|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.7.2012 11:09:39   
zoća
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.7.2012 14:04:46   
ivana70a
ako je doktorka naredila strogo mirovanje onda to mora tako, nema price... nije tvoj izbor,nego visa sila...

meni je rekla da ne nosam malu puno jer mi je grlic "malo meksi nego sto bi trebalo"... ali sta cu kada sam najveci deo dana sama sa njom, moram je podici bar 10ak puta u toku dana jer jos ne hoda....

meni je vise neki trip da mi ne bude krivo jednog dana sto nisam toliko pazila na bebu u stomaku,tj nemam jos uvek osecaj da sam trudna jer prosto nemam vremena da se skocentrisem na bebu u stomaku... bukvalno se ne setim da pomazim stomak,a o stvarima tipa "pustajte muziku jer beba u stomaku moze da je cuje" i sl necu ni da pricam, a to sam sve mogla i radila u prvoj trudnoci jer sam imala svo vreme ovoga sveta da se izlezavam i uzivam u trudnoci...

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.7.2012 16:07:36   
Anoniman
ivana i ja se ponekad zaboravim, samo što ti kažeš tvoja devojčica je malena... Nemoj me pogrešno shvatiti, ne bi da se poredim, nego meni Mihajlo sad već prepričava događaje i od pre nekoliko meseci i ko i gde i kako... memorija mu je mnogo složenija, a mene sve manje ima u ovim novim uspomenama, pa me to brine... Hoću reći, ja sam bila mlađa kad se moj brat rodio i sećam se tog dana, a Miki će biti pune tri godine, dosta slika će mu ostati u pamćenju. Nadam se da neće pamtiti mamu samo kao mečku na krevetu koja ne može sa njim da se igra user posted image

Hvala Bogu na savremenim sredstvima informisanja, pa žena može da shvati kad joj se ovako nešto dešava sa osećanjima i umom da je to normalno i da je rešivo... Ja sam odmah rekla mm da mislim da me hvata neka depresija i pričali smo o tome dosta i on pokušava da me umiri i kako on stalno njemu pominje da ih ja čekam kući, pa mi uberu cvetić ili donesu sok i on kaže Mikiju da on mene treba da čuva dok ja čuvam bebu (srce moje) ... Mislim da definitivno ja njemu manje nedostajem nego li on meni, ali dok nisam ostala trudna, ja sam bila sa njim svo vreme mimo posla, pa mi ova nagla promena deluje kao da nešto mnogo pogrešno radim... A ovi hormoni uopšte ne pomažu user posted image

(odgovor članu ivana70a)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.7.2012 16:33:34   
red3lilu
Obilazim oko ove teme jer bi nešto rekla a nisam sigurna kako da formulišem.
nina čitam tvoje postove i u potpunosti te razumem, jer sam sve to prošla (prvi put sama sa sobom i bez griže savesti), a evo i sada u drugoj trudnoći... sad već svi zajedno odbrojavamo dane kad će se Sara roditi...živimo ko tri države... mm na poslu pola dana, ja u krevetu ne mrdam nigde, a Nidžo već danima u gostimauser posted image
On je malo stariji i "zreliji" pa kao razume da mama mora da čuva bebu, vuče me za ruke kad ustajem sa kreveta kako bi mi pomogao, malopre je izvadio veš iz mašine jer ja ne mogu a tata radi nešto drugouser posted image ....
U gostima kod baba i tetke, sva sreća voli, ali u poslednje vreme sve češće pita kad će već Sara pa da i on ide kućiuser posted image ...

Mislim, i svo vreme osećam, da ću ih različito voleti (ne u smislu količine već vrste ljubavi)... ali da će oboje dobijati podjednaku pažnju i nežnost od mene

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.7.2012 18:40:55   
anajid
I mene vec hvata panika kako cemo se snaci,jer su to ipak dve bebe.Ne mislim da ih necu voleti jednako,nego kako cu organizovati vreme da sve stignem i svima posvetim dovoljno paznjeuser posted image .

Andrija mi ide u vrtic,pa cu pokusati da kad dodje nekako uklopim da mu posvetim malo vise paznje.Nadam se da cemo se vremenom uklopiti.

A sada moju paznju kompenzuju moja mama i sestra,a ja se trudim da kad god mogu ucinim nesto za njega iako je to jako tesko i bice sve teze.Tesi me samo to sto to nece jos dugo trajati,a verujem da cemo se vremenom svi lepo uklopitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.7.2012 22:48:42   
ivana70a

IZVORNA PORUKA: n i n a

ivana i ja se ponekad zaboravim, samo što ti kažeš tvoja devojčica je malena... Nemoj me pogrešno shvatiti, ne bi da se poredim, nego meni Mihajlo sad već prepričava događaje i od pre nekoliko meseci i ko i gde i kako... memorija mu je mnogo složenija, a mene sve manje ima u ovim novim uspomenama, pa me to brine... Hoću reći, ja sam bila mlađa kad se moj brat rodio i sećam se tog dana, a Miki će biti pune tri godine, dosta slika će mu ostati u pamćenju. Nadam se da neće pamtiti mamu samo kao mečku na krevetu koja ne može sa njim da se igra user posted image

user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 13:20:42   
Shishica
Ja vec sad osecam grizu savest jer zelim dete drugo, kao da je izdajem.. bas grozan osecaj.

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 13:42:21   
red3lilu
Danas sam mu rekla da mora da ostane kod babe u gostima jer mama ne može da pazi na njega... Plakali smo obojeuser posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 13:47:14   
Anoniman
Pa kod vas će biti otprilike razlika kao kod nas. user posted image Ne plači, za koji mesec će sve doći na svoje. user posted image

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 13:49:39   
cockic
sto se tice poklanjanja paze jeste tesko ali to ne znaci da ja decu ne volim isto i sad kad je lena malo veca sad cu nju da dajem mojoj mami a da vise budem sa petrom.jer kad smo svi na okupu bas je tesko jer je petar tad razdrazljiv barem meni tako deluje.jer lena sad tek trazi paznju a dobija preko dana bas dosta jer smo same a petar nam je u vrticu.a posle vrtica onda se druzimo i volimo ja i petar user posted image a tata i lena se onda druze
duse mamine volim ih najvise na svetu user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 14:01:37   
Shishica
Imam osecaj da nasi roditelji nisu imali takve muke i da je to kod njih islo bez ovakvih razmisljanja i lupanja glave oko raznih gluposti..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 15:03:48   
Torbica
Moramo se dovijati i snalaziti, nema nam druge! Moj srednji sin je jos beba, 19 meseci, a imam bebca od mesec dana. A srednji je u fazi, mama, mama, mama. Sinoc mu rekoh, evo tajo ce te nahraniti, a on vrti glavicom i vice mama, mama. i nahranila sam ga naravno. Mala je trazila da joj citam pricu a najmanjem je bilo vreme za podoj. I sve u krug. Ali, da kayem, moze se, samo imam osecaj da sam stalno na klackalici, pazim da neko ne bude zapostavljen. Mada, da mi muz nije posvecen i da se ne bavi decom ne znam kako bi. Npr, on okupa ovo dvoje starijih, ja sredim malog. Pa dok mali podriguje izmedju dva cuga na siki, ja pomazim stariju decu i ispricam im nesto za laku noc i izljubim ih. Pa se vratim kod najmanjeg da zavrsim podoj... Mislilm, srednji sin se cuje jos iz kupatila, mama, mama. Kao i ujutro. To su mu prve reci ujutro i poslednje uvece. Cerkica razume, ali me grize da je ponekad ona zapostavljena jer se ja bavim momcima, a sta cu. Trudim se najbolje sto umem. Samo hrabro, sve se moze!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 15:16:07   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: red3lilu

Danas sam mu rekla da mora da ostane kod babe u gostima jer mama ne može da pazi na njega... Plakali smo obojeuser posted image user posted image
A zasto moras da mu kazes tako nesto,nemoj da pravis tragediju od toga,naravno da ce dete da place,kada vidi tebe tako tuznu...govoriti istinu je ok,ali ne opterecivati decu istom..

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 16:18:58   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: red3lilu

Danas sam mu rekla da mora da ostane kod babe u gostima jer mama ne može da pazi na njega... Plakali smo obojeuser posted image user posted image
A zasto moras da mu kazes tako nesto,nemoj da pravis tragediju od toga,naravno da ce dete da place,kada vidi tebe tako tuznu...govoriti istinu je ok,ali ne opterecivati decu istom..



On je već četvrti mesec konstantno u gostima...Sad već 5 puta na dan pita kad će se roditi seka da može i on da dođe kući... Danas smo morali i njega da vodimo na pregled jer mi treba pratnja pa su svekrva i on išli jer nema gde da ostane...
Kad sam krenula kući počeo je: Mama, mooolim teee, ja bi mojoj kući..Molim te, povedi i mene...
I šta da mu dam kao valjan odgovor??

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
31.7.2012 16:30:29   
Anck Su Nmaun
Sve ce to proci i doci na svoje, zaboravice deca sto par puta niste stigli da ih zagrlite!
Ja uvek imam taj osecaj da je jedno zapostavljeno, tako da ih uvek uvek grlim i mazim i tako bez razloga kad god imam vremena!
Oni vise pamte kad smo se grlili i ljubili nego kad nismoi!! user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.8.2012 0:08:40   
Yula
IZVORNA PORUKA: Shishica

Ja vec sad osecam grizu savest jer zelim dete drugo, kao da je izdajem.. bas grozan osecaj.



Ja ovo zaista ne razumem. Gospode Boze, odakle vam takve ideje?

Ja svoje dete dozivljavam kao savrsenstvo! Savrsenstvo zivota, ljubavi, svemira. I volela bih da na ovaj svet donesem jos nekoliko takvih savrsenstava, takvih andjela. Da uzivam u njima i svi mi zajedno jedni u drugima. Kakva crna griza savesti! Kada vidim bebu na ulici pop***im sto ne mogu odmah da ostanem trudna, da moj sin dobije brata ili sestru, da sutra ima nekog svog, da dok su mali imaju drustvo, da se igraju i odrastaju zajedno, kasnije izlaze, dele tajne, podrzavaju, pomazu... Ima li sta lepse do imati brata ili sestru, ili i jednu i drugo kao sto ja imam? Veceg prijatelja na ovom svetu nemam od moje sestre!

Treba da te grize savest ako mu ne rodis batu ili seku i sebi bar jos jedno dete.

< Poruku je uredio Yula -- 4.8.2012 0:14:50 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.8.2012 9:08:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Shishica

Imam osecaj da nasi roditelji nisu imali takve muke i da je to kod njih islo bez ovakvih razmisljanja i lupanja glave oko raznih gluposti..

Moja mama je sa mojim bratom ležala celu trudnoću i nije smela da ustane iz kreveta. Ja sam bila jako mala, svega 1,5 godinu kad je zatrudnela, nešto malo jače od dve kad se porodila i puno vremena sam provodila kod bake i dede. Mama kaže da je svaki dan plakala, da joj je bilo teško što ne može ništa samnom, a ja opet jako mala da mi se objasni...
Nije to baš bilo mnogo drugačije nekad i sad, samo ona tada nije imala kome da se izjada, ko da je posavetuje, ali kaže kad mene čuje danas kao da vidi sebe pre trideset godina.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.9.2012 18:24:49   
Shishica
Dobro Yula ne moras da tako burno reagujes. Vidis, neko ima slozenija osecanja. Pored toga sto sam zelela drugo i sada i cekam drugo i pored toga sto znam da je lepo da imaju jedno drugo, ne moze, a da mi se po glavi ne mota i mnogo drugih stvari.

Sve je normalno sto nam pada na pamet. Ima raznih zivota. Ne treba polaziti samo od sebe i uvek samo od sebe, ne zive svi tvoj zivot, zar ne?

Slazem se ja sa tobom, zato i nosim mrvu u stomaku sada, ali gledam malo sire user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.9.2012 19:33:05   
red3lilu
Shishice!! bila si provaljena još kod "raspitivanja" za krevete na spratuser posted image
Čestitam od srca!!user posted image user posted image

Dok sam bila trudna malo me je mučilo kako će biti sa njih dvoje. Da li se nešto promenilo? Jeste. Sve se promenilo, imam još jedno dete koje volim najviše na svetuuser posted image

Više se Nidža promenio. Do sada nije bilo šanse da se on mazi samnom ili da me poljubi ili da dozvoli da ga češkam, a kamoli da ga poljubim, taman posla... Sada je baš obrnuto, nekako smo se zbližiliuser posted image , mnogo je pristupačniji..

Sad sa sigurnošću mogu da kažem, volim ih podjednako!!user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.9.2012 19:35:28   
tanjicak79
Tek sad kad sam dobila drugo dete, shvatila sam koliko je Vuk zapravo porastao i kako je veliki.
Danas mu sečem nokte na rukama, i vidim da su to već velike ruke. Pa sam se setila kako sam mu nekad mogla nokte seći samo kad je spavao i kako je pravio dramu kad mu se seku noktići na nogama. Kako to sad deluje daleko user posted image
A tek njegovi razgovori i priče, imam osećaj da je preko noći postao stariji.
Trudimo se i mm i ja da mu maksimalno posvećujemo pažnju, da se igramo sa njim, pričamo i opet nekad mi se čini da nije dovoljno, jer beba oduzima dosta vremena, a i snage. pa sam nekad umorna, a i nervozna, a on baš tada mora nešto "hitno" da traži.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2012 15:09:28   
MicinaMama
Tanjicak tako je isto i meni bilo.Meni sutradan kada je Milica dosla u bolnicu po rodjenju Dunje dete mi je odraslo za jedan dan.I bilo mi je zao i zbunjivalo me je jer je ona do juce bila moja mala beba,a sada je prava devojcica.Ali sada je sve opet ok mazikamo se i ljubimo i ni malo je ne zapostavljamo, tu su obe kraj nas i svi se mazikamo zajedno.

Ukljucila sam je u sve sto se seke tice,kada je kupam obavezno dodje i Mica pa joj trlja ledja,ljubi je,cim cuje dunju u sobi da kmeci dotrci do mene i kaze: seka pace!

Ma divna mi je stvarno i obozavam je,a i ovu malu guzlu isto tako...doduse mi se jos upoznavamo i otkivamo nasu povezanost.

Nije mi zakazala ljubav i osecanja prema prvom detetu zbog drugog.Milica je uvek i bila samostalna i nije volela mnogo da se mazika i gnjavi,takodje nije ni ljubomorna na sestru nego i ona hoce da je mazi i pazi.Mozda sam imala srece sto je tako.

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2012 15:16:06   
Mama.Veki
I meni nije jasno da li je moguce voleti jos jedno dete, kad ovog mog svrcu prosto obozavam. Ja VERUJEM da cu voleti isto, samo sad u mojoj glavi to ne mogu da shvatim, verovatno zato sto nisam u toj situaciji.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2012 15:21:48   
MicinaMama
Shishica tek sam sada videla tvoj post.Videces da ce sve doci na svoje kada rodis bebicu,osecas se tako jer jos neznas kako je imati i drugo dete,a u sustini kao sto yula rece rodis sebi i drugu ljubav...onda imas dve naj vece ljubavi i sama sebi ne verujes da tvoje srce moze toliko da voli.

Ja cu jos malo pozeleti i treceuser posted image ...neka su mi zivi i zdravi!Do duse za trece cu da pricekam jer moram da osposobim prihode i sve svojoj porodici.A tu spada moja obaveza da nauci jezik,zavrsim kurs za posao i da se zaposlim...da se stekne vise novca jer od jedne plate to bas i ne moze,mislim moze,ali bi mi deca onda bila zeljna necega a mene bi srce bolelo da im nesto ne mogu priustiti.Naravno u to ne spada da zelim da im ispunjavam lude zelje nego da ne budu zeljni necega da popiju ili pojedu ili sa necim da se poigraju,da im knjige ne mogu kupiti (nedaj boze)

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 14:49:50   
Yula
IZVORNA PORUKA: Shishica

Dobro Yula ne moras da tako burno reagujes. Vidis, neko ima slozenija osecanja. Pored toga sto sam zelela drugo i sada i cekam drugo i pored toga sto znam da je lepo da imaju jedno drugo, ne moze, a da mi se po glavi ne mota i mnogo drugih stvari.

Sve je normalno sto nam pada na pamet. Ima raznih zivota. Ne treba polaziti samo od sebe i uvek samo od sebe, ne zive svi tvoj zivot, zar ne?

Slazem se ja sa tobom, zato i nosim mrvu u stomaku sada, ali gledam malo sire user posted image




Hm, za ovo si u pravu, ja prakticno uvek polazim od sebe. Dala si mi dobru temu za razmisljanje. user posted image

Meni bude zao dece koja su sama, bez bate ili seke bar. To mi dodje isto kao sto neko nikada ne dobije dete, ostane uskracen za to osecanje, tu ljubav, tako isto i kada neko nema brata ili sestru.

Neko misli, zapostavicu prvo dete, necu moci vise da mu posvetim 100% svoje paznje, moracu da je delim na 2 deteta. Ali, da li nekome padne na pamet da je prvo dete imalo nekada svu paznju samo za sebe a sva deca posle je nece imati, znaci drugo, trece... dete bi vise trebalo biti ljubomorno, zar ne?

I da te ne bi grizla savest, a ti posle drugog rodi i trece user posted image

I da, kada dodje druga beba na svet, pa kada ih oboje zagrlis i gledas kako odrastaju, videces da nisi gledala sire.



< Poruku je uredio Yula -- 26.9.2012 14:51:02 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 16:29:54   
sneza24
Mene nije grizla savest sto zelim drugo dete jer sam ga zelela prvenstveno zbog njega da ne ostane sam,da ima drustvo.
David je bas vezan za mene ali prvih par sati kad smo dosle kuci nije hteo da nas pogleda i mene je dusa zabolela,plakalo mi.Bojala sam se da ce tako stalno biti.Medjutim on je posle neka 3-4 sata dosao kod nas dve u sobu i polako se opustio pa bebi doneo igracke.Od tad skoro nigde nece da ide uvek je sa nama.Ako ja necujem da ona place on dodje da me pozove.Stvarno mi je mnogo olaksao situaciju sto ju je lepo prihvatio.
Bas mu dosta posvecujem paznju.Recimo nju dojim i ujedno gledamo Pepu,kad ona spava ja se igram sa njim ili izadjemo da prosetamo do prodavnice.
I mogu da kazem da ih podjednako volim.Ne pravim nikakvu razliku.I nema niceg lepseg kad nju drzim a on dodje pa nas obe zagrli.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here