|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
28.1.2009 12:12:12   
Anoniman
Ana draga, ja nisam u toj priči sa spermogramom. Ali pošto pratim svuda ko šta piše, i dobro poznajem forum, volim da predložim originalnu temu za neke stvari. Zašto? Jer ako dođe neka nova forumašica (ili forumaš) i traži nešto o spermogramu, to sigurno neće tražiti u temi "Čekamo 2 crtice" nego u temi o spermogramu. Jasno je da nekada priča povuče, i ne možeš reći do pola rečenicu u jednoj temi, a drugu polovinu u drugoj temi... ali (bar ja kada pišem), ako u nekoj temi napišem nešto što se u datom momentu uklapa u kontext priče, a posle shvatim da deo te moje poruke ustvari ide u drugu temu - iskopiram. Ma sada sam se izfilozofirala... Al sve u svrhu da me razumeš zašto sam te zamolila da to zapišeš u ovu temu. Mislim da bi moglo biti korisno nekome ko bude tražio na tu temu! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Spermogram i spermokultura
28.1.2009 20:25:46   
Modessty
Citam ove postove i bas me cudi da nijedna nije pomenula Tribestan, tj. da nikome nisu preporucene te tabletice.
Lek je bugarski i na bayi bilja je. Ne moze lose da utice na organizam pa mislim da vredi probati. Sve podatke mozete naci na njihovom sajtu.
Piju ga i sportisti za vecu izdrzljivost i bolju proizvodnju tetstosterona.
Jeste da se moze kupiti samo u Bugarskoj, ali nije skup - valjda bese oko 15eur kutija.

U svakom slucaju mislim da vredi probati.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Spermogram i spermokultura
28.1.2009 20:28:18   
Modessty
http://www.sopharma.com

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Spermogram i spermokultura
28.1.2009 20:41:42   
Modessty
Za one koji se ne snalaze sa engleskim ili bugarskim evo ukratko:

Lek prema onome sto pise u prospektu ne moze da skodi, jer je na biljnoj bazi. Pravi se od neke biljkice koja raste samo u Bugarskoj. Nemoj da vas uplasi to sto ga predstavljaju kao balkansku vijagru jer uopste tako ne deluje. Pije se 60 - 90 dana po tri tablete dnevno. Ne moze da se nabavi u Srbiji osim ako ti ga neka apoteka po narudzbini donese. Lek u Bugarskoj kosta oko 20 eura.

Preporucuje se za povecanje broja spermatozoida i za njihovu bolju pokretljivost.

Nema losih reakcija na lek.

Moj Dr je rekao mom dragom da i posle isteka tri meseca moze da nastavi da ga pije jer ne moze da skodi vec samo da pomogne.

Na nekim sajtovima sam nasla da lek kosta 35eura, ali moja kolegenica ga je kupila u Burgasu za mnogo manje. Na zalost ne secam se kolko to bese.

Uglavnom, najbolje je da se nadje neko ko ide u Bugarsku. Apotekari hoce da se prilicno ugrade na cenu.

Ima i nekih zamena za Tribestan koji u originalu proizvodi Sopharma, ali koliko sam cula nista ne valjaju.

Ako se jos necega setim pisem!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Spermogram i spermokultura
6.2.2009 9:01:30   
Ana RR
Lucia,
mom muzu je dijagnostikovan jako mali broj sperm. samo 9,5 miliona, a po nekim merilima sve sto je ispod 20 miliona je nedovoljno za prirodnu oplodnju. Ali sa drge strane, to nije nemoguce jer kazu da cesto dolazi do trudnoce i sa manjim brojem.
Mi sad to lecimo,vec sam napisala kako, a za neke vrednosti mogu da ti odgovorim kad budem kuci, sad sam u kancelariji.
A da,nisam napisala da mu je pokretljivost dobra,sto je jako bitno!
Kakva je situacija kod tvog muza?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Spermogram i spermokultura
6.2.2009 11:26:03   
lucia
ni ja nemam rezultate kod sebe i ne znam koliko ih je ukupno ali mi se cini da su na donjoj granici onoga sto je potrebno a kod pokretljivosti da je slicno,mada nisam sigurna,uzasno me zanima,bas cu uporediti s ovim sto si mi rekla veceras, pisemo si!user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Spermogram i spermokultura
7.2.2009 13:28:24   
lucia
evo ovako pise, ima ih 28 a referentna vrednost je od 20-250 x10/6ml  e ajd sad, jesu li to ti milioni ili koja li je to merna jedinica nemam pojma...

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Spermogram i spermokultura
8.2.2009 16:41:41   
Ana RR
Draga, to znaci da ih ima 28 miliona, sto je sasvim ok, jer donja granica je 20 miliona. MM ih ima samo 9,5user posted image
Ne znam kakvu ce mu terapiju dati, ali ne moze pogresiti ako bude uzimao selen, cink, vitamine C i B. To je nesto sto moze i bez lekara piti.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Spermogram i spermokultura
8.2.2009 23:34:04   
lucia
hvala ti na razjasnjenju ana, pretpostavila sam da je tako nekako,ali ti rece da su kod tvog m dobro pokretni,ali meni se cini da su kod mog za 10% ispod normale pokretni tako da je pitnje sta je tu i koliko okuser posted image  12-0g idem kod dr-a pa ce mi razjasniti... imas li neka iskustva s tribestanom sto je modessty napisala? cmmoook!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Spermogram i spermokultura
9.2.2009 17:07:56   
Ana RR
Ne znam nista o tribestanu, mi smo se dvoumili da li da kupimp proxed ali su male doze vitamina u njemu, bolje je kad pojedinacno uzima. poslala sam ti nesto na pp, tu ces naci koje su dnevne doze vitamina potrebne za bolji spermogram.
U subotu mm ide na kontrolu, MOLIM BOGA da se situacija popravila. Bicu ocajna ako nije...

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Spermogram i spermokultura
9.2.2009 17:41:56   
lucia
joj nadam se da se popravila situacija kod tvog dragog,javi mi obavezno sta je bilo...i ja sam vise nego radosnala sta ce nama reci dr,ne mogu iscekati cetvrtak...ali svakako cu sad pogledati te vitamine sto si mi poslala,bolje nego da sama lutam i istrazujem ako ste vi to vec prosli.. drzim ti pesnice da vam se situacija popravila!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2009 11:15:30   
Modessty
Ana pitaj i lekara za Tribestan.
Nama je te tablete preporucio nas dr.
Kaze da su najbolje jer nemaju nikakve sporedne lose efekte na organizam i prave se od lekovite travke. Znaci samo mogu da pomognu.
Piju ga i sportisti, narocito pred takmicenja.

Jedini problem je sto ga kod nas nema. Znaci mora ti ga doneti neko iz Bugarske. Vec sam gore napisala ko je proizvodjac.
Meni je to nabavila kolegenica koja je isla na neki seminar u Burgas. Kaze da ga ima u svakoj apoteci. I nije problem ni da nekoliko kutija preneses preko granice.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2009 16:04:11   
Ana RR
Reci cu muzu da pita urologa kad bude isao na kontrolu. Trebalo bi da ide sad u subotu, ali moja dr. kaze da ceo mesec budemo aktivni (pila sam klomifen,vec sam pisala), a da bi dao uzorak mora biti od 3 do 5 dana bez odnosa.
Gorim da saznam kakvi su rezultati ali kad sam vec ovaj mesec isla na stimulaciju, bolje da to iskoristimo do kraja.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Spermogram i spermokultura
12.2.2009 13:56:08   
orhideja
Nekoliko puta sam zakazivala i onda mi kažu da će mi javiti kada bude bilo slobodnih termina.Onda nas nazovu za nedelju dana da zakažemo za dve-tri nedelje.Stvarno smo izludeli i na kraju odustali.A ja želim da idemo samo u medlab.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Spermogram i spermokultura
12.2.2009 13:59:45   
lucia
znas sta, to ti je jedna od bitnijih stvari,meni je ginek rekao da se to prvo radi u proveri.doduse,ja sam u bg-u i vde ima puno dobrih mesta za to, najbolja je komzilijum lab,odes kad hoces bez ikakvog zakazivanja,gotovo za par minuta,mislim u zavisnosti koliko ti muzu trebauser posted image  i rezultati sutradan a spermokultura za tri dana..vrlo prosto a skratis neizvesnost

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Spermogram i spermokultura
12.2.2009 14:02:47   
Modessty
Orhideja idite na sudsku medicinu. Oni spadaju pod državne laboratorije a sigurno su tačni.
Sa privatnim laboratorijama se nikad nezna

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Spermogram i spermokultura
12.2.2009 14:03:40   
dunja RR
lucia,napisi molim te koliko ste platili spermogram i gde se nalazi ta lab.?pozzzz

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Spermogram i spermokultura
12.2.2009 14:05:33   
orhideja
Da ali jako komplikovano za mene i mm jer bi mi onda svaki put morali tražiti njemu slobodan dan sa posla i putovati 70km svaki put.Čim bude bio na godišnjem odmoru otići ćemo da ga on odradi konačno bilo gdeuser posted image .

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Spermogram i spermokultura
12.2.2009 14:08:09   
orhideja
Sada da se i ja ubacim,u Novom sadu košta 1500 din samo spermogram u Medlabu.

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Spermogram i spermokultura
12.2.2009 14:13:25   
lucia
ovo je laboratorija koju su meni preporucili doktori iz drzavnih bolnica,kazu da je ubedljivo najpouzdanija. zove se konzilijum u ulici svetog save na slaviji,blizu hrama. kosta 1500 din spermogram i jos 500 spermokultura,a radi se od istog uzorka

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Spermogram i spermokultura
12.2.2009 14:16:02   
lucia
orhidej,mozete i u subotu ako ti dragi ne radi, ako mu je ok spermogram prvi put mozda i nema potrebe da ga ponavlja, pitacu danas u 5 sve doktora pa cu ti napisati kako to ide dalje

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Spermogram i spermokultura
13.2.2009 12:46:53   
maslacak
MM ih ima samo 9,5user posted image


A moj ima samo 3, eto pa da te utješim malo..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Spermogram i spermokultura
13.2.2009 16:42:26   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: maslacak

MM ih ima samo 9,5user posted image


A moj ima samo 3, eto pa da te utješim malo..



od nasa dva muza ne bi sastavile ni jednog dobroguser posted image

salim se malo, kako vi to resavate?

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Spermogram i spermokultura
16.2.2009 13:13:21   
Ana RR
BITNA STVAR ZA POVECANJE BROJA SPERMICA
 
L-arginin je uslovno esencijalna (esencijalna za decu i sportiste)  aminokiselina neophodna za normalno funkcionisanje endokrine žlezde hipofize.  Zajedno sa ornitinom, fenilalaninom i ostalim neurotransmiterima, arginin  učestvuje u stvaranju i izlučivanju hormona rasta (GH) iz hipofize, koji  omogućava očuvanje ćelija i usporava proces starenja. Prirodni izvori arginina su  jezgrasti plodovi, mrki pirinač, suvo grožđe, čokolada, susam i namirnice bogate  proteinima.

Potreba za argininom naročito je velika kod muškaraca, pošto se 80%  semene tečnosti sastoji od L-arginina, a njegov nedostatak može da dovede do  neplodnosti. Danas gotovo svaka terapija protiv steriliteta sadrži i suplementaciju  arginina. Posle tridesete godine života dolazi do skoro potpunog prestanka lučenja  arginina iz hipofize, zato ga je potrebno nadoknađivati putem dodataka ishrani. L arginin ima sledeća dejstva na organizam:

-povećava broj i pokretljivost spermatozoida kod muškaraca

-snižava holesterol
-potpomaže imunološke reakcije
-potpomaže stvaranje kolagena
-ubrzava oporavak i zaceljivanje rana
-pomaže metabolizam masti nagomilane u organizmu
-povećava mišićnu masui jača mišićno tkivo
-čuva ćelije i usporava proces starenja

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Spermogram i spermokultura
16.2.2009 15:12:19   
kumara
Hvala Ana!!! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here