|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo široki povoj?
30.3.2012 11:01:13   
ljubičica

IZVORNA PORUKA: novcic

imam jedno pitanje isto sto se tice kukica..mi vise ne idemo na kontrole,tako su nam rekli..kukici su ok..a nisu nam rekli od kada mogu da ga stavljam po malo da sedi,,jer moj mali decak tako dize glavu i kada lezi i kada je u kolicima..cak desnom rukom hvata desnu nogavicu da bi seo..pa me interesuju misljenja?user posted image

Od trećeg meseca može u polusedeći, a od 6-og može i da sedi ako je spreman. Mada, beba sama kada krene da ustaje ne treba je sputavati.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu novcic)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Koliko dugo široki povoj?
30.3.2012 11:04:00   
branki*
da,boza se sigurno pridizao tako skoro mesec dana,ali ga ja nisam stavljala da sedi.kad je dr videla sta on radi,rekla je da cim on sam trazi i pokusava da se pridigne,da ga stavljamo po malo,koliko on hoce.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Koliko dugo široki povoj?
30.3.2012 19:07:02   
novcic
on sada ima 5 meseci,i hoce da se podigne..podize glavu i kada mu pomognem dajuci mu moju ruku,on sam skupi snagu i sedne i sav je srecan alki samo minut dva je u tom polozajuuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.5.2012 22:24:16   
New Mom
Prošli petak (star tada 6 nedelja i 5 dana) smo bili na UZ kukova i dobili zeleno svetlo da skinemo široki povoj Kolji.
Kaća je nosila nedelju dana manje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Koliko dugo široki povoj?
31.5.2012 16:04:52   
mejvis
NM blago vama! I Jakši sam skinula sa 6 nedelja a sada su nam rekli tek sa 3 meseca na prvu kontrolu...user posted image Imamo tek 02.07. zakazano...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Koliko dugo široki povoj?
31.5.2012 16:23:50   
peca
Mi smo dobili zeleno svetlo da ga skinemo danas, ali cu ja sacekati jos malo mozda, a mozda i ne user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.6.2012 10:51:20   
Makica99
Mrzim siroki povoj a mrzi ga i moje dete user posted image Procveta kad mu skinem, jos kad krenu ove vrucine, ne znam kako cu. I nama je uz bio ok, ali cekamo kontrolu kod pedijatra da vidimo sta kaze, a to je tek za 20 dana.

Inace peco, nemoj da me mrzis, ali citala sam na temi o fizijatru da je i tvoja mala malo hipertonicna kao i moj beban ako nisam pogresila. Nama je fizioterapeut u sokobanjskoj rekla da je za njega siroki povoj dobar jer za kukove ne valja taj zategnuti polozaj koji zauzimaju hipertonicne bebe i da ga on obavezno nosi jer mu drzi kukove u ispravnom polozaju. Pade mi mrak na oci kad mi je rekla. Eto ja cisto i to da ti kazem da razmislis o skidanju sirokog povoja.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.6.2012 10:56:34   
peca
Makice hvala na savetu user posted image Nismo hipertonisni, nego smo imali-imamo tortikolis, tacnije malko vuce glavu u levo, i malko joj zaostaje unazad kad je dignes za rucice, mada je ona mrcina mala i mali folirant, juce je drzala glavu pravo kao strela, izgleda ona to kako ona hoce user posted image Mislim da nam siroki povoj nece pomoci oko tog skretanja u levo user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.6.2012 14:34:05   
Makica99
E dobro je onda, skidaj tu prokletinju i ja jedva cekam!

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.6.2012 15:55:07   
smeskicTB
mojim decacima ne smeta povoj..sada smo u cetvrtom mesecu, a dr predostroznosti radi rece pre mesec da jos jednom u petom snimimo i to bi trebalo da je to..
mada je A u bolnici bio 2,5mes bez njega..

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.6.2012 15:59:29   
MicinaMama
Ja sam Mici siroko povoj stavljala do 5-og meseca i onda su dosli vruci dani i odlucila sam da skinem...ali i bilo je vreme.I ovom detetu cu isto tako 5 meseci stavljati siroki povoj,mada ovde se to ne praktikuje u opste,ali ja hocu.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.6.2012 19:02:05   
IRJ82
mi smo bili na kontroli kukova, imamo puna 4 meseca, i rekli su nam da je sve ok i da mozemo da ga skinemo, tako da je procvetala otkad ga ne nosimo

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.6.2012 20:36:55   
cockic
makice moja lena je hipertonicna ali mi fizijatar nista nije rekao jos joj radim
vezbe koje ne mogu sa povojem a ti user posted image

ne znam da li i ti bebanu nosis u nekom polozaju da je guza u rupi a gleda napred.
ako imas ti vezbicu znas na sta mislim?

sad se zbunih,od nedelje je vodim na drugi uz.

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Koliko dugo široki povoj?
2.6.2012 17:43:59   
Makica99
cockic, da i ja vezbe radim samo u pampersu, tako nam je rekla, nego kaze da ovako, u toku dana ne treba da bude bez povoja mnogo dugo. To mi nije rekla dr, vec fizioterapeut, u cetvrtak idemo na kontrolu kod dr pa cu bas i nju da pitam. Jeste, radimo tu vezbu, u stvari, rekla nam je da kad ga nosimo da ga tako nosimo. Ja se malo plasim toga jer uopste nisam sigurna da li on ne sedi u stvari. Da li tvoja bebana pruza otpor nogama kad je tako drzis? Moj ponekad da i onda ga ne silim, nego pustim, tako mi je rekla.

Joooj, ovo je off, jel da, da predjemo na drugu temu?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Koliko dugo široki povoj?
2.6.2012 22:25:43   
cockic
e makice pruza mi otpor povremeno kad je tako nosim,tj kad je nervozna ili joj se spava joj se.
obicno tako voli da je nosim.e sad taj polozaj je bas kao da je na ledjima i ti joj savijes noge na stomak
po meni to nije bas sedenje nego nesto izmedju.jer se i podkolenice savijaju nisu ispruzene.

znaci ja sam dosadna nosim je onako da joj guza bude u rupi izmedju mene i moje ruke
sa kojm je drzim blize guzi.valjda ja objasni.

e sad dobismo i drugu da se oslanja na bokove sa podlakticom na polozi i ispruzenom sakom
tako oba boka.

a inace imamo i one vrtenje na stomak i da sama izvadi ruke koje su ispod stomaka,kad je na stomaku
da okrece glavu levo desno da joj stako setam sa nekom igrackom,onda ono dizanje kad je uzmem
za nogice i  ruke pa da se dizemo napred,pa bok,pa bok da kruzimo na obe strane.

mislim da sam sve napisala koje smo dobili vezbice za sad to sve radimo tek nekih dve nedelje.

nas fiz.terapeut je kaze zadovoljan kako je ona do sad napredovala idemo obicno
dva puta nedeljno.

jer ona je imala i desniji tortikolis koji joj se sad od kad je tako nosim popravila bas retko
glavicu krivi.

e da i imamo pozicije kad spava preko dana na tom boku se stave pelenice ispod glavice.
i da boravi preko dana na boku jednom i drugom.

jer ona inace nocu spava na stomaku.

e a nisam znala to za povoj malo sam se smorila jer sam ja njoj skinula sa nekih dva i
po meseca a tek idem na drugu kontolu.bili smo kad je imala mesec i po i sve je bilo ok
za uzrast user posted image bas jedva cekam da je odvedem sad od nedelje na uz.

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Koliko dugo široki povoj?
2.6.2012 22:46:03   
ishler
Vezbe se i rade bez povojauser posted image
Asiroki povoj smo nosili do 4,5m tj. do kontroleuser posted image

< Poruku je uredio ishler -- 2.6.2012 22:47:10 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Koliko dugo široki povoj?
2.6.2012 22:51:11   
crazymama
ja sam nekako spontano pocela povoj samo nocu da joj stavljam, preko dana mi je samo u peleni i mnogo je mirnija kad nema povoj preko dana...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Koliko dugo široki povoj?
3.6.2012 7:43:15   
cockic
ma vise nisam pametna za taj sirok povoj sinu sam skinula isto sa dav meseca i bilo je
ok,a njoj sam najvise skinula jer sto crazy kaze bas je nervirao kad je imala grceve.

a kad sam sa njom bila u tirsovoj na neonatologiji tih 7 dana oni tamo nenose bebama
taj povoj a imalo je beba koje su lezale i po tri meseca bez povoja.

suta zakazujem drugi uz na banjici.


marijana 22 ako ulazis na temu samo da znas da nije obavezan kad beba ima mesec i po dana
po meni je bolje sa nekih 2- 3 m dosta je bilo njih sa tri kad sam ja nju vodila.
jer je i ona imala mesec i po kad sa je vodila.
a i da zanas da banjica ga neskida do 6 meseca.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Koliko dugo široki povoj?
3.6.2012 9:02:21   
tijatija
Moja M je bila na neo kad je imala 14 dana tamo deci nestavljaju siroki,cak kad smi izlazili sestrica je Martu obukivala, stavila sam joj medju robom pelenu i trokut za siroki ali ga ona nije stavila user posted image , e sad budi pametan... Ja sam samo prvoj stavljala dva meseca , drugoj mozda mesec a trecoj nisam uopste, a sa 40 dana smo imali prvi UZ i rekli su nam da skinemo.(mislim se vazi... nismo ga ni koristili) Moje misljenje je ako je dete rodjeno sa def. kukova nema pelene koja to moze ispraviti, mada svako radi onako kako misli da je najbolje za svoje dete user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Koliko dugo široki povoj?
3.6.2012 10:55:15   
cockic
tijatija slazem se sa tobom necu se nervirati nego sam se smorila zbog tog tonusa
mozda stvarno mora da se tad stavlja inace ovako se ne bi nervirala.

nego ona ima taj hipertonus pa zato.
nego ti to cekas cetvrto svaka ti cast user posted image  ,to je jako lepo ali ja bogami ne znam da li
bi bas sad mogla da razmisljam o trecem i ovako ne znam gde udaram pomazu mi
babe dosta sad vise moja mama cuva mi starijeg evo kao danas na primer
jer mi muz radi i danas user posted image

volela bi ali za par godina kad oni malo porastu user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Koliko dugo široki povoj?
26.6.2012 10:16:04   
Ivence
Mi skinuli juče posle kontrole, imamo 5 meseci i 12 dana, i sada nam je milina... i mi radimo vežbe, za hipotoniju stopala i opšte za telo i naravno, za tortikolis, ali mi moramo da je drzimo na neki užas način, ona mukica toliko plače, da tri sata ne mogu de je smirim posle...

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Koliko dugo široki povoj?
3.7.2012 11:07:06   
Biserce
mi smo bili na uz sa 2,5meseca i nista nam nisu rekli za skidanje ali cim su krenule ove vrucine ja sam mu sama skinula. Smatram da to nista ne smeta, dete se rodi ili ne sa deformacijom kukova, povoj ne moze tu nesto da izmeni


_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Koliko dugo široki povoj?
3.7.2012 11:15:15   
cockic
biserce ja sam skinula kad je lena imala isto dva i po user posted image i kad sam bila kad je imala tri  i po oni rekose sve ok nosite do 6 meseca.ali ja joj nenosim.nama nisu ni rekli da dolazimo sa 6 meseci samo da je ok dobila je te plusice i ja joj skunula.
ona i ne zna da ga nije ni nosila,a ja jos veci biser odvela je na pregled bez povoja user posted image mada skidam je pre nego da udjem kod dr. tako da niko nije ni video.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.2.2013 22:35:29   
nink
Mi smo bili sa 2 meseca na uz i dr rekla da skinemo,ali ja i dalje mu stavljam samo nocu...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Koliko dugo široki povoj?
1.2.2013 22:51:32   
sneza24
Naša dr praktikuje široki povoj do 5,5 meseci kad je i zadnja kontrola.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here