|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
13.4.2009 8:51:33   
Anoniman
Većina djece obožava igru u vodi. Voda može brzo postati za dijete sudbonosna, zbog toga je važno da ga u vodi ili u blizini vode niti za tren ne ostavimo samog. Isto tako dijete koje već zna plivati do sedme godine starosti nikada ne ostavljajte samo jer dijete još ne zna procjeniti opasnost i često precjenjuje svoje sposobnosti. Potrebno ga je stalno budno nadzirati. Većina utapljanja dogodi se u bližoj okolini doma (kada dijete istražuje okolinu). Najugroženija su djeca u drugoj godini starosti.
Izvor: rr.hr

Negde smo o tome pričale, ali mi ne izbacuje baš temu o tome... ispravite me ako grešim.

Jel ostavljate dete da se samo kupa u kadi? Ja Luku nikada ne ostavljam samoga. Uvek sedim na WC šolji i gledam kako se kupa. Ako moram da trknem po nešto, što se retko dešava jer sve pripremim ranije, onda kažem "Pevaj!" user posted image

Što se tiče Dunava... ne ispuštam ga iz vida ni sekundu. O tome smo pričale u temi Dete i reka KLIK

Hajde da ovu temu posvetimo kupanju u kadi i malim bazenima koje leti držimo ispred kuće u dvorištu ili na tersi, a reke, mora i slično, u drugu temu za koju sam dala link. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 3.8.2009 11:30:03 >
  Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
13.4.2009 8:55:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
13.4.2009 15:44:20   
Anoniman
Lazara ne ispustamo iz vida kad se kupa, i telefon moze da zvoni koliko hoce,  sto je sigurno sigurno je! U bazencicu se kupa samo uz nas nadzor. Proslog leta smo svo troje isli na gradski bazen i on se u jednom momentu zagnjurio i jednostavno nije znao da izvadi glavu iz vode. Da nismo stajali pored nega i podigli ga ko zna sta bi se desilouser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
20.5.2009 13:47:06   
stevajela
Nikada Matiju ne ostavljam samog u kadi,naravno.A ni u bazencicu bez obzira koliko vode ima u njemu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
20.5.2009 13:56:29   
Lu
Ja već odavno dijete kupam pod tušem,a što se tiče bazenčića (more da ne spominjem) tu sam jako oprezna sjedim na stolici pored bazenčića i gledam u njega kako se brćka.
Nije se desilo jednom da se okliznuo i pao glavom pod vodu iako je dubina svega 15-20 cm,ali sam bila tu da ga odmah izvučem.
Opreza nikad dosta!!!

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
20.5.2009 13:56:32   
Anoniman
Dobrodošlica! user posted image

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
20.5.2009 13:57:52   
Lu
Dobrodošlica i od mene za Stevajeluuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
20.5.2009 13:58:52   
Anoniman
Moj Luka voli da sedi u kadi i da se igra. Kada žurimo nekuda, onda ga tuširam, inače ga ostavim da se igra svako veče.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
20.5.2009 14:14:16   
stevajela
Hvala na lepoj dobrodoslici.Na prvi pogled forum je lepo uredjen, teme su interesantne, samo trebalo bi vise da ih ima.Verovatno ce ih i biti.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
20.5.2009 14:17:39   
Anoniman
A gde si ti tražila teme kada ih nema dosta? Možeš otvoriti temu ako želiš.

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
20.5.2009 14:25:44   
mihi
Moj Luka je sa 4 god. na moje oči počeo da se davi u bazenu. Bilo je pre večere i on je sedeo na ivici bazena i pomerao se po ivici brčkajući noge u bazenu, u jednom trenutku je samo skliznuo u bazen ja sam komplet obučena za večeru skočila da ga izbavim........ Inače se sam kupa u onom gumenom u vikendici sad ćemo morati maloga da pazimouser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
3.8.2009 11:37:38   
eugenija
Nado, mislim da se ne bi trebao prehladiti, samo će mu prijati vodica i rashladiti ga ugodno.
Ja bih recimo više pripazila na uv zračenja, obezbediti neku dobru kremicu sa velikim zaštitnim faktorom, ne izlagati se dikrektno suncu u ona ružna doba dana, ili staviti bazenčić u hladovinu nakon što se voda ugreje na suncu.
Ma, Miloš će uživati, videćeš! A imaš i ti jedan bazen na temi o tvom rođušuuser posted image
Ljubacuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Oprez: Deca u kadi i bazeničiću
3.8.2009 11:39:42   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Dobili smo mali bazencic, presladak!
Ne znam da li je Miloshu rano za kupanac u njemu. HYoce li se prehladiti?
Kada ste vi kupale bebe vani u bazencicima?
Ako vec ima tema,uputite me



IZVORNA PORUKA: guppy RR

Tasha neka nas uputi u temu. Ja sam kupala svoje mališane u ovo doba prošle godine, znači pre nego što su napunili 1. rođendan. Super im je bilo, bilo je toplo, mi smo bazen stavili u hladovinu i MILINA. Par patkica, plastičnih čaša i neće hteti da izađu 

Htela bi samo da napišem malo upozorenje...
PRE kupanja u bazenu pripremi SVE što ti treba. Telefon, fotoaparat, peškire, hranu, vodu... SVE. Jer nemoj ni na sekund da se okrećeš od tako malog deteta dok se kupa.

Ljubac i lepo kupanje





IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

nije rano draga

jedino nemoj da bude duže od 10 minuta

lijep i ugodan kupanjac




IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Oprez: Deca u kadi i bazenčiću KLIK

Slobodno draga stavi dete u bazen!  Ja sam mog ostavljala i duže od 10min, nikada nisam sipala skroz hladnu vodu, nisam baš ni vruću kao za kupanje u kadi!
Videla sam da neke mame dodaju šampon u bazenčić - smatram to glupošću, pa još će dete da mi traži i u Dunav da mu sipam šampon.

Guppy ti je rekla - ne skidaj oči sa deteta. Ja čak i dok vadim nešto iz tašne, a sedim pored njega, ne skrećem pogled (čak ni sada), nego napipavam po tašni. I pazi da ne bude na promaji, pa ako se recimo pokvasi po delu tela koji je inače van vode, i duva vetrić, malo ga obriši.

Ne brini - uživaj!!!


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here