|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.4.2013 19:05:28   
Olga75
kod nas ja bas dugo stajao patrljak i bio je onako sav svez a tretiran je bio iskljucivo octaniseptom jer patronazne nisu smele da koriste jod i dermatol i posle tih mesec dana ja sam na svoju ruku prasila dermatolom i osusila ga
u svakom slucaju Rosita najbolje je da odete kod dr
a jod je izbacen jer su valjda bile ceste alergije ili vec tako nesto rece tadasnja nacelnica pedijatrije u dz
i da ponovim , najbolje kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.4.2013 16:28:13   
Rosita
Zavrsili u Tirshovoj. Neki doca zachas otfikario. Sad 3 dana bez iceg, suvo da bude, gaza odozgo, pa jod p.do sasushenja. Kontrola po potrebi kod pedija. Patro ce doci za 3 dana da pogleda. Kad nece Muhamed bregu hoce breg Muhamedu :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.4.2013 16:31:31   
Tiziana
Bravo!
Secam se d aje nas ta patronazna tad preplasila bila oko tog otpadanja pupka i ako ne otpadne odmah kod hirurga.Znam da sam ja bila van sebe od srece kad je otpao,samo ejr nas je ona istripovala. Bila je grozna,sad kad je se setim.Rekla mi je za sina da je nedosnosce,a rodjen sa 2,9kg u 38.ned..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.4.2013 16:37:31   
Rosita
Ova nasha ok zenica. A posto mi je prvi dan patronaze bio nedelja, doshla neka dezurna sa dr opstine, blagi Boze, bas mi se nije dopala.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.4.2013 20:39:32   
Anoniman
Nama je danas otpao pupak,danas nam je 11 dana!:-)

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 405
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.4.2013 22:12:42   
Figaro88
Andrei je odpao sa dva meseca.Imala je granulom(valjda se tako bese zove),i tek su tad videliuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
16.4.2013 16:28:48   
Rosita
Sutra su nam pune 4 nedelje. Danas dobili odobrenje od patronazne za klasicno kupanje user posted image . Zbogom gaze, jos uvece po kap povidona i to je to! Lep pupak nam je ostao. Ziveo hirurg user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
17.4.2013 10:25:38   
buba.marica
nama je danas otpao pupak (9ti dan) i sad ga tretiramo jodicem i gazicom user posted image koje olaksanje samo sad da i taj granulomcic prodje pa da mogu da se opustim

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
29.4.2013 16:48:27   
Shishica
Obradjujemopupak i danas kad je bila patronazna vidim da samo sto nije otpao, ali ispod tog patrljka je bas ispupceno i patronazna kaze da je to granulom i da ce se smanjiti sam..
Ja u nju bas nemam poverenja.. razmisljam da odvedem dete sutra da je vidi nas doktor. To je meni nesto veliko i ne lici mi na granulom..ne znam..

user posted image

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
4.7.2013 16:42:53   
minnica
Danas nam je konačno otpao pupak. user posted image Dakle, 13. dan.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
20.10.2013 20:21:46   
Modessty
KOristila sam Baneocin puder za pupak i otpao je sedmi ili osmi dan, tako nešto. Puder ga lepo zasuši i očas posla se rešismo pupka. A sa Danilom je to trajalo 20 dana! Tada nije bilo Baneocina da se kupi, nije bilo Oktanisepta, već samo Povidon jod.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
20.10.2013 20:32:40   
big mum
Oboma 10.dan.

Sa kćerkom koristila Bivacin prašaka a sinu sam ispirala sa 3% hidrogenom.Baš je dobar,fino zapjeni i isčisti pupaak a prašak zamo zaljepi.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
20.10.2013 22:39:18   
Vatrena

IZVORNA PORUKA: Shishica

Obradjujemopupak i danas kad je bila patronazna vidim da samo sto nije otpao, ali ispod tog patrljka je bas ispupceno i patronazna kaze da je to granulom i da ce se smanjiti sam..
Ja u nju bas nemam poverenja.. razmisljam da odvedem dete sutra da je vidi nas doktor. To je meni nesto veliko i ne lici mi na granulom..ne znam..

user posted image

ako je granulom,neće se smanjiti odi odmah doktoru neka pogleda,možeš imati problema.Zagnajaće se i tu prašak niš` ne pomaže..

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
21.10.2013 7:09:44   
serpica
Mi smo izasli 5.dana iz bolnice i te prve noci kod kuce je otpao,nisam stigla ni dva puta da ga obradim sve je odmah bilo ok,
Mislim da je najbolje koristiti bivacin sprej cula sam da najbrze sasusi pupak i vrlo brzo otpadne.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.12.2013 17:04:46   
ivekpivek
vidim ovdje se odavno nije pisalo ,,,mojoj bebici otpao pupak 5 dan al ima vec 7 dana i sad pomalo vidim na pupcicu malo sasusene krvi ,stavljala sam bivacin prasak ,octanisept sprej ,i dana pocela cistiti sa rivanolom vise neznam s cim da ga njegujem ,,dr kaze sa octanisept sprejom i da je to normalno ,pupcic nije upaljen ni crven vec se samo pomalo pojavi tako ta krv ,ima li koja savjet ,malo me izluduje htjela bi bebicu kupati a i dosadile sterilne gaze i ostalo

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.12.2013 17:21:12   
serpica
Ivek ako je samo sasusena krv onda mozes da stavis nekoliko kapi hidrogena od 3% i stapicem za usi da ocistis lagano,sacekas da zapeni i ocistis polako.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.12.2013 18:50:34   
ivekpivek
joj malo me strah sa hidrogenom tj i neznam gdje ga kupiti kako se koristi nisam ga nikad koristila

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.12.2013 22:06:49   
serpica
hidrogen je potpuno bezopasan,kupis u apoteci kazes da ti treba najslabiji,nakapes nekoliko kapi ono malo zapeni i onda ocistis.Meni su time cistili ranu ka je curila pa onda posle toga stave jod nije nista opasno.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.12.2013 0:25:24   
Sanchy
Ja bih je vodila kod drugog dr.,s obzirom da vam je pedijatrica rekla da je normalno da se pojavljuje krv kada pupak otpadne,sto prvi put cujem,ali opet ja nisam dr,,cisto da cujes drugo misljenje,,jako je vazno da pupak zaraste kako treba i da bude potpuno suv do prvog kupanja..m.je otpao par dana nakon izlaska,cistili smo samo povidon jodom

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.12.2013 10:19:04   
Olga75
Ivekpivek , ako vlazi bistro , nema nikakvog crvenila , beba se normalno ponasa trebalo bi spontano da prodje
mada mislim da bi najbolje bilo da odete kod pedijatra da pogleda , ne znam da li i dalje lapisiraju - osuse ga srebronitratom
sve u svemu , pupak moze da vlazi par dana nakon otpadanja patrljka ali ako se javi crvenilo , krv , neprijatan miris onda postoji infekcija ili granulom
moj savet je da pratis ali ako i neki treci - cetvrti dan nakon otpadanja vlazi i dalje da odvedes bebu da pogledaju za svaki slucaj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
3.1.2014 19:52:50   
dijana1*
Koliko dugo ste bebi cistili pupak kada je otpao. Nama je 7-mi dan otpao ali ja sam jos par dana cistila. E sada ne znam do kada i da li jos da ga cistim?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
4.1.2014 0:04:08   
Azra_
Mislim da ništa ne fali da malo hidrogenom očistiš nakon kupanja. Sipaš par kapi u pupak, dok god peni, znak je da treba da se čisti. Tako je nama rekla patronažna. U svakom slučaju, mislim da mu ne može škoditi.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
13.1.2014 12:59:20   
Sesilija 83
Evo juce konacno 17-ti dan.... bili kod dr sve je ok nema granulom,da cistimo povidonom kao i do sad i tako, sad konacno da lepo namestimo pampers...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.1.2014 0:42:46   
Azra_
Super Sesi! Tako je i nama. 17-18.dan! Bitno da je ok. sad je presvlačenje lakše...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
4.3.2014 12:59:49   
mali_mis
Kad je bebac imao 5 dana.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here