|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 15:40:05   
isidora88
dado otidji u bilo koju privatnu laboratoriju i uradi nalaze, mnogi od nas ne bismo ni skontali da imamo problem da nismo sami kopali.
ja sam isla kod privatnog gin.ona me je srecom uputila na to, ali drzavni je bio stava da to meni ne treba jer sam mlada, i kao da cekamo da se samo desi, ma vazi, cekacu do 50-te godineuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 16:05:57   
sana.
Devojke hvalauser posted image ,nista ja za neke 4nedelje cu da prekontrolisem tsh ponovo a tad moram raditi i antitela i jos neke analize...nista ostaje mi da cekam da vidim dal je kod mene tsh razlog za nezatrudnivanje,ooo daj Boze da je samo to..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.8.2014 15:55:03   
srculence25
drage pre trudnoce zadnji put kad sam proveravala bilo je 2,15 a sad i trudnoci 2,67.jel postoji neki problem u nagovestaju?citala sam da bi tokom trudnoce trebalo biti ispod 2 user posted image

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.8.2014 15:59:03   
zece
Ne ok ti je tsh bitno je da e u granici normale

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.8.2014 16:36:57   
Sanjalica1980
Srculence i ja mislim da je ok. Dr mi je objasnila da cak u trudnoci hoce malo da poraste. Ipak sada ubrzano radi.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.8.2014 18:52:43   
Cecana
srculence ok ti je stitna,ne brini.
Evo da ispricam ukratko moj slucaj sa stitnom zlezdom u trudnoci.Dr.mi radi svakog meseca pored Tsh i ft4.Tsh mi je sve vreme bio izmedju 1-2,dok se ft4 smanjivao.Dr.mi je povecavala dozu Eutiroxa kako mi je ft4 padao.
Moja drugarica na primer uopste nije radila ft4 u trudnoci,njoj je njena dr.trazila samo Tsh.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
26.8.2014 0:16:28   
srculence25
hvala vam drage lakse se dise uplasila sam se jer sam negde citala da u trudnoci treba da je ispod 2.A re.vrednost je do 4 i nesto a meni je kao neka sredina.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
26.8.2014 0:27:23   
zece
kada si u pripremi za vantelesna oplodnja tada treba biti pod 2 sepak moja preporuka ti jke savet sa endokrinolog

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.9.2014 12:50:16   
Modessty
IZVORNA PORUKA: melika

Pozdrav dame , pa evo ja da pokrenem jednu temu koja me jako jako zanima .
Nisam mogla da zatrudnim 4 godine . U novembru prosle godine su mi otkrili da imam povecan TSH, insulinsku rezistenciju, povecan prolaktin . Pijem lekove Eotirox 75 mg i jednom nedeljno 100 mg , Glucophage 1000 mg i pila sam mesec dana Bromokriptin 2,5 mg i zatrudnila . Sada sam u 12.nedelji i do sada je sve bilo uredu , bila sam na pregledu 9+4 fetus je bio 26,9 , i bilo otkucaja . U cetvrtak idem na zadnju kontrolu prvog tromesecja i markere da mi rade. U sredu imam zakazanu kontrolu kod endokrinologa danas sam dobila rezultate i zaprepastila se TSH mi je 6,8 a bio mi je normalan ispod 2 . Citala sam svuda kako nivo TSH ako je iznad 2,5 moze doci do spontanog , i sada nemam mira . Znam da ako se nerviram skodim jos vise sebi , ali ne znam kako da se smirim , ginekologa ne mogu da dobijem vec ceo dan , a kod endo.tek u sredu posizicu dotle . Predpostavljam da ce mi pojacati dozu Eotiroxa .
Mene zanima da li neko imao slicnih problema u trudnoci i kako se sve zavrsilo ?
Plasim se jako za bebca :(



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.9.2014 15:41:21   
degu
Melika nemoj da se sekiraš, nomalno je u trudnoći da skoči, meni je otišao na 9 al dok god si na terapiji znači da imaš dovoljno t4 i to je zapravo bitno. Naravno treba da se koriguje terapija da ne bi došlo do manjka t4, Meni je nekoliko puta povećavana doza u trudnoći i sve je bilo ok.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
16.10.2014 14:32:26   
Anoniman
Dobar dan user posted image
Imam jedno pitanjce, da li je normalno da u trudnoci sad sam 4+4 nedelja po uz a po zadnjem ciklusu 6+6 analize hormona budu
TSH 2,41 (0,4 - 4,6)
FT4 12,73 (7 - 16)
FSH 0,10
Beta hcg 20232

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 261
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
16.10.2014 22:11:00   
little_one
Moze, a tih odstupanja moze biti koliko hoces i do kraja trudnoce...sve zavisi od velicine bebe...beta je savrsena, nista ne brini, tsh kakav treba i da bude, on je normalno da ode iznad 2 u trudnoci, zato se i potencira da bude ispod 2 kod onih koji teze ostvare trudnocu bas zato sto treba da raste malo u trudnoci user posted image

ne brini i mazi stomace user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 16.10.2014 22:12:37 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.12.2014 18:52:25   
Sosa Mena
Danasnji UZ nalaz: Desni lobus stitaste zlezde je dimenzija 16x16x42mm, a levi lobus 16x18x32mm, istimus debljine 3mm. Parenhim zlezde blago nehomogene strukture, sa manjim nakupinama koloida i nalaz govori u prilog hronicne inflamacije zlezde u prmom redu.

Ovo nosim 4-og endokrinologu.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.12.2014 19:03:35   
Maraj
Ja stvarno nisam upucena al navijam da 4.sve bude ok

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.12.2014 19:04:42   
Sosa Mena
Nije bas ok ali je dobro poso nemam strumu. Bar sam nasla problem.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
14.2.2015 15:18:18   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: matilda87

18 nedeljea trudnoce sam imam nizak tsh 0,09 antitela tsh < 0.30 da li neko moze da mi protumacirezulatte


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.5.2015 0:57:05   
nedili
Cao svima ☺
Nova sam na forumu. Super je tema, svakakve informacije sam pronasla. Moja dijagnoza je Hasimoto i uzimam Letrox vec 10 godina. Tranutno sam strasno zabrinuta 😨😨😨😨 jer vise nisam u Srbiji, a pre dva dana sam saznala da sam trudna. Kako stvari stoje, do endokrinologa necu bas brzo doci. Nadam se da ce ginekolog nekako da mi pomogne!!!
Interesuje me u kojoj nedelji vam je lekar povecao terapiju. Po mom proracunu, ja sam u 6. nedelji trudnoce i izbezumljena sam jer ne znam kad cu zavrsiti sve analize i kad ce me primiti specijalista. Moja doktorka je uvek govorila da se javim CIM ostanem u drugom stanju. Vec godimama uzimam 100 mg, a neposredno pred put mi je promenjena terapija- 75mg u toku nedelje, a subotom i nedeljom 100. Ne bih se nikad usudila da povecam dozu na svoju ruku, pa me interesuje koliko je opasno ako prodje jos nedelja ili dve pre povecanja doze Letroxa.

Hvala 😨

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.5.2015 1:01:56   
nedili
Inace, TSH mi je bio dosta nizak, zato su mi i korigovali terapiju. Ovo govorim jer je zaista vazno da TSH bude ispod 2 da biste ostale u drugom stanju. To ste vec utvrdile. ☺ Meni se trudnoca desila veoma brzo od kad smo poceli da pokusavamo. Uopste se nisam nadala, bila sam spremna da ce mi trebati godinu dana da zatrudnim, pa se nisam mnogo opterecivala. Budite rasterecene i sve ce biti OK. Drzim fige😆

< Poruku je uredio nedili -- 8.5.2015 1:03:23 >

(odgovor članu nedili)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.5.2015 9:49:55   
Modessty
Nedili dobrodošla i čestitam na trudnoći! user posted image
Što se doze Letroxa tiče nemoj da brineš! Doza se povećava zavisno od rezultata, tj zavisno od promene vrednosti TSH i FT4. Nisam razumela da li trenutno samo nisi u Srbiji ili tamo negde živiš? AKo je trnutno onda sačekaj da se vratiš u Srbiju. Ovde će te endokrinolog odmah primiti, nema zakazivanja za trudnice. Ako si se presilal u inostranstvo bilo bi dobro da odmah potražiš nekog endokrinologa a uput ti svakako daje ginekolog.
Ti samo pij lek redovno, ne preskači obroke i ne izabcuj so iz ishrane.
Takođe imamo ovde na RR temu Pitajte endokrinologa pa možeš tamo pisati.
Srećno!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu nedili)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.5.2015 22:16:41   
nedili
Modessty hvala user posted image

Ne zivim vise u Srbiji, zato sam se i zabrinula. Ovde za sve imaju vremena, a ne mogu samo da odem do laboratorije i da platim. Za sve postoji procedura. user posted image Uci cu u 7. nedelju, a jos uvek nisam uradila a analizu hormona. Nadam se da ce sve biti u redu. user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.6.2015 9:34:12   
Modessty
IZVORNA PORUKA: lilly86

Da li neko ima iskustva sa trudnocom posle operacije, volela bih da znam detalje. Treba da operisem stitnu zlezdu, hormoni su dobri, ali imam noduse na jednoj polovini. Zanima me koliko dugo posle operacije treba da se ceka za trudnocu, postoperativne kontrole i sta sve...?



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu nedili)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.6.2015 23:28:37   
little_one

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

IZVORNA PORUKA: lilly86

Da li neko ima iskustva sa trudnocom posle operacije, volela bih da znam detalje. Treba da operisem stitnu zlezdu, hormoni su dobri, ali imam noduse na jednoj polovini. Zanima me koliko dugo posle operacije treba da se ceka za trudnocu, postoperativne kontrole i sta sve...?




Ovo i mene interesuje, stim sto sam ja vec izvadila komplet stitnu i terapija mi je odgovarajuca.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
13.6.2015 0:14:51   
jess021
Ja znam da od mm drugara zena je prosle godine izvadila stitnu zlezdu, a trudna je sad negde kao i ja, znaci 24-25 nedelja. Tako da definitivno moze, ali ne znam detalje.

< Poruku je uredio jess021 -- 13.6.2015 0:15:16 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.10.2015 8:27:36   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Aminal

Postovani, dijagnosticiran mi je Hasimoto a silno zelim ici na drugu trudnocu. Pijem terapiju Tyraq 75 mcg, sada mi je tsh 0.58 te me zanima da li je ova vrijednost prihvatljiva za planiranje trudnoce, te buduci je tako niski koliko bih trebala smanjiti terapiju. Hvala



TSH bi po nekim standardima trebalo da bude između 1 i 3 (naravno to zavisi i od laboratorije u kojoj se radi). Tvoj TSH je još uvek nizak. Razgovaraj sa svojim endokrinologom o promeni terapije. Ne može ti niko ovako virtuelno odrediti šta i koliko da piješ. Ima tu i drugih parametara koji se gledaju i koji su podjednako bitni kao i TSH.
Kad budeš promenila terapiju trebaće opet jedno dva do tri meseca da se tačno vidi da li ti ta doza leka odgovara i kakvi su rezultati hormona.
Sa štitnom nema ništa na prečac i na brzaka.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
3.12.2015 15:00:55   
mančika

IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

IZVORNA PORUKA: lilly86

Da li neko ima iskustva sa trudnocom posle operacije, volela bih da znam detalje. Treba da operisem stitnu zlezdu, hormoni su dobri, ali imam noduse na jednoj polovini. Zanima me koliko dugo posle operacije treba da se ceka za trudnocu, postoperativne kontrole i sta sve...?




Ovo i mene interesuje, stim sto sam ja vec izvadila komplet stitnu i terapija mi je odgovarajuca.


Ćao drage mame i "trudilice" koje muči štitna žlijezda,

u potrazi za nekim iskustvima naletih na ovu temu pa da se očitujem na pitanje vezano za operaciju...ako nije kasno :D

Evo ja sam prije dva mjeseca operisala štitnu, tj. uklonjen je jedan režanj zbog čvora i preporuka mi je bila da uradim hormone dva mjeseca poslije, a to sam uradila upravo jutros. Terapiju nisam nikada imala pa ni nakon operacije.
E sad, par posljednjih godina nisam mogla da zatrudnim, dok sam prvi put zatrudnila bez ikakvih problema. Nakon poroda sam otkrila da imam topli cvor u desnom reznju i to sam pratila godinama da bih na vise preporuka odstranila rezanj. U predoperativnim konsultacijama sa hirurgom sam pitala jel moguce da mi cvor smeta u zatrudnjivanju, na sta mi je rekao da je vrlo moguce i da je bolje to rijesiti prije zatrudnjivanja (do kojeg ipak i moze doci nekim slucajem). Uglavnom, poslusam. Posljednjih 4,5 godine moj TSH nije presao 1. I uvijek skoro na donjoj granici.
I na kraju....prije 12 dana shvatim da sam trudna...znaci doslovno 20 dana nakon operacije sam imala posljednju menstruaciju. Pitam se je li moguce da je slucajno :) ???
Jutros je moj TSH bio 3,48..bez ikakve terapije. Čitajući vaše postove sad razmišljam da ću još morati i terapiju dobiti. Baš mi je muka!! Sutra dolazi doktor koji me operisao i porazgovaraću sa njim.

Eto to je moje postoperativno iskustvo user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here