|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 14:35:42   
mamanp
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: lu

Mamanp,nevenovu mast možeš da mažeš bez straha,ali možda ipak treba da odvedeš dijete kirurgu..kako to sad  izgleda,jel se samo zacrvenilo i oteklo iliuser posted image



Bas se nerviram oko toga...crvenkasto je sa strane (nije mnogo), malo je oteceno, ali sto krenem ka noktu ona vristi. Probacu taj neven, ako ne uspem nista odvescu je kod dr.

E tako je i kod mene bilo znači nema nikakva ranica ali boli ko vrag,samo maži neven slobodno i čim nokat prođe to je touser posted image
Jadnica mala,sigurna sam da jako boli ali proći će.


Ne, nema nikakva ranica... nista, samo crveno i mali otok. KUpicu taj neven i mazacu.
Znam da boli jer i ja imam problema sa tim.
Hvala Luuser posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 14:40:58   
Anoniman
pokušaj joj odrezati kad zaspe 

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 14:42:41   
mamanp
Pokusala ali bez uspeha. Jedino resenje mi je da ne nosi hulahopkice i carapice i nek sad predje na grickanje prstiju na nogama. E, to bi sigurno upalilouser posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 14:43:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

Pokusala ali bez uspeha. Jedino resenje mi je da ne nosi hulahopkice i carapice i nek sad predje na grickanje prstiju na nogama. E, to bi sigurno upalilouser posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kraljica si , al samo kao što ti je Lu rekla maži nevenom (i to njemački po mogućnosti jer je naj) i proći će

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 14:45:42   
mamanp
S posla pravac apoteka!user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Noktić se upalio
6.3.2010 12:28:04   
AtenA
sinoc sam primetila da joj se u uglu kod noktica zacrvenelo i malo zagnojilo a i oteceno joj je malo,ocistila sam jodom i namazala hlorofenikol
a danas smo ujutru otisli do lekara!
i dr. nam je rekla da moramo da cistimo tri puta na dan prvo hidrogenom,pa jodom,zatim da iscedim gnoj(sestra joj je u bolnici busnula iglom i iscedila),ponovo da se ocisti jodom i onda da namazem gentamicin,a pije i na sest sati palitreks.I ako se ne povuce za tri dana da se javimo na kontrolu

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Noktić se upalio
6.3.2010 12:42:01   
SUPER MAMA
Evo kod Monike opet se pojavio na desnu nogu palac se malo upalio ali ne od noktica nego od toga sto cipelice koje nosi tako su napravljene po meri da gura prstice ka vani i onda se oni nabiju jedan od drugi i palac sada je malo crven sa jedne strane i malo je nateklo.Bili smo kod lekara i ona meni da opet DIDERMAL kremu koja nedeluje bas nesto proslo je dve nedelje i to dva puta na dan da mazem a pre toga da dezinfikujem jodom.
I problem najveci je sto Monika non stop nosi te cipelice jer mora i kolko god da ja menjam njoj carapica nogice joj se oznoje pa i to pogorsava stvar.
I sad neznam sta da radim.user posted image user posted image user posted image
Inace je neboli samo sto eto mesto je crveno i malo nateceno nema gnoj.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Noktić se upalio
7.3.2010 8:20:03   
MO2009
Mojoj bebi se zagnojila zanoktica i noktic na ruci kada je imala 10 dana i to bas, bas... mi smo samo stavljali jod i to 5-6 puta dnevno i za 2 dana je sve nestalo... nisam verovala da ce se tako brzo povuci posto je izgledalo bas gadno, ali patronazna sestra nam je rekla nikakve kreme samo jod.

Poslusali smo i sve je brzo proslo...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Noktić se upalio
7.3.2010 9:57:39   
AtenA
nama je sinoc vec bilo znatno bolje,posle kupanja sam prosto pomesala na kojoj rucici joj je,vise nema gnoja samo malo crveno,a ni juce ceo dan nije gnojilo.Nisam joj davala pentraksil,htela sam da vidim kako se povlaci ,pa da je situacija bila ista dala bi' joj,ne bih bas da je kljukam antibioticima ako nije nuzno

(odgovor članu MO2009)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Noktić se upalio
14.5.2010 18:23:10   
usamljena
Nas dve smo danas trcale dr-u. Petak pa sam pozurila. Sinoc nam se upalio desni nozni palac. Vec pre sam kupovala neki sprej za zanoktice  i spricala sam ali nije pomoglo. Danas smo se spremale da idemo vani i vidim noktic buknuo, crven i nabubrilo s unutrasnje strane. Dr-ca kaze nije strasno, za sada, dala nam neku tecnost da stavljamo kao oblogice a ako ne bude bolje za 2 dana da dodjemo pa ce dati antibiotike! Nadam se da do toga nece doci, cini mi se da vec bolje izgleda.

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Noktić se upalio
14.5.2010 20:54:33   
usamljena
Kod nas ovaj noktic sve gori i gori user posted image Mislim da se ono crvenilo povlaci prema nozicama. 

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Noktić se upalio
14.5.2010 21:02:52   
Lu
Usamljena,pa stavljaj obloge od te tečnosti ako pomaže protiv boli a otiđite sutra ako se pogoršavauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Noktić se upalio
14.5.2010 21:07:02   
usamljena
Stavljam to  ali ne pomaze, pokusavam se set_iti i mislim da se zove Rivanol. Nisam sigurna jer je dr rekla sestri da mi da malo u bocici, oni imaju da ne bih kupovala. Mislim da je vec trebalo biti neke promene, stavili su joj prvi put danas oko 13:30, pa ja oko 16.00, pa sada. Hvala Lu
Ne znam da li sam pogresila, sad guglam i vidim da zene ovaj rastvor kupuju za porodiliste!user posted image


< Poruku je uredio usamljena -- 14.5.2010 21:13:44 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Noktić se upalio
14.5.2010 21:23:03   
Lu
Rivanol je antiseptik i neke porodilje ga koriste za ranu od epiziotomijeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Noktić se upalio
14.5.2010 21:25:34   
*Alexx*
Rivanol je nešto kao antiseptik, ali neka me neko ispravi ako sam pogrešila. On hladi, pa prija ako je mesto upaljeno.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Noktić se upalio
30.1.2011 21:52:15   
*Alexx*
Evo, Andreju se upalio nokat, zanoktica, sta li je. Danas ga skidam za kupanje, i imam sta da vidim - crveno, oteceno, i malko gnojno. Spricala sam Ocaniseptom i namazala nevenovu kremu. Ako sutra ne bude bolje, sta uraditi? Voditi ga kod pedijatra? Ili nekog koznog lekara - nemam pojma user posted image Bas ste me uplasile ovim antibioticima user posted image Ma nije ni cudo kad su mu noge stalno mokre, uzasno mu se znoje stopala. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Noktić se upalio
30.1.2011 22:16:46   
Olga75
ako mislis da ima potrebe odvedi ga kod pedijatra , cerovatno ce preporiciti enbecin ili tako nesto a sad mozes i da mu to malo isperes hidrogenom da ispeni deo gnoja i onda prosusis gazom i naprskas octaniseptom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Noktić se upalio
30.1.2011 22:28:12   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: olga75

ako mislis da ima potrebe odvedi ga kod pedijatra , cerovatno ce preporiciti enbecin ili tako nesto a sad mozes i da mu to malo isperes hidrogenom da ispeni deo gnoja i onda prosusis gazom i naprskas octaniseptom


Olga, ja nemam pojma da li ga treba voditi pedijatru. Mislim, ne izgleda to uzasno, gnoja ima malko, ali ne preterano. Ja sam imala groznije upale koje su maltene prosle same od sebe. Nego, citam temu, pa majke pominju antibiotike, a on je skoro pio Panklav... Nekako bih ih preskocila ako ne mora.
Moje pitanje - kakav hidrogen? Nikad ga nisam koristila. Imam jod, je li moze to? A ova krema od nevena? Ili da ja lepo sutra kupim Enbecin i da ne razmisljam? Koliko puta dnevno? Tnx user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Noktić se upalio
30.1.2011 22:29:39   
*Alexx*
I sta raditi sa znojavim nogama? Kako spreciti urastanje, upalu? 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Noktić se upalio
30.1.2011 22:45:36   
Olga75
Vidi 'vako : obican medicinski hidrogen 3% -ni , nakapas na noktic i na taj upaljeni deo , on ce ispeniti , u principu nece ga boleti nego ce mu biti cudno pa ce verovatnu negodovati i to ponavljas par puta i penice svaki put ali manje ( mislim nakapas pa za minut - dva ponovo)i onda osusis pa octaniseptom . Trebalo bi da se smanji upala do ujutru ako noktic nije skroz urastao u kanal .Ako je urastao onda mozes uzeti stapic za usi natopiti ga hidrogenom i blago pokusati "izdgnes" noktic  ali nikako da ga polomis ili odseces , nadam se da razumes sta hocu da kazem , da bi taj hidrogen usao malo dublje ispod nokta i razmeksao ga da se moze posle toga lepo odseci . Posle toga naprskas octaniseptom . U svakom slucaju dobro je imati kod kuce enbevin ili bivacin za te stvari , u principu mozes da namazes ako nastavi da se crveni .Mislim da ozbiljniji ili oralni antibiotik nece biti potreban
Mi muku mucimo sa secenjem noktiju , dvoje je drzi a ja na brzinu secem a ona se dere ko magaricauser posted image
Jos nesto deci je najbolje seci nokte grickalicom.
Malo sam konfuzna danas , nadam se da si me razumela user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Noktić se upalio
30.1.2011 23:29:23   
Vrcka

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Evo, Andreju se upalio nokat, zanoktica, sta li je. Danas ga skidam za kupanje, i imam sta da vidim - crveno, oteceno, i malko gnojno. Spricala sam Ocaniseptom i namazala nevenovu kremu. Ako sutra ne bude bolje, sta uraditi? Voditi ga kod pedijatra? Ili nekog koznog lekara - nemam pojma user posted image Bas ste me uplasile ovim antibioticima user posted image Ma nije ni cudo kad su mu noge stalno mokre, uzasno mu se znoje stopala. user posted image



Moj sin je nesto slicno imao na kaziprstu desne ruke...to je bilo tako crveno i oteceno da smo po preporuci pedijatra zavrsili kod djecijeg hirurga.
Probaj da mu preko noci stavis obloge tako sto ces upaljeno mjesto isprati hidrogenom(nemoj se prepasti ako pocne da makice pjeni to je od upale) i poslije da mu na sterilnu gazu stavis malo rivanola sa tim dvoje sam ja malenom po preporuci hirurga sanirala prstic
Sretno i da sve bude okuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Noktić se upalio
31.1.2011 9:34:42   
*Alexx*
Sinoć sam tretirala Octaniseptom i nevenovom kremom. Jutros ne izgleda gore, što smatram da je dobro. Danas sam kupila hidrogen i Enbecin mast (iskreno, nisam ni znala da postoji sprej user posted image , to sam tek naknadno saznala).

Hvala na savetima user posted image


< Poruku je uredio Alexx RR -- 31.1.2011 9:37:24 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vrcka)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Noktić se upalio
31.1.2011 10:00:52   
Lu
Biće to dobro, po tvom opisu ne izgleda strašnouser posted image
Olgauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Noktić se upalio
31.1.2011 10:03:26   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Biće to dobro, po tvom opisu ne izgleda strašnouser posted image


Sinoć je izgledalo strašnije nego jutros. Rekla sam dadilji da mu menja čarape, da mu nikako ne budu mokre noge, i da mu pre i posle spavanja odradi Octanisept + neven, dok ja ne dođem kući. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Noktić se upalio
31.1.2011 10:05:30   
Lu
 
Da mu obuješ sandalice a čarapicu na tom prstiću odrežeš da se zračiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here