|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.3.2012 7:45:49   
tixy1

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ja mislim da prvorotke nemaju sanse da razaznaju sta je pokret bebe a sta pokret creva...meni se nesto mrdalo i u 15 i u 16 i u 17 nedelji itd...ali mogu da kazem da sam definitivno znala da je u pitanju pokret bebe tek u 22 nedelji recimo...


S obzirom da me je lupkala tako blizu kože, sigurna sam da nisam pogrešila.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.3.2012 13:35:02   
leamalamut
Tixy , ja sam pre neki dan osetila tri male vibracije jednu za drugom i jednu pored druge , ko u redu , nekih 3-4 prsta ispod pupka ali s leve strane i mislim da je to prvo pomeranje user posted image

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.3.2012 16:31:42   
Maslacak15
Ja sam osetila nedvosmisleno bebu sa punih 17 nedeljauser posted image Nedelju dve kasnije je moglo vec da se vidi kako mi podrhtava/poskakuje stomak kad lezim a ledjima. od 20 te nedelje sam ga osecala "stalno" , ocu reci u kontinuitetu tokom celog dana sigurno vise od pet puta dnevno. Ritkanje aktivnog malise mi je najlepsa uspomena na trudnocu iako sam do kraja mislila da mi slezina nece prezivetiuser posted image user posted image

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.3.2012 17:57:40   
JAmy
17-18 nedelja,i ako je prva trudnoca...
Mene je podsjecalo na crijevnu peristaltiku,ali sam od pocetka znala da je ''nesto drugacije'' i da je to ipak bebica user posted image
Sa 20 nd to su bili pravi udarci (mada do 24nd lagani),i vec tada i tata je mogao da ih osjeti,pa cak i vidi,jer sam bila dosrta mrsava i imam tanak trbusni zid...Sve u svemu,preslatko je.....user posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
2.4.2012 8:21:09   
tixy1
Pa da, jasno mi je bilo odmah da je to drugaciji pokret od pokreta creva, ja sam majstor za peristaltiku, haha.
A i posteljica mi je na zadnjem zidu, pa mi je mrvica blize napred.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
2.4.2012 11:21:01   
Maslacak15
Naravno da moze da se oseti.Sve je individualno. Ja sam se dvoumila i ranije, vec od 14.e 15 e nedelje , ali nisam bila sigurna. Sa napunjenih 17 je bilo definitivno i jasno pomeranje. Nema to veze sa crevima bas nikakve..barem ne po meni. Zavisi verovatno i gde je beba, polozaja materice u odnosu na ostale organe, mesta gde je posteljica, koliko je zena osetljiva i pre svega koliko je beba aktivna i velika. Moj decak je sa 17 nedelja bio veci od mnogih beba sa 19, tako da sama ta cinjenica moze da objasni da sam ga relativno rano osetilauser posted image

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.6.2012 8:10:44   
Anoniman
Ja sam sinoć osetila ovo moje čudo user posted image

Naime, Mihajla sam osetila u 16.nedelji, drugarica mi se porodila, pa smo bili na časti i kako je muzika svirala, tako se bebac počeo tupkati.

Verovali ili ne, juče se još jedna drugarica porodila-isti scenarijo. Čim je počela harmonika, nešto mi mi zatitralo u stomaku-15. nedelja ovaj put.

Najveća je ironija što niko od nas ne sluša privatno takvu vrstu muzike, ali moje bebe su izgleda obe lakome na narodnjake user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 457
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.6.2012 8:12:15   
lesica
user posted image Pa kad vole deca,veseljaci maleniuser posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.6.2012 10:37:53   
nina26
Ja sam osetila jedan jedini udarac sa nepunih 14 nedelja i niko mi nije verovao osim moje svekiuser posted image

Posle toga nisam pa do 18,19 nedelje sigurno e onda je krenulo lagano, pa malo jace, ali uglavnom me nezno i sada u 22 nedelji lupka, user posted image maminouser posted image

Nina, znaci kod vas ce raditi grand parada kao uspavankauser posted image user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.6.2012 11:36:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nina26

Nina, znaci kod vas ce raditi grand parada kao uspavankauser posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

A što je interesantno, kako se rodio Mihajlo voli više Bajagu, Idole i sl... Valjda harmonika najdublje prodire do materice user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 460
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.6.2012 12:08:23   
2002m
pre par dana sam pocela da osecam i to u kasnim satima posle 23h,sada se svakim danom javlja sve cesce.Prvi pokreti oko 16 nedeljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.6.2012 14:15:16   
tijatija
Ja sam 17 -ta i jos nista a cetvrta trudnoca, toliko o tome da svako naredno dete mozes ranije ostetiti.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.7.2012 23:37:27   
Zemunka85
Da li vam se nekada desi da se beba "pomera" tako, kao da dahce brzo. Treperenje stomaka.
Sta li radi tada? user posted image

Nije stucanje u pitanju. To je mnoooogo sporije. To prepoznajem.
Ovo je bukvalno brzina dahtanja posle npr trcanja i traje par sekundi.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
29.7.2012 20:55:48   
jacagoga
Kada pocneteda osecate pokrete npr u 17oj, 18, 19 nedelji jl ih dok je tako malo osecate konstantno u toku dana ili u odredjenom periodu, i da li se desava da prodje ceo dan a da ne osetite pokret

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
5.8.2012 12:23:39   
Zemunka85
Da li aktiviranje bebe tj njeni jaci pokreti znace da joj to sto radim/jedem/kako se namestim/muzika koju slusam...u tom trenutku prija, ili naprotiv?

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
5.8.2012 12:42:34   
sandrina 85
Joj ne znam... ne verujem. Znam da kada ti hodas beba onda kulira, lepo joj jer se ljulja, a kada se umiris onda pocne da igra unutra... Ja sam osetila u 17. nedelji pokrete bebe, tj pre neki dan mislim da je bilo 16n+1d . Osetila sam golicanje pored pupka, tako da to je to, sigurna sam :)

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
20.9.2012 13:02:55   
Shishica
Prvi put oko 16-te nedelje.. Sada sam 8-ma nedelja i juce me nesto zagolicalo dole po stomaku, kao onaj prvi osecaj, ali sigurno je bilo sta drugo, samo ne beba.. jednostavno je prerano, ali toliko je licilo da sam se sva zabunila.
Cekam strpljivo..

(odgovor članu sandrina 85)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
20.9.2012 13:15:36   
jole82
U 14 nedelji(13+3..secam se jer je bio ponedeljak)...doduse lezala sam na stomaku i znam da nisu creva, drugacije je...takav isti "osecaj" je bio i kasnije..sto znaci da to jeste bila beba...e sad su to vec udarci...
A kad sam pitala na kontroli(14+3) dr da li je moguce da sam osetila bebu...kaze tesko, verovatno su creva, posto je prva trudnoca i posteljica je na prednjem zudu...medjutim pre nego je spustila sondu ja pokazem mesto gde sam upravo osetila kuc...stavi sondu bas tu i kaze jeste...tu su nogiceuser posted image ..i njoj je bilo malo cudno jer je rano, ali eto ipak jeste..
Kick boxerka na mamu user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.9.2012 0:40:44   
Skockica
Ja sam zeljno iscekivala prvi pokret bebin tako da nije bilo vece srece kad sam ih u 21. nedelji konacno osetilauser posted image . Sve je dotad bilo nesigurno i nejasno a tada sam jasno osetila dva blaga udarca u donjem levom delu stomaka. Sledece jutro sam osetila jos dva uzastopna pokreta i kako vreme prolazi pokreti su sve ucestaliji i jaci.Svako jutro kako se probudim stavim ruku na stomak i tada moja mala srecica pocne udarati kao da hoce da kaze tu saaam.Nekad su ti pokreti tako jaki da vidim stomak kako mi se mrdne user posted image . Tako da buduce mamice ne treba da se sekiraju ako jos nisu osetile bebca to ce se sigurno dogoditi i bicete sigurne da vam se to vas mali javlja.

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
19.10.2012 13:50:55   
ivannna
ja sam svoju bebicu 1.put osetila u 20.nedelji i jedva sam docekala taj dan,5 dana pred moj rodjendan,divan pokloncic!

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
19.10.2012 14:02:35   
M.mama
IZVORNA PORUKA: nina26
Ja sam osetila jedan jedini udarac sa nepunih 14 nedelja i niko mi nije verovao osim moje svekiuser posted image

Ja sam pre par dana osetila kao podrhtavanje u donjem delu stomaka, nista kao do sada, ni creva ni kao ono krkljanje pre M... Samo tad i nista posle... Dal je moguce?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
19.10.2012 15:32:04   
Snelle
Moguće je! Ja sam juče osetila, dakle u 14+3.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
19.10.2012 16:52:45   
bice devojcica
Ja sam osetila negde u 20-oj nedelji i to onako vise kao neko leprsanje u stomaku

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.11.2012 19:11:44   
buba.marica
ja sam danas verovatno osetila bebicu ali mi deluje jako slabašno pa ne mogu da protumačim da li su creva, neki nežniji bol ili bebac ... potpuno neobično, nisam sigurna a tako jedva čekam da me ritne jako da budem sigurna i spokojna ovako osluškujem sva dešavanja i čekam da se mrdne user posted image user posted image

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
17.12.2012 15:54:35   
janabons
JA sam juce osetila moju bebuuser posted image Nisam bila sigurna da je to to,ali kada se kasnije opet ponovilo i danas,jeste to je to.
Mislila sam da nije rano,jer za dva dana ulazim u 16 nedelju.ali vidim da su i neke od vas ranije osetile,a i beba miide nedelju dana unapred po uzuser posted image
Bas sam happy,jedva cekam malo jace udarce ,pa da budem sigurnauser posted image
MAmino user posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here