|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 15:57:30   
vikiveki
Ih koliko sam se ja kojekakvih priča naslušala a o svemu tome sam i učila iz jednog predmeta na faksu tj iz knjige Srpska narodna tradicija i verovanja....i tamo sam pročitala dosta tih babskih priča koje su bile tada u skladu sa vremenom ali danas svakako nenaju svoje opravdanje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 17:35:35   
Milica cica
Meni su te babske priče gluposti.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 18:04:24   
jovana jojo
Ja ne verujem u takve priče...bezveze su

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 21:48:16   
Nimfa
Ja licno ne verujem mnogo u te price ali ovih dana sam ih se dosta naslusala tako da mi ih je preko glave. Zanima me samo za kupovinu stvari pre rodjenja,licno smatram da je bolje zbog lakseg rasporedjivanja finansija ali mi svi govore da bolje cekam da porodjaj prodje pa tek tada kupujem? Sta vi mislite o tome?

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 22:35:36   
Cindarella

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa necu Cind , tuzno mi user posted image
a to za porodjaj bez muke kazu postis jaje niz majicu i kad padne i lepo se razbije bice porodjaj super

Zapamtila Cindika tvoje reci(post) i na putu ka porodilistu spustila jaje kroz majcu. Bese lep carski rez!user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 22:46:08   
Sanchy
Nimfa teoretski je nemoguce da sve pokupujes,operes,popeglas tj.neko ti sve to uradi dok si u bolnici posle porodjaja,,pogledaj spisak sta sve treba da se kupi i pripremi,,komodica za decije stvari se narucuje pa cekas petnestak dana znaci moras je naruciti vec u sedmom mesecu recimo,,pa onda pelene,svedske,tetra,zeke,cebici,,itd..sve oprati,ispeglati,spakovati...jedino sto sam kaparisala a da se kupi po porodjaju su bila kolica,dusek za krevetac,ona muzicka zvrcka iznad krevetca i to je to..sve ostalo spremljeno pre mog odlaska u bolnicu..

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 22:54:40   
Nimfa
Hvala na odgovoru user posted image Kod kuce mi govore da ce to uraditi drugi za mene ali ja sam ipak za to da sama kupim ,izaberem i sredim sve tako da kada bebac bude dosao nemam brige da li je sve uradjeno ili ne user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 22:58:55   
Cindarella
Nimfa,ja sam sve ranije kupila,lakse je tako!

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 23:00:23   
Nimfa
user posted image

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 23:25:10   
Torbica
Ne treba verovati u bapske price, ne zovu se dzaba - bapske! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 23:28:02   
vikiveki
Nimfa ne veruj u te priče...slobodno kupi šta si planirala jer u toj kupovini se najviše uživa

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.11.2013 23:31:09   
reve84
Ja nisam kupila apsolutno nista...ali sam napravila spisak koji sam ostavila mm i mami da pokupuju dok sam ja u bolnici. Obzirom da zivim u malom gradu i da imamo cak 3,4 prodavnice sa bebi opremom pokupovace sve za sat vremena a mama ce biti zaduzena za pranje i peglanje. :)
Nije da verujem u te price nego ja lezim sve vreme kod kuce, bila sam mesec dana u bolnici i u utorak se vracam...tako da mi je fizicki nemoguce da sama pokupujem i operem sve.
Sve moze da se stigne i ovako...ja nisam pravila neki ogroman spisak vec stvari koje mislim da ce nam biti neophodne za prve nedelje a kasnije cu lako dokupljivati sta mi treba. :)

Sve opcije su dobre, samo da bude bebac ima sve kad stigne u svoj dom!

Pozz!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Da li verujete u bapske priče?
24.11.2013 14:11:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Nimfa ne veruj u te priče...slobodno kupi šta si planirala jer u toj kupovini se najviše uživa


user posted image
ja se potpuno slazem! sve i da ima ko da ti to odradi, ja ne bih volela da neko drugi bira stvari za moje dete.
A evo, i mm je tvrdio da se sve moze dok sam ja u bolnici pa je video koliko je bilo tesko i nemoguc sve odraditi jer sam ja bila u bolnici samo 2 dana, pao je vikend tad, a vikendom ovde nista ne radi. Usput, kad je zima tesko je sve brzo osusiti (sem ako nemas susilicu za ves), a on je osim toga morao ici u opstinu da prijavi dete, pa da joj izvadi zdravstvenu, pa malo da ocisti kucu jer nas je beba iznenadila, taj dan je trebalo da cistimo (nije mi dao da ja to sama radim, vec smo vikendom zajedno sredjivali). I pored toga sto smo vecinu, pogotovo krupnih stvari, bili nabavili, ipak je ostalo jos dosta toga da se odradi.

(odgovor članu vikiveki)
  Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Da li verujete u bapske priče?
24.11.2013 15:46:44   
Ana RR
Mi smo kupili ranije, počeli smo negde od mog 6. meseca kada sam dobila dozvolu moje dr da smem da šetam. Kupili smo apsolutno sve, pripremili, oprali, opeglali, namontirali šta treba..

To da li će se nešto desiti nema ama baš nikakve veze sa kupovinom stvari. Ako nešto nije u redu desiće se u svakom slučaju. Babe valjda misle na to da ne trošiš pare jer ako se nešto desi biće bačene. Glupost.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Da li verujete u bapske priče?
24.11.2013 17:49:39   
Anoniman
mislim da nije toliko da misle na bacanje para, nego ako se, ne daj Boze, vratis iz bolnice bez deteta da te te stvari ne podsecaju dodatno na tugu.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Da li verujete u bapske priče?
24.11.2013 19:23:42   
Moiraina
U prvoj trudnoći prvu stvarčicu za bebu sam kupila kada sam saznala pol, sa 17 punih nedelja. Do ulaska u deveti mesec imala sam sve već spremno, oprano, ispeglano, tada su mi stigli krevetac i komoda. Otprilike nedelju dana pre porođaja sam montirala i namestila krevetac, stavila posteljinu. Ja ne bih mogla nekom drugom da prepustim da kupuje stvari za moju bebu, zaista sam uživala u tome. A i nisam kupila sve stvari u istoj prodavnici, već kad bih naletela na nešto što mi se baš sviđa, pa pomalo... Drugi put sam već imala gomilu stvari od prvog deteta, tako da nisam nešto mnogo ni kupovala. Prvu stvar (odelce za izlazak) sam mu kupila negde u 6. mesecu. Posle toga sam kupila još nekoliko stvari (najviše zbog toga što je prvi sin letnja beba, a drugi je rođen krajem oktobra, pa mi je nedostajalo toplijih stvari u najmanjoj veličini). Isto sam ranije montirala krevetac, čim smo se preselili u drugi stan, tada sam sve oprala, složila... I mirne glave oba puta otišla na porođaj. Znajući sebe, da sam sve to prepustila nekom drugom, samo bih se nervirala, našla bih hiljadu zamerki kupljenom...
I u obe trudnoće mi je par puta prošlo kroz glavu Šta ako.... ali ne zbog toga što sam kupovala stvari ranije, već normalna briga da li će sve proći ok...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.11.2013 11:55:22   
buba m

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ne treba verovati u bapske price, ne zovu se dzaba - bapske! user posted image

user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Da li verujete u bapske priče?
1.5.2014 20:20:45   
cockic
evo teme za mene user posted image

povodom crvene majce kad izbijaju boginje.i ovo je isto babska prica

crven koncic na ruci protiv uroka,svasta nesto ispod duseka.moja deca te koncice ne znam da li su 20 dana nosili.batalila sam to brzo.jedino sto mi tutnuse ispod duseka bio je beli luk.nemam pojma zasta je on.i to sam ja brzo bacila.

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Da li verujete u bapske priče?
1.5.2014 20:24:52   
cockic
i da nenapisa da ja u njih ne verujem,sem kad kucnem u drvo,ne odozgo nego odozodo user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Da li verujete u bapske priče?
1.5.2014 21:06:03   
Didy
Ja mojima nisam nikakve crvene končiće vezivala. Neki stavljaju bebi čim se rodi crvenu brojanicu, nisam ni to.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Da li verujete u bapske priče?
1.5.2014 21:09:52   
branki*
ko veruje neka radi i stavlja sta mu volja.ja ne verujem,niti sam bozi stavljala crvene konce,niti luk,niti gledala da li susim ves nocu,ni da li ce neko da ga urekne..moja mama je vise sklona da veruje u tako nesto..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Da li verujete u bapske priče?
1.5.2014 21:14:09   
nata11

IZVORNA PORUKA: cockic

evo teme za mene user posted image

povodom crvene majce kad izbijaju boginje.i ovo je isto babska prica

crven koncic na ruci protiv uroka,svasta nesto ispod duseka.moja deca te koncice ne znam da li su 20 dana nosili.batalila sam to brzo.jedino sto mi tutnuse ispod duseka bio je beli luk.nemam pojma zasta je on.i to sam ja brzo bacila.


A sta kada luk pocne da mirise ? user posted image


_____________________________





(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Da li verujete u bapske priče?
1.5.2014 21:20:02   
anci kv
ubaciš ga u kesicuuser posted image ili uzmeš beli luk u prahuuser posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Da li verujete u bapske priče?
1.5.2014 21:28:22   
nata11
Ma ti Anci imas resenje za sve svaka cast user posted image

_____________________________





(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Da li verujete u bapske priče?
1.5.2014 23:04:56   
anci kv
čas posla rešen problem

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here