|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 21:12:40   
cockic
ne mislim sad nego sutra naravno user posted image

lose sam se izrazila

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.3.2012 16:07:54   
Nina777
Cockic, ne znam kako ide zakazivanje za Banjicu jer nas prime, najavimo se samo dan ranije, jer smo imali neki drugi problem ranije, da ne duzim sad. Uglavnom snimanje rade cetvrtkom i bas brzo ide

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.3.2012 20:09:15   
blondyy
Mi smo juce bili na prvom snimanju (sledeceg petka punimo 3 meseca) i sve je ok. Sto se tice sirokog povoja, kada smo izasli iz bolnice, tog dana sam mu stavila sverdnju i svedsku pelenu, medjutim kada mi je ujutro dosla patronazna sestra,savetovala me je da ih izbacim,jer, kako kaze, ona svog unuka, koji ima 1.god. nije povijala. I kod na u porodilistu (u Krusevcu) preporucuju samo pampers, tako da sam ja samo jedan dan sinu koristila pelene. Koliko sam upucena, siroko povijanje se jedino kod nas koristi, u svetu su to izbacili pre 10 i vise godina. Ja preporucujem pampers,lakse je i bebi i nama.

_____________________________

<3 Mihajlo<3 23.12.2011.<3

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Koliko dugo široki povoj?
18.3.2012 8:44:14   
cockic
raspitala sam se za uz kukova na banjici  tj rece mi jedna mama koja je sad
pre par dana bila.

oni su savetovali do 6 meseca a sad do 8 user posted image  

a i to nije sve nego cak i da se nose dve tetra pelene user posted image

mama koja mi je to rekla ima decaka,tako da ce moja cica isto
morati da nosi.jer kako kazu devojcice su sklonije problemima sa kukovima.
a banjica po mom misljenju preteruje.

tirsova je protivnik i ne savetuje a ovi idu bas u krajnost.

mada preko leta neverujem da cu je maltretirati sa tim povijanjem. 

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Koliko dugo široki povoj?
18.3.2012 11:08:48   
Ana RR
Cockic, ja mislim da je to i više nego preterano. Ako je sve ok na UZ, čemu širok povoj do 8.meseca??? Pa šta će to jadno dete da radi, neće moći ni da sedne kako treba. Mukica.
Moj Marko nije ni mesec dana nosio, i to sam mu stavljala samo preko dana. Posle sam mu stavljala samo pampers i švedsku pelenu.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Koliko dugo široki povoj?
18.3.2012 11:12:49   
branki*
uradi kako smatrasuser posted image
moj boza nije nosio uopste siroki povoj,samo oko 2 nedelje,na prvi UZ kukova smo otisli tek sa 5 meseci,sve je bilo u redu.vise nismo isli.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Koliko dugo široki povoj?
18.3.2012 16:58:30   
cockic
ma da ne verujem ni da cu ja kad krenu vrucine da joj stavljam taj s.p.

a za dve tetra nisam ni mislila da joj stavljam.

nego mi je prosto neverovatno da imaju takvo misljenje o tom povoju
sobzirom da se u svetu nigde nenosi.

a cak i kod nas neke bolnice nesavetuju,ja sam sa njom bila kad je imala 8 dana
u tirsovoj i tamo smo svih 6 dana bili samo u pampersu.oni ga ne savetuju.

ma i sinu sam skinula sa 2 meseca jer je bio pakao od vrucne nisam luda da mucim
dete.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Koliko dugo široki povoj?
19.3.2012 11:54:10   
Ivence
Ja sam bila u institutu danas...  njoj je stavio Ib, i kontrola za tri, rekao je da su rezultati ok, cak nadprosecni, ona ima dva meseca i 5 dana, ali mora to da napise, jer kao, mora kontrola... vidim svim bebama je stavljao Ib... nije nista rekao za siroki, nije ga ni pomenuo, ali mi cemo nositi dok ne otpli skroz, pa cemo posle videti, kada krenu vrucine, upalice mi se mukica :(

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Koliko dugo široki povoj?
20.3.2012 13:40:15   
Guardian
Skinuli smo široki povoj, nosili ga 3,5 meseca, Dr kaže da je to sve već formirano i da nema razloga da se dalje dete muči.

Nemojte da brinete, kažu mnogi pedijatri da taj široki povoj ustvari "ne radi ništa"...sad kome je verovati ne znam, ali i ja se plašim od kako smo skinuli.user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Koliko dugo široki povoj?
20.3.2012 19:16:47   
Verus
Ma nemoj se plasiti! Evo ja vec drugo dete samo u pampers, nikakav siroki povoj. Sve je to OK dok god dete nema urodjen problem,tako da nemoj da brinesuser posted image
IZVORNA PORUKA: Guardian

Skinuli smo široki povoj, nosili ga 3,5 meseca, Dr kaže da je to sve već formirano i da nema razloga da se dalje dete muči.

Nemojte da brinete, kažu mnogi pedijatri da taj široki povoj ustvari "ne radi ništa"...sad kome je verovati ne znam, ali i ja se plašim od kako smo skinuli.user posted image


(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Koliko dugo široki povoj?
21.3.2012 9:54:11   
Ivence
Ma bre, meni su pricali kako ima veze, pa se ja sada naplasila... ali sacekacu da napuni tri, pa cu videti posle , kada krenu vrucine.... user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Koliko dugo široki povoj?
21.3.2012 10:04:11   
cockic
mi smo juce bili na banjici u vezi kukica ona sad ima mesec i po rekla nam je da je
sve u skladu sa njenim uzrastom.

kontrola za dva meseca.pre mene je bila bebana sa 3,5 i sve ok samo da nosi povoj
nocu danju ne.

ma ja sam rekla samo da odemo sa 3,5 i da se vide ta jezgra kako se vec zove
i skidamo povoj.

po meni je suludo pre 3,5 meseca ici na uz,ali tako nam zakazase.

sa malim sam bila na uz tacno sa tri meseca i vec je bilo ok user posted image

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Koliko dugo široki povoj?
21.3.2012 12:38:03   
Guardian
Hvala ti.user posted image

Baš me nerviraju ta doktorska oprečna mišljenja.

< Poruku je uredio Guardian -- 21.3.2012 12:39:13 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Koliko dugo široki povoj?
21.3.2012 12:46:31   
tammy.ka
I ja smatram da nema potrebe stvaljati vise od 3 meseca, osim ako bas postoji neka indikacija za to. Mi smo super prosli oba puta, sve je u redu sa kukovima a siroki povoj stavljan po 3-4 meseca kod oba deteta.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Koliko dugo široki povoj?
21.3.2012 13:34:35   
Anoniman
AQko postoji problem nema tog povoja koji će da reši. Tako da drugo dete široki povoj neće ni videti.

(odgovor članu tammy.ka)
  Direktna veza do poruke: 490
   RE: Koliko dugo široki povoj?
21.3.2012 13:40:53   
Verus
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Koliko dugo široki povoj?
21.3.2012 17:12:46   
Biserce
nas pedijatar savetuje da se izbaci siroki povoj a dok smo bili u porodilistu ortoped koji je dosao zbog neke bebe u nasu sobu rece da je obavezan do 6.meseci...mislim da je to sve stvar odluke roditelja..

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Koliko dugo široki povoj?
21.3.2012 17:54:13   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ma nemoj se plasiti! Evo ja vec drugo dete samo u pampers, nikakav siroki povoj. Sve je to OK dok god dete nema urodjen problem,tako da nemoj da brinesuser posted image
IZVORNA PORUKA: Guardian

Skinuli smo široki povoj, nosili ga 3,5 meseca, Dr kaže da je to sve već formirano i da nema razloga da se dalje dete muči.

Nemojte da brinete, kažu mnogi pedijatri da taj široki povoj ustvari "ne radi ništa"...sad kome je verovati ne znam, ali i ja se plašim od kako smo skinuli.user posted image




I kod mene je odgovor nula dana.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.3.2012 23:00:37   
novcic
prvi put smo bili sa tri meseca na uz kukica..rekli su da da je sve ok,a u izvestaju pisalo da nastavimo sa sirokim povijanjem..i danas smo bili(tri dana nas deli od 5 meseca),rekli su vise ne..i nema ni kontrola..ali sam takodje cula danas kako doktori kazu da do treceg meseca treba siroko povijati decu ne vise..a ko ce ga znati..privatni lekari i ne pricaju da se bebe povijaju siroko,vec samo pampers..moje misljenje do 6 moze sirokouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.3.2012 18:38:39   
goda
Ceraki sam stavljala siroki povoj do 4 meseca. Na prvom UZ kukova nalaz je bio Ib,kaze treba siroki povoj. Na drugoj kontroli sa 4 meseca je bio Ia i tada su rekli da ne treba vise da mogu skinuti,tako da joj nisam vise ni stavljala. Tako cu i sinu cimnalaz bude Ia prestacu siroki povoj.
Svako ima svoj stava ali ipak ne zelim rizikovati nista,bolje sprecitinego leciti,takav je moj stav.

(odgovor članu novcic)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.3.2012 21:33:13   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ako postoji problem nema tog povoja koji će da reši. Tako da drugo dete široki povoj neće ni videti.

I kod nas isti slučaj. Prvo dete do prvog uz, a drugo ni dana. Ne sećam se da li u Frontu stavljaju široki povoj?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.3.2012 21:39:55   
Sanchy
I ja mislim da uopste ne stavljam taj siroki povoj eventualno nocu...mislim da i bebama to smeta,totalno neprirodno ali neki zagovaraju neki su protiv mislim na dr...pa treba naci sredinu...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.3.2012 23:26:37   
novcic
ja sam se isto porodila u krusevcu,i jeste tacno da kazu da mozete a i ne morate sirok povoj da stavljate bebama..i jeste da se to samo kod nas jos koristi..ali ja sam mom Mihajlu stavljala do 4,5 meseci i kukici su nam ok user posted image

(odgovor članu blondyy)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.3.2012 23:30:51   
novcic
imam jedno pitanje isto sto se tice kukica..mi vise ne idemo na kontrole,tako su nam rekli..kukici su ok..a nisu nam rekli od kada mogu da ga stavljam po malo da sedi,,jer moj mali decak tako dize glavu i kada lezi i kada je u kolicima..cak desnom rukom hvata desnu nogavicu da bi seo..pa me interesuju misljenja?user posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Koliko dugo široki povoj?
30.3.2012 10:58:03   
ljubičica
Mi smo Urošu držali široki povoj 5 meseci i smorili smo se, a za Taru ne znam dokle će morati. Kažu da ga devojčice duže nose.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here