|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Crna magija
26.4.2010 17:26:46   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Anuk, znaš šta je meni jednom rekla najbolja drugarica koja btw veruje u ove budalaštine?
"Znaš, tebi ništa i ne može da se dogodi jer ne veruješ u to!" Aloooo?! user posted image Šta to znači? Upravo to. Veruješ i sugerišeš sebi. Mis'im...

naravno !!!jasno i jednostavno user posted image user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Crna magija
26.4.2010 17:27:17   
lothroniell
Ne verujem u takve stvari, ali verujem da ljudi koji se na to obaziri i imaju iole vere u vradzbine i slicno mogu i podsvesno da svoj zivot vode u tom i tom smeru koji ce ih navesti da urade te "sudbonosne" stvari, odnosno da oni koji veruju na njih ima uticaja... U siroj porodici sam imala slucaj da su majka i cerka posecivale neku babu, koja se bavila crnom magijom, koji su razlozi poset_a bili ne znam ali su posle par meseci obe zaglavile na psihijatriji, ta moja sestra je bila zestoko paranoicna dugo vremena posle izvesnih dogadjaja a njena majka je bas tesko zaglibila i par meseci bila u bolnici na lecenju. user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 26.4.2010 17:31:56 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Crna magija
26.4.2010 17:29:43   
Mishica 77
Upravo to rekoh, Lothi.... samo malo skraćeno. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Crna magija
26.4.2010 17:37:36   
bebablue
Verujem u energiju, pozitivnu i negativnu. Kako mozes da se oraspolozis, kada je neko vedar, isto tako mozes i da "upijes" kada je neko neraspolozen i tmuran, a moguce je da je neko jako negativan, a neko jako podlozan upijanju energije., tj. ako verujes postoji, a ako ne obracas paznju na to, onda ne postoji. 

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Crna magija
26.4.2010 17:46:37   
dacca
Vjerujem, na zalost! Zbog raznih dogadjaja iz prve ruke, kazem na zalost ali je tako!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Crna magija
26.4.2010 17:55:37   
snješka
Ne mogu da vjerujem da mlade djevojke, žene koje su pismene, vjeruju u ove gluposti. Pa jeste li čule za sugestiju i uticaj sredine u kojoj se živi. Auuuu, ma ove gatare danas daleko najbolje zarađuju, a sve zbog ljudske, na prvom mjestu, nevolje pa onda neznanja, sujevjerja, gluposti itd.
Ne da ne vjerujem, nego NE VJERUJEM!!!!!!


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Crna magija
26.4.2010 19:35:45   
LillyT
Ja ne verujem u gatare, crvene konce i te tako gluposti, mislim da cak vise verujem horoskopu (Mina, kako bese onaj Merkur user posted image )
Ali... volim emisije o magiji, pogotovo kada neko pleme u Africi nahvata belce pa ih nadrogira onim travama i odigra neki mambo-dzambo ples, a ovaj mucenik posle tri dana okajava grehe tako sto dusu ispusti. Kao, bacili su na njega cini "okajanja". Takodje, gledala sam i nekog ludaka koji se nasao na vudu obredu (mislim da je negde u Luizijani) i bio je beo kao krpa, kaze da mu nije bilo svejedno kada je video kako sve to izgleda. E sada, da li su bacali magiju na nekoga, ne znam, ovo je bio neki "obred". Takodje, cula sam da je ta vlaska magija jedna od poznatijih u svetu, ali da se pod tim NE PODRAZUMEVAJU kojekakve babe (one sa velikim, mesnatim mladezima) i tako to, nego da se time bave ljudi za koje se nikada ne bi reklo da su iz te price. To je nesto sto sam ja gledala i citala u national geographic-u (NG) pa sada, ko veruje, sta mu ja mogu, njegova stvar


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Crna magija
26.4.2010 19:45:04   
minavb
Ja obozavam price o magiji!!! Najvise volim one nase iz Istocnih krajeva nase zemlje. Mislim da ovakve price mnogo covore o narodu. Imala sam cimerku koja je studirala grcki jezik i imala je genijalnog profesora balkanologije i kulturologije. Kako divne price i predanja im je pricao, stalno sam joj krala beleske.
Inace, nisam od onih koji veruju da postoje sile koje nisu gravitacijske, inercijalne, elektromagnestke ili kontaktne.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Crna magija
26.4.2010 21:17:56   
jelena038
gledajte B92 user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Crna magija
26.4.2010 23:19:15   
Anoniman
Nisam verovala, dok svojim ocima nisa videla nesto pre tri godine...O tome necu pricati, ali DA...postoje stvari koje ja ne mogu da objasnim...To me i ne zacudjuje, jer ljudska rasa mnogo stvari ne zna..Nije istrazeno dno mora, ne znamo gde je kraj vasione, ma ne znamo ni kapacitet naseg mozga, niti sta on sve moze da uradi...Uvek sam prvenstveno naucno nastrojena, medjutim kod mene postoji ono ALI.......user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Crna magija
28.1.2011 19:49:44   
Mishica 77
Ooooo, kakvo ludilo!!!! Znači ne mogu da verujem!!!!
Poznanici imaju klinca koji je dan mlađi od naše Isidore. Mali non stop vrišti. Vodili oni ranije njega kod dr-a, dobili savete ali odkud pedijatri znaju da leče decu? Vreme prolazi, on i dalje ne spava i vrišti, slabije jede....
I evo danas čujem razlog. Neko mu je nešto uvračao. user posted image
Našli oni i vračaru koja je obajala neku vodu i oni mu dali da pije. Obično prolazi od jednog pijenja ali mali je pio devet puta i dalje vrišti i dalje sve po starom. Zaključak. Ta vračara je "slaba". Mora neka jača jer su te bačene čini mnogo jake.
Malo mi je falilo da kažem: Pa imate onoliki novac. Ja bih ga odvela kod Kleopatre ili Zorke. One su na glasu, a verovatno i imaju jače "čini" pa možda ozdrave dete. Nisam htela da se kačim sa budalama. Njihovo dete, njihov novac, njihova stvar. Možda bi mogli da kupe i malo pameti.
Ne mogu da verujem koji je to primitivizam i zatucanost. A kao važe za uglednu porodicu.
''Bem ti budale!

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 28.1.2011 19:50:18 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Crna magija
28.1.2011 19:59:22   
Anoniman
ovde se jako veruje u "zlo oko" i non stop cujes da je neko urekao nekoga ocima i svi zivi veruju u to, obrazovani ili ne. to je stvarno neverovatno. cak je i mm pokusavao da mi dokaze da i po zakonima fizike nesto postoji u pogledu, neka energija...ah...i onda dodje i kaze mi "boli me glava, neko me je urekao". e, onda sam ga ja zezala na racun toga (mnogo i cesto) i svaki put pitam - jesi li siguran da ne postoji nista drugo zbog cega te moze boleti glava - nisi pio dovoljno vode, nisi jeo ceo dan, sedis pred kompom, ukocio si se....neeee, ne boli te zbog toga glava, nego zato sto te je neko urekao! eeeeeeee......prvo ti ukloni sve moguce fizicke razloge, pa cemo onda da pricamo o natprirodnom.
a volim i ja price i dokumentarce o magiji.
mina, znam na kog profesora mislis, predavao je i meni. ne bih ga nazvala divnim, ali ima zanimljivih prica user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Crna magija
3.7.2011 14:54:45   
Verus
Spomenuh ovo u temi "bracni problemi".  Dizem temu: verujete?  Ne verujete?  Zasto jedno i zasto drugo?  Koje primere imate ako verujete?  I kako biste obrazlozili zasto ne verujete?  Ne mislim samo na ono: "gluposti!!" ili "jaoj sigurno postoji!!".  Nego zasto??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Crna magija
3.7.2011 14:59:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: verolino

Nisam verovala, dok svojim ocima nisa videla nesto pre tri godine...O tome necu pricati, ali DA...postoje stvari koje ja ne mogu da objasnim...To me i ne zacudjuje, jer ljudska rasa mnogo stvari ne zna..Nije istrazeno dno mora, ne znamo gde je kraj vasione, ma ne znamo ni kapacitet naseg mozga, niti sta on sve moze da uradi...Uvek sam prvenstveno naucno nastrojena, medjutim kod mene postoji ono ALI.......user posted image

Samocitiram se i dopunjujem recenicu-uvek sam prvenstveno naucno nastrojena U POGLEDU OVAKVIH STVARI, a li posto verujem u boga, bilo bi glupo reci da ne verujem i u njegovu suprotnost ili ljude koji se suprotnoscu koriste.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Crna magija
3.7.2011 15:04:14   
Verus
Slazem se, i sama sam "naucni" mozak, struka mi je takva uvek sam takva bila.  Ali i kod mene ima to "ALI"....Naime, sigurna sam da je puno nas culo za svakakve price...Meni se nesto takvo desilo u familiji, gde je muz od sestre od tetke definitivno bio "pomeren".  Naime, ima privatan biznis i posao ga bas nanosi na sve strane.  Odjednom je poceo da odlazi kod neke zene u selo.  Naravno da je moja sestra odmah sumnjala na neku aferu, iako je ta zenturaca bila nesto sto on nikad ne bi ni pogledao.  Odjednom je posao nervozan, bezao od kuce, krenuo nekoliko puta da skace kroz prozor, jednom recju totalno poludeo.  U momentima sabranosti, bi rekao da ga nesto stisce u telu, grudima, glavi i da hoce da pukne.  Nije zaista bio sav svoj.  Otisli su do jednog coveka, poznatog imena da ne pisem, i on i koleginica su "radili" na njemu.  I neka zena iz KI.  Trebalo je vremena, ali se polako vratio na svoje.  Rekli su da, zena, ako zeli da neki muskarac poludi za njom, skuva kafu i namoci svoj prljavi ulozak (od M da) i ne znam sta jos "napravi"....

I tako, eto, pisem samo sto sam cula.  On je posle nekoliko nedelja "lecenja" postao onaj stari.  Da dodam, da im taj covek nije uzeo novac za skidanje crne magije... Pa sad....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:06:21   
PoisonEve
Uvek sam sirokog pogleda na svet bila i otvorena sam da primim k znanju ali samo ako neko ima dovoljno jak argument koji bi mogla da prihvatim.
Najvise prica ovakvog tipa cete se naslusati na psihijatriji. I veoma je opasno ako neka osoba pocne sama sebe da ubedjuje kako je uvracana i jos ako je i bliska okolina podrzava u takvim paranoidnim idejama, izlecenje je vrlo tesko da ne kazem nemoguce.
Pitam se ako bi taj covek otisao kod psihijatra, redovno dolazio na psihoterapije i koristio odredjene medikamente da li bi se tada izlecio? Nisam jos cula da je neki lekar konstatovao uvracanost i pacijenta poslao kod neke Mileve- starice sto zivi na kraju sume.
Takodje mislim da je autosugestija izuzetno mocna stvar, vrlo cesto podcenjena od strane mnogih.
Cula sam nedavno za jedan eksperiment primenjen na histericnoj zeni koja je zahtevala da dobije svoju dozu sedativa. Lekar joj je dao obican andol, ali ona uverena da je to trazeni lek, momentalno se smirila. Podsvest je jaca nego sto mislimo.
Ili, ako izuzmemo psihijatriju, da li bi se taj covek izlecio verom u Boga i odlaskom u crkvu mozda?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:18:43   
Verus
Ne znam...on je bio kod doktora zbog tih bolova, stegnutosti u grudima i sl. i niko ga nije poslao kod psihijatra-verovatno zato sto je normalan.  On je inace musliman, vernik, pa je isao u dzamiju i na razgovor sa hodzom...isto nista nije urodilo plodom, pa se covek valjda, okrene i ka necemu cemu inace nikad ne bi, ne znam...

Uglavnom, gledala sam novi film Antonija Hopkinsa, o exorsizmu, i kako mnogi ljudi smatraju takve u svari, mentalno bolesnim...zaista je tesko biti pametan, ali ja se licno ne bojim takvih stvari, ali verujem da drugacije energije i moci postoje...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:26:30   
Anoniman
Znate kako,mojima su vracali pre jedno par godina!Krenuli ljudi do grana,crveno slovo 28.Avgust ,spucao ih je kamion,jedva su preziveli.Nikome nije jasno kako je izbilo do udesa,kada su doslepali urnisan auto,nasli su ispod maminog sedista(koja je izvukla deblji kraj)3-4 jaja-muckovi.Ne kazem da verujem,nego eto,da vam ispricam.Imam jos prica,izz licnog iskustva,ali ne bih o tome ovde,ako me razumete!user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:29:39   
IVA 11
I ja vjerujem, jer su i pojedini iz mog okruzenja bili u situaciji kao i zet Verus, identicno! Znam dosta primjera, i da se ljudi nakon skidanja magije sa sebe vise okrenu Bogu, valjda pribojavajuci da im se ne desi opet isto...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:31:17   
Anoniman
Ako nešto po nama nema naučno objašnjenje, ne znači da objašnjenje ne postoji nego da treba bolje da ga potražimo.
Ne verujem u vračke, magije i natprirodne sile te vrste.
Verujem u slučajnosti, i verujem u nauku.
A to što mnoge stvari ne možemo da objasnimo govori samo da nismo savršeni, i da treba još mnogo da radimo i učimo da bi smo shvatili nešto toliko veće od nas-priroduuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:32:22   
Verus
moja mama je u kuci svog oca, koji se ponovo ozenio, nasla neke zamotuljke kafe i ne znam cega sakrivene po kuci...on se dosta promenio, a ta zena mu je uvek kuvala neke cajeve....a tetka moje mame, je pred smrt, priznala da je pravila vradzbine (preko neke babe) da rastavi moju tetku i tecu...eto price i pricice ko ce ga znati...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:35:41   
snješka
IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Anuk, znaš šta je meni jednom rekla najbolja drugarica koja btw veruje u ove budalaštine?
"Znaš, tebi ništa i ne može da se dogodi jer ne veruješ u to!" Aloooo?! user posted image Šta to znači? Upravo to. Veruješ i sugerišeš sebi. Mis'im...

naravno !!!jasno i jednostavno user posted image user posted image


Upravo je ovo poenta.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:41:11   
Ana RR
Ne verujem u te stvari, ali roditelji moje pokojne ujne se bave tim glupostima i ne smem ni da vam pričam šta sve rade user posted image oni žive u selu u kom mi imamo kuću i sećam se da nam je mama uvek govorila da nikada ništa ne pijemo ili jedemo kod njih, da ne uzimamo nikakve poklone, ništa, ništa. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:41:29   
oxy7
Ja ne mogu da kažem da li vjerujem ili ne. Možda je najbolje reći da ne želim da vjerujem. Znam da ima ljudi koji "vide" dalje od drugih, a koliko mogu da učine da nekome nanesu zlo, nisam sigurna. Ja sam samo imala susret sa jednom ženom, sasvim slučajno, koja mi je u jednom jako kritičnom trenutku najavila nekoliko stvari koje me čekaju i koje su mi stvarno promijenile život. Isto tako znam osobu koja je postala psihijatrijski slučaj od silnih posjeta raznim vračarama, a ništa joj to nije pomoglo, uništilo je.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Crna magija
3.7.2011 16:45:12   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ne verujem u te stvari, ali roditelji moje pokojne ujne se bave tim glupostima i ne smem ni da vam pričam šta sve rade user posted image oni žive u selu u kom mi imamo kuću i sećam se da nam je mama uvek govorila da nikada ništa ne pijemo ili jedemo kod njih, da ne uzimamo nikakve poklone, ništa, ništa. 

user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here