|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uspavljivanje fenom
25.11.2008 11:15:53   
Jeca*
Ja ne znam da li neko ima to iskustvo, ali ja ne znam šta bih da nismo provalili ovo sa fenom za kosu. Kad beba ima jake grčeve ili kad puno plače, uključiš fen da zuji i beba se smiri i zaspi. Nekad i noću kad se probudi ja ga ne uzimam iz kreveca nego uključim fen na par minuta i on nastavi mirno da spava. Neko to radi i sa usisivačem ali meni je draži fen user posted image  
Ja nisam mogla da verujem kad je muž došao kući sa tom idejom a onda sam videla gomile foruma na netu sa tom temom, srela drugarice iz porodilišta koje isto to primenjuju i to na preporuku pedijatra. Ma super stvar...pupupu
Poenta je da zujanje bebu podseća na zvuk plodove vode, a kažu da se ne navuku već se vremenom, pre ili kasnije, sve bebe polako odviknu od navike uspavljivanja fenom.
Pa eto, mame....probajte ako niste znale, a ako jeste, prenesite i vaše iskustvo.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 11:20:00   
Anoniman
To je kao kada je u seriji Friends jedna od riba (ne znam koja) rekla da se bebi kaže "ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ" kad se uspavljuje jer to asocira na šumove koje čuje dok je u stomaku. Ali, iskreno, još nisam čula za foru sa fenom! Kad rodim sledeće - isprobaću! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 11:36:15   
Jeca*
Ma ne možeš da veruješ kako deluje.
Meni je od dolaska iz bolnice fen instaliran pored kreveta i to srećom pa imam onaj "profesionalni" pa je uključen da vrti "hladan" vazduh. Inače, kad greje ako radi malo duže dodje mi da padnem u nesvest od toplote u sobi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 11:38:54   
MERYEN
Ja kad usisavam ceo stan verovali ili ne on je kao bubica miran,gleda i cuti sve vreme,nisam probala da ga na takav nacin uspavljujem,koliko danas pokusacu sa fenom da ga uspavam,inace ja ga uspavljujem sa ssssssssssssssss i kad nema jake grcice upali a kad ima mislim da tu nista ne pomaze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 11:44:11   
krofnica
Moja drugarica kada legne malog da joj spava ukljuci mu u sobu usisivac da radi, drugacije nece da joj spava. user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 11:44:12   
Jeca*
Probaj ovo sa fenom i kad ima grčeve i kad nema. Inače to ŠŠŠŠŠŠŠŠ...usta mi se osušiše user posted image user posted image user posted image
Sad listam razne forume na netu..otkucajte "uspavljivanje fenom" i videćete iskustva hiljada majki. Izgleda blesavo ali deluje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 11:51:43   
MERYEN
Smesno mi je sto u zadnjih 3-4 dana kad pocnem sa tim ssssssssssssssss on pocinje da se smeje,pa mi je to slatko kao da mi kaze promeni taktiku dosadna si vise sve isto,inace sad je poceo tako pomalo da se smesi kad mu pricamo ponekad guce kaze ao,u i tako brzo cemo da porastemo.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 12:44:47   
guppy RR
O vidiš, potsetila si me... I mi smo to radili. Dok su se moje drugarice šunjale po stanu da im deca spavaju, moja su spavala u dnevnoj sobi gde sam ja kuvala i usisavala i uvek su dremuckali.

I mi smo koristili usisivač u jednom periodu user posted image

user posted image


< Poruku je uredio guppy -- 25.11.2008 12:45:26 >

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 12:50:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MERYEN

inace sad je poceo tako pomalo da se smesi kad mu pricamo ponekad guce kaze ao,u i tako brzo cemo da porastemo.


JAOOOOOOO RAZNEŽILA SAM SE! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Uspavljivanje fenom
25.11.2008 13:00:23   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mali Jovane

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Uspavljivanje fenom
26.11.2008 13:44:44   
prase
Ih, gde je ova ideja bila pre nego što se ovo moje zlato naviklo na ljuljuškanje... Doduše ne ljuljam ga dugo, dosta mu je 5 minuta i ode on u carstvo snova - ali nakon par nedelja, za nekoga ko ima skoliozu, 5 sekundi je mnogo user posted image Probaću ovo sa fenom baš, javljam rezultate user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Uspavljivanje fenom
26.11.2008 14:55:31   
andrijana
Ovo jos nisam cula!user posted image Za onog kome to uspeva - user posted image !

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Uspavljivanje fenom
26.11.2008 15:09:54   
Jeca*
"mlade mame" oćekujem da javite da li i vama uspeva ovo sa fenom.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Uspavljivanje fenom
1.12.2008 13:34:48   
MERYEN
Kod Jovana ne pali fen,gleda malo slusa i place,bolje reaguje na usisivac, NAJBOLJE NA SSSSSSSSSSSSSSS.Otpadose mi ruke od nosenja kako ga spustim placeuser posted image ,placem i ja sa njim kad nemam snage da ga nosim,user posted image a sama sam po celi dan.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Uspavljivanje fenom
1.12.2008 13:40:39   
Anoniman
Pa neka plače... prestaće. Malo ga stavi u kolica pa gurkaj! Nemoj navikavati na ruke, odlepićeš! Ja sam Luku gurala preko praga, jer kada ga guram po ravnom to nema smisla. Da vidiš kako se smiri!

Nisam ništa loše mislila onim "Pa neka plače..prestaće", samo hoću da kažem da je lako dok su mali, ali jako brzo rastu. Naravno da ni ja nisam ostavljala dete da besomučno vrišti u kolicima, ali probaj svašta. A to probaj ne znači da ga spustiš, pa plače, pa ga digneš. Spusti u kolica, gurkaj sporije, gurkaj brže, gurkaj po ravnom, po pragu, stavi u krevetac, uključi one igračke što sviraju i vrte mu se nad glavom. Kupi Baby Gym, spusti dete malo u to. Ne znam kakva kolica imaš, dal imaju ono "jaje" za nošenje deteta, ja sam umela Luku da stavim u to pa na trpezarijski sto dok kuvam.

Samo pomisli šta bi bilo da ih imaš dvoje i da fizički ne možeš da ih nosaš!

Ljubim te!

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Uspavljivanje fenom
1.12.2008 13:42:28   
guppy RR
Joj Mery, tvoja situacija me jako potseća na moju. I ja sam bila sama posle prvih nekoliko nedelja.
Nekad nije pomoglo ništa kad su jako plakali, pa sam ih spustila da plaču na krevet ili kauč, a ja sam sela pored da se smirim. Nećeš verovati ali nekad su se baš TAD smirili. Valjda i dete želi svoj mir :(?

Neću da pametujem puno...
javi nam šta kod tebe "pali" user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Uspavljivanje fenom
1.12.2008 13:43:54   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha

Ne znam kakva kolica imaš, dal imaju ono "jaje" za nošenje deteta, ja sam umela Luku da stavim u to pa na trpezarijski sto dok kuvam.




Ovo radim i ja user posted image  I ona ljuljaška je spas. Meryen, ako možeš, kupi je. Mi Luku nismo navikli na nju, ali ume jako lepo da se umiri u njoj i da odspava ponekad. Meni to često dobro dođe.
Ipak lakše je sa 2-3 meseca, u početku je mnogo teže. Izdrži. Vreme leti, ubrzo će biti bar malo lakše. Ja to iz ličnog iskustva a izgleda Luka i Jovan "liče"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Uspavljivanje fenom
1.12.2008 13:50:24   
andrijana
I nasa Katarina se ponekad iznervira dok je drzim,otima se i stenje. Samo je spustim na krevet i ona se smiri. Valjda hoce da se malo iskulira,ne zna vise sta ce...user posted image Mery,izdrzi,proci ce! Ja sam mislila da cu da odlepim! Sad i upali da je spustim da lezi i svucem joj one silne pelene,odmah je drugo raspolozenje. Mnogo voli da je gola!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Uspavljivanje fenom
2.12.2008 20:53:44   
MERYEN
Koliko beba treba da ima da moze da se nosi u kengura?
[trazila sam temu nisam uspela zao mi je] 

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Uspavljivanje fenom
2.12.2008 21:02:23   
guppy RR
Evo srce vidi OVU TEMU o kengur nosiljkama
Inače preporučujem da se koristi pretraživač skroz gore na vrhu. Ukucaš kengur i izbaci ti teme u kojima se to spominje.

CMOKA

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Uspavljivanje fenom
2.12.2008 22:01:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

Inače preporučujem da se koristi pretraživač skroz gore na vrhu. Ukucaš kengur i izbaci ti teme u kojima se to spominje.





E, guppy, zaboravljam da ti kažem, neće uvek da radi. Često ukucam čak i tačan naziv teme pa mi je ne izbaci, nego se onda prisećam gde bi mogla biti... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Uspavljivanje fenom
3.12.2008 9:15:07   
Anoniman
MERY, svi ti rekviziti za bebu i dete se uglavnom nalaze na dva mesta:

1. Trudnoća - Šta mi treba za novorođenče
2. Dete - Dečija oprema.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Uspavljivanje fenom
11.6.2009 10:26:05   
Anoniman
Kao što sam već negde napisala, bila sam juče kod drugarice koja ima bebu od nepunih mesec i po. Ladno kada god beba počne da plače, drugarica upali mikser. user posted image  Kaže "Fen je nov, ne bih baš da crkne, a mixer bih svakako trebala kupiti novi." Kako ugasi mikser, beba počne da se meškolji. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Uspavljivanje fenom
11.6.2009 10:27:02   
Sneža
user posted image user posted image user posted image ovako nesto prvi put cujem!!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Uspavljivanje fenom
11.6.2009 10:30:11   
Anoniman
Pa to je kao ono ŠŠŠŠŠ kada uspavljuješ bebu, smiruje ih jer je to zvuk koji neprestano čuju u stomaku. Još ako bebi spustiš glavicu na svoje srce uz to ŠŠŠŠ, efekat manje-više zagarantovan. user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here