|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta vama znači "dojiti na zahtev beb...
29.9.2010 12:56:01   
New Mom
Ja sam mojoj davala (i dajem) u suštini kad traži. Imala sam plan da pratim na tri sata (treba im 2.5 sata da svare mleko, a razmak se računa od početka jednog podoja do početka drugog), ali to je ispalo previše kruto. Pustila sam da jede kad hoće i brzo se sama ustalila na 3 sata danju. Nekad to bude plus minus pola sata, ali ne uzbuđujem se zbog toga.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta vama znači "dojiti na zahtev beb...
29.9.2010 17:27:27   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: New Mom
Imala sam plan da pratim na tri sata


Ne brini mamaaaaaaa, sve ide po plaaaaaaaaanuuuuuuu user posted image user posted image

Džabe nama planovi kad oni imaju svoje user posted image user posted image

Uglavnom, danas mu nisam davala Espumisan kapi i mogu reci da je stanje mnoogo bolje.Pu,pu da ne ureknem. Tu i tamo mu dam bibi libi. Znaci danas je sisao na cca 2 do 3 sata user posted image Molim Boga da to nije samo slucajnost.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta vama znači "dojiti na zahtev beb...
29.9.2010 17:30:47   
Vučko.ba.
dojiti na zahtjev beb znači ono veli kmeeeeeeeeeee a ti mu strpaš siku u usta
tako sam ja radila ... nisam ni znala da postoji uobročavanje (jel se tako piše?)


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta vama znači "dojiti na zahtev beb...
6.10.2010 19:50:22   
MASHKA
ja se trudim da joj ne dam sisu ako nije prošlo 2h od početka prethodnog podoja ali ako mnogo plače, nekada je noću to prava histerija , onda joj dam i ranije! nisam pametna.....ako spava preko 2h (nekada se zakuca i 3,5h)ne budim je. e sad, neka mi neko kaže jer to uobročavanje ili dojenje na zahtev??? user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta vama znači "dojiti na zahtev beb...
22.1.2011 11:52:18   
Anoniman
provalila sam da drugacije place kada je gladan,kao da kaslje,i tada mu dam.Ne budim ga kada duze spava,a zna neki put da skupi 6-7h odjednom.

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta vama znači "dojiti na zahtev beb...
24.1.2011 23:01:24   
Jele

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

dojiti na zahtjev beb znači ono veli kmeeeeeeeeeee a ti mu strpaš siku u usta
tako sam ja radila ... nisam ni znala da postoji uobročavanje (jel se tako piše?)



E too user posted image user posted image

Tako je meni bilo i sa Urošem, a sada i sa Strahinjom, nudim im kada ''traže'', osetim po kmekanju kada im se spava, kada hoće da se nose, a kada su gladni ili već samo žele da sisaju. Uroš je sisao na sat i po, znači ja mu nudila kad čujem taj kmee ''gladi''. Strahinja je prvih mesec i po bukvalno bio non stop na sisi, bar se meni tako činilo, a evo sad pravi male pauze, ali nema nikakvog pravila niti ustaljenog ritma, nekad traži nakon pola sata, nekad nakon sat, kada odspava nakon 2 sata, ... Uglavnom, on se naguta vazduha pa mu to valjda daje lažan osećaj sitosti, možda ne podrigne dovoljno puta, nisam više pametna, skoro nikada ne sisa na obe dojke prilikom jednog podoja, sisa 4-5 minuta plafon i taaakooo, nema pravila

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 31
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here