|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:07:51   
Verus
Pa to kazem...ako je problem tu, onda se rade te druge stvari a pelenu mozes obesiti macku o rep.  Ne znam, mozda bih drugacije da sam tu i da me okolina "pritiska" da radim odredjene stvari.  Zaista ne znam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:10:11   
jance
mi smo se danas zvanicno pozdravili sa svedskim pelenamakonacno. pre 2 nedelje bili na UZ, rekose da su kukici dobri, i da mu stavljam jos 2 nedelje nocu, e i to smo lepo i poslusno odradili, danas imamo tacno 2 meseca i konacno je sloboda naroda user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:11:34   
vonavoj
mi imamo prvi uz sa 3 mesecauser posted image zivimo u istoj zemlji a razliciti preglediuser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:13:05   
Olga75
pa upravo to
neki ortopedi savetuju siroki , drug ne i ajde sad ti budi pametan
ali ako postoji iscasenje siroki povoj sigurno nece pomoci user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:14:29   
Verus
Pa kontam da vecina ljudi i radi bas iz tog straha-mada, naletela sam na postove gde su pedijatri i u Srbiji rekli da je to gomila gluposti, pa sad....bas to, budi pametan

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:23:39   
jance

IZVORNA PORUKA: vonavoj

mi imamo prvi uz sa 3 mesecauser posted image zivimo u istoj zemlji a razliciti preglediuser posted image


da, tako sam i ja cula za BG i okolinu, da idu sa 3 meseca na pregled. Olga, jel tacno da je kod vas 5 ili 6 meseci nosenje sirokog povoja?
i dali je tacno da ako postoji problem sa kukovima, to se vidi odma pri rodjenju i da ako se tada ne primeti onda u stvari ni ne treba da se vezuje siroki povoj?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:28:02   
Verus
Nemam odgovore, ali recimo, ovde (SAD) uopste ne rade UZ. Sto ne znaci da je to ispravno. Radi se "rucni pregled". Mnogi pedijatri tvrde da je to veoma pouzdano, i ako nesto osete pri pregledu salju na UZ. Inace ne. Znaci moja cerka nikad nije imala UZ, nikad nije nosila nista osim Pampersa i kuc kuc sve je super. Isto planiram i sa drugim detetom.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:32:24   
Sanchy
Moja sestra je apsolvent medicine,detetu je drzala siroki povoj prva dva meseca iz razloga sto je vecina profesora tvrdila da je to glupost i u sustini samo se dete muci tako da je ona prekinula...detetu nista ne fali sve je savrseno..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:34:38   
Olga75
Jance , mi smo isli na prvi uz sa sest nedelja i onda je ortoped konstatovao da su kukovi previse " cvrsti " i dao nam je dupli siroki , za cetiri nedelje je bila kontrola i onda nam je skinuo , sa pet meseci smo ponovo isli na kontrolu pa kad je prohodala i sa dve i po godine ( obavezan sistematski )
ali cini mi se da svaki ortoped ima svoju politiku user posted image
mi smo isli kod dr Jovisevica

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:37:04   
milia
U pirotskom savetovalistu insistiraju na nosenju sirokog povoja do kraja sestog meseca. To je bas puno, zar ne? S prvim detetom sam nosila nepunih 5 meseci pa je doslo leto i odbacili smo pelenice. A sad cu mozda i pre, ako kukovi budu ok. Kako to u razlicitim gradovima razliciti saveti?


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:40:17   
jance

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Jance , mi smo isli na prvi uz sa sest nedelja i onda je ortoped konstatovao da su kukovi previse " cvrsti " i dao nam je dupli siroki , za cetiri nedelje je bila kontrola i onda nam je skinuo , sa pet meseci smo ponovo isli na kontrolu pa kad je prohodala i sa dve i po godine ( obavezan sistematski )
ali cini mi se da svaki ortoped ima svoju politiku user posted image
mi smo isli kod dr Jovisevica


prijatelji iz Ljutova imaju sina koji je nosio siroki povoj 5 meseci, zato pitam....
a sto se ovoga sto ti pises tice, tako je otprilikei kod nas.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 15:47:12   
Olga75
izgleda da zavisi kod kog su ortopeda isli
i moja bratanica treba da nosi siroki do sest meseci a sa kukovima je sve ok a isli su kod , mislim , Knezevica


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Koliko dugo široki povoj?
16.12.2011 16:11:27   
PoisonEve
Mi imamo zakzan UZ kukova za 29. decembar znaci ni sa 3 meseca.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 14:57:58   
Mama 78
evo skinuli nam sirok povoj sa mesec dana,uz konstataciju"ma koji sirok povoj to se vise ne koristi skinite to cim dodjete kuci"user posted image Pa sto sam je mucila ceo mesec?

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 15:12:35   
maslackic
mam 78 gde ste bili na uz? jesi li iz bg? mi za sutra imamo zakazan uz kukova..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 15:24:57   
Mama 78
Ne Maslackic nisam iz Bg.,ali to ne menja stvar siroki povoj definitivno nije u modiuser posted image i bas sam pisala u razgovorima J. guce od miline,laknulo joj jadnici.A sto kaze moja mama mi nismo imali pampers,pa ajd,vama to zavrsava pampers i nema svrhe.Ali je istina da to zavisi od pedijatra,a mame treba da odluce!!!Evo danas jedna kaze ona ce da joj stavlja do 6.mesecauser posted image ali nerazumem cemu to?

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 15:42:47   
maslackic
ja mojoj bebi stavljam ,ali joj i skinem kad se unervozi...a meni mnogo lakse da baratam sa njom kad ima siroki, a kaka joj skinem sita se izprducka..
drugarica skoro bila na uz sa bebom, rekli joj sve ok, i dalje siroki kontrola kada bude imala 3 meseca... ne shvatam..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 15:51:41   
Sashica82
Mi idemo na kontrole na Banjicu. Njihova je politika da se široki povoj nosi do 8. meseca user posted image

E bogami neću. Sledeća kontrola nam je u 6. mesecu, za mesec dana. Ionako je već sve u redu, a Đole je velika beba, nama su sve švedske male. Kada ga povijam, treba nas troje da ga umotam! A u AS ne mogu da ga zakopčam. Ja skidam - pa nek pričaju šta hoće!

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 16:10:15   
Mama 78
Znaci,eto oni(pedijatri) nisu rascistili izmedju sebe da ili ne,i nije bitno ste oni kazu,vec sta Vi odlucite!

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 16:12:14   
Nina777
I mi idemo na Banjicu, isto su rekli do 8.meseca iako je sve u redu. Mi smo sa punih 6.skinuli sami, mislim da je to dovoljno kad je sve OK, da bi se do tada vec videlo da nesto nije kako treba, bebac je naravno odmah postao pokretljiviji. Sa druge strane verujem da treba nositi odredjeno vreme a ne samoinicijativno skidati, kao nigde se ne nosi sem kod nas, ako vec postoji to istrazivanje da je veci procenat na nasem podneblju nekih problema

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 17:02:14   
ishler
Mi smo skinuli na drugoj kontroli sa 4,5meseci.user posted image

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 18:03:24   
Sanchy
Moja sestra,dr inace,posle dva meseca ,nije htela da muci dete vise,kaze da je to prevazidjeno a da se nista bolje nije pokazalo nego povijanje koje smo mi imali...Deckic sada puni 5 godina i nikakvih problema nema ..

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.3.2012 18:04:12 >

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 18:14:03   
Anoniman
Neveni smo skinuli sa mesec dana, drugo ako bude letnje neće ni nositi, ako se rodi u zimu možda samo švedsku da mu greje stomačić.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 473
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 20:41:44   
Mariya
Mi na kraju nismo ni jedan jedini minut nosili siroki povoj i sve je u redu sa kukovima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.3.2012 21:08:12   
cockic
 nina ja imam uput za banjicu jer sad zovem da zakazem user posted image

mi smo sina vodili u dz zarkovo oni tamo rade uz kukova.sa 3 pa 5 i onda
smo skinuli.

mada nas je hvatalo leto pa sam mu ja odmah posle te od 3 meseca vec
skinula.nego nam je rekla jer tako savetuju do 5-6 meseca.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here