|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
7.12.2010 23:33:31   
Dada81
Btw,mene je mama rodila sa svoje 42.godine!A, mog brata sa svojih 20!!!

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
7.12.2010 23:46:35   
Chipsy
Mishice, Dado, hvaaalauser posted image . Ma ne plačem ja, samo ponekad, uglavnom sam nasmejanauser posted image . Uskoro predajem dokumenta na komisiju za VTO, a onda se nadam user posted imageuser posted image . Moram da budem optimista, jer moj muž samo nesto mrači, kad bih još ja bila pesimista...piši propalo! 

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
7.12.2010 23:49:05   
Dada81
Jaaako ti držimo palčeve i javljaj sve!user posted image
Mora neko da bude veći optimista,samo ostani takva,vredi!user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
7.12.2010 23:51:58   
Iwana87
Drzimo ti palceve i svim trudilicama ovde.Pozitivna energija i osmeh na lice i bice sve kako treba.Pa da nam sledece god u ovo vreme kukas na grceve i sve propratne slatke mukeuser posted image

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
7.12.2010 23:55:10   
Chipsy
Javljaću sigurno. I to nadam se lepe vesti! Hvala vam mame što bodrite nas buduće mameuser posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 0:21:24   
Dada81
Kako da ne!Oni su naše blago!Naravno tu smo,posebno za lepe vestiuser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 8:10:50   
jabudic
Ja sam postala mama sa 22, i sto se mene licno tice to mi je bilo pravo vrijeme. Stigla sam da zavrsim fakultet, jeste da smo 4. godinu zajedno studirali, ali sam ja zato sad mamin genijalac, progovoricu na francuskom user posted image  mislim da je divno postati roditelj, nebitno u kojoj godini, najbolje po licnom nahodjenju i osjecaju, mada sam ja uvjek bila pristalica toga da je sve bolje ranije nego kasnije.

< Poruku je uredio jabudic -- 8.12.2010 8:11:44 >

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:23:28   
liliana
IZVORNA PORUKA: Barbari
Lepse je kada si mlad, lakse trpis, igras se sa njima, vodis ih u zezanje... A ne onako u srednjim godinama, deteta njedva sebe trpis, a jos i dete treba... Meni iskreno nista ruznije nego kad vidim stariju zenu sa detetom, ne znam da li mu je baka ili mama.... Ili dodjes kod a rodjiteljski u prvi razred, a zene tvojih godina vec sinove u vojsku prate... user posted image

Ne znam, meni je mnnnnnooooogo lepse, zdravije i pametnije biti mlada mama...



Ne mogu da verujem šta ovde pročitah!!! Ružno je biti majka? Mi starije majke se ne igramo sa svojom decom? Ne možemo trpiti tu decu? To je bolesno ili glupo? Ne razumem , zaista...

Ja sam sa 20 studirala, sa 25 sam gradila karijeru, pto poslovnu, što političku (bilo je to vreme previranja u ovoj našopj Srbijici, pa sam bila aktivista jedne opozicione pol. partije, a nakon 5.okotobra i najmlađi potpredsednik jedne opštine; doduše, trajalo je 3 meseca, a onda sam po 2. put napustila Srbiju. ). Sa 30 sam našla čoveka za koga sam želela da bude otac moje djece. Ali je to malo teže išlo, pa sam majka postala tek sa 35. I jako sam srečna što sam postala, jer su mi šanse za materinstvo bile ravne naučnoj fantastici!!! I sad će neki tamo žutokljunac (izvinjavam se svim normalnim mladim mamama) da mi kaže da je to ružno, i da se ne zna da li sam mom detetu mama ili baba!!! Pa, neka sam mu i čukunbaba, samo kad ga dočekah imati!!!!!!!

I ništa mi lepše neče biti nego kada na proleče izvedem svoju devojčicu u šetnju zajedno sa moje dve drugarice, od kojih jedna ima 40god i blizance, a druga 38 god i u martu če roditi blizance i obe su isto zatrudnele pomoču VTO.Nas 3 i 5-oro prelepe dece!!!!!!!!!
Upoznala sam ženu koja ima 50 i nešto god. i sina koji je 1. razred. 25 god je pokušavala dobit dete. Uzalud. Išla svugde. Probala sve. Kada je digla ruke, došao je taj prelepi decak. I to nekome može bit ružno??????


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Barbarica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:28:29   
bebablue
liliana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image najezila sam se na tvoje reci.
Niko nema prava drugom da sudi, svako ima razloge za ranije ili kasnije, poenta je gledati sebe, a ne osudjivati druge.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:34:32   
liliana
Beba!user posted image

I još nešto zaboravih napisati: ja ču pokušat ponovo VTO ako uspem dobit još jedno dete, da moja Tina ne ostane jednog dana sama na ovom belom svetu!!! Pa makar i kao čukunbaba!!!user posted image Da li je to sebičluk, netrpljenje sebe i drugih, tj. djece, ružno , glupo??? Ne, to je samo borba za svoje dete, borba za njegovo bolje sutra, za njegovu lepšu budučnost...


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:37:45   
pepeljuga
jedan dan se ne ulogujem i ne mogu da verujem sta se sve ovde desi, znaci moram svaki dan user posted image

ja licno ne razumem ove rasprave, svako ima pravo na svoje misljenje, meni ne smeta ako neko ne misli kao ja. razumem da su se neke starije mame (medju kojima sam, reklo bi se, i ja, sa 33 godine, iako se ne osecam kao matora mama user posted image ) nasle uvredjene i da ih je ovo pogodilo ali sta vas briga sta ko misli i pise kad ste srecne sa svojom decicom!! za mene videti majku i dete ni u kom slucaju ne moze biti ruzan prizor, to je nesto najlepse!
nije bitno koliko ko ima godina, bitno je da je dete zeljeno i kada stigne na svet voljeno, to je prava sreca user posted image




_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:39:37   
bebablue
IZVORNA PORUKA: liliana

Beba!user posted image

I još nešto zaboravih napisati: ja ču pokušat ponovo VTO ako uspem dobit još jedno dete, da moja Tina ne ostane jednog dana sama na ovom belom svetu!!! Pa makar i kao čukunbaba!!!user posted image Da li je to sebičluk, netrpljenje sebe i drugih, tj. djece, ružno , glupo??? Ne, to je samo borba za svoje dete, borba za njegovo bolje sutra, za njegovu lepšu budučnost...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Deca su najlepsi uspeh zivota! Potpuno nesebicno, skroz humano i potpuno prirodno sto zelis svojoj Tini najlepse, jer brat i sestra su nam prijatelji za ceo zivot!


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:39:43   
minna

IZVORNA PORUKA: bebablue

liliana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image najezila sam se na tvoje reci.
Niko nema prava drugom da sudi, svako ima razloge za ranije ili kasnije, poenta je gledati sebe, a ne osudjivati druge.



Slazem se!!!
liliana user posted image



(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:44:11   
bebablue
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

jedan dan se ne ulogujem i ne mogu da verujem sta se sve ovde desi, znaci moram svaki dan user posted image

ja licno ne razumem ove rasprave, svako ima pravo na svoje misljenje, meni ne smeta ako neko ne misli kao ja. razumem da su se neke starije mame (medju kojima sam, reklo bi se, i ja, sa 33 godine, iako se ne osecam kao matora mama user posted image ) nasle uvredjene i da ih je ovo pogodilo ali sta vas briga sta ko misli i pise kad ste srecne sa svojom decicom!! za mene videti majku i dete ni u kom slucaju ne moze biti ruzan prizor, to je nesto najlepse!
nije bitno koliko ko ima godina, bitno je da je dete zeljeno i kada stigne na svet voljeno, to je prava sreca user posted image




ma naravno da je nebitno ko sta misli, ali sa kojim argumentima neko izlaze neke gluposti i odakle bilo kome pravo da osudjuje nesto toliko sveto kao sto je biti majka. Ja ne znam da li sam u kategorijih starijih, verovatno da jesam, napunila pre mesec dana 30, ali nikada u zivotu nisam osudila, ma ni u mislima nekog sto je stariji, pa ni rodjenu sestru sto je imala 22 kad je rodila, i ako sam ja sa 22 bila fijuuuuuu, daleko u drugom fazonu, sa potpuno drugim stavom o zivotu.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:51:02   
Snelle
Pepeljugo, slažem se sa tobom u potpunosti! Mene uopšte ne pogađa šta je devojka napisala, pa ne možemo svi ni misliti isto. Ako je njoj ružno, to je njena stvar, šta se odmah svi štrecate user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:55:11   
bebablue
Snelle flegmo user posted image



_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
8.12.2010 16:56:17   
lanajelena
Ja sam kao i JMPM dobila ulogu mezimca kada su moje sestre imale 16 i 13 godina

Nisam neko ko osudjuje kasno roditeljstvo jer do toga dolazi iz mnogo razloga nazalost i zdravstvenih ali zelim da napisem nesto na sta mislim da je Barbarica mislila
Kad sam bila osnovna skola i kad god su me pitali koliko mi mama ima godina uvek sam znala da slazem jer me je bilo na neki nacin sramota jer su moji svi drugari imali mlade mame ali to je taj jedan kratak period odrastanja,sada sam ponosna sto moja mama ima 67 godina i izgleda bolje od vecine tih "mladih"mamauser posted image

Ja sam prvo dete rodila sa 24 drugo sa 27 i mogu da kazem da mi je sad mnogo lakse da ustajem i da vodim racuna o detetu odgovornija sam nego sa 24,bila bih jos odgovornija da nije Ringeraje kojoj posvecujem dosta vremena user posted image

P.s nije Barbarica nego Barbari user posted image

< Poruku je uredio lanajelena -- 8.12.2010 17:01:44 >

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
9.12.2010 10:43:39   
Anoniman
Majke su se oduvek postovale bile one `mladje` ili `starije`.Medjutim,uvek je bilo i onih koji tome nisu nauceni a to je ono sto je tuzno u tvojoj prici, draga Buser posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
10.12.2010 14:09:17   
liliana
Slažem se  da ne možemo svi da mislimo isto, ali  vređati  žene koje su kasnije postale  majke je krajnje degutantno, nepristojno i nevaspitano! 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
10.12.2010 16:35:54   
Olga75
iliana samo kad smo mi postale mame a ko sta misli  khm , khm , pas laje vetar nosi user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
15.12.2010 0:00:12   
Tara
Mm ima 50 god., ja 25 god. i mislim da je to dobitna kombinacija user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
15.12.2010 0:13:34   
sanela
Čitajući šta je napisala NEKA o kasnom materinstvu kako joj je to ružno,zgrozila sam se .Kako osobe poput nje se ne zapitaju: A šta je uzrok pa žena kasnije postane majka?Ja imam 38 god i rodila sam predivnu djevojčicu kojoj je prekosutra osam mjeseci.Ponosna sam i presretna mama.Jako sam razočarana kad se javljaju osobe poput takve ,i ne razmišljaju svojom glavom ako u njoj ima uopšte išta.

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
21.12.2010 22:51:21   
bucika_bg
Za takve zene/devojke/devojcice kao sto je BARBARICA nemam reci, i mislim da ne vredi komentarisati. A sto se mene tice, ja sam "STARA" mama po nekome, a po meni, rodila sam ga onda kada sam ja to zelela i kada sam se osetila najspremnijom za to. Rodila sam ga sa 33.5 godine, moj muz ima isto toliko koliko i ja. I znam da se ni sa 40 necu osetiti starom da trcim za njim, niti sa 50 da ga slusam i "trpim" njegov pubertet i da se radujemo prvoj ljubavi. Mogu sam da se nadam i da pozelim da rodim jos jednog andjela, a ne da ga sebicno cuvam samo za sebe.
Inace, mene je mama rodila sa 32 a sestru sa 39. I sada sa 67 izgleda bolje i "mladje" nego neke "dame" sa 50. I NIKADA me nije bilo sramota da kazem da mi je ona mama i koliko ima godina, jer sam bila ponosna na nju sta nam je sve stvorila i koliko se borila za nas da nas izvede na prvai put.


_____________________________

Moj sin-moja radost !

(odgovor članu sanela)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
22.12.2010 0:07:57   
IVA 11
Majka nikad ne moze biti premlada ili prestara...To je nesto najljepse sto zivot nosi! Ja sam jedinica ali iz nekih drugih razloga, ali definitivno osjecam i znam da ce moje dijete imati brace ili sestara, jer nema niceg ljepseg nego tu ljubav dijeliti i cuvati!

(odgovor članu bucika_bg)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kasno materinstvo - prednosti i mane
22.12.2010 9:04:34   
lanajelena
Zene nemojte se vise opterecivati user posted image

Tema je prednosti i mane user posted image

po meni prednosti:zena je zrelija,odgovornija,savesnija(savest se razvija tek posle 24-te)...

mane:zena u klimaksu+dete u pubertetu= svadja u kuci user posted image (tako je bilo u mom slucaju)

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here