|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tezak porodjaj zbog giniprala?
4.4.2009 17:44:00   
Anoniman
Ja sam cula da se teze porode zene koje su pile ginipral, jer mi toliko ocvrsne grlic materice da se ne mogu otvoriti.
Mene je sada strah zbog toga da me ne muce 2 dana da se otvorim, i da me na kraju ne posalju na carski. Ima li neko iskustva sa tim?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
4.4.2009 17:52:51   
taya
Bila sam i ja pod terapijom ginipralom, pa skoro dve meseca...i rekli su mi da prestanem da ga pijem najkasnije do 37 nedelje, tj. doktorica mi je rekla, bas iz razloga da ne bih posle imala problema sa otvaranjem...tako da ga ne pijem od tad, a do sad bi vec trebalo da se organizam iscistio od leka, nadam se...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
4.4.2009 17:54:15   
Verus
taya pa ti samo sto se ne porodisuser posted image

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
4.4.2009 18:02:37   
Anoniman
Tayo, jos 4 danauser posted image javi obavezno kako si prosla... 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
4.4.2009 19:01:09   
taya
user posted image
Nego sta cu nego javiti drage moje...malena se primirila, izgleda kao zatisje pred buru user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
4.4.2009 23:05:55   
anitamo
ja sam pila,ali ti to nema nikakve veze.ja sam se otvarala super.mislim da nema veze sa ginipralom.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
5.4.2009 21:45:20   
maša
Ja sam pila ginipral od 17. do 37. nedelje...prenela sam bebu nedelju dana ali kad su mi dali indukciju otvarala sam se odlično i u roku 4 sata porodila... Tako da ne brineš...

(odgovor članu anitamo)
Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
25.4.2009 20:40:40   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu maša)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
26.4.2009 11:38:25   
Anoniman
Joj vidjecemo. Prestajem piti ginipral za 3 sedmice... Daj Boze da sve bude islo svojim tokom.
Ja sam cula svakakve price, kao ne moze zena da se otvori, pa je muce indukcijom po 3 dana, i na kraju se ne otvori nego na carski. Pa mi sad prolazi glavom da batalim tablete, ali opet me je strah jer ipak bi to bio previse sebican cin- da rizikujem bebin zivot zato da se ja ne mucim....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
26.4.2009 11:58:40   
Jeca*
Ono što ja znam je da se i partusisten ili ginipral prekidaju sa osmim mesecom. Tako mi je i moja dr rekla svojevremeno, a i ranije sam to cula. Znaci, do 36-e nedelje se pije. Čak mislim (ali nisam sigurna) da to piše i u uputstvu za partusisten. Možda sam umislila, ali ako neko ima nek proveri, ja nemam više user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
26.4.2009 14:27:28   
Anoniman
Pitala sam baš mamu za ovo... ok, ona nije ginekolog, ali je lekar, i rekla je "Hmmm... ne, ginipral nema veze sa težinom porođaja!" user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
27.4.2009 14:26:22   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image Daj Boze da je tako Tasho, ali meni je rekla moja dr da cu se namuciti malo, jer ona je glavna dr na porodiljnom. Bas kada sam predzadnji put bila kod nje rekla mi je: "Jao, vec od 3 jutros se mucim sa jednom curom, ne moze da se otvori zbog giniprala" A kada mi je ona to rekla, bilo je 3 popodne user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
27.4.2009 18:44:11   
Anoniman
A sta bi sa Tayom? Nije se javljala? nadam se da je sve ok user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
27.4.2009 22:49:35   
Jeca*
Ali, meni je logično da ima. Jer sprečava kontrakcije materice. I sve dok se pije ima neko dejstvo. Zato valjda i savetuju da se prestane piti ranije user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
27.4.2009 23:11:58   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ono što ja znam je da se i partusisten ili ginipral prekidaju sa osmim mesecom. Tako mi je i moja dr rekla svojevremeno, a i ranije sam to cula. Znaci, do 36-e nedelje se pije. Čak mislim (ali nisam sigurna) da to piše i u uputstvu za partusisten. Možda sam umislila, ali ako neko ima nek proveri, ja nemam više user posted image


Sad sam uzela i citam upustva za gynipral ne pise do kad se pije,a za partusisten,pise ovako-Indikacije,inhibicija preuranjenih trudova posle 20-te i do pocetka 37 nedelje trudnoce,ili dok se pluca kod fetusa ne razviju,posto postoji definitivan rizik za trudnocu{npr.na osnovu stanja grlica materice}i gde nije moguce eliminisati pokretacki faktor preranog porodjaja.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
28.4.2009 10:05:43   
Anoniman
Ja sam na svoju ruku smanjila unos na 3 puta dnevno, a trebala sam 4X da pijem. Sada se razmisljam i na 2X... ali nisam ja od onih sretnica koje bace tablete, a otvorene pola prsta od 25. nedelje, i nista im ne bude. Ma preguracu jos ove 2 i po nedelje... Ali bas mi tesko padaju ove tablete, skroz sam looooda od njih user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
28.4.2009 16:11:50   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

... ali nisam ja od onih sretnica koje bace tablete, a otvorene pola prsta od 25. nedelje, i nista im ne bude.


Ja sam ta koja nije pila naravno na svoju ruku i bilo je sve ok,ne znam bas koliko je to pametno user posted image sad kad razmisljam ali eto ja sam imala srece.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
28.4.2009 20:56:39   
Anoniman
Ma ja sam baksuz, ne smijem da se igram. Jer ja sam se zaista pazila od pocetka trudnoce, pocela da jedem voce a nisam za cijeli zivot ni kilo pojela, nisam nes kafu popila koju obozavam :( da ne pricam za masno, slatko, gazirano. Nisam tesko podizala... i bas mene nadje da pijem tablete, da lezim u bolnici od bubrega itd...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
29.4.2009 11:34:52   
taya

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

A sta bi sa Tayom? Nije se javljala? nadam se da je sve ok user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo stigoh i da sednem za racunar user posted image
Porodila sam se 6.aprila, rodila lepu devojcicu user posted image ..i sad po ceo dan zurka, evo spava pa sam uspela da virnem sta se ovde desava user posted image
Dali su mi indukciju, porodila se nakon toga 6 sati...ko zna dal' je tu onaj ginipral sto sam bila imao ikakvu ulogu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   [Obrisana poruka]
29.4.2009 11:35:58   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu taya)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
29.4.2009 13:06:15   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

CESTITAM TAYO!!!!!!! VJERUJEM DA JE SADA VESELO KROZ KUCU user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Joj ginipral, uf najezim se od te rijeci. Dodje mi da ga frljnem kroz balkon user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
18.6.2009 16:19:42   
Anoniman
E ovo jeste istina. Dr je rekla da mi je posteljica bila prezrela upravo zbog Giniprala. Naravno, ne znam zasto. I sluzni cep je bio pregust. Mada sam ja primila ogromnu kolicinu giniprala kada sam lezala u bolnici zbog bubrega.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
9.8.2009 17:09:01   
sneza24
I ja san prvo pila 4x dnevno pa mi je dr smanjila na 3x ali ja sam sama na svoju ruku smanjila na 2x i za sad mi nista nije.Inace juce sam prestala da ih pijem.Trebala sam do 10.08 po dr ali nisam vise imala bensedina pa ih vise ne pijem.E sad kakav ce porodjaj biti neznam,videcemo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tezak porodjaj zbog giniprala?
9.8.2009 20:04:09   
Anoniman
Meni je moja dr rrekla da samo 10 od 100 zena zaista treba da pije ginipral. Znam samo jedno, a to je da u sl trudnoci sigurno necu piti ginipral.

IZVORNA PORUKA: sneza24

I ja san prvo pila 4x dnevno pa mi je dr smanjila na 3x ali ja sam sama na svoju ruku smanjila na 2x i za sad mi nista nije.Inace juce sam prestala da ih pijem.Trebala sam do 10.08 po dr ali nisam vise imala bensedina pa ih vise ne pijem.E sad kakav ce porodjaj biti neznam,videcemo.


< Poruku je uredio Ana RR -- 25.1.2010 18:50:02 >

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here