|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Baby aspirin
25.10.2011 22:19:18   
zanna
Moja drugarica je na zalost u 8-mom mesecu ostala bez bebe :(
Beba nije imala dovoljno kiseonika i jednostavno je prestala da dise :(
Kada je posle par meseci opet ostala u drugom stanju, doktor joj je prepisao da pije Baby aspirin. Ona je bila skeptik misleci da joj aspirin ne moze nista pomoci kada je to u pitanju jer ga je ceo zivot pila u neke druge svrhe. Srecom, pa mi je pricala o tome i ja sam je odvela kod mog ginekologa. Zena je imala dosta strpljenja i volje da joj to sve objasni zasto se to pije i koliko moze da joj pomogne. I naravno posavetovala je da ga ipak pije. Ona je poslusala i posle toga vise nije imala problema sa trudnocom. Sada ima dvoje zdrave dece.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Baby aspirin
9.3.2012 13:14:44   
ivannna
meni je juce doca prepisao cardiopirin 100 mg,to je taj beby aspirin,pokusavamo vec evo godinu i po i nista,moj privatni dr.mi nikada nije ni spomenuo ovaj aspirin a ovaj 2.doca je odmah pri 1.pregledu rekao da pocnem da  ga pijem uz folnu
od danas krecem!user posted image

(odgovor članu zanna)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Baby aspirin
9.11.2012 12:40:39   
Anoniman
Da li ima još neko od vas iskustva sa baby aspirinomuser posted image

(odgovor članu ivannna)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Baby aspirin
12.11.2012 20:57:46   
zmajče
ja sam krenula da pijem pa šta bude videćemo niko mi nije savetovao jedan dnevno javljam ako bude novosti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Baby aspirin
12.11.2012 23:06:55   
Ana RR
Ja sam ga pila dva meseca i zatrudnela (pokušavali smo 3 godine), pila sam ga do neke 12. nedelje trudnoće. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Baby aspirin
13.11.2012 8:48:04   
nata11
Ana jesi pila jos nesto sem ovog aspirina?

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Baby aspirin
25.1.2013 21:05:56   
zeljazeljena
Devojke, mene interesuje do kada se pije aspirin u trudnoci? Sta su vam ginekolozi ili hematolozi savetovali? Na upustvu pise da treba da ne sme da se uzima u zadnjem tromesecju, a meni je hematolog rekao da ga pijem do kraja trudnoce. ja sam sad u 12. nedelji trudnoce, pijem ga od 6 nedelje, zato sto mi je kad sam radila genetske analize za trombofilije utvrdjena mutacija PAI 4G/4G. Da li je neka od vas radila amniocintezu a da je pila aspirin? Meni je hematolog rekao da prestanem 2 nedelje pre amniocinteze pa da posle nastavim. Meni sve to deluje nekako odokativno i da ni lekari nisu bas sigurni sta i kako treba. Meni je ginekolog rekao da mogu i da prestanem sa aspirinom jos u 8 nedelji kad je video trudnocu na UZ, ali hematolog je rekao da nastavim, pa sam nastavila. Sta kontrolisete ako pijete aspirin, da li samo d-dimer (ali on je inace povisen u trudnoci, pa je i to nepouzdano). Da li neko pije aspirin bas zbog ove mutacije koju ja imam?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Baby aspirin
25.1.2013 21:23:34   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: nata11

Ana jesi pila jos nesto sem ovog aspirina?


Nato, ja tek sada ovo vidim user posted image je l' misliš na period pre trudnoće ili u trudnoći?

Zeljazeljena, ja ga nisam dugo pila a nisam imala ni takav problem pa ne bih znala da ti kažem. user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Baby aspirin
27.1.2013 21:32:44   
nata11
Ana mislila sma na period pre trudnoce?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Baby aspirin
27.1.2013 22:02:43   
Ana RR
Pila sam folnu kiselinu stalno, beby aspirin sam pila tek tada, ranije nisam (3 godine smo pokušavali), i pila sam povremeno neke vitamine tipa vitamin C, B, ništa posebno. MM je bio taj koji se kljukao lekovima user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Baby aspirin
1.2.2013 19:59:38   
Maraj
Uf, sad se nosim mislju da krenem da p;ijem i ovo, sve za rad user posted image
Imam samo 1 pitanje, ima li nekih nus pojava? Je li skroz bezbedan da krenem na svoju ruku da ga pijem?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Baby aspirin
2.2.2013 0:11:21   
Jole84
Maraj i ja se razmišljam user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Baby aspirin
2.2.2013 19:03:22   
Maraj
Pa, nista Jole, onda da krenemo zajednouser posted image
Ja od jutros krenula da pijem folnu, ne znam da l da krenem i aspirin...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Baby aspirin
5.2.2013 12:36:21   
Jole84
Maraj dogovoreno user posted image user posted image
nego ja se nešto razmišljam,nadam se da će da mi odgovori Maslačak ili neko ko je koristio aspirin,da li može umesto da tableta da se uzima onaj šumeći aspirin sa vitaminom C? Mnogo tableta pijem u toku dana,pa sve gledam da ne tovarim još neku. Pročitala sam sastav,razlika je samo u tome što u običnom ima 500mg acetilsalicilne kiseline a šumeće sadrže 400mg i plus C,nije neka razlika,rekla bih ovako laički? user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Baby aspirin
5.2.2013 12:38:52   
Maslacak15
Jolee neeeeeeeeeeeuser posted image Tema se zove Baby aspirin ne zato sto je za bebe nego je doza manja nego uobicajena. Znaci uzima se samo 100 mg dnevno, kao sto uzimaju srcani bolesnici. Ima u apoteci sigurno, one su malecke pa pitaj user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Baby aspirin
5.2.2013 12:45:26   
nata11
I ja cu krenuti ovaj aspirin sledece nedelje samo da ispijem ove vitamine sto sam se do sada kljukala njima pa onda krecem bebi aspirin. Malo cu pauzirati od folne,c,e,mace i ostalo. Skoro 2 godine svaki dan pijem po 4-5 vitamina.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Baby aspirin
5.2.2013 12:46:30   
Jole84
Joooj user posted image user posted image Maslačak da mi nije tebe ja bih se dosad otrula par puta user posted image user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Baby aspirin
5.2.2013 19:20:45   
nata11
Imam pitanje.
Jel ima neki proizvodjas poseban za aspirini posto vidim da se otpocetka foruma spominju nekoliko njih, i jel treba da bude 80 mg ili 100 mg.
I da jel to ima neke veze sa krvnom slikom, tipa da prvo moras da odradis analize?


(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Baby aspirin
6.2.2013 19:20:20   
nata11
Jes da mi niko nije odgovorio ali nema veze. Sama pitam sama odgovaram. user posted image
Ja danas kupila bayer-ov od 100, rekli su mi u apoteci da se pije za cirkulaciju da se koristi u ove nase svrhe nisu znali ali svejedno krenucu u komcinaciji sa folnakom.
Neznam samo da li da pijem svakogdana ili svakog drugog, to sam isto procitala ovde?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Baby aspirin
6.2.2013 20:49:56   
Maraj
E super nato, i ja cu kada mi prodje user posted image da uzmem. Ne znam ni da l se pravi pauza sa folnom i sa aspirinom u toku user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Baby aspirin
7.2.2013 10:20:23   
nata11
Neznam Maraj i mene to kopka evo iscitah temu po 2 put. Isto ovde se kucalo da se pije svaki 2 dan, a ne svaki?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Baby aspirin
7.2.2013 17:43:43   
mazinjo
Maraj i Nata11 da li vi pijete po preporuci doktora ili same uzimate terapiju,ja recimo pijem andol100 svaki dan ali iskljucivo po preporuci doktora
Ako lijek koristite na svoju ruku ne znam bas koliko vam je to dobra ideja user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Baby aspirin
7.2.2013 17:58:25   
nata11
Mazinjo iz kog razloga ti je doktor prepisao aspirin?

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Baby aspirin
7.2.2013 18:41:17   
Maraj
Meni ni jedan dr nije preporucio nikakav lek da pijem. Al valjda toliko postajem ocajna da razmisljam da krenem sa ocajnicom, baby aspirinom i folnom. Sve mislim,ne moze da steti user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Baby aspirin
7.2.2013 21:09:25   
mazinjo
cure moj dobronamjeran savjet je da ne uzimate terapiju bilo kakvu same,na svoju ruku.
Ja pijem aspirin jer mi je nakon tri pobacaja otkrivena trombofilija,i kad odradim FET prelazim na niskomelukalrni heparin a prestajem sa aspirinom

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here