|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
23.12.2010 19:09:23   
*Maki*
Sad cu i ja da postavim rezultat mm, samo da odem po njih...interesuje me vase misljenje.
U medjuvremeni, nadam se da smem, postavicu vam link ka jednoj knjizici o Spermogramu. Jako korisna knjizica user posted image
http://www.scribd.com/doc/12905003/Spermogram-i-Spermocitogram

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 2176
   RE: Spermogram i spermokultura
24.12.2010 12:01:18   
marija andrijana
Maki,
navijam!

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2177
   RE: Spermogram i spermokultura
24.12.2010 13:01:35   
*Maki*
Ja sam sinoc zaspala uz film user posted image
Imam 2 rezultata, oba su radjena u Zavodu za sudsku medicinu Nis. Prvi nalaz je bio ok, sasvim zadovoljavajuci, zamalo da bude normalan :) A drugi nije bio bas najbolji. Ali u tom periodu kad smo radili drugi nalaz smo bili pod velikim stresom, mm je cesto pio bromazepan tablete za smirenje, u to vreme je i pusio vise zbog nervoze...ne znam da li su ove tablete mogle da pokvare spermogram? Za stres znam da hoce...za cigarete da ne pisem...

Rezultat od 6.2.2009.

Zapremina ejakulata 1 ccm
Vreme razvodnjavanja 10 min
Viskozitet: normalan
Ph vrednost: 7,5

Pokretljivost i broj sperm. (nativnih preparata, centrifugata): Normokineza 70%, Hipokineza 10%, Akineza 20%
Broj u 1ccm 44.687.500 broj u celom ejakulatu: 44.687.500

Bojenje spermatograma:
Metoda bojenja Papnicolau, normalne forme 88,7
Patoloske forme: glava 5,0% vrat 3,3% rep 3,0 %

Dijagnoza: HYPOSPERMIA
Pregledom bojenih preparat vecina spermatozoida pokazuje jasnu citolosku gradju. nadjene brojne celije plocas_tog epitela.


Rezultat od 19.08. 2010


Zapremina ejakulata 2 ccm
Vreme razvodnjavanja 10 min
Viskozitet: normalan
Ph vrednost: 7,8

Pokretljivost i broj sperm. (nativnih preparata, centrifugata): Normokineza 30%, Hipokineza 40%, Akineza 30%
Broj u 1ccm 52.812.500 broj u celom ejakulatu: 104.625.000

Bojenje spermatograma:
Metoda bojenja Papnicolau, normalne forme 87,9
Patoloske forme: glava 5,8% vrat 3,3% rep 2,8 %

Dijagnoza: HYPOSPERMIA
Pregledom bojenih preparata veci deo spermatozoida je nejasne citoloske gradje, dominantno bezakrozomalnog rasvetljenja. nadjeno dosta leukocita tipa polimorfonukleara.

Onda je uradio i spermokulturu: patogene bakterije nisu izolovane, bez polimorfonukleara Le.
Test na hlamidiju-negativan.

I sad mi nije jasno, kako spermogram pokazyuje na prisustvo tih nekih PMN leukocita, a rezultat spermokulture kaze da je bez??

Sta mislite vi o ovim nalazima? U oba slucaja, urolog je rekao da sa takvim rezultatima moze doci do normalne trudnoce ali kad smo pitali da li postoji neka upala, zbog povecanog br. leukocita on je omdahnuo glavom i rekao nesto u smislu da to nema veze. Da li on treba da uradi jos neke dodatne pretrage?? Drugo nije nista radio, samo spermogram i spermokulturu...

Izgleda da cemo tek posle Nove godine da radimo kontrolu jer ne moze pre, radi. Pio je 2 meseca profertil kapsule, ostavio skroz i pusenje i alkohol...po ceo dan jede med, badem, orah.... i napada sa svih strana user posted image

< Poruku je uredio *Maki* -- 24.12.2010 13:04:20 >

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 2178
   RE: Spermogram i spermokultura
12.1.2011 16:39:48   
mickybap
MM je konaco isao da uradi spermogram,i nevalja mu,ima mali roj spermatozoida,dijagnoza hipoazospermia,tako nesto,bio je kod urologa sve je u redu ostalo i dao mu da pije oligovit i vitamin e,za 6 nedelja ponovo da uradi spermogram,a dao mu je i da vadi hormone itd..a i pije neke cajeve uz ovo pa cemo videti

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2179
   RE: Spermogram i spermokultura
12.1.2011 17:11:38   
nina26

IZVORNA PORUKA: mickybap

MM je konaco isao da uradi spermogram,i nevalja mu,ima mali roj spermatozoida,dijagnoza hipoazospermia,tako nesto,bio je kod urologa sve je u redu ostalo i dao mu da pije oligovit i vitamin e,za 6 nedelja ponovo da uradi spermogram,a dao mu je i da vadi hormone itd..a i pije neke cajeve uz ovo pa cemo videti


Mickybap, jel mozes da napises koje hormone je Dr dao tm da radi? Bas cesto citam ko ima problema sa spermogramom da ih salju da rade i hormone, ali nama niko nije nista rekao, pa zato pitam.
Hvala

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 2180
   RE: Spermogram i spermokultura
12.1.2011 18:12:32   
*Maki*
Ja znam samo da i oni treba da provere prolaktin...ali ne znam sta sve jos...
Pored hormona sta jos treba da se proveri ako ima nije ok nalaz spermograma?


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2181
   RE: Spermogram i spermokultura
12.1.2011 18:22:58   
mickybap
hormoni fsh,lh,prolaktin,testeron bris urethre na bak.hlamidija,na t mikroplazma i ureaplazma urin na ukt sa antib.,spermokultura

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2182
   RE: Spermogram i spermokultura
12.1.2011 19:58:20   
nina26

IZVORNA PORUKA: mickybap

hormoni fsh,lh,prolaktin,testeron bris urethre na bak.hlamidija,na t mikroplazma i ureaplazma urin na ukt sa antib.,spermokultura


Hvala Micky, mi smo radili samo analize iz krvi na ove bakterije, jer su rekli da nema potebe iz uretre, sad ko ce ga znati.
Sta ti je ovo urin na ukt sa antib?

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 2183
   RE: Spermogram i spermokultura
12.1.2011 20:05:17   
mickybap
veruj mi ne znam ni ja,prepisala sam sa nalaza

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2184
   RE: Spermogram i spermokultura
12.1.2011 20:55:18   
nina26

IZVORNA PORUKA: mickybap

veruj mi ne znam ni ja,prepisala sam sa nalaza


Ok. hvala ti u svakom slucajuuser posted image

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 2185
   RE: Spermogram i spermokultura
13.1.2011 14:02:52   
bubisarba
mm je prvi put radio spermogram jos 2006, i bio je odlican. Posto od 2007 pokusavamo da dobijemo user posted image i nista se nije desavalo, opet je uradio negde u junu mesecu ove godine i bio je los, vrlo mali broj pokretnih spermatozoida, vise se i ne secam koji je broj bio u pitanju. Od jula do oktobra je bio na terapiji (proxeed i razni vitamini) i spermogram mu se bas popravio, cak sam u oktobru i zatrudnela (ali sam imala spontani). Izgleda da je problem bio u njegovom spermogramu. Sada oboje pijemo PeruvianMaca, pa se nadam da cu uskoro opet biti user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2186
   RE: Spermogram i spermokultura
13.1.2011 17:16:28   
nina26

IZVORNA PORUKA: bubisarba

mm je prvi put radio spermogram jos 2006, i bio je odlican. Posto od 2007 pokusavamo da dobijemo user posted image i nista se nije desavalo, opet je uradio negde u junu mesecu ove godine i bio je los, vrlo mali broj pokretnih spermatozoida, vise se i ne secam koji je broj bio u pitanju. Od jula do oktobra je bio na terapiji (proxeed i razni vitamini) i spermogram mu se bas popravio, cak sam u oktobru i zatrudnela (ali sam imala spontani). Izgleda da je problem bio u njegovom spermogramu. Sada oboje pijemo PeruvianMaca, pa se nadam da cu uskoro opet biti user posted image


Super bubisarba za vas dvoje, i naravno da ces ostati opet user posted image cim mu se popravi spermogram nemoj da brinesuser posted image
Taj prokleti spermogram treba proveravati stalno, jer kako sam cula, nalaz se menja iz sata u sat, pa vi sad vidite. Tako smo i mi kao i vi naseli, prosle god spermogram super, da bi ove bio katastrofalan.

(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 2187
   RE: Spermogram i spermokultura
13.1.2011 18:44:35   
Contesa
Postovani,
Da se nadovezem na commentima kolegica sa Foruma, da spermatogram moze biti varijabilan, ali i opet potenciram ALI u odredjenim granicama i pod jako definiranim uslovima. Postoje jaki dokazi u nauci, koi su dokumentirani, da sperma ima svoj normalni ciklus razvoja, da osim genetike koja je krucijalna, postoje i jako senzitivne promene u kvaliteti sperme na vanjske uticaje, na ishranu, na celokupan nacin zivota i na eventualnu fizicku aktivnost, na odjecu, pa ako hocete i na promenu klime. I muskarci, kao i zene su jako osjetlivi na promene u celosti, kad su u pitanju plodni aspekti. Generalizacija stvari u principu je nedopustljiva i mislim da postoji individualan pristup svemu. Da spermatogram bude fantastican sada, a da ce biti katastrofalan sutra, je gotovo nemoguce, osim u gresku laboratorije, i/ili kad su u pitanju ozbiljne extra situacije, kao sto su jak hormonalni disbalans usred stresa, radijacije, jake temperaturne promene i naravno hemiske intoksikacije, hemioterapije etc.
Svako dobro zelim svima, ali mislim da se oko spermatograma treba malo ozbilnije i kompleksnije baviti, i urolog, androlog i da su obavezna sustavna cekiranja hormona, to je  MUST, i hormoni su ti koji jako osciliraju kod muscaraca, kao i kod zena, mora se sve to uzeti u obzir, svakako. Hvala.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2188
   RE: Spermogram i spermokultura
13.1.2011 18:52:06   
bubisarba
Hvala ti Nina26, nadam se da cemo uskoro opet uspeti da napravimo user posted image

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 2189
   RE: Spermogram i spermokultura
16.1.2011 21:52:52   
AlexNS
Rezultatu mm su :

Spematozoioda/ml 45
Spermatozioda/V 180  i to je OK ali

Živih 20 % Neživih 80% user posted image
Nepokretnih  88 % user posted image

A ni morfologija mu nije baš najbolja . ima dijagnostikovanu i varikokelu + imali smo problema sa hlamidjom. Sada želimo da pokušamo sa profertilom da vidimo da li će biti išta bolje. Da le je neki od vaših muževa operisao varikokelu , ako jeste da li može da mi opiše proces i koliko traje oporavak da probam da ubdedim muža da ide na operaciju ako ovo sa profertilom neda nikakve rezultate.


(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 2190
   RE: Spermogram i spermokultura
16.1.2011 21:58:51   
Ana RR
Ovo je jedna naša forumašica napisala:

IZVORNA PORUKA: boje

operacija je prosla, Bogu hvala sve je u najboljem redu. Sutra kuci .Operacija traje kratko, posle se primi infuzija sa inekcijom protiv bolova.MM se ne zali ni na kakve bolove, jos juce (juce je bila operacija) je malo prosetao.Sutra kad ga bude video dr, javicu vam sta je rekao.


I dalje mislim da je najbolje da prvo operiše varikokelu pa posle toga da počne sa terapijom. Nisam sigurna da će mu profertil pomoći ako sada počne da pije.

MM je imao za nijansu bolju pokretljivost i morfologiju ali je zato imao jako mali broj spermatozoida. Srećom, nije imao varikokelu i uz terapiju smo jednom uspeli da zatrudnimo. Objasni dragom da nema mesta strahu, ako želi bebu koliko i ti, mora da stisne zube user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2191
   RE: Spermogram i spermokultura
16.1.2011 22:21:14   
AlexNS
Ma svestan je on toga , ali je on ubeđen da mu je lošiji spermogram od hlamidije (čisti smo tek zadnjih 6 meseci ,rezultati su kad smo mislili da smo negativni pa se ispostavilo posle mesec dana da sam ja opet pozitivna a posle je bio i on) a ne od varikokele.
Probaćemo sa profertilom čisto da vidimo da li je on u pravu ili će ipak morati pod nož . Za vreme njegove terapije ja ću taman uraditi laproskopiju/histeroskopiju tako da ništa ne gubimo za ova 3 meseca  . Hvala u svakom slučaju na savetu user posted image , javiću se kad završi terapiju da li je ili nije imalo efekta. Ima na ovom forumu dosta tema koje me zanimaju tako da ću se sada usrdsrediti na njih user posted image


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2192
   RE: Spermogram i spermokultura
16.1.2011 22:24:35   
Ana RR
Neka pokuša, daće bog pa će biti dobro user posted image i naravno, ostani sa nama user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2193
   RE: Spermogram i spermokultura
16.1.2011 22:41:05   
AlexNS
Hvala na lepim rečima. Narvno da ostajem sa vama. Nećete me se tako lako rešiti, ja sam velika pričalica i tako volim da rešavam probleme pričajući i istražujući i isprobavajući. Daće Bog da je moj muž u pravu pa da nam profertil reši bar jedan deo problema.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2194
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 10:01:01   
nina26

IZVORNA PORUKA: AlexNS

Rezultatu mm su :

Spematozoioda/ml 45
Spermatozioda/V 180  i to je OK ali

Živih 20 % Neživih 80% user posted image
Nepokretnih  88 % user posted image

A ni morfologija mu nije baš najbolja . ima dijagnostikovanu i varikokelu + imali smo problema sa hlamidjom. Sada želimo da pokušamo sa profertilom da vidimo da li će biti išta bolje. Da le je neki od vaših muževa operisao varikokelu , ako jeste da li može da mi opiše proces i koliko traje oporavak da probam da ubdedim muža da ide na operaciju ako ovo sa profertilom neda nikakve rezultate.




Alex, jel ovo zivih 20%, je u sutini pokretnih ? Pitam jel meni tako pise, pa da znam o cemu se radi, jer ne znam bas da citam dobro spermogram.

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2195
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 14:25:17   
Anoniman
Pomaze Bog drage moje user posted image
Ovde sam jer vidim da imamo slicnih problema. Mom suprugu spermogram uopste nije dobar po svim stavkama i predlazu nam vantelesnu oplodnju. Ali nismo u finansijkoj mogucnosti da sada to odradimo. JA sam vec imala jednu trudnocu koja se zavrsila spontanim pobacjem u 7 nedelji.
I sada ne znam sta da radim. Za vantelesnu novaca nemamo a ne znam da li je ikako moguce da prirodnim putem dodjemo do bebe. user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 2196
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 15:11:22   
nina26

IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Pomaze Bog drage moje user posted image
Ovde sam jer vidim da imamo slicnih problema. Mom suprugu spermogram uopste nije dobar po svim stavkama i predlazu nam vantelesnu oplodnju. Ali nismo u finansijkoj mogucnosti da sada to odradimo. JA sam vec imala jednu trudnocu koja se zavrsila spontanim pobacjem u 7 nedelji.
I sada ne znam sta da radim. Za vantelesnu novaca nemamo a ne znam da li je ikako moguce da prirodnim putem dodjemo do bebe. user posted image


Dobrodosla Marouser posted image

Mozes uvek da ides na VTO preko drzavnog fonda to ti je jedna opcija, a druga nek suprug pocne da koristi neku od terapija za poboljsanje sperme, i kljukaj ga vitaminima, pogotovu A,C,E, Selen, Zink...
To ti je dovoljno za pocetak.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2197
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 15:21:30   
Anoniman
Pa znam da mogu na drzavnim klinikama ali ne bih bas posto je jedna moja rodjaka bila sto puta i nije uspelo. Tek kad je otisla na privatnu kliniku u Leskovcu uspelo je iz prve. ISkreno nemam bas neko poverenje u njih.
Citala sam o peruanskoj maci ali ne znam kolko je pametno da probamo sa tim.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 2198
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 15:26:00   
Anoniman
A da zaboravila sam na toj klinicu su mu dali preparat For Seed i pije ga 2 puta dnevno. Cackala sam na netu ali ne mogu da nedjem nista u vezi toga. Jel nije naka od vas imala kontakt sa tim lekom ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2199
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 16:44:48   
nina26

IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Pa znam da mogu na drzavnim klinikama ali ne bih bas posto je jedna moja rodjaka bila sto puta i nije uspelo. Tek kad je otisla na privatnu kliniku u Leskovcu uspelo je iz prve. ISkreno nemam bas neko poverenje u njih.
Citala sam o peruanskoj maci ali ne znam kolko je pametno da probamo sa tim.


Pa sve je to individualno. Znam puno devojaka kojima je uspelo na drzavnim a na privatnim nije tako da nema pravila. A vi kad vec nista u mogucnosti, nemate sta da izgubite.

Ne znam za taj preparat stvarno, obicno daju Profertil ili Proxeed.
Najbolje je da ga pregleda urolog i da mu da pravu terapiju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here