|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Crna magija
30.9.2013 10:27:13   
jocajaca
Čudo da ne radi za Srbiju, ima puno ljudi u Srbiji da daju 35.000,00 Eur, ma za te pare bi kupila sebi mlađeguser posted image .
Vukosava,  naša crkva ne negira postojanje crne magije to bi bilo kao da negira postojanje nečastivog, naša crkva kaže da se molitvom i čvrstom vjerom možeš odbraniti od toga i naravno oštro je protiv toga da se ide kod baba vračara jer kažu da ti one uz pomoć đavola trenutno pomažu a onda te uvale u još veće probleme.
Ja nisam imama dodir sa tim jer nisam odrasla u takvom kraju, a mama mi je uvijek govorila :"Samo se moli Bogu i ne obraćaj pažnju na gluposti", tako da se ja toga držim, idem u crkvu, molim se i tako odgajam i svoje dijete.A ne mogu da vjerujem da neko pored naših prelijepih crkvi i naših monaha ide kod nekakvih vračara koje ih obmanjuju i uzimaju pare.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Crna magija
30.9.2013 10:35:20   
pocahontas
ne verujem u crnu magiju, verujem u boga i sebe.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Crna magija
30.9.2013 11:42:19   
Cecana
Uh najezih se od vasih prica sa cikom i magijama.
Ja generalno ne verujem u to, idem u crkvu,kadim kucu ponekad ali imam pricu moje prijateljice kojoj je majka umrla od raka jajnika,i ona u potrazi za lekom stigne do hodze Jusufa Spahica.On joj je rekao da je na vencanju njenih roditelja neka zena koja nije mogla da preboli neuzvracenu ljubav njenog oca,uradila nesto da naudi njenoj majci i da je tad bilo kasno,da on ne moze nista da pomogne i da ce ona umreti za tacno 6 meseci.Kaze da je umrla za tacno 6 meseci-strasno.
Mislim, moj mozak ne moze da shvati da su ljudi toliko zli da zele drugim smrt.
A moj brat je imao nocne "avanture",skakao je u snu,vristao,budio se u bunilu godinama,cak je i ustajao i budio se pored prozora.Jednom je otisao kod neke zene koja mu je dala u maramici mali zavezljaj i rekla mu da stane na sred raskrsnice i da baci to preko ramena ali da ne gleda u to.Tako je i uradio i od tada vise nema problema.
Ko bi ga znao,ocigledno da ima ljudi koji se razumeju i imaju neke moci da vide i da pomognu,ne daj Boze da ikome treba.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Crna magija
30.9.2013 13:32:37   
Misha i Ljisha
Znate kako se bebe trzaju u snu jer im je nervni sistem nerazvijen,jel? i naravno moja Dunja se bas trzala dosta i kaze meni mama (opet ta njena bosanska strana proradila) da treba da idemo da joj salivaju stravu. AHA... I ja kazem mami nema sanse cega moze da se boji beba od dva meseca nije ni iz kuce izasla ni ne vidi posteno a da se boji. I imala je D takodje izrazeniji Moorov refleks tj taj kao strah od padanja tako da su mi i onda predlagali kojekakve gluposto. Ja u to nish ne verujem. Molim se bogu svako vece (ili bar gledam da bude svako vece) i to je to. A da li mislim da postoje duhovi ili ne nemam pojma, verujem da me moj deda nije tek tako napustio i da nas cuva i da je on sigurno u raju pa eto ako verujem da nas nije on napustio tek tako onda valjda ni oni losi ne napustaju ovaj svet tek tako.

ato prizivanje duhova je smesno sto smo drugarica i ja radile ali strasno stvarno

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Crna magija
15.11.2013 22:21:01   
Jecika83
Devojke treba mi pomoc. Juce me na rdnom mestu startuje ciganka, i pocne da mi prica neke stvari bila sam iynenadjena kako zna toliko toga. A onda pocinje horor, pocinje da mi prica kako je mi je neko navracao nesto sa nekom smrtnom vodom, kako ce mi se desiti za 40 dana velika nesreca, da su mi zakopavali neke stvari na groblju, i tako ja njoj dam neke pare da mi kao pomogne. Kaze mi ona da se nadjemo danas i da mi neka uputstva, nadjemo se mi danas i jos crnja prica, ali mi je usput trazila za skidanje magije 9000 hiljada, na to se ja izbezumim, ali me je jako uplasila, sta da radim, da je se otarasim ili da joj dam pare? Bojim se da mi nenapravi neko cudo?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Crna magija
15.11.2013 22:24:30   
vikiveki
Jecika neznam šta da ti kažem,ja nešto baš i neverujem tim cigankama,od njih me hvata neki strah....samo ti fali da počne da te ucenjuje

(odgovor članu Jecika83)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Crna magija
15.11.2013 22:36:44   
Leax
Kao sto Pocahontas rece "ne verujem u crnu magiju, verujem u boga i sebe" tako da moj savet je mani se varalica i sto dalje od istih .

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Crna magija
15.11.2013 22:50:34   
Jecika83
hvala na tako brzom odgovoru. I mene je uhvatio strah, bas sam se uplasila. Naj vise me je uplasio njen bes kad sam joj rekle da nemam pare, pocela je da panici, tipa imas li negde da podignes pare itako to.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Crna magija
15.11.2013 22:55:24   
vikiveki
Jecka nije ona bila u panici,to je samo gluma da bi se ti uspaničila i što pre joj dala pare...i ja mislim slično kao Leax

(odgovor članu Jecika83)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Crna magija
16.11.2013 10:37:28   
adulence
Mani se corrrava posla...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Crna magija
16.11.2013 10:52:36   
nata11
user posted image aj pa javi se za 40 dana da vimo sta se desava . Ja bi lepo nju torbom po glavi da ti iskreno kazem.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Crna magija
16.11.2013 11:34:52   
Alexxa
Moja zaova sjutra ide kod neke vračare da joj baje i skida crnu magiju, jer joj je druga vračara rekla da je vezana (šta god to značilo), pa ne može da se uda i još svašta nešto, inače je više od decenije sa istim dečkom. Inače, živimo trenutno u takvom kraju gde se mnogo veruje u magiju i sl. Ta vračara kao toliko dobro baje, da se žene posle par dana udaju. Ja sam joj rekla moj stav o tome, da verujem u Boga i da se to kosi sa mojim verovanjem, ali ona jadna hoće da proba, jer je stvarno neće u životu, kako ona kaže.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Crna magija
16.11.2013 11:59:25   
nata11
A i ti Alexx moras da javis kad se zaova uda.user posted image Posto je toliko dobra sigurno ce je momak zaprositi u narednim danima.

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Crna magija
16.11.2013 12:08:50   
Olga75
e da , Nato , niko nam nije pisao sta se desilo nakon skidanja
sve su price : moje seke njene prije deverove cerke tetka
e one su ovamo i onamo user posted image
sto mene neka vracara ne startuje ?
ako pogodi kako se zovem ima od mene pivo pred dragstorom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Crna magija
16.11.2013 12:30:40   
Lu
Olga, pa sad će neko da pošalje ciganku na tebeuser posted image
Inače kad čitam ovu temu imam osjećaj da živim u doba paljenja vještica na lomačiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Crna magija
16.11.2013 12:36:04   
Alexxa
Ma, meni je to isto nepojmljivo! A svi su kao veliki vernici, a ovamo posećuju vračare, gatare i sl. Veruju u crnu, belu, zelenu i kojekakve magije. Mada, moram priznati, da bih možda i otišla kod neke gatare, čisto iz znatiželje. Kako li to izgleda? user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Crna magija
16.11.2013 12:40:04   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Lu

Olga, pa sad će neko da pošalje ciganku na tebeuser posted image


zamisli zonu sumraka : pridje mi kaze : seeestro da ti oci svetle da j da tu u dlan gledam , a je l ne verujes da ja znam da vidim ko je tebi onaj smotuljak u dzep kaputa stavio ? evo ja cu ti kazem da se zoves Olga pa ako nisi ti mi izvini user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Crna magija
16.11.2013 12:59:40   
nata11
Za sve postoji razumno objasnjenje samo sto je nekad ljudima lakse da kazu a to je neka sila. Ma kakva magija, kakva sila.

Kod nas naprimer ima obicaj kada neko umre pa 40. dan kada je uvece sede i kao cekaju da se pokojnik javi. (naravno da to nerade svi) I onda naidje neka macka iz komsiluka i zakaci sto u basti i eto javio se culo se nesto. Javio se malo sutra. Covek mrtav.

Kaze meni rodjaka, jao vidla sam kad sam prolazila pored kapije neka kao krpica zakopana. Pa normalno da je zakopana kada imamo 3 kucna ljubimca i svi dovlace sta nadju na ulici.user posted image Mislim svasta!



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Crna magija
16.11.2013 13:18:42   
Sanchy
Apsolutno se slazem da ove vracare ,gatare po ulici jesu obicne varalice i cisto sumnjam da mogu nekome nesto da napakoste itd,,,jer da mogu,iskoristile bi tu magiju koju znaju pa bi mnogo bolje zivele..logicno...ali,da li magija postoji ili ne postoji tu se ne bih kladila..culi ste za samane,indijanske vraceve ili magove,,mnogi su ih smatrali varalicama medjutim ono sto je interesantno jeste da svi oni ,znaci razlicita plemena,razlicite zemlje,ni u kakvom kontaktu,,istovetno opisuju neke rituale itd,,,tako da oni koji se bave proucavanjem samanizma priznaju da neke stvari ostaju neobjasnjive..a ono sto je neobjasnjivo ljudi obicno izvrgnu ruglu ili iz straha pred nepoznatim ili im je racio toliko jak da ne dozvoljava da bilo sta neopipljivo postoji...Ne znam da li ste citale knjige Karlosa Kastanede ili Majkl Harnera,,tu se dosta govori o toj indijanskoj magiji da tako kazem,,ne znam ja sam otvorenog duha ,verujem da postoje stvari koje se nedaju objasniti...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Crna magija
16.11.2013 13:59:02   
jole82
Kad smo kod ciganki spopadača na ulici...ja 8 mesec idem da menjam dokumenta posle udaje..kod opštine NBG i na parkingu spopade me ciganka..pa ona priča da si živa zdrava 100 godina, lepo zdravo dete da rodiš..bla bla..i naravno daj pare...alergična sam na to i naravno kažem nemam i produžim..a ona zamnom pa poče da me smara i povukla me za ruku! I tad joj malo oštrije odgovorim da neću da joj dam jer je bezobrazna...i kad poče sunce ti da kune i baca kletve...da bog da pobacila, mrtvo dete rodila, noga mu falila..obolela od ne znam ovog i onog...samo mi je pala roletna i tako sam je pukla da sletela niz onih par stepenikauser posted image naravno policajac blizu i nikom ništa...samo da mi je i on nešto rekao...


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Crna magija
16.11.2013 14:13:04   
Anoniman
tako je i moju sestru spopala neka ciganka ispred klinickog centra i prica joj kako joj je neko bolestan. mislim, bas cudno da je pogodila! inace svi iz zezanja idu do klinickog i tamo se zezaju.

(odgovor članu jole82)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Crna magija
16.11.2013 14:34:03   
jovana jojo
U potpunosti se slažem sa Sanchy što se tiče tih indijskih šamana, ali ipak ove ovde"domaće" ciganke teško da imaju išta zajedničko sa bilo čim osim sa uzimanjem para od naivnih ljudi...i koga uhvate gotov je..i mene su nekoliko puta tako pokušali da prevare

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Crna magija
16.11.2013 14:55:29   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Jecika83

hvala na tako brzom odgovoru. I mene je uhvatio strah, bas sam se uplasila. Naj vise me je uplasio njen bes kad sam joj rekle da nemam pare, pocela je da panici, tipa imas li negde da podignes pare itako to.


Meni se samo cini da je provalila tvoju paniku pa daj lovu brzo dok nisi ukljucila zdrav razum i otjerala je.

Ne vjerujem ni u kakve magije ,ni vracare , gatare ni bilo sta slicno tome . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jecika83)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Crna magija
16.11.2013 15:00:51   
vikiveki
Jecika kad je sledeći put budeš srela ,samo joj okreni leđa i nek priča što god hoće ne obraćaj pažnju na to

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Crna magija
16.11.2013 15:33:52   
Torbica
Kakva magija kakvi bakraci. A to sto "pogode", kao, znala je svasta....Ako je neko iole religiozan zna za pricu dobra i zla i po tome postoje pali duhovi, oni koji su nekad bili dobri. Njima je dato da "znaju" neke stvari ali to je sve djavolja rabota. Ja duboko verujem da dobro uvek pobedi. A onaj koji srlja u ovakve stvari, sam sebi jamu kopa....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here