|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
5.11.2010 13:05:13   
srdjan1980
uhhh!! nisam dobro procitao stvarno....stvarno ne mogu da verujem...za 2-3 nedelje radim ponovo spermogram pa cu videti da li su se rezultati popravili..ali 3-6 meseci proxeed da pijem ima da bankrotiram..6000 je jedna kutija znaci mesecno mi treba 12000 samo za to...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Spermogram i spermokultura
5.11.2010 23:26:53   
Parižankaa
eeeeee Srđane,koliko je nas svaka terapija koštala...no-
mislim da je suludo da radiš nalaz tako brzo.Posavetu se sa nekim stručnim.Spermatogeneza traje 72 dana-pre toga nema značajnih promena.
Ustvari,ako danas daš nalaz,on pokazuje učinak onog što si pre 3 meseca jeo i pio i koristio-kapiraš?
zato smo mi i koristili 6 meseci,jer navodno,u prvoj kuri,može da se desi loš odgovor,ali posle toga-navodno,prava reakcija,i eto.Prava reakcija je bila da smo ostali nemi...i skoro bez spermatozoida...


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu srdjan1980)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Spermogram i spermokultura
7.11.2010 19:17:19   
Suncicabg
Proxeed je  skocio na 6900 user posted image  

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Spermogram i spermokultura
8.11.2010 4:15:16   
srdjan1980
e jos jedna stvar..u nalazu u spermogramu mi pise..prisutno dosta kristala,,...sta je to!?!?!??!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Spermogram i spermokultura
8.11.2010 13:00:12   
Cecana
Srdjane bolje kupi Profertil.Isti je sastav kao Proxeeda a jeftiniji je.Doktor mu ga je prepisao i rekao da je isti saastav.
Moj muz je platio kutiju sa 60 kesica(pije se jedna dnevno) 15.000 din.Jos uvek ga pije,ima jos 20 dana pa ce onda na proveru stanja.

Ne znam odakle si ali u Novom Sadu ima u apoetci u Kosovskoj ulici.
Pozdrav

(odgovor članu srdjan1980)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Spermogram i spermokultura
8.11.2010 21:52:03   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Cecana


Moj muz je platio kutiju sa 60 kesica(pije se jedna dnevno) 15.000 din.Jos uvek ga pije,ima jos 20 dana pa ce onda na proveru stanja.




user posted image user posted image user posted image U jednoj apoteci u Bg je 30 kesica 5900 ili 5700 nisam sigurna. Jesi li mozda mislila 90 kesica?   Mi planiramo da ga kupimo

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Spermogram i spermokultura
8.11.2010 22:04:03   
srdjan1980
jel ima nekog na ovom forumu da je uspesno resio svoj problem??

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Spermogram i spermokultura
8.11.2010 22:21:08   
Ana RR
Srđane, problem se ne može trajno rešiti. Dok si pod terapijom, verovatno će biti ok (pod uslovom da pronađeš odgovarajuću terapiju) ali kada prestaneš sa tim stanje se opet pogorša.

Mom mužu je najviše pomogao klomifen, L-arginin, L-karnitin i vitamin C. Ti možeš i kroz ishranu unositi neke od potrebnih vitamina, prelistaj temu od početka pisala sam detaljno o svemu.

Ali u svakom slučaju moraš ići kod urologa. Doktorka Vinka Vukotić je jedna od najboljih u tom poslu, i većina ljudi je preporučuje. Ima svoj sajt, pa pogledaj.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu srdjan1980)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Spermogram i spermokultura
9.11.2010 20:17:50   
LunaLu
Srdjane, moras da verujes, jer sto rece Ana problem se resava dok si pod terapijom, ali je jako vano da verujes i da ne posustajes duhom, jer kao i kod zena i kod muskaraca psiha zaista ima jako veliki znacaj.

Svako od nas kojismo uspeli, prosao je lecenje od nekoliko godina, i zato moras biti strpljiv.


(odgovor članu srdjan1980)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Spermogram i spermokultura
9.11.2010 23:36:26   
srdjan1980
jel gledao neko ovo???

www.youtube.com

MUSKARCI U OPASNOSTI

6 delova

(odgovor članu srdjan1980)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Spermogram i spermokultura
9.11.2010 23:51:48   
Ana RR
Srđane, moj iskreni savet je da se ne opterećuješ takvim stvarima jer ti od njih nikako neće biti bolje.

Prvo - zakaži pregled kod urologa, da li ćeš kod privatnog ili državnog, to je već stvar tvog izbora

Drugo - znam da si zbunjen i sluđen, znam jer sam prošla kroz sve to sa svojim mužem, i želeli smo SVE da probamo, SVE da uradimo, SAD i ODMAH da pronađemo rešenje..

Ali, ne ide to baš tako.. potrebno je vreme, to nije nešto što se može izlečiti kutijom antibiotika. Svaka terapija traje minimum tri meseca, pa kontrolni spermogram.. ako nema poboljšanja menja se terapija, opet tri meseca pa kontrolni spermogram..

Jako je bitno da na samom početku pronađeš dobrog urologa, ja sam ti već preporučila jednu doktorku.
Sve to naravno košta, i lekari i lekovi, ali u ovoj borbi cilj ne bira sredstvo..

Želim ti svako dobro user posted image


< Poruku je uredio Ana RR -- 9.11.2010 23:52:52 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu srdjan1980)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Spermogram i spermokultura
10.11.2010 17:32:28   
Parižankaa
Srđane,slažem se sa Anom.Bolje ne listaj mnogo po netu,nego učini nešto konkretno,a to je pregled kod urologa sa svojim nalazima,ne samo spermograma već i reprod.hormona-FSH,Lh,prolaktin,Testosteron,E2...mislim da nisam zaboravila nešto,a onda-samo po preporuci lekara kupi preparat ili lek za poboljšanje.

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Spermogram i spermokultura
10.11.2010 20:43:34   
aleksandrova
user posted image za mm ... radili smo spermogram danas odma rezultati gotovi kaze dr 100% plodan ko zec user posted image ...zelim da i vama muzici postanu zecici
sad treba jos par stvari ja jos da proverim dosad sto je bilo sve bilo u redu pa se nadam i ovo ce...mada su mi u bgd dok smo bili rekli i sad i ovde da je 99% u pitanju psihicka blokada kod mene user posted image pa cemo videti kako da se "odblokiram"


_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Spermogram i spermokultura
10.11.2010 23:30:25   
Cecana


IZVORNA PORUKA: Cecana


Moj muz je platio kutiju sa 60 kesica(pije se jedna dnevno) 15.000 din.Jos uvek ga pije,ima jos 20 dana pa ce onda na proveru stanja.




user posted image user posted image user posted image U jednoj apoteci u Bg je 30 kesica 5900 ili 5700 nisam sigurna. Jesi li mozda mislila 90 kesica? Mi planiramo da ga kupimo
[/quote]

Greska,jedna kutija od 90 kesica je 15.000 din.


(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Spermogram i spermokultura
11.11.2010 22:00:14   
Suncicabg
Mislim da je i u ovoj apoteci ta cena za 90 kesica. Javi nam kako je delovalo u temi Profrtil

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Spermogram i spermokultura
16.11.2010 19:28:23   
Ana RR
Jel zna neko koliko košta Ezerex?

Bili smo kod dr.Vinke, mm je dobio terapiju - ezerex i profertil. Spermogram neću ni da komentarišem user posted image


< Poruku je uredio Ana RR -- 16.11.2010 20:56:58 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Spermogram i spermokultura
16.11.2010 23:17:31   
Cecana
Ana kakav je spermogram,bas me zanima?
Taj Ezerex je kao vijagra koliko ja vidim,sta ce vam to?
Moj muz je uradio spermogram nakon dva meseca koriscenja Profertila i rezultat je jos uvek los.Broj se popravio sa 2 na 28 miliona ali je zato pokretljivost jako mala,nemam sad nalaz pri ruci ali gore nego prosli put.
Dr.je rekao da proveri spermogram kad zavrsi sa profertilom,to ce biti za oko 20-tak dana.Videcemo.

Ana da tvoj dragi nema neku infekciju,jel proveravao spermokulturu,bris uretre?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Spermogram i spermokultura
17.11.2010 0:07:56   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Cecana


Broj se popravio sa 2 na 28 miliona




Facinantno mi je da se broj  ovoliko povecao!!!user posted image



< Poruku je uredio Suncicabg -- 17.11.2010 0:08:52 >

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Spermogram i spermokultura
17.11.2010 19:50:12   
Ana RR
Cecana, moj muž je već dve godine pod nekim terapijama, možeš na prvim stranama pročitati kako je to teklo, baš sam dosta pisala.
Uglavnom, na prvom spermogramu (pre dve godine) je imao 9,5 mil, pa uz terapiju popravio na 22 mil, pa na 35 mil. I uglavnom se posle toga držao na 23 mil, ali uvek je pokretljivost i morfologija bila lošija. Sad je 2 meseca pio pruvian macu i spermogram je katastrofalan - samo 13 mil, pokretljivost i morfologija još gora.

Doktorka mu je prepisala ezerex jer kaže da dobro utiče na pokretljivost, pogotovo u kombinaciji sa profertilom. Rekla je da nas ne buni to što se ezerex prepisuje i za potenciju jer on nije samo za to.

Treba da odradi hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, pre dve godine je bio negativan ali od tada nije radio. Spermokultura je ok, bris je poslednji put isto bio u redu.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Spermogram i spermokultura
18.11.2010 12:43:13   
sana so
Poštovani forumaši, želeo bih da podelim svoje iskustvo sa vama. Supruga i ja imamo po 34 godine i nekoliko godina smo pokušavali da dobijemo bebu. Supruga je išla na osnovne preglede i rečeno joj je da je ok. Moj spermogram nije bio najbolji - konstatovana je oligostenospermija, a ostali pokazatelji su bili na granici ili ispod granice. Preporučen mi je L arginin, ali sam pose jedne bočice prestao da ga pijem. U junu smo otvorili Slanu sobu. Čitali smo po stranim  sajtovima o pozitivnom dejstvu Slane sobe na plodnost kako kod muškaraca tako i kod žena i nadali se najboljem. U septembru sam nakon dužeg vremena uradio spermogram i rezultati su bili takvi da je lekarka moje supruge posumnjala u njihovu verodostojnost. I mi smo bili zbunjeni i razmišljali da ponovo uradim spermogram. Medjutim nakon nekoliko dana mojoj supruzi je kasnila menstruacija. Nakon četiri dana skupili smo hrabrost da kupimo test i to je bio najlepši dan u našem životu. Sada smo u osmoj nedelji i nadamo se najboljem. Ako imate neko pitanje ili želite da se konsultujete sa nama kontaktirajte nas putem pp. VELIKI POZDRAV

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Spermogram i spermokultura
18.11.2010 22:54:54   
Cecana
Ana i mom muzu varira spermogram,broj se kretao od 2 do cak 40 miliona,ali je pokretljivost uvek losija.
Ne znam,koristio je i spiman ali nisu bas pomogle.Sada smo se dogovorili da cim zavrsi sa Profertilom napravi pauzu od dva-tri meseca.Prosto mi je preterano sta sve pije i jede:Profertil,mesavinu meda, semenki i piskavice,vitamin E i Zn  i caj od crvenog zdravca.

sana so cestitam na uspehu. Cula sam za te slane sobe,u svakom slucaju negativno joni pozitivno deluju na organizam.

Ja sam trenutno u izucavanju delovanja magneta na poboljsanje zdravlja.

(odgovor članu sana so)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Spermogram i spermokultura
19.11.2010 9:18:11   
Ana RR
Cecana, ni mm speman nije pomogao, čak mu je prouzrokovao druge probleme. Od proxeeda nije imao poboljšanja, on ga je samo održavao na nekim vrednostima, a posle peruvian mace se sve drastično pogoršalo.
Kad malo razmislim, njemu je najviše pomogla terapija u kojoj je bio klomifen.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Spermogram i spermokultura
20.11.2010 16:35:09   
Anna13
Da li neka od vas moze da mi pomogne da rastumacim spermogram, dva lekara su mi dala dva razlicita misljenja. Jedan kaze da je lose i da nema sanse za prirodnu oplodnju, a drugi da nije sjajno ali nije ni strasno. Broj sp. u amm3 je 30 miliona, posle 30 min 30% pokretnih, 20% slabo pokretnih i 50% nepokretnih, morfoligija 80% normalnih oblika i 20% patoloskih.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Spermogram i spermokultura
20.11.2010 18:28:52   
Parižankaa
Anna13,nije loš spermogram...jako dobra morfologija,i ne tako loša pokretljivost posle pola sata,a broj je iznad granice.Možda mu samo broj pojačati nekim preparatom-lekom...
Ana RR,ma je l moguće da mu posle PeruvianMace toliko loš spermogram?
Samo ja mislim da pijemo 3 meseca, pa tek onda da proverimo...nikakav rezultat se ne može videti posle samo 2 meseca terapije.Kako čitam,stičem utisak da tvom mužu-dok god je pod presijom da treba nešto da pije- to utiče i na njegov spermogram...
Sana so,svaka vam čast!!user posted image


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Anna13)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Spermogram i spermokultura
20.11.2010 19:01:07   
Anna13
Parizankaa hvala user posted image
Tako sam otprilike i ja mislila, ali rekoh da se konsultujem user posted image

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Za buduce MAME
ljubavce

Da li cesto razmisljate kako ce vam dete izgledati?

da (74%)

ne (26%)


Ukupan broj glasova: 96

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here