|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.2.2010 19:08:56   
pepino
I ja sam danas nazvala Dr. nasmijao se kad sam rekla da imam i dalje iscjedak i da sam se uplasila,mislim da to nije smijesno,al njih u sustini bas briga!Rekao je da je to normalno,da ne brinem i da se slobodno upustim u trudnocu.Ma i mene uvijek frapiraju te neke cinjenice,ali shvatila sam da ne postoji Dr. koji ce se maksimalno angazovati oko pacijenta,sve mu objasniti i to mi je najgore,meni sad poslije operacije nije nista objasnjeno,ni koliko da mirujem,nista,normalno je onda da se za sve brinem!

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.2.2010 19:20:32   
pepino
I hvala ti puno sto si pitala za iscjedak,bas fino od tebe sto si se sjetila!user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.2.2010 22:45:28   
Ann*
Ja sam imala/imam/ i imacu uvek gomilu propratnih pitanja... nisam neki traumaticar/tremaros ali volim znati na cemu sam...

Da si me videla danas smejala bi se, kao i moja doktorka... prethodnih nedelju dana sam zapisivala sva pitanja koja su mi pala na pamet (izmedju ostalog i tvoje, jer naravno i mene zanima) i danas sam krenula, ona se smejala, ali je redom odgovarala... to ej najbolji nacin... user posted image


Ako mene pitas tvoj doktor je u pravu, ako ti nista ne prica znaci nema nikakvih problema, sad imas onaj laksi a to je ljubav i akciju i bebicu koju zelis ... po meni sad je to najlaksa "mukica" user posted image

Ako te bude zanimalo nesto ti pitaj, ja cu i tvoje pitanje dodati na listu pitanja za sledecu kontrolu
user posted image


(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.2.2010 22:49:04   
gagana83
Ann,nemoj pisati cele postove u boji,to je protiv pravila forumauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.2.2010 23:53:25   
Ann*
Ups... izvinjavam se, nisam znala user posted image Godinama pisem na forumima ljubicastom pa samo nastavila user posted image
Evo me dosadna crna bojo xixixxixi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 8:31:32   
pepino
Ma i ja,ali sam ja po prirodi poprilican panicar!Jos mi je neko rekao da je to sa zapisavanjem pitanja uradio,ali ja se nisam usudila!Izmjenjala sam dosta doktora(uglavnom privatnih,pa su mozda zato bili malo pricljiviji) i neke sam mogla dosta toga da pitam,ali ovog trenutno samo ponesto.Cim ja pocnem nesto sama na osnovu toga sto se desilo da konstatujem,on malo povisi ton,kao naljuti se i bude malo drzak,da tako kazem, i ja onda i to sto sam htjela pitati zaboravim!A to sto kazes ako mi ne prica puno sve je ok,ja bas na osnovu dosadasnjeg iskustva ne bih rekla tako,vise ni u jednog nemam neko veliko povjerenje i cim vidim da malo mjenjaju temu i da nesto izvrdavaju odma mislim da su nesto zabrljali pa naravno niti bi to kad htjeli niti smjeli priznati!Ja se izvinjavam sto sam malo skrenula sa teme,ali ovo sva navedeno gore mi je i doprinjelo da se zabrinem o mom poslijeoperativnom stanju,jer sam minimalno upucena!Hvala ti jos jednom,ako se cega sjetim eto mene!  user posted image

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 9:49:21   
Mizzy
Ann, i ja sam kod Dr Spremovic user posted image Ustvari ja mislim da je ceo GAK kod nje! OK, proslo je najgore, ja sam htela anti-bebi ali je ona bila za ovu variajntu. Proslo je sto je najbitnije, i sada i ja pijem Jasmin i 2. nedelji marta idem na hist. Samo da i to prodje.... Stvarno mi je lekara preko glave....

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 9:58:11   
Mizzy
BTW, nije u pitanju ko je panicar ko ne. Nase je pravo da znamo sta nam se desava, sta nas ceka, koje su posledice, koje koristi.... Cak ne bi trebalo da bude na tebi da postavljas pitanja, vec oni da ti kazu sve! Ja ne znam ni sta bih pitala, i nije moje da znam. Svaki put se razbesnim kad je u pitanju nedavanje informacija. Npr, lezim ja u bolnici, spontani u toku, salju me na UZ kod dezurnog lekara. On me pogleda, cuti, i kaze: "ustani, sledeca!". Ej, majstore, to je moja materica, imam pravo da znam sta se vidi i sta se desava! Strasno.

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 11:19:20   
Ann*
Dobro, to se slazem sa tobom Mizzy...
Ja od starta znam da dr. Spremovic nije previse pricljiva, ali isto tako sam kod nje dosla jer sam cula sa mnogih "profesionalnih" strana kako je strucnjak.

Ono sto njoj zameraju je vremensko prolongiranje terapijetj. "jaoj kod nje treba da idete godinu dana da bi vam dala terapiju (naravno to se ne odnosi na vantelesne, vestacke...), i tu se ne slazem jer sam na svojoj kozi osetila koliko se trudi svaki put da dodje do definitivne, ali prave dijagnoze... kad jednom uspostavi dijagnozu lako je preci na lecenje... iz tog razloga se ja presvise ne ljutim, znala sam od starta da je takva.

Sto se tice ostalih lekara ima ih dosta, npr. dr. Dosev je jedna mlada vrlo fina i nasmejana doktorka, vidim da stvarno dosta paznje daje svojim pacijentima, pogotovu onima koji su imali intervenciju, to je po meni sjajno, stvarno se trudi i vidi se na njoj da to voli da radi, ali kad sam ja birala moju doktorku nekako sam strucnost i "glas" stavila kao primarni znacaj...

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 11:43:17   
pepino
U pravu si Mizzy!Al ko nas pita za nasa prava,ja sam uglavnom neupucena od strane ljekara,svagdje ima svacega,al mislim da je kod nas u Bosni gore stanje nego kod vas u Srbiji,imate i bolje uslove,bolje opremljene bolnice...Ja sam i ovaj put minimalno upucena,pa mi se u glavi vrti 100 pitanja na koja nemam odgovor,al ko me pita...Jadne smo sve mi zene kroz sta sve moramo proci da bi dobile bebu,i ja sam Mizzy vjeruj mi ostavila brdo para i zivaca kod vise ljekara...

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 12:52:36   
bebuska
Evo da se javim i ja...Imam septum u maternici al koliki ne znam....Prije vise od 4 god sam ostala trudna i imala odmah spontani i tad mi je dr. rekla da joj se cini kao da mi je maternica srcolika al posto je uz bio jako los nije bila sigurna. I tako da sam ja predhodne 4 god. pokusavala ostati trudna al bezuspjesno i onda mi je dr. predlozila da idem na vantjelesnu. Kada sam otisla prvi put na kliniku za VTO dr. mi je odmah rekla da imam septum tj da je maternica srcolika. Ja sam naravno svasta citala o raznim oblicima maternice i svakakvim posledicama tako da sam pitala koliki problem to moze da mi pravi. Rekla je da je takav oblik rizican za prva tri mjeseca i da moze biti zbog njeg otezano zacece. I rekla je da mogu da uradim histeroskopiju i da to odstranim al da bi oni prvo pokusali sa jednom VTO pa ako ne uspije onda da uradim prije druge histeroskopiju. Poslusala sam i evo uspjeli smo iz prve user posted image sad sam usla u 5 mjesec malo vise mirujem al dobro to i nije tako strasno. A da da se ne zabrinjavate previse vazno je znati i u kojoj mjeri je ta pregrada kod vas. Ja sam se najvise bojala toga da izgubim bebu u poodmakloj trudnoci i kad sam je pitala mozel zbog oblika mzternice to da se desi ona je rekla da ne jer ja nemam taj oblik maternice. Uglavno vidim da je vecina vas radila ili ce radit histeroskopiju zato opustite se sad cete bar moc uzivat u trudnoci bez straha... Zelim vam puno srece i da sto prije postanete mamice...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 13:17:46   
pepino
Dobro dosla bebuska!!!!Vidis meni je cudno da su ti predlozili prvo vjestacku,jer vidjeli su da imas septum,a on je cesto uzrok da se teze zatrudni!Ne bi da te sad plasim i sikiram,ali po meni su oni tebi trebali prvo odstraniti septum pa da jedno vrijeme probate prirodnim putem,pa ako ne bi islo onda vjestacka!Jedino ako je kod vas bio jos neki problem koji je to sve otezavao!?Nisam Dr.,ali mislim da to treba tako!Mozda su vam htjeli uzeti novac,ako ste to sve placali?Meni se nije dalo vise od dvije godine zatrudniti,pa sam imala dva spontana za godinu i nesto.Ti imas srece,mozda ti je septum manji,a mozda ti je beba nasla dobro mjesto i sve je ok!Bolje je sto ne znas koliki je jer bi se samo zamarala,ovako uzivaj kad mozes!Ja sam u drugoj trudnoci morala strogo mirovati,lezala mjesec dana u bolnici i opet izgubila bebu,ali mi i Dr. kaze da mi niko ne moze garantovati da je beba umrla zbog septuma,jer i sa njim zene uspjevaju da iznesu trudnocu.Tako da se ja iako sam ga poprilicno rijesila opet plasim sta ce biti jer sam i tad imala vecu trudnocu (15 nedelja),pa je tada jos veci strah,al sta mi je sudjeno tako ce biti!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 14:06:51   
bebuska
Ovako, jeste da smo mi sve troskove VTO snosili sami ali ima i drugih razloga zbog kojih smo isli na VTO nije samo septum u pitanju al da sad ne pisem ovdje nije tema o tom. Eto moja dr. kaze da i ona ima takvu maternicu a rodila je dvoje djece prirodno i nije imala nikakvih komplikacija. Jednostavno ona kaze da to nekome moze da smeta a nekom i ne, mislim da je jako bitno u kojoj mjeri je izrazen taj septum. Ja sam pitala da li da prvo odradim histeroskopiju prije VTO s tim sto bi i to radila kod njih (naravno privatno) a ona je rekla da ona misli da je bolje da ne diramo to jer mozda nije ni problem u septumu. Mozda sad glupo razmisljam al ako se u normalnoj maternici mogu razviti dvije tri bebe ne zanam zasto onda nebi kod mene mogla jedna user posted image Smatram da nije niko lud da mi predlaze trudnocu a da zna da to moze ugroziti zivot bebe a mozda i moj. Ne znam ipak vjerujem mojim doktorima i nadam se da ce sve bit ok.

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 14:26:10   
Mizzy
Ono sto ja znam je da srcasta materica nije isto sto i septum. Koliko je meni dr objasnila, srcolika se ne operise ukoliko nije neophodno )tj ukoliko nikako ne moze doci do zaceca, iz jednostavnog razloga sto je to onda ozbiljna hirurska intervenicja, sece se zid materice itd. Hvala Bogu, pa si sada dobro, uzivaj i opusti se. user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 14:36:18   
bebuska
E vidis ja sad ne znam nista... I moja dr. i dr. sa klinike su mi rekli da je srcolika... al isto tako sam shvatila iz razgovora s njima da je srcolika zato sto ima taj neki septum sto je cini srcolikom user posted image Nisam sigurna sta je sad zato sto nisam se mnogo raspitivala za histeroskopiju i kako se to radi i sta se sve treba uradit zato sto su mi tu opciju ostavili kao zadnje rjesenje... Nadam se da ce bit sve ok i vjerujem da hoce sad mi nista drugo ni ne preostaje. Trazila sam na forumu imali neko sa slicnim problemom al nisam nasla takvu temu, evo sad sam vidjela ovu pa sam kontala da sam u toj nekoj "grupi"...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 15:20:50   
pepino
Ne znam sta da ti kazem,i ja sam citala o svim vrstama anomalija materice i nekad mislim ni doktori nisu sigurni sta je u pitanju jer ima tih nekih oblika koji nisu isti,al su slicni.Kod tebe vjerovatno nije isto sto i kod mene. Meni nikad niko nije rekao ni da je srcolika,ni sedlasta,jednoroga,....Samo da je zavaljena i jedan doktor (ovaj zadnji) da imam septum,odma je vidio(u trudnoci) da je velik,ali tek kad su radili operaciju rekao mi je isto to i da je poprilicno debel,da bi da ga nisam operisala vjerovatno uvijek imala problema i pitanje je bi li ikada to izgurala do kraja.Ma sve je to individualno,nek je to kod tebe Bebuska sad sve ok,uzivaj kad mozes!A to sto kazes za dvije bebe da stanu,i ja sam tako razmisljala,ali mi je onda objasnjeno da je to velika razlika,jer se normalna materica resteze na sve strane pa ima vise mjesta,a materica koja je pregradjena septumom ne moze tako da se rasteze jer septum je malo ili ni malo rastezljiv,tako da beba ima duplo manje mjesta i jos uz to moze da rasteze samo jednu stranu.Meni je moj komsija,koji je sad na specijalizaciji za ginekologa kada sam ga pitala hoce li meni onda biti kriv stomak rekao ,,pa tako nekako,, al da se ne brinem da ce ona naci sebi mjesta!Procitala sam da ima slucajeva kada beba izgura taj septum itd...
 

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 15:53:56   
bebuska
Pa svi smo mi drugaciji i sigurna sam da ne postoje dvije iste materice... Vjerujem doktorima, njima je to posao a mi onako ovdje caskamo trzeci nekog ko ima slicno iskustvo kao mi... Ipak najbitnije je slusat doktora i ono sto ti on kaze, da su meni rekli da operisem to bez razmisljanja bi to i uradila al ovako je glupo da sam insitirala na nekoj operaciji koja mi mozda nije ni potrebna... Iskreno ne plasim se nikakve operacije pa da su mi rekli da neznam ni ja sta trebam operisat da bi dobila bebu ja bi pristala... Vjeruj svom doktoru a ja se nadam da cemo uskoro caskat na nekoj ljepsoj temi.user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 16:36:58   
Ann*
sada bas nesto razmisljam...

stvarno je moguce izgurati trudnocu do kraja sa septumom (sa onima koji nisu bas na sredini i koji nisu koscatog tkiva), valjda je procenat oko 30% koliko sam ja cula od par doktora, a onda se setim da se moja majka porodila sa bratom koji je imao skoro 5kg hahahaha pa ja ne znam gde bi to stalo user posted image

Moja doktorka nije ni spomenula soluciju da se ne odstrani, samo je rekla "po meni ne bi bilo humano da svesno sebe dovedes u moguci rizik od pobacaja, mnogo bi ti bilo teze psihicki posle ako se nesto desi" Ja sam se naravno slozila jer je to bas ono sto i ja mislim pa se nijednog trenutka nisam dvoumila i odmah sa njom zakazala intervenciju. Ova prva je bila laparoskopska dijagnostika kojom je ustanovljena velicina sirina tkivo uzet uzorak da se uradi histopatologija, a usput pogledani jajnici, pusten kontrast u jajovode... Druga - histeroskopije ide u aprilu i ona se nada da ce biti moguce iz jednog puta to srediti ...

Sto se mog slucaja tice nakon sredjivanje toga ostaje da spustimo prolaktin (prvo alternativnom metodom, biljnim lekovima i vitaminima) a onda mogu da radim sta zelim... trudnoca ili ne, tada ce biti sve sredjeno za tako nesto...


(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.2.2010 19:28:55   
pepino
Fino je to bebuska sto vjerujes iako ne znam je li i pametno!?Ne zelim da te odgovaram,ali moje dosadasnje iskustvo sa doktorima nije bas najbolje!Meni su neki rekli nije to problem i sa tim zene radjaju,probaj,pa ako bude koji spontani onda vidi da operises!Njih (skoro sviju) bas briga koliko cemo mi imati spontanih dok ne rodimo i koliko cemo se namuciti!Naravno da je svima bolje ako je i najmanji da se operise,da se dzaba ne brinemo,da se rasteretimo,a naravno niko nam i kada je sve ok ne moze garantovati da ce se nasa bebe roditi.Sve je u Bozijim rukama.Ja samo zelim da to na vrijeme odstranim,da mi se ne bi desilo da mi kada mi beba ozivi zasmeta.Ja sve radim da to rijesim i ako mi je ostalo toliko da ce mi zasmetati bebi tako da je izgubim za to ce biti odgovoran doktor niko drugi.Bebuski ja iskreno i mislim da je tebi bolje da ne citas ovdje ove poruke dok si trudna jer te mozemo uplasiti,a to ti sada ne treba,vec si trudna i uzivaj,javi se na nekoj drugoj temi,kad rodis!Puno srece ti zelim i lak porodjaj!user posted image
Ann sa tobom se slazem u potpunosti,sve sto mozemo rijesiti i trebamo!Sve je dobro dok se moze,zao mi je onih koje nemaju bas nikakve sanse da postanu majke,al necemo sad o tome!Tebe malo namucise tim tvojim zahvatima,al jake smo mi zenice,sve cemo izdrzati!!!!user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
18.2.2010 1:41:16   
Ann*
Ne znam iskreno da li da budem srecna sto sve to radim ili ne, u neku ruku se pitam da li moglo jos nesto da me strefi, a onda kad se ohladim shvatim da sam i imala srece sto sam sve otkrila na vreme, a ne prisilno uz nemogucnost ostanka u drugom stanju ili posle pobacaja... sreca u nesreci... sad bar bez tenzije lagano sve to sredjujem, nema jurnjave... :))))))

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
18.2.2010 8:09:00   
pepino
Tacno tako!!!I ja sam se plasila svega,te operacije(BILA SAM I NEUPUCENA).ali kada sam drugi put ostala trudna doktor me je toliko isprepadao,od toga da je visoko rizicna trudnoca,da moram strogo mirovati itd...Tada bi sve dala da sam mogla vratiti vrijeme,da to operisem jer uvijek mi je bila misao u glavi da beba nece imati dovoljno mjesta....Naravno da u svakom zahvatu,operaciji, ima rizika,ali u histeroskopiji je strvarno rizik da ce nam se nesto desiti,da ce nam nesto ostetiti- minimalan,pa onda zasto se ne bi tome podvrgle na vrijeme!?Mozemo samo ako ne skroz ga se rijesiti(septuma) bar ga smanjiti i to moze puno da pomogne, ne znam,ja mislim da cu raditi sve sto je moguce i potrebno da dobijemo bebu!I mislim Ann da tako i trebas razmisljati,rijesi na vrijeme sta god mozes!Pusaaaaa

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
20.2.2010 11:29:13   
bebuska
Evo malo sam pazljivije iscitala predhodne postove i moram da kazem pepino da izmedju tvog i mog slucaja postoji razlika...Vidim da si ti pisala da si imala uterus septus a ja imam uterus subseptus (kao sto je i naziv teme) a razlika je velika jer septus je veca pregrada a subseptus je daleko laksi oblik tj. polupregrada koja je vjerovatno manja i koja uopste nemora da pravi smetnju za trudnocu...Vjerovatno su zato moji doktori i ostavili mogucnost operacije kao zadnju opciju jer su smatrali da problem mog zaceca nije u tome... Uglavnom ti si rjesila jedan veliki problem i zelim ti da uskoro imas jednu malu bebicu...user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
20.2.2010 18:49:54   
pepino
I ja sam procitala sve sto sam nasla o tom i slicnim stvarima!Tacno tako,znam da nije isto,ali vjeruj mi ne zelim da te plasim,ali i najmanja pregrada moze bebi da zasmeta,ali isto tako zene i sa potpuno septiranom matericom mogu da iznesu trudnocu do kraja,sve je to individualno i tu naravno igraju ulogu i druge stvari.Kad sam bila u bolnici upoznala sam zenu koja je izgubila 3 bebe,nije znala ispocetka sta je uzrok,ali su joj na kraju otkrili da ima septum u gornjem dijelu materice,nije bio velik,ali je jednu bebu izgubila u 6 mjesecu trudnoce,to je bio jedan normalan i zdrav djecak koji je vec imao 1 kilogram i 100 grama,ali su joj rekli nazalost da je rastao i razvijao se sve dok nije dosao do tog dijela i onda mu je zasmetalo,nije vise mogao noirmalno da raste i da se razvija i bilo je gotovo!Ali opet ti kazem da bjezis sa ovog foruma dok god ne rodis,samo ces se uplasiti,kod tebe ce to sve da bude ok!SRETNO!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.2.2010 9:00:49   
pepino
Ann,samo da te pitam(mogu i ostale cure da odgovore,ako im nije tesko) kako su tebi otkrili da imas septum?Meni su vidjeli tek u trudnoci,kad sam imala spontani.Do tada niko nista nije posumnjao.Rekli su mi da je njega tesko vidjeti bez trudnoce.Pitam te jer se planiram privatno naruciti ove sedmice na 4D da vidim mogu li mi vidjeti je li to dobro uradjeno,imam li jos imalo septuma.Pa nisam sigurna moze li se na njemu to dobro vidjeti kad nismo trudne? 

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.2.2010 10:23:17   
Mizzy
Zdravo! Ja sam takodje imala spontani, i nakon kiretaze, na kontrolnom pregledu, doktorka mi je videla na UZ. Naravno, pregled u privatnoj ordinaciji.... I ja sam bila u soku kako niko za poslednjih 10 godina koliko redovno idem na preglede, nije to video. Meni je ona rekla da se na to ne obraca posebna paznja dok ne dodje do tako nekih problema.... Meni nije neko logicno objasnjenje, ali tu smo gde smo.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here