|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sokovi
2.10.2014 21:27:23   
superm
Ne dajem deci kupovne sokove. Jako retko. Ponekad kupim Fruvitine sokove. Trudim se da im pravim sveze sokove iz sokovnika. Moj favorit je sok od cvekle, sargarepe, limuna i pomorandze. Dodam med i dobijem vitaminsku user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Sokovi
2.10.2014 21:29:07   
Misha i Ljisha
ja se slazem da je najbolje dati sveze, mislim da nema puno poente ME da se prokuva sam sveze cedjeni sok. U pocetku bebe malo jedu svega par kasicica one iz toga prakticno nista ni ne dobijaju a poenta je ustvari da se naviknu na ukus. Bez obzira dali mi sveze ili prokuvano njihov sistem za varenje u pocetku nista od toga ne preuzima. A ako dete muci sveze voce savetuje se da mu se daje prokuvano. I to kako. Stavite vodu, kad baci kljuc na frku ubacis vocku i prakticno je izvadis cim malo omeksa. mislim ako bas nista ne dobija iz toga znaci li to da sad i iz ove moje cvekle koju spremam za zimu nece nista dobiti??? Naravno da ne. Ubaci se voce sa opnom tj kozicom i oljusti se a u vodi se malko "preplasi" i bude lakse za varenje. Pricam ovo iz iskustva jer se moja D najstrasnije napatila sa svezom kruskom i td. Znaci ako ne moze sveze voce onda mi je sok cedjeni bolja opcija ili prokuvano. Naravno bilo je voca koje so odmah sveze ruckali i koje je nije mucilo. Npr breskve i kajsije i td

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Sokovi
2.10.2014 21:32:45   
Žapkić
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Žapkić

Ja sam Tini sa 5 meseci prvi put dala sokić. Prvo od jabuke (bistri), pa od šargarepe, pa gusti od jabuke... Tek posle je počela sa kašicama. A kada sam počela da joj dajem sokove-razblazivala sam ih sa vodom.
Možda joj ni ne bih davala sokove , ali ona je odbijala vodu, pa mi je pedijatar savetovao da joj dajem razblazene sokove, pošto ona nije dojila, već je pila "Aptamil"

Niposto! niposto! niposto ovo raditi!!!! Ako dete pije sok onda pije sok! Razblazeni sok uzrokuje strahovite gasove i grceve kod bebe pogotovo ako razblazujete vas sveze cedjeni sok. Znaci ako uzmete jabuku, izrendate je, iscedite i date lepo sokic bez dodavanja vode. Izes ga treba puno voca ali voda i sveze cedjeno ne ide niposto!
Ja nisam protivnik sokova. Naprotiv ako D nije htela neko voce da mi jede ja uzmem i lepo u sokovnik i opalac eto ga sokic. Npr i sad uzmem smokve i napravim sok u sokovniku i bogme utrosim dosta smokava da napravim 2dl soka ali ga tako pije bez dodavanja vode. s tim sto ako dete ima problem sa nekom vockom npr kruska (kao moja D) bolje joj je dati sok od kruske nego svezu krusku. Upravo ta vlakna muce bebe i imaju onda stomacnih problema. Davala sam recimo i kompot ako skuvam voce pa dam tu vodu u kojoj se kuvalo i to je ok,ali nije ok razblazivati sokove.

Znaci nemam nista protiv sokova. Kad D nije mogla da kaki uvek sam joj davala ili sok od kruske ili sok od sljive, ili kompot pa tu vodu da pije.

Ljišo, ja nigde nisam napisala da sam davala sveze ceđene sokove.
Nikada nisam davala sveže ceđene sokove, već "JUvitanu" ; "Nestle" i sl. sokove namenjene bebama. Iz tog razloga sam ih i razblazivala sa vodom, a prvenstveno zato što T. nije pila vodu, tj. odbijala je vodu, a nije dojila, već je jela adaptirano mleko.

I da dodam- najviše je volela da pije vodicu u kojoj se kuvalo voće za kašicu.

< Poruku je uredio Žapkić -- 2.10.2014 21:33:42 >


_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Sokovi
2.10.2014 22:05:15   
Misha i Ljisha
znam zapkicuser posted image , nego znam i da se ME trudi da pravi sama pa da se ne zbuni. user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Sokovi
2.10.2014 22:20:40   
Žapkić
user posted image A, to... onda izvini!!! Ne treba stvarati zabunu!user posted image user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Sokovi
4.11.2016 12:35:12   
Animsaj9
moj D popije oko 100 ml dnevno soka ... juce smo izblendirali mandarinu pa ju je bukvalno popio

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Sokovi
21.3.2017 15:36:50   
IvanaSK RR
Mi ne pijemo sokice. Muz joj je uzeo nekoliko sokica kad sam trebala da joj uzimam urin, i toliko smo i popili do sada.
Zadnjih dana je lepo pocela piti vodu, najviše joj se svidja iz obicne case, solje

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Sokovi
21.3.2017 18:13:39   
Anck Su Nmaun
Ni ja to ne preferirarm, jedino sto je pio a da je naj blize soku je ona vodica kad se skuvaju jabuke..to je sve user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Sokovi
21.3.2017 18:17:59   
Sanjica26 RR
Mi samo pravimo smutije i nista drugo. Sve se izmuti i znam sta su popili. Ovako mnogo toga otpada.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Sokovi
2.4.2017 19:42:06   
veselicaa
Nina nece sokice,mm kupio nekoliko ja poludela ali sreca ne svidjaju joj seuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Sokovi
2.4.2017 20:25:37   
Sanjica26 RR
Veselice hvala Bogu da joj se ne svidjaju.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Sokovi
3.4.2017 8:00:08   
veselicaa
To sam i ja rekla.mada mi u kuci generalno ne pijemo sokove,jedino domace dok imaju.Starije ne piju uopste ove kupljene,tako da mislim da ni beka nece,nikada deci dok su mala nisam davala sokove,mleko na flasicu uglavnom vodu ili caj,nezasladjen.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Sokovi
30.4.2017 21:39:11   
Anck Su Nmaun
Jos nismo probali.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Sokovi
30.4.2017 21:52:32   
Duškić
Moj sincic voli sokice ali mu ja pravim. Od jagode , samo procedim posle kroz gazu zbog onih zrncica malih, a dajem mu i sok od jabuke i sargarepe. Mada od skoro izmiksam i maline i visnje i jagode kroz gazu i svidja mu se bas. Cerki jagode nisam davala do god dana njemu dajem .(domace ne prskane iz mamine baste)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Sokovi
31.5.2017 12:33:01   
Anck Su Nmaun
Pre par dana mu dosula u njegovu vodu malo zove, tek onako da mrvicu zasladi... sad popije po dve pune flasice vode user posted image inace ni pola za citav dan.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Sokovi
28.7.2017 13:24:58   
Anck Su Nmaun
Oooobozava sok od zove. Sad mu sipnula malo u flasicu i on otisao u cosaka i dok je nije iskapio nije pustao flasicu user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Sokovi
25.9.2017 11:06:20   
Tatjana.87
Da li sa te sokice u kojima se kuvala vocka mogu da mu ponudim odmah tog dana kada je i kasicu od te vocke probao npr.
Sada opet imam 101 pitanje izvinite molim vas!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Sokovi
25.9.2017 13:12:38   
IvanaSK RR
Ja to nikada nisam davala bebi. Mada, moje mišljenje je da im i ne trebaju sokici tako rano.
Prvo sacekaj par dana da uvedete vocku pa onda daj tu vodu i kojoj se kuvala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Sokovi
25.9.2017 15:07:01   
Sanjica26 RR
Nema potrebe za time tatjana. Vocku ces da mu dajes i to je dovoljno. Ja nikad nisam davala sokice.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Sokovi
25.9.2017 15:29:20   
isidora88
Ja nisam pristalica sokova, nikakvih, pogotovo kod beba. Nema potrebe za praznim kalorijama, dovoljna je kasica od vocke. Moja deca piju vodu, retko kad uzmu sok od jabuke i to uglavnom u gostima.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Sokovi
25.9.2017 19:53:58   
Tatjana.87
Hvala pitam to zo sto sam negde procitala recimo za vodicu u kojoj se kuvala sljiva da je dobro ponuditi bebi zbog regulisanja stolice.
Ok znaci to ne moram da dajem!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Sokovi
29.9.2017 23:55:40   
MamaNecaVo
Sokove bebi ne dajem.Osim.. iscedim malo jabuke pa ubacim u Rosu.
Jer nece vodu da pije,ovako voda promeni boju i on misli da je ko zna sta unutra.Inace to bude bukvalno kafena kasika soka od jabuke.
Jeste da muku mucim posle dok operem sokovnik ali..

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Sokovi
30.9.2017 7:13:28   
branki*
moji sokove nisu nesto posebno pili,nisam ja branila,tako se pogodilo da nisu ljubitelji..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Sokovi
30.9.2017 9:54:45   
MamaNecaVo
Postoji mnogo zanena sa sokice,cije ih dete obozava neka pokusa sa.sokocima poput mog primera.
Ne mora znaciti da ce dete prihvatiti,ali vredi probati.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Sokovi
30.9.2017 11:08:06   
krin 40
Slažem se sa Sanjicom.I ja smatram da je voćna kašica dovoljna a sokovi su "prazne kalorije"

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here