misici
9.6.2010 13:57:23   
cipiripi
to neznam..nisam prosla carski pa neznam o cemu se radi... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Razdvojeni trbusni misici
11.6.2010 17:45:28   
Shishica
Rekla mi je danas doktorica da ce se to vezbama srediti, ali da sacekam da prodju 2 meseca.. pa onda da radim..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Razdvojeni trbusni misici
11.6.2010 22:23:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Shishica

Ali sta se desava sa tim jarkom????? user posted image

Taj jarak će da ti ostane ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Razdvojeni trbusni misici
12.6.2010 11:14:56   
LillyT
Juce mi je drugarica rekla za tu razdvojenost, ja pojma nisam imala. Koliko sam shvatila, poenta je da se prvo sastave ti misici pa tek onda da prionemo na vezbanje. Kod svakog je proces sastavljanja individualan, pa se ne moze reci da traje neko odredjeno vreme.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Razdvojeni trbusni misici
12.6.2010 12:02:06   
ksenija81
gledala sam skoro emisiju o plasticnoj hirurgiji gde je zena dosla da zaegen stomak nakon porodjaja gde su joj se trbusni misici razdvojili. Bas su prikazali kad se razreze kako izgleda i onda su ih samo spojili i usili. Tad je dr rekao da se to ne moze sastaviti samo od sebe, vezbe pomognu kolko tolko al u principu dok ih ne sastave operativno ostaju razdvojeni.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Razdvojeni trbusni misici
12.6.2010 16:26:13   
Shishica

IZVORNA PORUKA: ksenija81

gledala sam skoro emisiju o plasticnoj hirurgiji gde je zena dosla da zaegen stomak nakon porodjaja gde su joj se trbusni misici razdvojili. Bas su prikazali kad se razreze kako izgleda i onda su ih samo spojili i usili. Tad je dr rekao da se to ne moze sastaviti samo od sebe, vezbe pomognu kolko tolko al u principu dok ih ne sastave operativno ostaju razdvojeni.


Eto ti sad.. user posted image user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 9:16:47   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Tražila sam temu ali nisam je našla, htela sam da pitam da li je neka od vas imala razmicanje trbušnih mišića? Meni je ovo treća trudnoća, za one koje ne znaju, i kad legnem na leđa i pokušam da se dignem kao da ću napraviti trbušnjak, ispupči mi se sred stomaka i to je mekano toliko da mogu prste da uvučem ispod mišića u toj ''rupi''. Inače kad mirno ležim vidim rad creva na tom delu. Čitala sam da je do 2,5 cm ok i to samo sraste uz pomoć vežbi, ali problem je što je meni to širine bar 5 cm i ne znam šta da očekujem. Kad se najedem boli me oko pupka kao da će mi se rascepiti koža. Ginekolog još nije primetio jer mi je radio samo vaginalni ultrazvuk, a ja nisam uspela da pitam jer sam tad čekala tri i po sata i brzo nas je pregledao pa nije hteo da priča. Na sledećoj kontroli ću ga svakako pitati, za 10 dana treba da idem, ali me brine što ne znam da li je to ozbiljna stvar ili može da čeka, i šta se može desiti?





_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 9:17:31   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: vocicana

Draga Bubo, najozbiljnije i jeste to sto imas bolove, kada jedes, a imacesih kako napreduje trudnoca,kada iz lezeceg u sedeci ides i sl.Moras raditi vezbe, mada to razmicanje, moze da napravi takvu mlitavost trbusnog zida, peritoneuma, da se tretira kao kila. Zato uzmi pojas, poput Carivell onog sto su davali ovde jednom, oabvezno!Mrsava si, beba raste brze i drugacije nego u prethodne dve. Sacuvaj se koliko mozes, a posle, vezbe i sve po redu..



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 9:18:38   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Bubice, neću da te plašim.
Komšinica je išla na 2CR. Ima sada 47 god i išla je na operaciju. Išla na operaciju zbog kile, da bi na kraju se ispostavilo da nije imala kilu, već izgleda ta tvoja dijagnoza. Nisam nju čula da je rekla to, ali sudeći po onome šta mi je rekla - mislim da jeste. E sad, ona nije vežbala i krupna je do kukova. Od kukova na dole je nema, ali stomak i ruke da, pa valjda nisam to primećivala. Sve u svemu, spojili su joj trbušne mišiće i stavili neku mrežicu.

Nije joj niko ništa rekao da vežba, ili barem nije ona meni rekla. Nadam se da ću se danas videti sa njom pa ću je baš pitati za to.



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 10:35:10   
World
Imam ja te razdvojene misice i kilu na tom mjestu gdje je zeludac otprilike. Jedan dr mi je rekao da nije velika i da se moze rijesiti vjezbama, ali nisam jos otisla da se posavjetujem sa nekim hirurgom.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 12:56:01   
Sanjalicaaa
Po opisanom sve mi deluje da imam i ja taj problem jos od prve trudnoce. Ali nikada to nisam shvatala ozbiljno. Mozda zbog toga i imam stomacne probleme.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 13:26:54   
BubaBubica
Jao iskucah post i izbaci me user posted image

Hvala vam na odgovorima, imam i ja ovo od prve trudnoće ali nisam obraćala pažnju jer je bio mali razmak, u drugoj se ne sećam, uopšte nisam brinula o tome a i dr. nije ništa rekao, sad u ovoj trudnoći sam primetila ovoliki razmak tek kad sam počela da osećam oštar bol u želudcu posle jela. Ne znam da li će mi dozvoliti da radim vežbe sad u trudnoći, ali predpostavljam da će mi dati da nosim pojas. Ja bi rado da izbegnem operaciju, a i ko ne bi, sa vežbanjem svakako počinjem posle porođaja pa koliko pomogne. Posle prošlih trudnoća nisam vežbala, jer sam smršala svaki put i bila generalno zadovoljna izgledom, pa sam bila lenja po tom pitanju, ali nikad nisam ni pomislila da će mi se ovo desiti user posted image Hvala vam još jednom na odgovorima, sad me još jedno brine, utiče to nekako na prirodan porođaj?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 13:41:33   
vocicana
Bubo i ostale, vezbe morate raditi, najvazniji je trbusni zid, znaci plocice i samo rad! Da mi dodjes Bubo, mogla bi za tri meseca da ides na takmicenje u body building-u, ja jedva cekam da dohvatim sprave!
MOra da se sacuva taj deo,jer te takozvane ventralne herniae koje se stvore, jako su teske za hirurski tretman, a jelo i spavanje su posebna prica, znam iz iskustva sa posla, cuvajte se molim vas.
Bubo mala s, sitna, mrsava, to je za ocekivati da se desi, ali naravno resenja ima, na kraju operacija i mrezica i sve ce biti ok. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 13:54:06   
Sanjalicaaa
Bubo i ja sam imala posle prvog porodjaja. Prirodno sam se porodila bez problema drugi put. Ali sada posle drugog me bas boli zeludac posle jela. Razmak je jedno 3 cm. Kom lekaru se obratiti za pomoc?
Ono sto ja znam je da se ne smeju raditi klasicni trbusnjaci jer moze doci do pogorsanja.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 14:02:37   
vocicana
Kod hirurga treba otici, za praktican savet, gastroenterollogza klopu, a sa fizijatrom oko vezbanja, rade se pasivni trbusnjacisa uvrtanjem trupa na podu, ne oni za gruvanjeuser posted image , ali je super, jer se oseti. Do nekih 2,5-3 cm se nesto kao tolelrise, ali zatezite se zenske, ako zid oslabi puno, nema jela, nema spavanja, stojeciu se spava zbog podizanja diijafragme.
Jao jbt zensko, kada sve ove muke oko trudnoc, porodjaja, pa jkos posle svega i to da muci. Pih!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 14:05:58   
lesica
Devojke, evo jednog teksta vezano za tematiku Dijastaza

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 14:21:25   
Zemunka85
Ja imam ovo.
Bas se primecuje od posle porodjaja. Na pamet mi nije palo da postoji dijagnoza za to ...
Nije mi samo jasno sta ako se ne vezba neposredno nakon porodjaja, vec se zapusti godinama, kao ja npr sto sam. Ima li spasa?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 15.2.2016 14:23:44 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Razdvojeni trbusni misici
15.2.2016 14:40:47   
BubaBubica
Lesica čitala sam ovo pre nego što sam postavila temu, hvala!

Zemunka, nemam pojma, i meni je prošlo od prvog porođaja još malo pa 7 godina a od drugog 4 i po, i uopšte nisam radila na tome da zategnem mišiće. Verujem da se može popraviti stanje, da se zbliže mišići, ali da zarastu, to ne znam user posted image

Sanjalice, da li si imala i pre drugog porođaja toliki razmak?

Voći, ja baš i nisam sitna žena, mršava jesam ali imam 170 cm visine. user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Razdvojeni trbusni misici
14.9.2016 11:14:28   
emicaa
Meni je babica rekla da du mi se mišići malo razdojili,ne primjeti se ovako samo na dodir.Posle cijele ove frke oko Dore i mene za to sam i zaboravila pa se jutros sjetih opet.kakve vježbe treba raditi da bi se to vratilo na mjesto?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Razdvojeni trbusni misici
20.4.2017 20:36:36   
Anck Su Nmaun
Ne mogu da verujem da ovde nisam pisala o tome, mozda jesam u nekoj slicnoj temi. Ja sam imala rupu sad posle treceg porodjaja. Bas sam mogla da je napipam i malo sam se uplasila bas da nije ta Dijastaza. Malo sam vezbala i evo posle 11 meseci nema rupe user posted image Da li od vezbanja ili se smao vratilo ne znam, ali je na mestu!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here