|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
22.3.2009 23:07:56   
Ana RR
E, nasla sam na netu!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Spermogram i spermokultura
23.3.2009 22:49:39   
Anastasija02
Eto tek sam sad sela za komp da ti odgovorim.Kao sto vidis hvale ih puno,videcemo na sledecem testu da li su efikasne u nasem slucaju.Pokretljivost je bila 2(ref.vrednost preko 3).

Ja imam jedno pitanje:Da li neko moze da mi odgovori da li da radimo spermogram u Genezisu ili na drugom mestu,citala sam dosta o tome da kod njih radi neka zena biolog koja navodno gleda samo one spermatozoide koji su sposobni za oplodnju i da je to uglavnom mnogo manji broj nego kad se uradi u nekoj drugoj laboratoriji.Ona radi i u Biotestu i u Betaniji traze da se radi kod nje spermogram.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Spermogram i spermokultura
24.3.2009 13:15:51   
vila07
Ana80, bila bih ti veoma zahvalna ako bi napisala sta je tvoj muz pio. Moj je za sada uzimao neke vitamne i neki med sa travkama, negde smo procitali. Ali nista se nije poboljsalo do sada.

(odgovor članu Anastasija02)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Spermogram i spermokultura
24.3.2009 13:23:30   
Ana RR
Vilo, poslala sam ti PP!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vila07)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Spermogram i spermokultura
24.3.2009 13:23:32   
Sneža
Anastazija,biolog u Genezisu,Nada Tabš,je najbolja,kažu u celoj bivšoj Yugi,ni slučajno u medlab,mi smo godinama radili spermogram u medlabu,kao sjajan,i otišli slučajno u Genezis(tamo privatno rade Kopitovićka i Trninićka,inače specijaliste za IVF)izvadili spermogram,kad ono mm skoro sterilan,ni jedan jedini zdrav i normalan spermatozoid.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anastasija02)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Spermogram i spermokultura
25.3.2009 8:14:08   
Modessty
Evo jedne informacije za one koji su u Nišu i okolini.
Spermogram se može raditi i u GAK, naravno potreban je uput vašeg lekara.
Kažu da im je laboratorija odlična i da rade bez greške

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Spermogram i spermokultura
25.3.2009 9:53:39   
Ana RR
Drugari, moram opet da se pohvalim!
Spermogram nam je skocio na 35 miliona!!!!

Sa 9,5 na 22, sa 22 na 35, nismo losi!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Spermogram i spermokultura
25.3.2009 10:47:24   
boje
ana 80, CESTITAMO!!!!! Podeli i sa nama sta uzimao od tableta, jer to je bas znacajan pomak.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Spermogram i spermokultura
25.3.2009 14:55:35   
Ana RR
Vec sam pisala cini mi se ali valjda se niko nece ljutiti sto se ponavljam!
 
Prvo mu je dr. prepisao klomifen, vitamin E i L-karnitin.
Malo smo promenili ishranu, vise povrca i zitarica, na jednom sajtu smo nasli ovaj spisak:

- vitamin E (dnevno 400 i.u.)
- vitamin C (dnevno 1000 mg)
- vitamin B12 (dnevno do 300 mcg)
- folna kiselina (dnevno do 800 mcg)
- selen (dnevno od 100 do 800 mcg)
- cink (dnevno 60 mg)
- L-karnitin (2g dnevno)
- acetil-L-karnitin (1g dnevno)
- L-arginin (4g dnevno) - (vrati se par stranica, pisala sam o njemu)
 

To su stvari koje su potrebne za kvalitetniji spermogram.

MM je pio sve sem Acetil-L-karnitin jer ga nismo nasli. Pored naziva su dnevne doze i po tome je pio. Sad je prestao da pije cink, kazu da sa njim ne treba preterivati.
 
Neke drugarice su spominjale tablete Speman, nasla sam na netu nesto o njima, kazu da su jako dobre i na biljnoj su bazi pa mozda i to uvedemo.
 
Inace je nepusac i ne pije, sto je jako vazno, i mesecima spava bez donjeg vesa, ne tusira se jako toplom vodom, bitno je da ne greje taj deo tela i da mu je komotno. Valjda je sve to uticalo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Spermogram i spermokultura
27.3.2009 11:21:47   
Ana RR
Negde sam citala da to nije trajno, znaci dok pije lekove bice ok , kad prestane, sta? Vraca se na pocetak? To mi je bas bezveze..
MM je napravio pauzu od mesec dana kada nije uzimao lekove, i posle toga je uradio ovaj poslednji spermogram, gde se bas vidi poboljsanje.
Ako nije uzimao lekove kako se tako poboljsalo..?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Spermogram i spermokultura
30.3.2009 23:44:06   
dunja RR
Radovanovic Dobrivoje je radio nalaz:mot 65%-prog55%
                                      
                                                            br.72*10 na sest

                                                          Da.normospermija

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Spermogram i spermokultura
31.3.2009 0:03:40   
Bilja77
Dunja,

to je spermogram ali nije spermokultura.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Spermogram i spermokultura
31.3.2009 0:29:41   
dunja RR
da pisalo je i da su zasejane podloge ostale sterilne, znaci da je sve super, hvala ti....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Spermogram i spermokultura
7.4.2009 23:49:21   
bezimena
mi smo skoro radili spermogram i spermokulturu(iako je 6 meseci pokusavanja proslo tek), onako prilicno ubedjeni da je tu sve ok, kad ono broj, pokretljivost i morfologija su u redu ALI: ph  povecan 8,5, leukociti 3-4, aglutinacija +, ispostavil se da ima bakteriju  klesb....     zaboravila sam joj ime ali mali broj, th. je bila Pancef, kontrola pokazala da bekterije vise nema ali ima candide a ostatak rezultata nije se poboljsao (mislim na ph, leukocite i aglutinaciju) user posted image
eto, sad treba da vidimo sta cemo sa gljivicom...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Spermogram i spermokultura
13.4.2009 7:01:48   
bezimena
dr nam je predlozio nekoliko tretmana u hiperbaricnoj komori (jer je mm oseljiv na antibiotike), ima li neko od vas iskustvo sa tim, ne znam da li to doca nesto isprobava ili da stvarno ocekujem da se se ta aglutinacija smanjiti

(odgovor članu bezimena)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Spermogram i spermokultura
13.4.2009 10:55:34   
Ana RR
Draga, ja stvarno ne znam ništa o tome user posted image

Imaš na netu dosta o tome, ja sam ti izvukla jedan deo

  • HBO povećava odbrambene sposobnosti organizma (povećava fagocitnu sposobnost leukocita), ima direktno bakteriostatsko i baktericidno delovanje
  • HBO potencira delovanje određenih antibiotika, hemoterapeutika, diuretika, antiaritmika i citostatika

    http://www.stetoskop.info/Hiperbaricna-komora-1729-s3-content.htm



    _____________________________

    Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

    Jer smo tako u mogućnosti!

    (odgovor članu bezimena)
  • Direktna veza do poruke: 91
       RE: Spermogram i spermokultura
    14.4.2009 11:21:58   
    bezimena
    e, hvala ti ance, citala sam i ja malo o tome, nasla jos neke linkove,
    pa videcemo... javicu ako ustanovimo da HBO ima pozitivnog efekta na plodnost  user posted image

    (odgovor članu Ana RR)
    Direktna veza do poruke: 92
       RE: Spermogram i spermokultura
    14.4.2009 12:12:33   
    Ana RR
    Javi obavezno! Držim vam fige user posted image user posted image

    _____________________________

    Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

    Jer smo tako u mogućnosti!

    (odgovor članu bezimena)
    Direktna veza do poruke: 93
       RE: Spermogram i spermokultura
    14.4.2009 12:13:23   
    Ana RR
    hihi, nasmejah se na ovo anče, tako me zovu baka i deka user posted image

    _____________________________

    Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

    Jer smo tako u mogućnosti!

    (odgovor članu bezimena)
    Direktna veza do poruke: 94
       RE: Spermogram i spermokultura
    14.4.2009 12:15:46   
    bezimena
    hehe, ja sve ane tako zovem user posted image   nadam se da ti ne smeta

    (odgovor članu Ana RR)
    Direktna veza do poruke: 95
       RE: Spermogram i spermokultura
    14.4.2009 12:18:45   
    Ana RR
    Ne naravno! Retko ko me zove baš po imenu, obično Anči, a u familiji Anče!

    _____________________________

    Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

    Jer smo tako u mogućnosti!

    (odgovor članu bezimena)
    Direktna veza do poruke: 96
       RE: Spermogram i spermokultura
    19.4.2009 1:09:49   
    vila 07
    MM ima povišen holesterol. Može li to da utiče na broj i pokretljivost spermatozoida? Ako neko zna nešto o tome, bila bih zahvalna da mi odgovoriuser posted image

    (odgovor članu Ana RR)
    Direktna veza do poruke: 97
       RE: Spermogram i spermokultura
    21.4.2009 18:03:07   
    Ptičica
    IZVORNA PORUKA: vila 07

    MM ima povišen holesterol. Može li to da utiče na broj i pokretljivost spermatozoida?

    I mene to zanima. Upravo sam podigla rezultate i mm ima povišen holesterol. Da li to utiše na plodnost muškarca?

    (odgovor članu vila 07)
    Direktna veza do poruke: 98
       RE: Spermogram i spermokultura
    28.4.2009 12:50:00   
    Chocolate
    Ja uopšte neznam šta da mislim o G*******. Naime, mm je prvi spermogram radio tamo i urađen je od strane N. Tabš i jednom rečju bio je katastrofalan tj. manje od jednog miliona, posle dve nedelje urađen opet u Genesisu od strane Z. Crnogorac i tad je bio drastično bolji tj. oko 10 miliona. Tri meseca je pio lekove, bio na specijalnom režimu ishrane i uradjen treći kod Nade Tabš i on još gori nego prvi. Počinjem da sumnjam u sve i svašta ali ću svakako sledeći uraditi za dve nedelje na drugom mestu.

    >dopisala Tasha: Molim, na forum ne stavljati imena privatnih ordinacija, kako ih ne biste reklamirali. Hvala.<

    < Poruku je uredio Tasha RR -- 28.4.2009 12:53:44 >

    (odgovor članu Ptičica)
    Direktna veza do poruke: 99
       RE: Spermogram i spermokultura
    28.4.2009 12:54:16   
    sneza24
    Chocolate dobrodosla user posted image

    (odgovor članu Chocolate)
    Direktna veza do poruke: 100
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
    Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
    Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
    Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



    Anketa

    Да сазнате...
    пеперутка16

    ...да носите тројке, шта бисте радили?

    Click Here