|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
12.8.2012 12:25:08   
jance
e sada, pojavila se neka sitna, sitna, sitna sansica da cemo mozda uspeti Ogija da upisemo u jaslice pa imam nekoliko pitanja:
prvo, jel znate neko za vrtic "kod Sajma" i gde je tacno?
drugo, papirologijaima na sajtu postavljena stalno ili samo kad je konkurs? (nisam jos gledala sajt, samo pitam)
trece, koliko se placa puna cena a koliko se placa kad dete ne ide iliti tzv "cuvanje mesta" ?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
12.8.2012 13:00:32   
New Mom
Kod Sajma može da bude u Marodićevoj, pola puta između Betanije i Sajmišta. Ako je sa ove strane. Ako je sa strane od Naselja ili Detelinare, ne znam (ni ovo ne bih znala da mi nije u komšiluku). Jako je fin, male grupe, mirna okolina.
Što se tiče dokumenata, pojma nemam, ali uvek je isto. Popunjena prijava (ima na sajtu ali kontam i kod njih), potvrda od dr da je dete zdravo i vakcinisano, Izvod iz m.k. rođenih, potvrde roditelja da se zaposleni.
A što se cene tiče, mislim da je oko 1600 din., ako dete nije išlo tog meseca, a koliko je puna cena ne znam, negde oko 3-4 hiljade.
S tim da će od septembra poskupeti 40%.
I da, to "čuvanje mesta" npr. kod nas ne prolazi, ako odsustvuje više od 3 nedelje morali smo da donosimo opravdanja od dr ili najavu godišnjeg itd. Bar kod nas u vrtiću.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
12.8.2012 14:20:14   
jance
e fala ti, nisam bila kuci, pisala sam sa mobilnog....

vecinu dokumenata vec imam, samo da odstampam prijavu i popunim pa odem i predam prijavu..

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 8:51:11   
jance
pitanje; ta potvrda o vakcinaciji, moze da se izvadi bilo kada, ili samo kad dete primi MMR vakcinu (iliti najranije sa godinu dana)? idem posle podne kod dr da trazim taj papir a neko od mojih je to spomenuo pa pitam dali je to istina user posted image da ne idem za dzabe.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 8:53:41   
Jeca*
izvadi potvrdu o vakcinaciji neposredno pred polazak u vrtic, a ako ne primi mmr do tad, kad primi dopisacete

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 9:15:38   
jance
sad sam videla tu potvrdu na sajtu RD, kontam da nema veze, a mislim da ne mogu da je predam neposredno pre, jer mi treba da bude potpuna dokumentacija...
papire predajem u Pavla Simica 9 ?

i ako smo mioboje nezaposleni onda predajem potvrdu o nezaposlenosti (ako neko zna)?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 9:26:23   
lanajelena
Jance nisam pratila od pocetka ali ako se pojavis tamo sa papirima da ste oboje nezaposleni mozes samo da mastas da ce upasti u vrtic (nazalost)

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 9:43:10   
jance
znam, nebitno, ja ovako samo preko debele veze, ali, ako nabasam na vezu (a nikad se nezna), moje dete mora vec da bude na spisku pa tacno i neprimljeno jel tako?
lakse ce tome nekome biti da urgira za dete ako je dokumentacija vec predata i ako je potpuna, ja to tako pretpostavljam. a mogu jedino sada kad mi je muz na godisnjem to sve da obavljam.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 9:56:11   
lanajelena
Cekaj nije mi jasno muz ti je na godisnjem a podnosis da je nezaposlen user posted image sto tako...sad je nateze upisati dete jer je smena vlasti pa se ne zna nista

< Poruku je uredio lanajelena -- 14.8.2012 9:57:02 >

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 11:00:24   
New Mom

IZVORNA PORUKA: jance

sad sam videla tu potvrdu na sajtu RD, kontam da nema veze, a mislim da ne mogu da je predam neposredno pre, jer mi treba da bude potpuna dokumentacija...
papire predajem u Pavla Simica 9 ?

i ako smo mioboje nezaposleni onda predajem potvrdu o nezaposlenosti (ako neko zna)?

Predavali smo 2 puta - jednom u aprilu kad je bio konkurs (tada npr. moja KL nije još bila primila MMR) i drugu smo nosili prvi dan u septembru kad smo krenuli.
Pisaće da je dete uredno vakcinisano za svoj uzrast (ako jeste) i da li eventualno ima neke smetnje u razvoju.
Da, u Pavla Simića ima šalter sala, tu nosiš.

I nosiš potvrde za nezaposlenost za oboje, ako je tako.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 13:41:07   
jance

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Cekaj nije mi jasno muz ti je na godisnjem a podnosis da je nezaposlen user posted image sto tako...sad je nateze upisati dete jer je smena vlasti pa se ne zna nista



radi neprijavljen.

NM hvala puno.
uzela sam izvod za Ogija i nase potvrde, pa ako kojim slucajem mm i prijavi poslodavac onda cu odneti potvrdu. za sada predajem papire takvi kakvi jesu...
i znam da je najteze i da sansa bukvalno ne postoji, ali kazem, meni je sada drz-nedaj varijanta makar da bude na spisku. za ostalo kako mi Bog da.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 13:47:10   
lanajelena
Zato sam te i pitala,mm je isto radio neprijavljen kada smo upisivali Lanu pa su mu ovi iz firme na papiru iskucali da je zaposlen i lupili pecat,jedino ako sad traze plate kao dokaz user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 15:15:18   
jance
netraze, cak ni ne proveravaju ako ti to neko drugi uradi (to sam cula iz vise izvora) ali ovaj mm nece ni tako dati.

pokusali smo od nekoga samo da uzmemo onako potvrdu, ali se vecina sada boji da da .... (barem oni koje smo mi pitali)

no, ja sam sada krenula da obavljam papirologiju i za to i za deciji pa cu predati kako je trenutno. ako to ne uradim sada, ko zna kad cu sledeci put moci....



_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 16:08:30   
bokicans
Ja sam bas danas zvala.Hocu R i O da stavim na listu cekanja ..pa mozda i upadnu imaju velike šanse...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 17:01:51   
lanajelena
Kakav je to covek,pa on je radnik te firme prijavljen ili ne,neka kaze da mu je to jedina sansa da upise dete u vrtic

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
14.8.2012 17:45:43   
jance
user posted image sta da ti kazem, vec smo pokusavali tako tu potvrdu da mu izdejstvujemo pa recimo da necemo vise. trenutno mi je od svake nepravde bitnije da mm radi, sve ostalo cemo preziveti nekako. ja eto trazim vezu, pa ako uspem - uspela sam, ako ne uspem, onda cu gledati makar privatno negde na 4h da ga ubacim, zavisi koliko finansijski budem mogla. uglavnom, nista me ne kosta da ja papire predam, pa onda mogu i da razmisljam o tome. znam, i ja sam protiv ubacivanja dece u vrtic preko veze, ali nisam neka burzujka koja sedi kuci i lakira noktice dok moje dete zauzma necije mesto u vrticu, puno stvari ni u mom zivotu nisu fer.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
15.8.2012 16:35:51   
jance
evo samo da javnem sta sam za sada zavrsila. bila u DZ, dali mi potvrdu (odstampala sam sa sajta) pa su mi ispisali, izvadila izvod Ogijev (besplatan je ako je za vrtic ), uzela potvrde o nezaposlenosti za oboje, i popunila zahtev (sve osim spiska vrtica) i bila u salter-sali, ali ne primaju trenutno zahteve, tek od 27og ce primati, pa cu predati tada. moram samo da kazem da je zenica una salteru bila jaako ljubazna user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
28.8.2012 15:39:09   
jance
treci po redu pokusaj predavanja papira za prijavu - opet su me vratili, nova direktiva, tek od sledeceg ponedeljka moze da se preda. mislim, nije sada da ocekujem ko zna sta, niti sam uspela da nabavim potvrde o zaposlenju jer se svi boje da nam daju jer nsvodno sad proveravaju nasumicno pa ako bas nas provere bice problema.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
28.8.2012 23:20:32   
bokicans
E da i meni rekose da nece biti 27avg nego 3 septembra.Jance jel ima neko u porodici neku firmu ili u familiji,pa da ti oni izdaju da kao Član porodice radiš tamo.To zakon dozvoljava bez obzira na prijavu na osiguranje.Znaci samo kao Član porodice radis tamo kao ispomoc?

< Poruku je uredio bokicans -- 28.8.2012 23:23:49 >

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.8.2012 8:09:41   
jance
da to mi je bila prva opcija ali nema na zalost.
da. jel korisnici socijalne pomoci i decijeg dodatka imaju i neku prednost na listi i pri upisu ili se to odnosi samo na placanje ako je dete vec primljeno?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.8.2012 13:54:32   
lanajelena
Nema nikakve prednosti kad je u pitanju deciji,prednost imaju deca sa posebnim potrebama i mozda samohranih roditelja (nisam sigurna)...Da li treba potvrda iz DZ za vec upisanu decu

< Poruku je uredio lanajelena -- 29.8.2012 13:56:58 >

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.8.2012 15:46:21   
SareniVrabac
u tekstu konkursa pise da je obavezan prijem dece iz porodice koja prima materijalno obezbedjenje (a mislim da je to i deciji)

inace mi sutra na roditeljski a u ponedeljak krecemo
da li neko ima iskustva sa vrticem bistricak?

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.8.2012 16:25:17   
jance
pa da, zato i pitam, posto vidim da se trazi resenje, a mi planiramo da predamo sutra za socijalnu pomoc, juce sam predala za deciji, p reko ocu li tako mozda uspeti nekako ako nikako drugacije...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
30.8.2012 15:50:59   
jance
ajd ako se neko razume da mi pojasni, ako mi jedete puni godinu dana 15 oktobra ove godine, kada bi onda trebala uopste da ga upisujem u jaslice po pravilu? kad napuni godinu dana, ili sad moram da cekam april sledece godine (iliti kad se otvori sledeci konkurs) pa da ide u jaslice tek od sledeceg septembra? posto su se po zadnjem konkursu u jaslice upisivala deca rodjena do 31.08.2011. godine.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
30.8.2012 16:46:47   
New Mom
Konkurs je uvek za decu rođenu tako da 31.08. pune godinu dana.
ALI uvek je bolje da predaš već sada papire, a ne da čekaš april sledeće godine, jer ako se oslobodi mesto (ima onih koji odustaju) kad on napuni godinu dana može da krene. Ili u najgorem slučaju, kod sledećeg konkursa imaće prioritet jer je duže na čekanju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zeko i potočić
video
Autor: Branko Mihaljević, Peva: Zdenka Vučković
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here