|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 9:24:27   
bubulence
od samog Eminog rodjenja sam htela i drugu bebu ali sam se plasila da ce Ema zbog toga ispastati. da necu imati dovoljno vremena za nju, da necu moci u potpunosti da joj se posvetim, da necu moci da joj pruzim sve sto pozeli. a najvise sam se plasila da volim jos nekoga kao nju, kako bi ona to podnela...
a onda sam shvatila da je za nju najbolje da ne ostane sama. i zato sam se odlucila na drugo dete...
i sada mislim da bebu ipak ne mogu toliko voleti ali sam sigurna da ce se misljenje promeniti kada se bebana rodi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 9:26:09   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Klarita

MiLj, koliko god glupavo zvucalo, nemoj jos drugo, pouzivaj u D jos, jer beba nosi nove obaveze i uskracuje ti dragoceno vreme sa D. Barem je meni tako bilo i dalje mislim da je tako kod nas. Naravno, razlika je veca, ali mogla je jos godinu dve biti...sta znam, nekako ima i ovakvih i onakvih primera, ali ja sam za vecu razliku i onda podjednaku posvecenost i bebi i velikoj decici.



e to sam i ja mislila prosto da napravimo vecu razliku. Onda je ovo starije razumno, pomaze, ima i svoje obaveze a ja opet mogu da uzivam sa bebicom. Tako nekako ija razmisljam.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 9:28:31   
branki*

IZVORNA PORUKA: bubulence


i sada mislim da bebu ipak ne mogu toliko voleti ali sam sigurna da ce se misljenje promeniti kada se bebana rodi...

isto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 9:39:45   
New Mom
Hm... Ja sam se nekako kasnije vezala za drugo koliko za prvo. Kaća je dugo dugo bila na prvom mestu.
A sad moram da priznam da sam se za treće vezala pre nago za ovo dvoje. Mnogo mnogo brže.
Ja to malo povezujem sa time što je ovaj treći porođaj bio mnogo lakši za oporavak i mogla sam da joj se posvetim od prvog trena. A drugi je bio najteži, i najteže sam došla sebi.
Ja ih volim sve drugačije i na drugačiji načlin sam zaljubljena u njih.

Dugo sam Kolju upoređivala sa Kaćom i uvek je ona nešto bolje/pre/uzbudljivije uradila. Tek ga od skora upoznajem kao nekog samostalnog, svog, sa svojim osobenostima ali i fascinantnim stvarima koje radi. I dalje tvrdim da je prvo uvek tvoje prvo, i da ne treba da imate bojazan da će ono biti zanemareno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 9:53:50   
Klarita
Ali, zanemarimo prvo u svakom smislu, to je fakat, koliko ne zeleli sebi da priznate.

Jer, "Mama je l' mogu da dobijem casE vode?" "Samo cas duso, hranim N", "Mama, hajde da se igramo" "Hajde" "Da se dobacujemo loptom?" "aaaaaaa, neeeeeeee, probudicemo N" bau lopta, budi se N, onda krece plakanje user posted image mislim milion situacija zilion navela sam prvo sto mi palo na pamet. Pa setnje, pa rituali za spavanje....mozda je kod tebe to drugacije jer je manja razlika, ali kod mene je ovako i zao mi je sto nisam napravila barem god dana razlike vise. Nekako osecam da "plivam" ali mi je tesko, niti njemu mogu da se posvetim kao sto sam se njoj posvecivala, niti njoj kako je navikla i zaboli me dusa sto kazu vrlo cesto za oboje.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:20:21   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

a kod mene je obrnuta situacija, jako nas je mama razvdajala i dan danas nas razdvaja. Ja se bojim da ne pogresim kao ona ne bih sebi mogla oprostiti. Mada ja vidim da moja mama ladno zivi s tim ali mi to nikako nije u redu


ovo je moja mama uradila i pogresila. mislim da nije rodila dvoje dece samo zbog straha da ne napravi gresku kao moja baka koja je pravila i pravi razliku u odnosu prema tetki i mojoj mami. e, i ja ostala sama i milion i jedan put sam joj to zamerila.
cim o tome razmisljas znaci da tu gresku neces ponoviti, nemoj da zbog tvojih strahova D ostane uskracena za brata ili sestru. velika ili mala razlika-nebitno,bitno je da ima nekog svog.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:25:58   
emicaa
Klarita kao da si mi pročitala misli i napisala,srce bi mi puklo kad bi mi Teodora dok sam oko bebe rekla zašto se više posvećujem bebi.Skoro je od zaove mali dok je hranila curicu pitao mama a zašto ti mene ne voliš pa se ne igraš samnom,on ima sad 4 godinr

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:27:53   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Klarita

Ali, zanemarimo prvo u svakom smislu, to je fakat, koliko ne zeleli sebi da priznate.

Jer, "Mama je l' mogu da dobijem casE vode?" "Samo cas duso, hranim N", "Mama, hajde da se igramo" "Hajde" "Da se dobacujemo loptom?" "aaaaaaa, neeeeeeee, probudicemo N" bau lopta, budi se N, onda krece plakanje user posted image mislim milion situacija zilion navela sam prvo sto mi palo na pamet. Pa setnje, pa rituali za spavanje....mozda je kod tebe to drugacije jer je manja razlika, ali kod mene je ovako i zao mi je sto nisam napravila barem god dana razlike vise. Nekako osecam da "plivam" ali mi je tesko, niti njemu mogu da se posvetim kao sto sam se njoj posvecivala, niti njoj kako je navikla i zaboli me dusa sto kazu vrlo cesto za oboje.


Verujem da ti je tesko , da bar ima ko da ti pomogne...jednostavno bez obzira sto hoces , ne mozes da se posvetis i jednom i drugom istovremeno jer im se potrebe razlikuju. Sa druge strane da je veca razlika vise bi godina vezala cuvajuci decu, taman da jednim zavrsis doslo drugo-ispocetka . Ne znam , ja sam mislila cao, cap , cap i cao. .. oni osecaju tvoju ljubav nemoj da kinjis sebe, pa ako nekad ne stignes da se igras lopte nadoknadices. user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:34:55   
Mala Elena
Pocahontas , u pravu si! Sve to bude i prodje ! Tesko jeste ali kada se jednom okrenem zelim iza sebe da vidim tri nova zivota , da gledam kako se izraju i uzivaju sto su zajedno. Ne bih nikada mogla da im to uskratim .Biti jedinac znaci biti usamljen .

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:46:47   
Klarita
Elena, aj malo povedi racuna, pa koristi opciju uredi. Nije mi majke mi do nagradne igre, nego mi zaista "brka u oci" sto se kaze na jug kod nas user posted image

Elem, ne kinjim sebe, ali mi je krivo i milion puta mi je krivo jos vise sto je K razumna i ne pravi problem (ne cesto) sem oko igranja i buke i nemamo drugi problem. Ali me boli srce kad mi potrazi nesto ili pita da joj nesto dodam, pomognem, nacrtam, pokazem...krenemo u set_nju, ja dok spremim N, pa nju (jos se ne oblaci sama i ne znam kad ce, mm rece do fakulteta nece sigurnouser posted image ) ona je sva u fazonu: "Mama, nahrani N i presvuci, pa cemo da idemo", "Mama, okupaj N pa ces mene, nema veze, ja sam velika devojka" "Mama, a k d poraste N i ja cu jos vise, pa ces onda da nas vodis svuda" "Mama, ja sam gladna, ali nema veze, nahrani N pa ces meni da sipas" "mama, ja sam kakila, ali cekam te u kupatilu dok smiris>presvuces>nahranis (nebitno sta u tom trenutku radim) N" Reeeeetko pokazuje znake ljubomore, i to tipa kad dodje neko, pa krene kod N odmah, e ona onda stane da ga gnjavi i prica gostu da opere ruke prvo, popije kafu, posedi, pa tek onda ce da mu da njenog malog brata. Pa je sva vazna kad odem u vrtic po nju sa N....i onda mi se zbog svega toga cepa srce.

Ali, Poc, rece, najbitnije je da nam deca ne rastu sama i da kroz zivot ne idu sama,nebitno je da li je mala ili velika razlika, e zato cu da im rodim i Ljupku, ali za 4-5 god user posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 12.9.2014 10:49:23 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:52:10   
Peace*
Biti jedinac znaci biti usamljen .


Ovo me je podstaklo...

Ja imam 33 godine a moj brat 20.
Tek od pre par godina zaista uživamo zajedno, da iskreno umemo da se smejemo istim stvarima sa razumevanjem a ne iz kurtoazije, i da zaista iskreno uživamo. Ustvari, bar se ja nadam da on to ne radi iz kurtoazije, jer ja zaista uživam sa njim. Ne viđamo se često, posebno sada, pre godinu dana je otišao na studije u inostranstvo, i ustvari mislim da je to bio okidač da ja shvatim koliko mi znači.
Šta hoću da kažem?
Razlika od 13 godina je da imate dva jedinca.
Pre koji dan sam mami rekla da mi je UŽASNO krivo što nije napravila manju razliku, jer, ja kada sam sa bratom, osećam se kao da imam krila, da bih mogla preletei ceo svet. Ali sad više ne mogu, jer imam decu...
Nas dvoje smo mnogo različiti. Ja sam ustvari prilično nezainteresovana u smislu istorija, poznate ličnosti, trendovi, svetske finansije, politika, a on nekako zna sve i sve ga zanima. Ja sam kukavica koja se iz inostranstva vratila kući, a on to neće uraditi (živi bili pa videli). Da je manja razlika - povukao bi me. Ne žalim ni za čim, da me ne shvatite krivo, obožavam svoju decu, muža, posao... Ali mi je krivo za neke stvari.
Recimo da smo se mimoišli. Kada sam ja izlazila, on je ostajao kod kuće, uvek bi se slikao sa mnom i drugaricama pred izlazak, sve u fulu bi obukao i jaknu i kačket... user posted image , jedne godine smo ga čak drugarica i ja i povele na doček Srpske nove godine, imao je oko 7-8godina. user posted image Izraz lica izbacivača na ulazu u kafić - neprocenjivo. user posted image Išli smo na Spens u neki lokal, a na platou spensa led, ali kao staklo, a drugarica bockala u nekim štiklicama... Ah, lupile me emocije...
A onda, onda je on porastao, izlasci, inostranstvo, EXIT, žurke... a ja "matora" (iako se ne osećam matoro, njegovoj generaciji sam matora), i sada ja ostajem kod kuće i slikam se sa njim pred izlazak, samo ne obučem jaknu i kačket. user posted image
I svesna sam da ga verovatno često davim, i da je u fazonu "O ne, opet poruka od nje, šta sad hoće?", i zaista se trudim da ne smaram, ali nekada je to jače od mene.
Već godinama u junu letujem sa mamom i decom, i on nam se uglavnom pridruži. Meni su to toliko dragoceni trenuci. Momenti kada znam da i tako nema pametnija posla nego da se druži sa nama jer je ekipa daleko. Uvek se mnogo radujem tom moru.

Zaključila bih - ni prevelika razlika ne valja.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:52:24   
bubulence
moj brat i ja smo totalno razliciti, jako cesto se posvadjamo, ali opet ne mogu da zamislim da prodje dan da ga ne cujem, ne daj Boze da neko kaze nesto protiv njega, u stanju sam da ubijem... pricala sam vec jednom, kada sam bila trudna, setamo nas dvoje, prelazimo put i on me uhvati za ruku. jer, ja sam njegova mladja sestra... i sada ima taj zastitnicki stav a vec sam majka, zena... a cesto je bio zapostavljen zbog mene. sto je normalno, nema veze kolika je razlika, mora dete ce biti bar malo zapostavljeno. da li necu moci da se igram sa njom, da je vodim na ples, da joj pomognem oko domaceg... uvek im treba mama nema veze koliko imaju godina... i eto , sve to mi je sada manje bitno, samo se nadam da cu drugu bebu stvarno voleti kao Emu jer ne bih volela da se oseti manje voljenom, a zapostavljanja ce biti pa biti i kod Eme i kod MArije... shvatice kada budu vece...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:54:32   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Klarita
e zato cu da im rodim i Ljupku, ali za 4-5 god user posted image


isto razmisljamo :-)
proci ce i ove muke, i oni i mi cemo zaboraviti teske trenutke, a imace jedno drugo user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:55:11   
jabudic

IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: bubulence


i sada mislim da bebu ipak ne mogu toliko voleti ali sam sigurna da ce se misljenje promeniti kada se bebana rodi...

isto.



Oooo, itekako ćete se predomisliti user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:55:34   
serpica
Ja cesto kazem da je moje srce u znaku "Mercedesa" podeljeno na tri jednaka dela. user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 10:57:25   
Peace*
I u ime svega što sam napisala sam mu prosledila link na post... da ga smorim malo. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:13:37   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Klarita

Ali, zanemarimo prvo u svakom smislu, to je fakat, koliko ne zeleli sebi da priznate.

Ne bih rekla. Pricala sam jednom Torbi o tome: sa Koljom nikad nemam nas jedan na jedan trenutak. Uvek je po pravilu tu i Kaca. A sa njom imam. Vodila sam se mislju da joj prikazem obeveze oko Koljinih potreba nesto sto se mora, a onda recimo nas dve same idemo negde da cunjamo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:24:33   
New Mom
Ladno mi je objavljeno pola posta.user posted image

Elem, sa njim nekako nikad to nije zazivelo. Tako da mislim da je on zanemaren u odnosu na prvo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:25:03   
Klarita
Da, NM, ali moras prvo da "sredis" Kolju, pa tek onda ides u setnju sa Kacom, a ako on ima grceve, ili je neraspolozan ili nema ko da ga cuva (sto je cesto nas slucaj) onda nema ni setnje ni igre ni bilo cega, mora da saceka,strpi se....
Jos jedan primer, navikla je bila K da je uspavljujem bajkama, i N vristi od grceva uvece, ona okupana u pidzami sa knjigom od "pola tone" sedne u dnevnu sobu i pita "A, ko ce meni da cita?" "evo duso samo da smirimo i uspavamo N" "Ma, dobro mama, nema veze, ja cu sama da citam, pa ces posle ti da mi citas" i onda se uspava u sedecm polozaju u dnevnoj sobi sa sve knjigom preko kolena user posted image E dusa me boli i sad kad se setim toga.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:30:48   
New Mom
Jbg, mi ne funkcionisemo tako. Kad je bila manja dok je Kolja bio beba, njega sredim, ona ucestvuje ne ceka, mm ga preuzme, a ja sam samo njena. Pa makar on vristao zbog grceva, ja sam njena.
Koliko puta sam sedela dole na podu sa njom da crta, a drzim bebu na dojci.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:32:01   
Mala Elena
Joj peace , svaka ti je na mestu ali si mi prenela melanholiju . Moja sestra od ujaka i brat su posvadjani , pa me ganulo ..on je od nje mladji 6 god, klinac pa ne razume neke stvari. Zato se rastuzih. .. ona isto sedne tako samnom i olaksa dusu . Sestra brata najvise voli.
Nisam za tu ogromnu razliku... ne zanimaju se za iste stvari, teme... nije to to. Onako kad su pribliznih godina dele utiske, idu u izlaske , mozda se kasnije u isto vreme zaljubljuju pa dele tajne i savete a kad mama i tata udju u sobu-tajac , glupo im. user posted image
Razlika izmedju mene i moje sestre je 16 meseci. .nikad se nisam osetila zapostavljenom .Cak su me baka i deka vise voleli.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:37:27   
Peace*

IZVORNA PORUKA: New Mom

Jbg, mi ne funkcionisemo tako. Kad je bila manja dok je Kolja bio beba, njega sredim, ona ucestvuje ne ceka, mm ga preuzme, a ja sam samo njena. Pa makar on vristao zbog grceva, ja sam njena.
Koliko puta sam sedela dole na podu sa njom da crta, a drzim bebu na dojci.


To sam i ja radila (beba - sisa dete - radi nešto a ja učestvujem).
A grčevi ili ne - smenjivali smo se mm i ja, šta ćemo oboje da gledamo njegove grčeve - od toga neće brže proći.
Možda surovo, ali jbg.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:37:53   
Brand new mama
Slazem se sa NM, sa prvim detetom uvek imamo vise zjednickih trenutaka, cak i kasnije pokusavamo da budemo vise da mu damo vremena jedn naa jedan,ovo drugo nema ni slikice na kojim je samo.Sjetim se uvijek neke hrvatske novinarke koja ima troje:"Prvo smo snimali u svaakom trenutku,drugo za bitne dogadjaje... trece,pa trecem smo snimali kukove" I na to se svodi. Izmedju mojih je razlika 18 mjeseci,najtezaa mi je bila prva noc poslije porodilista-beba se rasplakala,ja je dojim,a I se probudio i vristi,gura bebu iz mog narucja da uzmem njega.Nece kod tate,samo mama... a i meni i njemu samo suze klize...Ali ne bih mjenjala nista.I volim ih obojicu njvise n svijetu,mada sam rekla da cu ih poslati u vrtic internatskog tipauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:39:03   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:47:33   
Klarita
Da, slazem se, seta ga otac, i menjamo se mi. Ali mm nema fiksno radno vreme i ne bude tu svako vece. Jbg, radi malko vise, pa se desava da budem sama sa njima.Ali, u pravu si, ipak je zapostavljenije drugo, no kontam da jos nista ne kapira pa mu nece pasti tesko user posted image
BNM, nasmeja me za novinarku user posted image upravo sam prepricala mm jer stalno spominjemo to da N nema snimke kao K i slike...sto opet vodi u pricu da je drugo zapostavljenije user posted image

Tasho, a morala si da mu link pustis, smaratorkouser posted image I nisam mislila na tu razliku toliku, ali nekih 5 god do 6, meni sasvim solidna, razumna i nedostiznauser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here