|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 34 [35]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 10:19:34   
mama micki
NM, Torbice, nisam ja ni mislila nešto loše, naprotiv, nego ne mogu da verujem da je sve tako različito. Mi na primer imamo pravo na umanjenje zato što i drugo dete ide u isti vrtić, ali još čekamo rešenje. Ne regresiranje skoro svi ovde imaju pravo, mi na osnovu toga što smo podstanari i to samo 10 posto.
Ma što reče Torbica, kao druga država. Kad mi je Tea krenula u vrtić, znači pre 6 godina, nosili smo prosek plate na svakih 6 meseci, zbog eventualnih promena. Šta da vam pričam više...
Kod nas hvala bogu nema glisti, ali zato su se pojavile vaške, a meni Tea ima kosu skoro do d....a.user posted image Nesmem ni da pomislim kako bi to izgledalo. Što se tog čekanja tiče, toga, barem na našoj opštini nema ako su roditelji zaposleni. Na primer, ja sam za Saru predala papire u oktobru i ako je godinu napunila u decembru, ali nisam znala da li će mi komisija produžiti bolovanje. Produžili su mi dva meseca i ostalo je da se javim mesec dana pre povratka na posao da se dete adaptira, tako je i bilo. Sve putem telefona, jedino što sam morala da odem po karton za lekarski i da odnesem uplatnicu. Zato mi je čudno to što zaposleni roditelji čekaju da im se dete upišeuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 10:57:17   
New Mom
Ovde toga nema. Konkurs je sad, liste u junu, krece se od septembra. Eventualno ako neko odustane tokom sk.godine pa pozovu sledeceg na listi cekanja. Svake godine preko hiljadu i po dece ostane bez mesta jer ga jednostavno nema.
Kod sina u jaslicama ih ima 14, a treba 12. Kod cerke u mladjoj grupi treba da je 24, a ima ih 31.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 11:09:53   
mama micki
Pa eto, a ista država. Ma ja koliko sam shvatila, ovde u Bg-u, različito je i od opštine do opštine. Pa za sad samo mogu da pohvalim PU Savski venac na organizaciji. I kod nas u vrtiću su velike grupe, Tea je u predškolskoj grupi i ima ih 28, Sara u jaslicama, ima ih 15, ali mesta ima, verovatno zbog toga što ova PU ima mnogo vrtića.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 11:18:43   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: lelaigor

Nemamo pravo na regresiranje, ali eto znači, onda samo prosek plate. Pa, dobro. Nešto sam se raspravljala sa nekim prijateljima na tu temu, zamalo me ubediše da treba svake godine da se predaje. Sestrini klinci već godinama idu i nikad se to nije radilo. user posted image

Kakav prosek plate? Nema toga, bar ne osim za posebne kategorije, samohrane roditelje, iz hraniteljskih porodica...
Moje troje dece ide i nikad mi ni za koje nije trebao prosek.


Ma ja nisam videla da mama micki nije iz NSa, pa sam mislila da totreba. Odlično, onda kod nas ništa, ide sve redovno. Kul. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 11:31:14   
Torbica
Micki, nisam ni mislila da mislis nesto lose, hehe, naprotiv!
Blago vama NM za jaslenu grupu, cuj 14 smesno!!! Kod Davida je 40 upisanih, a preko 20 prisutnih u mladjoj jaslenoj...
Kod cerke ih je 35, a kod srednjeg sina oko 30, nema izlozen spisak, ali na priredbi ih je bilo 30..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 11:44:40   
New Mom
Zato sam i htela da ide u taj vrtic. Doduse sobica im je velicine ostave.
Kod Kace u jaslicama je bilo preko 40.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 11:46:06   
Torbica
Joj, kod nas je bar veliko i novo, ali jadne te zenice... a i decica naravno...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 12:23:20   
Misha i Ljisha
kod nas u vrticu na Ceneju je stvarno isto sve ganc novo, ali se ne nadam da ce D dobiti mesto. Jedina nada mi je da vaspitacice potpisu pristanak da primaju D u grupu (znam sve vaspitacice, njihovoj deci sam drzala privatne casove i izvlacila neke od njih sa popravnih hehehe...plus tu mi je i strina) pa se iskreno nekako uzdam u to. Eto bice na listi pa sad sta bude bice. Evo danas smo bile u vrticu na predstavi, posecujemo ga tako ponekad. Kao sto rekoh ja se izuzetno trudim da D vidja drugu decu i da bude drustvena ako je ne prime, druzece se eto privatno ili tako na nekim hepeninzimauser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
3.9.2014 12:21:59   
lelaigor
Jel' neko možda zna u kom terminu je poludnevni boravak u vrtiću Petar Pan na Detelinari?


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
3.9.2014 16:03:36   
isidora88
u palcici je od 15-19h.
zna li neko sta je sa racunima za jul i avgust, ja sam platila neku akontaciju samo, jel ti racuni kasnije stizu ili?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
3.9.2014 16:09:34   
lelaigor
Pa, eto, svuda je različito baš zato i pitam da li neko konkretno zna za Petra Pana. U Maslačku, gde sad ide je u dve smene( menja se nedeljno): 8-12h i 13-17h. U Veselom Voziću gde je trebala da pređe je od 14.30-18.30h. A sad će se izgleda prebaciti u Petra Pana, a tamo nemam pojma kako će ići.

I, da, ja sam te nove račune platila neki dan u Pavla Simića. Možda ih dostave u vrtić, a možda budeš morala da ideš u P.S.

< Poruku je uredio lelaigor -- 3.9.2014 16:10:18 >


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
3.9.2014 16:23:54   
New Mom
Dosli si racuni za jul i za jun (razlika ako je dete islo), a za avgust ce doci oko 15.septembra.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 862
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 33 34 [35]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 34 [35]
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here