|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
18.6.2011 18:10:28   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: nuki nuki

dr Sorat,radiolog,u djecju...

hirurg ce ga ipak pregledati,,i ako ne vjerujem da ga ima kad se ne vidi uzv-om


Aha, onda sa tim nalazom kod hirurga. Ma samo kad ga pregledaju i zakazu, da znate na cemu ste user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nuki nuki)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
18.6.2011 18:11:50   
Verus
choopo kako je mala bubica? jel mu bolje?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
18.6.2011 18:17:02   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Verus RR

choopo kako je mala bubica? jel mu bolje?


Ma super, kao da nije ni operisan user posted image Konce su mu skinuli u srijedu, rane zarastaju user posted image Samo se vidi linijica.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
18.6.2011 18:20:13   
Verus
user posted image srce malo, hvala bogu, bas se radujemuser posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
3.8.2011 12:59:41   
Anoniman
Danas u savetovalištu (Marko će za koji dan 11 meseci), dr mi kaže da mu levi testis šeta. Ode gore, pa kad stisneš, on se spusti u kesicu. Kaže, kad počne da hoda, gravitacija će ga verovatno povući, a ako ne, onda se treba obratiti specijalisti.
Koji moj mi je i rekla, sada kad god ga prepovijam ga pipkam, a ne znam k'o svet da pipkam, i zabrinuta sam. user posted image Jel imao neko ovakvo iskustvo?
ŠTA ĆE NAS JOŠ SNAĆI? BOŽE, JEL NIJE BILO DOSTA!? user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
15.8.2011 22:27:20   
meyo
Tash kod nas ti je takva situacija od samog rodjenja lijevi T. mu seta i sada kad je vec napunio dvije i po godine dr mi dala uput da idem u KC CG kod djecjeg hirurga on mi je rekao samo da stane ne mora da lezi dokle god se T. moze napipati iako seta nije nista alarmantno niti za O samo da se prati tako da eto ja im povjerovala tako da ne brini samo napominji pedijatru kad idete na kontrole da ti i to pogleda mada oni to sve imaju u kartonu ...
kod mog malise on je tu ali po mrvicu seta al ne do te mjere da se ne moze uopste napipkati..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
24.8.2011 11:06:52   
choopa choops
Tash, evo ja otkad sam saznala za taj nespusten testis srela sam bas dosta mama koje imaju sinove sa 'setajucim' testisom/ima. Od mog djevera mali ima isto. Sad su mu 4g. Kazu da to nije nista strasno i da se s vremenom spusti. :*** za Mareta.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
9.9.2011 11:39:10   
choopa choops
Danas smo isli u DZ na vakcinu i dvije ped mu pipale testis i nisu mogle da ga nadju user posted image Da l' je moguce da je opet neko s*anje???? user posted image U utorak idemo kod hirurga na redovnu kontrolu da vidimo sta ce on kazat...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
9.9.2011 11:57:11   
bojana86
Ma nemoj se sekirati,kao sto neko rece dosta je djece sa tim problemom.Moj sin ima ne spusten lijevi testis,sto je najvaznije u kanalu je nije u stomaku,svakih 6 mjeseci ide kos hirurga na kontrolu,sledeca je u decembru i tada ce imati 2 godine,pa ako se ne spusti mozda ga i hiruski spuste al to nije nista strasno. Ja njega mogu napipati kada sjedi u toploj vodi i top je dobar znak. nemoj samo paniciti vidjeces sta ce ti hirurg reci!! pozzzzz

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
9.9.2011 12:04:02   
Anoniman
O bože, Choopa. user posted image
Kako bre nema, kad su mu to sredili?!

Mi smo juče bili na kontroli, dr je pipao, i kaže "tu su oba!".

(odgovor članu bojana86)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
9.9.2011 12:06:39   
choopa choops
Hvala bojana user posted image

Ma citala sam ja da postoji odredjeni postotak djece kojima se testis ne spusti ni nakon operacije, ali nisam se nadala da cemo mi bas biti u tome postotku user posted image A sta da se radi...Ja ne znam ni kako da napipam, ni sta da trazim user posted image , jer se meni cini od kad je prosla op da ga nema, ali dr kazu tu je u kesici user posted image I onda ja ne znam sta i kako. Pitacu hirurga pa cemo vidjet...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
9.9.2011 12:09:04   
Anoniman
Pipaš kuglicu, draga. Pipaj taj koji je tu, pa onda pipaj ovaj drugi. Samo ne stiskaj jako. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
9.9.2011 12:10:09   
bojana86
A vi ste bili na operaciji ? ma onda ce biti sve ok,vidjeces da ce ti hirurg isto reci.... ma moras naopipati kao male kuglice u obe kesice,naravno polako,najbolje kada ga kupas i dok sjedi u vodi,pokusaj pa vidjeces,ako ne brzo ce Utorak pa ces vidjeti ! user posted image user posted image

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
9.9.2011 12:11:05   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Mi smo juče bili na kontroli, dr je pipao, i kaže "tu su oba!".



user posted image user posted image

Ne znam. ja sam ocekivala da ce njemu nakon operacije biti 'puna kesa' user posted image user posted image , medjutim nije tako izgledala, vec isto kao prije, znaci samo jedna strana popunjena. i doktori su rekli da je testis spusten. I sad odjednom da ga ipak nema. Potpuno sam zbunjena user posted image uopste ne znam da li je moguce da je sad to 'setajuci' testis ili se povukao skroz. Ne znam sta da ocekujem...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
20.9.2011 16:40:45   
choopa choops
Evo da upisem...bili smo na kontroli ima nekoliko dana. Testis nije u skrotumu user posted image , ceka nas jos jedna op. Najvjerovatnije iduce godine u junu...
Dr kaze (laicki receno)da je to zato jer je taj krvni sud bio previse kratak, pa je on navukao koliko je mogao, ali da nije htio da pretegne jer postoji mogucnosta da pukne i onda potpuno izgubi funkciju. Isto tako, kaze da neki doktori imaju obicaj da u takvom slucaju fiksiraju testis za preponu, ali da oni ( i novija praksa) to ne rade, bas zato jer postoji mogucnost da se prekine. Uglavnom, kaze da cekamo jos malo da poraste, pa ce valjda i ta krvna zila da se produzi i onda da probamo iznova. Ovo nije medicinski tacno, ali eto da objasnim na najprostiji nacin.
Jbg. user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
24.11.2011 10:20:31   
nicci
Choopa,
Da li je tvoje Sunasce imalo ispod testisa tu "pricvrsnicu"?
Mom sinu su to pricvrstili, ali posle 10 dana od operacije vidim da opet nema testisa, a pricvrsnica i dalje stoji (pretpostavljam da je to ispod testisa to, jer konce je imao na dva mesta, na stomaku i na gornjem delu testisa i to je skinuo).
Uzasnuta sam samom idejom o jos jednoj operaciji. Ali testisa nema, a posle operacije se lepo video, do juce... user posted image



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
17.12.2011 0:40:20   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: nicci

Choopa,
Da li je tvoje Sunasce imalo ispod testisa tu "pricvrsnicu"?
Mom sinu su to pricvrstili, ali posle 10 dana od operacije vidim da opet nema testisa, a pricvrsnica i dalje stoji (pretpostavljam da je to ispod testisa to, jer konce je imao na dva mesta, na stomaku i na gornjem delu testisa i to je skinuo).
Uzasnuta sam samom idejom o jos jednoj operaciji. Ali testisa nema, a posle operacije se lepo video, do juce... user posted image





nicci sorry sto odgovaram tek sad...

On nema tu pricvrsnicu, bar ne da ja znam. Kazem ti, njemu je kao testis bio spusten nakon operacije, oni nas otpustili sasvim normalno i na pregledu nekih mjesec dana kasnije je opet bio tu, iako ja ni tada nisam mogla da ga napipam, da bi na kraju ipak ispalo da ga nema user posted image Znaci mozda je testis tu, samo ti ne mozes da ga nadjes. Ne brini unaprijed, povedi ga na kontrolu, bolje ipak da ga pogledaju da znate na cemu ste...drzim fige za vas user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nicci)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
22.12.2011 15:26:27   
cici78
Drage mame, mi samo upravo od lekara. Otisla sam da M cisto onako pregleda pedijatar jer ne da da mu se opere pisa, podigne kozica , ma ne sme ga covek dole pipnuti da on ne vristi. Meni je to bilo sumnjivo pa rekoh ajde da odemo a i ranije nam je dr rekla da mu jedan testis setajuci mada ce to samo od sebe da se spusti...Medjutim,kao grom iz vedra neba ona kaze da ce morati na operaciju jer i taj stajuci testis vise nije tu nego se povukao gore...ja nisam znala gde sam kad nam je to saopstila...evo suze ronim ne mogu da se saberem. Sutra idemo u Tirsovu da zakazemo jos jedan pregled kod urologa. Da ne znate nekog dobrog urologa tamo, da preporucite? Please pomozite, ja cu da skrenem

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
23.12.2011 21:52:06   
choopa choops
cici78 zao mi je jako, ali ne daj se. Trebas svom malisanu hrabra i jaka. Ja sam se tjesila time da mi je bitno da je on ziv i zdrav, a za ostalo manje vise. I kad smo otisli na operaciju, i kad sam vidjela od cega sve klinci boluju, zahvaljivala sam Bogu sto smo mi dosli "samo" radi toga. Drzi se, vidjeces kad op prodje sve ce biti lakse ;) Savjeta za doktora ti nemam, mi smo iz CG. Pozz i javlja sta se desava user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
23.12.2011 23:26:58   
cici78
Draga, hvala sto si se javila, znaci koja rec podrske...Gledam neke moje postove od ranije kad si ti spremala svog klinca za operaciju, citam one recenice "drzi se, moras da budes jaka zbog svog sina" a sada evo mene u toj situaciji, i iskreno, nisam jaka...ti si herojski sve podnela a i tvoj malisan. Ipak je mladji, ovaj moj ima2,5 god, sve zna, svasta hoce, mesto ga ne drzi duze od minut. Nece s njim biti lako. Zakazali smo pregled za utorak u 12 h pa sta nam Bog da. Javljam se. Tada cemo vec sve znati, hoce li biti operacije i kada.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
23.12.2011 23:42:34   
choopa choops
I ja sam misljenja da je teze sto je dijete starije. meni ce biti pako kad M bude trebao opet. Tad ce imati   godinu i devet mjeseci.
A vjerovatno ce ti ga sad samo pregledati, ne vjerujem da ce zakazivat operaciju prije kraja januara. To je neki minimum ja mislim jer morate da odradite sve nalaze i da bude kompletno zdrav do tada. user posted image
Vidjeces, ovaj prvi udar, prva vijest je najteza, kasnije ide malo lakse. Sad si jos pod utiskom, tako sam se i ja osjecala. user posted image Tu sam ako sta zatreba.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.12.2011 19:12:52   
cici78
user posted image Hvala. A gde je rez? Jel na preponi ili dole ispod testisa? Ili to zavisi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.12.2011 22:50:54   
choopa choops
M ima dva, jer su mu operisali i bruh/kilu ujedno, pa je taj gore kao za carski rez na primjer. A za testis je dolje ispod ;)

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.12.2011 16:33:38   
cici78
Choopa, mnogo mi je tesko...najblaze receno. Pijem po pola bromazepama ujutru, pola uvece da bih mogla da funkcionisem i obavim sve sto se od mene u toku jednog dana ocekuje. Odjednom kad mi krenu crne misli hocu da se srusim...kao da se gasim. Bice tesko s ovim mojim malim vragolanom, a prvi put nam je pa ne znamo nista, ni kako je tamo... Jel primaju posle infuziju, kako je sa hranom? Ja znam da si ti dojila li koliko dugo ne sme da jede posle operacije? Ovaj moj ce traziti odmah da ustane,muke moje...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.12.2011 22:46:57   
choopa choops
Joj cici moras da bude s najhrabrija sto mozes upravo radi njega, jer oni osjecaju sve sto se sa nama desava user posted image   user posted image Gledaj, to zaista nije neka 'teska' operacija (iako je majkama i vadjenje krvi strasno, a kamoli operacija), i zato nemoj da brines puno jer ce sve biti u redu i procice i brze nego sto mislis. vidi ovu temu mozda ce ti trebat KLIK.
A poslije operacije ne dobijaju infuziju, a ne smiju jesti ni piti neko vrijeme nakon toga (eto vec sam zaboravila)...cini mi se dva sata? Pisala sam ovdje...Ali, oni su tada jos pod dejstvom lijekova i anestezije, tako da nemoj da ocekujes da ce ti on skakat. Ustvari vecinu toga vremena ce prespavat ;) Vjerivatno ce se budit na momente, nesto promrmljat i nazad na spavanje ili ce biti komiran cijelo vrijeme user posted image Saljem ti sto user posted image user posted image user posted image Drzi se.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here