|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noktić se upalio
31.1.2011 10:12:41   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR


Da mu obuješ sandalice a čarapicu na tom prstiću odrežeš da se zračiuser posted image


Nema sandalice user posted image Ma neka ga dobro je i ovako, bitno je da delujemo na vreme user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Noktić se upalio
1.2.2011 20:59:26   
Lu
Kako noktić Alexx?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Noktić se upalio
2.2.2011 9:45:55   
*Alexx*
Baš sam htela danas da pišem! user posted image Nokat je odlično. Pošto se dobro sredio u startu sa onom kombinacijom octanisepta i nevenove kreme, ja sam nastavila sa tim. Danas nema otoka, nema gnoja, malko još crveno, ali prolazi. Menjamo čarape dva puta dnevno zbog znojenja, i nadam se da će za dan dva nestati. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Noktić se upalio
2.2.2011 10:47:54   
Lu
Superuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Noktić se upalio
2.7.2011 21:22:28   
dejana007
imam jedan problem. ocito nisam znala bebi od 2,5 meseca da posecem nokte, kako vi kazete sekla ih u U obliku. sada mu nokat nije urastao ali se kod zanoktica stvorilo crvenilo i malo gnoja, i to na 3 prstica. Sta sad da radim? Kod lekara da ga vodim ili? bas sam se uplasila.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Noktić se upalio
2.7.2011 21:29:49   
bokicans
Umotas joj prstic u gazu natopljenu jodom i tako ostaviš da prenoći,(Tako je nama receno u Dz)i bice ok ,vec sutra.Ne brini user posted image Desava se svima.

< Poruku je uredio bokicans -- 2.7.2011 21:30:47 >

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Noktić se upalio
2.7.2011 22:29:16   
dejana007
hvala puno bokicans user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Noktić se upalio
2.7.2011 22:37:26   
Ana RR
Dejana, i oktanisept sprej je dobar za to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Noktić se upalio
2.6.2015 22:02:56   
*Alexx*
Gde ste, drugari :)

Vidim da sam pisala i ranije, i evo me opet na ovoj temi. Andreju se opet upalio nokat, zagnojilo se, jod, neven, flogocid ne pomazu. Sutra idemo kod pedijatra, pa ako neko ima neka iskustva kod starije dece (da ne dupliram temu), svako iskustvo je dobro doslo.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Noktić se upalio
2.6.2015 22:19:39   
Trcosava
Alex, pokušavam već 15 min da se setim kako se zove mast koju meni stvlja pedikirka kad mi sređuje nokte i na žalost ne mogu da se setim. Znam da je pakovanje minijaturno (tipa 5gr) i da ima skroz usko ono gore gde izlazi mast. Oblika kao super lepak recimo. Mislim da je ujedno i antibiotik mast, ali me ne drži za reč. Ptaću sutra mamu koja to beše mast pa ti pišem

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Noktić se upalio
2.6.2015 23:27:18   
Anarunika
Ja za zagnojane ranice,zanoktice itd. koristim octanisept i hidrociklin. Čini mi se da octanisept dobro radi radnju. A inače je babski lek da se stavi ratluk na zagnojano mesto i on kao izvlači gnoj.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Noktić se upalio
2.6.2015 23:29:12   
ivaMark
Trco, da nije stanicid? Imala sam jednom upalu pa mi je dr opste dala neku mast, ako se dobro secam...stanicid user posted image ili flogocid user posted image znam da je antibiotik i to jak... ali ako Alexx nista od toga ne pomaze, onda pedijatar.

Anarunika: ratluk user posted image da stavis ono lepljivo secerno na gnoj? ne bih se igrala toliko

< Poruku je uredio ivaMark -- 2.6.2015 23:40:37 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Noktić se upalio
3.6.2015 7:33:28   
Trcosava
Anarunika je pogodila user posted image
Hidrociklin ja stavljam na izranjavane nokte posle pedikira

Mani se tih bapskih (šljiva, ratluk i sl)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Noktić se upalio
3.6.2015 13:15:27   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: ivaMark


Anarunika: ratluk user posted image da stavis ono lepljivo secerno na gnoj? ne bih se igrala toliko

Mi smo jednom stavljali to Arčiju na neki gnoj i jeste mu pomoglo,ali odavno je bilo,pa se ne sećam tačno gde smo stavljali.Bili smo na selu pa nam je to bila prva pomoć u tom trenutku. Ali sam i ja pre za ovu drugu,farmaceutsku varijantu. Čistija je i manje posla, a efikasna !
a inače i ja stavljam hidrociklin posle pedikira i manikira koji sama obavim user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 3.6.2015 13:16:32 >

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Noktić se upalio
4.6.2015 19:25:50   
*Alexx*
Da se javim :) Dobio je palitreks, da drzi noge 2 puta dnevno u hipermanganu, posle toga par kapi hidrogena, pa octanisept. Hvala svima!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Noktić se upalio
4.6.2015 19:39:25   
Ana RR
Oooo koga to moje oči vide user posted image

Ljubi dete, da brzo prođe user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Noktić se upalio
4.6.2015 20:54:17   
*Alexx*
Anci user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Noktić se upalio
23.9.2015 21:58:53   
Tanjica81
Pa da aktiviram temu.

Mali noktici počeli da crvene pa se posle pojavilo i ONO crno(tako si meni govorili da pazim na to. Patronažna rekla da stavljam jod. I stavljala sam nekoliko puta dnevno. Ali noktic se polomi pa se "zabio" u kozu i pojavio se plik-ne znam da li je i gnoj bio ispod uglavnom upalio se noktic.
Dobitna kombinacija:nastavila sam sa jodom i usput mazala Hidrokortizonom. Za 2-3dana je nestala upala.
To je mast za oči pa mislimda može i hloraphenicol.

Da dodam-imamo tek 3nedelje.

_____________________________

"Ona?! Ma nee! Ne voli me više!
- Otkud znaš? Jesi li ikada video boju njenih očiju kada tebe nema u prostoriji?"

Djordje Balasevic

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Noktić se upalio
24.9.2015 9:44:04   
Trcosava
Tanjice, jel nokat na ruci ili nozi?

Luki se na rukama na domalom prstu redovno crvenelo i gnojilo, ima oblik i nokta i psta mojih i malu nokatnu ploču, odnosno meso je na tom prstu mnogo iznad nokta, ako ostavim da pokrije meso, nokat je predugačak, ako isečem upali se. I na kraju sam puštala malo duže nokte, da se naraste ploča i sad normalno seckam, i malo zatupim krajeve. Ali kad je tako mali bebac, ne možeš ništa drugo.

Nisam mu mazala niti prskala apsolutno ništa.
Nije bilo gnoja, nije bilo crno - samo plih se napravi i pre toga bude crvneo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Noktić se upalio
25.9.2015 9:22:27   
Tanjica81
Trco na ruci je imala. Pre ovog jednog je imala na drugoj ruci,no taj je bio samo crven. A ovde pošto joj se polomio nokat nisam ništa mogla. To su još oni noktici od rođenja pa nisam ni mogla da seckam.
Sad se već sredilo. Morala sam brzo da reagujem i nadjem neko rešenje inače bi nad poslali nazad u bolnicu...
A baš strucna apotekarka mi je rekla da je mala za nevenovu kremu.

_____________________________

"Ona?! Ma nee! Ne voli me više!
- Otkud znaš? Jesi li ikada video boju njenih očiju kada tebe nema u prostoriji?"

Djordje Balasevic

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Noktić se upalio
25.9.2015 10:37:21   
cockic
Mojoj ceri se isto upalio noktic nije jod delovao gnojilo,patronazna nas poslala u tirsovu tamo nas zadržali. Bila je bas mala 6-7 dana je imala.isto dva prstuca mislim da je palac bio najgore zagnojio.uradili bris mislim da je bila stafilokaka primala venski injekcije.a dr iz dz je rekla da smo trebali tamo da je dovedemo dala bi ab.nisam sigurna tamo su joj taj prst i drenirali cedili taj gnoj.ma već posle dan joj je prst bio bolje.bili smo nekih 4-5 dana dok je isprimala terapiju.

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Noktić se upalio
25.9.2015 10:40:09   
cockic
E nasmeja me ova stafilokaka user posted image znate na sta mislim stafilokoka.ali kad sa moba kucam to je šou.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Noktić se upalio
25.9.2015 11:02:20   
Trcosava
Eh ma to nije onda tako strašno user posted image bitno da je prošlo

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 73
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here