|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
11.12.2016 8:44:20   
vocicana
Placljiva, drzimo pesnice i samo napred, sve sto je do tebe uradi, analize sve i bice user posted image . Imas najveci user posted image podrske od nas RRingerajki!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Spontani pobačaj
11.12.2016 12:50:56   
krin 40
Plačljiva često udjem u ovu tužnu temu prvenstveno da dam podršku,jer znam kada sam ja to doživela i meni je bila potrebna.Ne bih da smaram sa mojim godinama,ali prosto neka te ohrabre.41..ako Bog da da se uredno porodim u maju,u avgustu ću napuniti 42.To lutko moja znači da si u cvetu mladosti.Trudnoća prirodna posle VTO samo dodatno hrabri da možeš da zatrudniš prirodnim putem.Želim ti novu trudnoću što pre:)

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Spontani pobačaj
11.12.2016 22:52:04   
plačljiva
Hvala Vam puno drage moje na podršciuser posted image Pre prve Vto sam odradila sve analize i sve je bilo ok.Nikada se nije nasao uzrok steriliteta...Sada malo da odmorim pa u nove pobede...Ohrabrilo me sto sam uspela prirodno da ostanem trudna,znaci mogu...user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Spontani pobačaj
15.12.2016 10:12:26   
MilicaBg88
Drage dame,posto sam imala kiretazu 30.11,pre dve nedelje ,usled missed abortusa (bebi je stalo srce u 7.moj nedelji) ,zelim da podelim iskustva sa vama,jer sam ja kao pomahnitala trazila sve moguce informacije po sajtovima kada je sve pocelo da se desava.Koliko je dobro toliko i lose citati sve i svasta po netu ali to je jace od nas i lakse nam je da procitamo savete i iskustva zena kojima se slicno ili isto desilo.Naime saznala sam 15.novembra na testu iz apoteke da sam trudna jer mi je kasnila menstruacija.Momak i ja nije da smo pazili ali nije da smo zarko zeleli to,volimo se,skoro tri godine smo u vezi,planiro zajednicku buducnost ali nismo posto poto isli na to da pravimo dete vec se "desilo".Naravno obradovala nas je ta vest i savetom drugarice da ne idem bas odmah kod ginekologa jer je prerano da se vidi ista na Uz,sacekala sam.Proslo je par dana i primetila sam da krvarim braonkast iscedak sto me zabrinulo pa sam po netu pocela da trazim uzroke.Sa momkom sam imala 2-3 seksualna odnosa i tad bi primetila krvarenje koje je bilo zanemarljivo ali me uplasilo.Odmah sam otisla u dom zdravlja Zvezdara,primili su me odmah jer sam rekla da krvarim.Primio me ginekolog koji mi je odmah uneo nervozu svojim stavom i izgledom mesara sa nekim masnim spustenim pantalonama i masnom pustenom kosom.Za kompom je sedela pomocna sestra vidno nervozna i besna kao i on ,kao da sam ja kriva sto rade mozda za bednu platu ili sto su promasili profesiju.Odmah je uradio ultrazvuk i pitao "da li ste imali seksualni odnos" ,na sta sam potvrdno odgovorila.Poceo je nenormalno da vice a ova zena da upada i doliva ulje na vatru " pa kako ste tako neobrazovani ,sex nikako tri meseca trudnoce,ovo se sve odvalilo ,preteci spontani bla bla" gde sam ostala u soku sta se odvalilo i zasto vicu.Samo sam uspela da pitam hoce li biti sve u redu na sta je ova zena vidno cinicno odgovorila " nismo mi Bog da znamo" .Poslali su me da primim progesteron injekciju i da dodjem opet za 7 dana.Izasla sam ,sela u park ispred DZ i pocela da placem.Momak je zavrsavao posao i dosao tu smirio me nekako i odveo da primim injekciju.Odmah sutradan sam zakazala Uz kod privatnog ginekologa u Euromediku a celu tu noc nisam spavala i samo sam plakala zbog svega sto se desava i stresa koji sam dozivela od njihovih reci u domu zdr.Primila me jako prijatna ali odmerena doktorka i rekla mi da je sa trudnocom sve ok ,videli su se otkucaji srca,7.ma nedelja i da ne moze da veruje kakve gluposti su mi rekli.Pritom ,ovaj prvi mi rekao kako imam ogrman hematom sto je u Euromediku pokazalo kao vrlo zanemarljiv hematomcic na Uz daleko od ploda.Otisli smp momak i ja vrlo spokojni ali nemir je i dalje vladao u mojoj dusi jer su me pogodile i unervozile drske reci nekog ko bi trebao blago da postupi sa buducom majkom .Pritom prva trudnoca je u pitanju.Sto se tice sexa u trudnoci zena je rekla kroz osmeh "eh kad bi to bilo tako deca se ne bi ni radjala" ...Sledece noci gledala sam tv kasno i kada sam krenula u krevet videla sam ispod sebe jarko crvenu mrlju od krvi sto me je prestravilo.Probudila sam momka placuci .Pricali smo ,cackali po netu da ne mora svako krvarenje u trudnoci da znaci pobacaj.To je bio petak na subotu a preko vikenda privatno nista ne radi ,u dom zdravlja sam rekla da necu uci ni da mi zivot zavisi,pa sam resila nekako da se smirim i sacekam do ponedeljka.Krvarila sam svo vreme po malo pa stane,kao menstroacija.U ponedeljak sam zakazala opet u Euromediku ali doktorka koja mi je rekla da je sve ok nije radila pa sam zakazala kod druge.Starija zenica ali vidno nesigurna.Ispricala sam joj sve ,stavila me na Uz i nakon minut dva rekla tu je fetus,ali ja ne vidim rad srca (nekako neodlucno,nesigurno) Pa kaze "nista,da uradimo beta hcg pa da vidimo mada ovo mi je za kliniku mada ne znam ajmo u drugu ordinaciju da uradimo drugi Uz pa cu reci konacan odgovor".Otisli smo ,stavila mi drugi Uz tj na drugi aparat i pocela da se muci oko ukljucivanja istog pritom govoreci kako ne radi na tom aparatu i malo ima poteskoca,cutala je par trenutaka dok m
nije ukapirala kako da i koje da stisne dugme i rekla "a pa da da ,ne ne vidim ja opet ovde rad srca idi na kiretazu " otisla sam opet nervozna ne zbog istine ako je takva kolko zbog toga sto sam slusala ili nadrndane i nervozne ili nesigurne i neodlucne doktore koji bi trebali da znaju svoj posao i da smire osobu koja tu nije dosla iz hira.Opet sam otisla kao pokisla neznajuci sta da radim.Nesto mi je govorilo da se ne predajem da je mozda ipak sve u redu ,pa sam zakazala za sutradan jos jedan ko zna koji u nizu Uz za kratak period.Ovog puta kod doktorke koja je provereno odlican profesionalac koji zna sta radi ali zbog cifre koju naplacuje (3 puta vece nego u Euromediku koji vazi za dobru kliniku) odlucila sam se misleci da je znaju svoj posao za ove koji ce mi isto reci al za daleko manje pare. Nazalost ,zaista je bebi stalo srce, ko zna iz kog razloga i uz detaljne preglede i razgovor odlucno i profesionalno mi je rekla da odmah odem u bilo koju bolnicu i uradim kiretazu.Cula sam da je Klinicki centar Zvezdara najboji po tom pitanju i otisla pravo tamo opet sa strahom i rezervom od drzavnih ustanova.odmah mi je naravno uradjen Uz i jos kedna potvrda da mora kiretaza. Malo cekanja oko papirologije ,ali ubrzo su me odveli u sobu na cekanje jer nisu znali da li ce mi uraditi tog dana ili sutradan kiretazu.Momak mi je doneo sve potrebne stvari i pidzamu(savet ako dodje do ovoga je da vam donesu spavacicu )Stavili su me u apartman jer u sobama krevet nijd bio slobodan ni jedan.Bila sam sama tu i cekala od 18-22h kada je dosla sestra po mene i odvela me u salu.Tu sam sacekala da pre mene urade to jednoj mogu reci devojcici od 16 god kojoj se to isto desilo kao meni.Svi tu pocev od anesteziologa ,sestre itd. ulili su mi neku smirenost ,pozitivu i osecaj da znaju svoj posao.Sve se zavrsilo za 10-15 min ,totalna anestezija ,pritom zaboravila sam da kazem da je sreca sto nisam jela ceo dan jer kad sam se probudila bilo mi je muka par minuta a da sam jela povrcala bi i bilo bi mi uzasno satima ,zato se i nikako na dan zahvata niti jede niti pije voda.Odveli su me u sobu gde sam nekih pola sata osecala bol u jajnicima i odjednom je prestalo kao da se nista nije desilo.Apsolutno nikakav bol niti nelagodnost nisam vise osecala.Krvarila sam slabo a odmah ujutru sam pustena kuci.Pritom dok sam bila trudna i kad su pocele te da kazem komplikacije bilo mi je nenormalno muka ,bila sam malaksala,mrzovoljna,nikakva.Posle kiretaze ,tog jutra kao da nista nije bilo,povratila mi se odmah energija ona fizicka,psihicki mi je bilo tesko od svih trauma ali i to polako prevazilazim teseci se mislju da nisam ja kriva ,da je tako Bog odlucio,priroda je cudo...Sad zelim da se sve smiri pocev od hormona pa nadalje da se sve vrati na svoje mesto i idemo dalje ,zivot mora da se nastavi.Nadam se normalnoj trudnoci ali dobila sam na iskustvu u ovoj ruznoj situaciji i sad znam sta i kako dalje ,gde ici ,kako se ponasati ,sta pitati i sta raditi.Drage moje koje se nadjete u slicnoj situaciji ,raspitajte se za odlicnog proverenog ginekologa ,ne dozvolite da neko vice na vas i glavu gore samo pozitivne misli.Moja preporuka za predivne ljude u KBC Zvezdara ,profesionalne i normalne kakvi bi trebali da budu svi doktori.Pozdrav svima i nadam se da cu nekom pomoci

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Spontani pobačaj
15.12.2016 10:17:37   
IvanaSK RR
Milice, zao mi je sto si prosla kroz sve to.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MilicaBg88)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Spontani pobačaj
15.12.2016 10:36:31   
Anck Su Nmaun
Bas mi je zao sto si imala takvo iskustvo, desava se da ode beba ali da jos naletis na takve idiote od doktora koji te samo slude....pa to je jos gore! Zelim ti sve naj bolje!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Spontani pobačaj
15.12.2016 10:47:56   
krin 40
Milice kao prvo zelim ti sto pre urednu trudnocu novu koja ce se, sigurna sam, brzo desiti. Uvek se ukljucim u ovu temu jer sam I ja pre 9 meseci prosla kroz to. Volim da dam savet I pomognem ukoliko mogu a I da ohrabrim obzirom da sam sada opet trudna. Kao prvo moram ti reci jedno, da ta pametnica iz
Euromedika prica gluposti jer nijedan hematom u tako ranoj trudnoci nije BEZAZLENI HEMATOMCIC, jer je plod u tom ranom stadijumu tackica kojoj najmanji poremecaj moze da ugasi srculence. Ja sam u prosloj neuspeloj trudnoci koju sam vodila u jednoj poznatoj ordinaciji za debele pare, izgubila bebu na kraju
13te nedelje bas zato sto je neko isto tako pametan rekao da je BEZAZLENI HEMATOMCIC NA IZLASKU IZ MATERICE. Taj hematomcic je porastao na 40 mm zakacio posteljicu I posle sedmodnevne borbe mojoj bebi je stalo srce. Sex u prva tri meseca je dozvoljen samo kod uredne trudnoce. Ukoliko postoji
hematom ili predhodni missed ab. ili spontani ,sada si u toj grupi, je strogo zabranjen. Kada se udje u sigurnije vode, sex moze. I ono najvaznije,,,najbolji doktori nisu I najskuplji. Ja sada vodim trudnocu kod dr. M. Petronijevica, nacelnika visokorizicnih trudnoca u Visegradskoj.
Idem privatno jer su kod njega strasneee guzve. Cene su vise nego pristojne. Samo sam prvi pregled platila malo vise jer mi je radjen I vaginalni I ginekoloski pregled I brisevi. Sve posle toga je bilo vise nego pristojno I dosta jeftinije nego kod predhodnog doktora.
Suvisno je reci da je jako ozbiljno pristupio mom slucaju jer imam 41 godinu I dvoje dece. Sada sam 16-ta nedelja. U ponedeljak ulazim u peti mesec. Toliko je obazriv da iako su sve kontrole bile ok nije mi dao da se opustim. Cak ni familiji nisam rekla do pre neki dan za trudnocu. Tako da draga moja,
malo se opusti, odmori, kada zaredjas dva uredna ciklusa sa normalnim krvarenjem mozes u akciju. Srecno

< Poruku je uredio krin 40 -- 15.12.2016 10:50:55 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Spontani pobačaj
15.12.2016 11:20:11   
isidora88
Jako mi je zao zbog loseg iskustvauser posted image . Zelim ti svu srecu i urednu i skolsku trudnocu uskorouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Spontani pobačaj
15.12.2016 11:27:04   
Animsaj9
milice, samo glavu gore, tesko je, ali mlada si ceka te lepa budućnost bitno da se volite iz te ljubavi doce beba kad se budete najmanje nadali

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Spontani pobačaj
15.12.2016 11:59:17   
vocicana
Zao mi je zbog tog pakla koji si prosla odmah na pocetku. Msm da se sve desilo kako nisi ocekivala, desilo se pa iznenadjenje, pa faktor straha, ali sve je islo bzv, pocevsi od tog degenerika o doktora na kog si naisla, o svojoj koleginici nema reci! Sramota!
Zelim ti da se lepo i brzooporavis od svega, pa kada stvarno budes pozelela, kada budes spremna na sve to, da lepo i skolski izneses trudnocu. Srecno!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Spontani pobačaj
15.12.2016 15:11:29   
choopa choops
Žao mi je Milice user posted image Užsno iskustvo sa ljekarima si imala. Što reče krin u visokorizičnim trudnocama odnosi jesu zabranjeni, naročito u početku. Ali ko će znati da li je trudnoća visokorizična ili ne?! Zato mnoge žene (većina zapravo) imaju sex najnormalnije, i ja sam u prvoj, koju sam izgubila 11-oj nedelji, isto imala. Zato sam u svakoj sledećoj apstinirala od početka (pa do kraja ali ja sam poseban slučaj, imala sam kontrakcije, održavala trudnoću) za svaki slučaj.
Želim ti što brži oporavak, i što reče krin, sačekaj dvije tri uredne menstruacije i ajde u nove pohode. Biće sve u redu sledeći put sigurna sam. Srećno!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Spontani pobačaj
18.12.2016 2:47:31   
MilicaBg88
Hvala svima na lepim recima.Naravno postoji doza straha da li ce sve biti kako treba sledeci put,ali kakve su misli takav je i zivot i smatram da sve privlacis u zivot ,onim kakav si ti.Ako si negativan,lose ,ako si pozitivan ,naravno ,dobro.U vecini slucajeva x faktora moze uticati na spontani,ali sustinski trudnica mora da bude pozitvnih misli i bez ikakvog stresa,pa smatram da je stres 50% doprineo konkretno kod mene da do toga dodje.Sto je neka od vas rekla,kako mozes unapred znati da imas hematom i da trebas apstinirati od seksa.Ali ne moras vikati i osudjivati zenu da je glavni krivac sto do spontanog samo sto nije doslo.Da se razumemo,nisam imala neki divljacki seks,vec saznanjem da sam trudna nastavila sam normalan zivot samo sa cinjenicom da moram jos vise da se cuvam prehlada i slicno al da se cuvam seksa nije mi bilo ni na kraj pameti.Sve se u zivotu desava sa razlogom ,treba biti samo pozitivan i radovati se svakom sledecem danu i bice sve ok.Sve najbolje svima user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Spontani pobačaj
23.12.2016 18:02:17   
biljanb
Postovani posetoci ovog foruma........neznam odakle da pocnem, posto sam nova u grupi......pa mislim da bi bilo najbolje od samog pocetka. Ja i suprug smo oko 9 godina u braku i isti toliki period pokusavamo da dobijemo dete. Naime pet puta samostala trudna i uvek je u periodu od 24 do 26 nedelje doslo do gubitka deteta, sem cetrvrtog puta kada su u 12 nedelji konstatovali mised i morala sam na kiritazu. Prvi put je u 24 nedelji doslo do infarkta posteljice i gubitka plodove vode. Drugi put smo odradili preko 20-tak analiza, pa i DNK i ista prica, 23 nedelje sve savrseno OK, krv, urin, hematoloski nalazi uredni, genetski nalazi uredni, anomalije ploda nisu uočene, antitela nema, amonosinteza uredna i onda u 24 nedelji dolazi do pojave infarkta na posteljici i u roku od dan dva do pucanja poseteljice i gubitka ploda, treca trudnoca ista prica, stim sto sam uspela da izvucem trudnocu do 28 nedelje i uradjen je hitni carski rez na Betaniji u NS i beba je zivela 14 dana i nakon toga umrla od embolije pluca. Cetrvrti put je konstatovan prazan gestacijski mesak i odradjena je kiritaza. Sada trenutno se dogadja ista prica, stim sto su mi od pocetka trudnoce uveli heparin injekcije od 0,6mg svaki dan u isto vreme i doktori u Novom Sadu i privatnik su nas ubedjivali da je u pitanju trudnicka trombofilija ( radjen test na trombofiliju pre i u pocetku trudnoce i isti je bio negativan ) i da cu se poroditi prirodnim putem i opet je sve savrseno bilo uredu do 24 nedelje kada dolazi do gubitka plodove vode ali nisu uočeni infarkti posteljice...... Jedina konstatacija je da je beba uvek u trudnoci bila naprednija za dve nedelje i kada doce do 24 nedelje zaostaje u razvoju oko nedelju-dve nedelje. E sad moje pitanje glasi da li mozda trihomonijaza ili toksoplazma ) radili smo TORC i bio je uredan) moze da dovede do gore navedenog, posto do sada nismo radili analze na navedenu bakterije i to smo pronasli sami na netu ili ako je neko imao slicna iskustva bi trebali da odradimo neku drugu analizu, jer trenutno stvarno neznamo kome vise da se obratimo i da pitamo, jer su odgovori i kod privatnika i kod svih lekara u drzavnim institucijama uvek isti: "Neznamo sta je u pitanju", jedino je nacelnik Patologije u Betaniji NS, kod koga smo i privatno isli na kontrole dao misjenje da je mozda upitanju da je u pitanju ablacija posteljice, seljacki receno da "misici oko materice nisu dovoljno jaki, kao i materica da iznesu trudnocu do kraja"........... Unapred zahvalni svima na predlozima i na misljenjima ........

(odgovor članu MilicaBg88)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Spontani pobačaj
23.12.2016 18:17:01   
Milena18
Draga Biljana, ja ti ne mogu pomoći jer ne znam ništa o tome, ali možda će se javiti neko ko će imati odgovore na tvoja pitanja. Htela sam samo da ti kažem da mi je žao što si kroz sve to morala da prođeš i da se svim srcem nadam da će lekari uskoro utvrditi o čemu se radi.

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Spontani pobačaj
23.12.2016 20:30:12   
vocicana
Ne lici mi d je neki problem koji je lako uocljiv. To sus solidno velike trudnoce, da ih tada gubis, toje 4.5-5 meseci. Trebalo bi uraditi ozbiljniju geentiku bebe koja je izgubljena. Nemoguce je da ste oboje zdravi, da izneses pola trudnoce i ond ainfarkt posteljice. ZBog toga moras da primas Fraxiparin svakako, narocito i u periodu prva tri meseca pa do kraja, bez kretnaja, ali neki problem postoji, neki gen, dnk nije dobar. Da li si u pitanju ti ili muz, to mora da se otkrije. Zelim ti mnogo srece da uspes u sledecoj. Strasna prica.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Spontani pobačaj
23.12.2016 23:26:45   
choopa choops
Jao Bože, baš mi je žao user posted image Toliko mučenja...user posted image

Ja zaista ne znam šta bi moglo da bude. Moja kuma je izgubila prvu bebu u devetom mjesecu trudnoce, nikad nisu saznali sta je bilo u pitanju. I nakon toga (slagacu za tacan broj) tri ili cetiri pobacaja oko 4-tog mejseca. isto su isli na sve kontrole i ništa nisu našli ja mislim. Ne znam koju je terapiju pila, ali na kraju je poslije silnih muka dobila djevojcicu, pa kasnije i jednog djecaka! I tebi zelim isto! Žene kao vi su najhrabrije majke koje poznajem. Ne odustaj, budi pozitivna, nadam se da cete uskoro pronaci u cemu je problem. Srećno!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Spontani pobačaj
24.12.2016 13:55:37   
Zemunka85
Pretuzno! Svim srcem ti zelim da sto pre ostvaris svoj san. Mora da bude!

Ja ne znam nista na ovu temu, ali imam jednu banalnu pricu.
Moja kozmeticarka, sada vec stara zena od oko 65god, je ima 6 kasnih pobacaja, pre etko 40ak godina.
Ne znam detalje, da li je ista radjeno od analiza, ali joj je receno da se nece ostvariti kao majka dok beba ne bude devojcica.
Prvi put kada je bia deojcica, bilo je sve ok. Ona sada ima 40ak godina.
Posle je opet imala istu situaciju dok opet nije bio zenski pol deteta. I sa tom trudnocom je sve bilo ok, ona sada ima 35god.

Ispricala sam ovo kao jedino sto znam tj sto sam cula slicno tvom. Ne znam imali ikakve veze sa istinom, ili je bila slucajnost da su devojcice prezivele, ali prica je istinita i vraca veru/

Srecno user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Spontani pobačaj
24.12.2016 14:31:54   
degu
Ne znam da li ovo ima nekog smisla i da li ste radili ovu analizu Klik
Jako minje zao zbog svega sto prolazite i iskreno se nadam da cete sledeci put uspeti.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Spontani pobačaj
24.12.2016 20:27:57   
biljanb
Hvala svima na recima utehe, verujte mi da nam sad puno znaci.........nismo radili analizu NK celija, to smo tek sad pronasli na NET-u, kao i brdno nekih drugih analiza na viruse i bakterije koje nismo radili...i zao nam je sto smo to na ovaj nacin otkrili i sto se nismo ranije ukljucili po raznim forumima i sto smo se uzdali u nase strucnjake lekare da ce sve biti OK.....ako neko zna jos neku analizu na bilo sta, a da ima veze sa posteljicom i matericom....pustite nam poruku slobodno...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Spontani pobačaj
25.12.2016 8:11:59   
serpica
Ne znam da li se zovu AHA antitela ili ANA antitela,proveri i to,raspitaj se kod dr to nisu ona antitela koja napadaju plod usled RHneg faktora majke,ovo je nesto drugo ali nisam sigurna kako se zove.
Mnogo mi je zao... nadam se da ces naci uzrok problema i uskoro postati majka.. svako dobro zelim.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Spontani pobačaj
25.12.2016 18:37:56   
biljanb
Hvala....i mi se nadamo da cemo uskoro pronaci dogovore....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Spontani pobačaj
25.12.2016 18:43:46   
biljanb
Hvala Serpica........videcemo i provericemo i to..........Jel inace neko cuo za izraz "Slaba materica" posto nam je doktor dao tako misljenje..i da li postoji neki nacin da se ista ojaca, putem lekova, injekcija ili nekom drugom metodom,?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Spontani pobačaj
25.12.2016 19:15:04   
biljanb
Trazili smo po Net-u, postoji test i na AHA antitela i na ANA antitela....u svakom slucaju hvala od srca na savetima i trazicemo od dr. da nas uputi na isto, ili cemo otici privatno radi analize....

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Spontani pobačaj
25.12.2016 22:21:39   
degu
ja se sećam iz srednje škole, pošto sam išla za ginekološko-akušersku sestru, da neke žene imaju nerazvijenu,juvenilnu matericu, gde dolazi do nekoliko uzastopnih pobačaja, dok materica ne uspe da iznese konačno trudnoću, da se kroz svaki taj pobačaj razvija, tako nešto. Meni se ne čini da je to ovde slučaj, jer nešto uporno napada posteljicu, pre mi se čini da je nešto genetske ili imunološke prirode. Naravno nisam stručna, samo logički razmišljam.
Da li si možda Rh negativna? Čak mi je i to palo na pamet....

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Spontani pobačaj
25.12.2016 22:40:32   
Maraj
Biljo , sigurno je neki "banalan" problem koji dr koji se ne bave sterilitetom ne mogu da otkriju. Ja sam se godinama mucila sa nemogucnoscu da zatrudnim. Na kraju sam otisla u kliniku Ivanovic. Tamo su mr uputili koje analize da odradim. Jspostavilo se da imam ANA u ogromnom broju. Sad ta antitela napadaju mesto u mom organizmu za sta smatraju da je "uljez" . Ja verujem da ja nisam mogla ostati u drugom stanju jer je organizam plod dozivljavao kao uljeza. Uz terapiju iznela sam trudnocu. E sad otkrili su mi i pai1 4g/4g. To je kao oblik trombofilije za koju ne ide terapija , ali su mi dali fragmin (injekcije kao i fraxiparin). Svu tu terapiju mi je vodio hematolog dr Miljic.
Da li ai u toku trudnoće radila proveru fetoplacentarne i uteroplacentarne cirkulacije. To je jako bitno da se vidi koliko i kako se materija snabdeva hranljivim materijama tj kako se beba hrani. Mozda je kod tebe i to bio uzrok... doduse , nisam ja dr , al ti pričam iz mog iskustva. Vazno je samo da se obratite dr koji se bave ispitivanjem steriliteta. Svi ovi dr ginekolozi koji nemaju specijalnost iz oblasti steriliteta .....nemaju pojima (ja se izvinjavam , ali je tako) . Oni se samo drze price "Opustite se" . Nemaju pojima koju analizu da te upute da odradis

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here