|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.9.2012 20:51:21   
aleksandrova
danas na 10.dan cini mi se da mi je dusa dosla user posted image jedva sam cekala da padne

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
15.9.2012 17:37:58   
Valerie
nama tek 17. dana, bas je bio uporan, al je ostala jos neka tackica koja treba da se povuce, tako da jos sipamo jod. patronazna zadovoljna, pa sam i ja user posted image

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.9.2012 19:46:03   
mufika
Na 10 dan, zuti prasak je zakon, nista od spreja!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.9.2012 19:50:46   
Mery78
prvoj bebi u porodilistu 7-og dana, drugoj posle dve nedelje,a trecoj Boga mi najduze stajao,oko 3 nedelje

(odgovor članu mufika)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.9.2012 23:36:46   
gagagaga
U porodilistu 6 dan otpao

(odgovor članu Mery78)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
15.10.2012 10:27:27   
anajid
Aleksi otpao juce pupak tj. peti dan.Da nije malo ranouser posted image

Davidu nije jos uvek.

(odgovor članu gagagaga)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
15.10.2012 10:57:30   
sneza24
Nije rano anajid.I Davidu i Lani je otpao pupak cetvrtog dana.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
29.3.2013 20:08:48   
Rosita
E blago vama, kod mene 10ti dan ne daje naznake da ce otpasti. Debeo pupcanik...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
29.3.2013 20:18:47   
Moiraina
Isti slučaj kao kod moje dece. Znam da mi je patronažna rekla da ima dosta dece rođene u Frontu sa tim "problemom", kaže da im ne obrade dobro pupak tamo. user posted image Poslala nas je u IMD, tamo to srede za par dana (ne znači da ćete i vi morati da idete, tako je bilo kod nas).

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
30.3.2013 11:23:55   
bojanica7
gali otpao desetog dana, a marti evo jos nije *11. dan danas. kaze patronozna za vikend ce. verovatno.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
1.4.2013 14:52:46   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Ptičica

Mom Vuku još nije otpao pupak. To mu dođe 27-mi dan. user posted image
Patronažna nam uredno dolazi, obrađuje pupak i kaže da je bilo slučajeva da gaje pupak i više od mesec dana! Doktorka mi je rekla da ne brinem i da je važno da je pupak suv.
U porodilištu su ga šire podevezali, a i sam pupčanik je debeo, jer je on velika beba.
Šta vi mislite, drugari?



Kad vidim postove poput ovog, oraspolozim se user posted image , I mom sincicu je suv pupak ali debeo i nije jos poceo da daje znake otpadanja, 12.dan . Patronazna kaze da je to ok i da ne treba maltretirati dete kojekude, neka otpadne kad otpadne pod uslovom da izgleda ok.

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
1.4.2013 14:54:22   
Rosita
E da, ja od izlaska iz porodilista sama obradjujem pupak, patronazna kad dodje obradi i prekontrolise. U frontu pokzu kako treba, ja sam tamo jednom probala.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
1.4.2013 15:13:53   
Moiraina
Nije mi bila namera da bilo kog oneraspoložim user posted image
Samo sam napisala svoje iskustvo, nas su oba puta otpustili sa "suvim" pupkom (po otpusnoj listi), ali to u stvarnosti nije bilo tako, patronažna mi je rekla da uopšte nije suv i dobro podvezan i poslala nas u IMD (a možda je nju prosto mrzelo da se bavi time...) Mada, i u IMD su nam rekli da se ne bi samo sredilo, ne znam... Naravno, ako je sve ok kao kod vas, treba sačekati da prirodno otpadne.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
1.4.2013 15:45:39   
Rosita
Joj bre Mo, nisi me ti oneraspolozila, ma jok user posted image

Nego, ajde da verujem patronaznoj user posted image

a ovo da se oraspolozim kazem jer sam ceprkala postove i lovim sve sto je preko 20 dana da vidim da i toga ima. Juce mi baba kaze PA KAAAAKO da jos ne otpadne pupak, kad je nisam ispsovala user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
1.4.2013 16:15:30   
Moiraina
Ma veruj patronažnoj, ona bi vas sigurno već poslala dalje da misli da bilo šta nije kako treba. Biće to sve ok. user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
3.4.2013 13:59:53   
bojanica7
nama otpao 13. dana. mislim marti. e sad, skontali smo dan kasnije i juce da ima pokoja kapljica zute tecnosti.. nije crveno okolo, tretiramo povidon jodom, u halo bebi kazu da se jos drenira i da je sve to ok...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
3.4.2013 23:47:57   
babyblue
Nama je pupak otpao negde 15.-16. dan, ali su joj toliko lose podvezali u porodilistu da je to bilo strasno, i ko zna kad bi joj i otpao da nije moje mame koja je bila patronazna sestra vise od 15. godina, te joj je prvo podvezala nize, i sta ti ja sve znam sta je jos radila, ali se prilicno namucila da ga sredi.

_____________________________

"Znamo šta jesmo ali ne znamo šta možemo biti"

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
3.4.2013 23:55:50   
Azra_
Nama 17-18 dan. Bolje je bilo kad smo krenuli da stavljamo povidon jod, a ne oktanisept kako je patronažna rekla.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu babyblue)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.4.2013 12:21:14   
Rosita
Evo tece 19.dan i nista. I sad mu je koza ispod pupka iritirana i crvena, da poludis, zvala sam patro, kaze iritacija od joda, da i tu kozu zastitim gazom. A na netu pise voditi dete pedi u tom sl. Ne znam sta ciniti. ona dolazi sutra.

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.4.2013 12:36:00   
Sanja90
Koliko se ja secam,mada sam od ove trece trudnoce jako zaboravna pa sam sve zaboravila,ali koliko se secam mi smo kod obe cerke na pupak stavljali povidon jod i gazu preko selog pupka i onda pampers ispod pupka i siroki povoj preko svega toga,kad smo ih kupali izbegavali smo da kvasimo taj deo i stavljali smo hidrogen da se to ocisti. Posle kad otpadne pupak kod starije je otpao ceo nista nije ostalo u pupku pa smo cistili hidrogenom povremeno,a mladjoj je ostalo nesto belo u pupku pa smo i to morali cesce hidrogenom da sredjujemo dokle god se i to belo nije ocistilo a to je trajalo bas bas dugo.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.4.2013 12:39:53   
Olga75
Rosita ako je crveno najbolje da idete kod pedijatra
Mariji je pupak otpao nakon 35 dana ali nije se crvenilo
ako imas oktanisept , isprskaj tim i kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.4.2013 12:47:42   
Tiziana
Mojima je oboma jako brzo otpao pupak,njoj 7 dan od rodjenja,a njemu cini mi se cak 5,ali se secam d anam ej patronazna rekla d aukoliko do nekog tamo dana(ali se sad ne secam koji je u pitanju,tipa 20.) d aodemo na institut ili u tirsovu da oni to pogledaju..
njemu smo prskali oktaniseptom,a njoj povidon jodom,ali to samo jer su bile razlicite patronazne pa svaka ima svoj sistem.ona je na pupku imala stipaljku,a on je imao ono zavezano jer tad jos te stipaljke nisu bili uveli..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.4.2013 15:01:39   
Rosita
Imam oktanis, al koristim p.jod pa ne znam da l valja mesati. Sacekacu patro sutra, pa cu posle toga da vidim. Valjda nista nece da mu bude. Da, patrljak, gore plasticna stipaljka, čisti se gazom i p jodom pa se gazom podveze. oprostite na pravopisu jer maltene nogom pisem :)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.4.2013 15:08:49   
Tiziana
Nemoj da mesas.znam da kad pocnes sa jednim sa tim i nastavis.
Sacekaj da vidis sutra sta ce ti patronazna reci,ako nista odvedite ga do inst ili tirsove neka pogledaju cisto da ne razmisljate.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
7.4.2013 19:04:32   
Skockica
Mom bebcu 7.dan od rodjenja, ne znam kako bih podnela da se duze zadrzao. Te ne sme da se kvasi, pa svaki put obradjuj, cak je nesto malo i krvario jer sam bebcu grejala stomak. Tako, ko ne zna ne smete grejati stomak dok pupak ne otpadne.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here