|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Puzanje
25.5.2013 9:02:03   
zvrk.mrvica
POCAHONTAS ja imam deku za igranje odnosno deku za puzanje , a kao sto sam navela moja mala vojnicki puze te je veoma kratko na deci vise voli da ode tamo gdje sve se cuje zvuk kada udara igrackom a to je laminat , napominjemnda vojnicki puze ne puze pravo tako da joj je stomak a i cijelo tijelo na laminatu, koliko god ja to branila to je njoj najomiljenije mjesto
TANJICAK jedno pitanje ? poslije koliko je tvoja bebana pocela sama da puze pravo? je li samo jednom pocela da puze pravo ili kako je to teklo? navela sam da moja puze vojnicki mozda vise od mjesec dana zauzima cetveronoski stav ali nastavlja da puze vojnicki voce tijelo po podlozi

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Puzanje
25.5.2013 9:57:37   
Zemunka85
Moj kumic danas puni 11 meseci. Od pre 20ak dana je poceo vojnicki da puzi, a od pre nedelju dana na sve cetiri. Do tada ni makac. Nikada im niko nije rekao da to nevalja, niti su slati kod fizijatra, niti dobili ikakve vezbe.

Iako je kod nas situacija totalno drugacija, ja se oko toga ne bih opteretila ni mrvicu.
Mi vojnicki puzimo vec jako jako dugo,a na sve cetiri od pre, recimo dve nedelje, znaci sa 8,5.

Nego, ja imam veliki problem sa tim stavljanjem na pod. Kako je bila zima, ona je odrasla na krevetu, koji je ooogroman. Naravno sada joj je on mali. Ona je pre pre pre preaktivna. Ali je navikla na mekano i ja je ne smem na pod. Kad god je stavim, ona se taaaaako baci na ledja u jednom trenuku i lupi glavom .. da se to tako zavrsi :(.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 25.5.2013 10:01:36 >

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Puzanje
25.5.2013 10:13:47   
cockic
moji odmah sa 5-6 meseci pocese da puze na sve cetri,nisu vojnicki.krenuli da sede i odmah propuzase ,secam se kad sam videla sina kako se stavi na kolena,ruke i klati napred nazad i tako su propuzali.a meni to klacenje je smesno user posted image jako su slatki,isto tako mi je i cera.samo je bolje puzala od sina i malo duze.ona od 7m je puzala na podu,do skoro prvog rodjendana,dok nije prohodala i od tad naravno nepuzi.jako retko.

meni je u stanu parket i cera mi je prvo to puzanje na parketu imala jedan dan kolena u modricama i posle vise ne.bas je nisam na pod rano,i ja zbog parketa.tek sa 7 meseci.a dok je bila beba bila je na onim podlogama od sundjera na podu tu se vukla vojnicki.to ja i nesvrstavam u puzanje jer je imala 4 meseca kad je tako gmizala user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Puzanje
25.5.2013 10:22:41   
Zemunka85
Aahahahaah dadada i ova moja se do skoro klatila tako ahahah mi smo crkavali od smeha. Popne se na sve 4 i ne zna sta ce, pa se klai, tek od pre dve nedelje je ukapirala. Mi smo stalno vikali kada to radi "Sta je radio tata", tj aludirali da kao ona imitira MMa, posto se jednom probudila u sred naseg khmkhm i gleda iz kreveca :D.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Puzanje
25.5.2013 12:13:28   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: zvrk.mrvica
TANJICAK jedno pitanje ? poslije koliko je tvoja bebana pocela sama da puze pravo? je li samo jednom pocela da puze pravo ili kako je to teklo? navela sam da moja puze vojnicki mozda vise od mjesec dana zauzima cetveronoski stav ali nastavlja da puze vojnicki voce tijelo po podlozi

Zvrk, otprilike mesec i po dana je bauljala kao gerilac. A početkom maja je počela po malo i četvoronoški, a sad već uveliko samo četvoronoške puže. Već jedno mesec dana i ustaje uz nameštaj, a sad već pomalo i hoda uz njega onako bočno.
Zemunka, i moja Petra voli na krevetu da se baca. Ustane pa se baci na leđa. A na podu to ne radi. Vrlo brzo će i tvoja klinceza naučiti da pravi razliku uzmeđu tvrde i mekane podloge. Puštaj je na pod, ali je pazi ako krene da se baca na leđa.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Puzanje
25.5.2013 13:03:50   
sneza24
Zemunka i moja L se tako baca kad je na krevetu ali kad je na podu to ne radi. Kad je staviš na pod budi joj iza leđa za svaki slučaj.
zvrk moj D je počeo da puzi tek sa 11 meseci i dr nam ništa nije rekla niti smo radili neke vežbe.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Puzanje
25.5.2013 14:01:22   
zvrk.mrvica
nama su rekli da je bolje da prvo propuzi pa prohoda a eto mislim da su mnoga djeca preskocila puzanje pa im nista ne nedostaje.. mislim da je to od dr do dr
i moja je danas bas digla se uz kauc da bi dohvatila mobitel stojala kratko pa se izgleda prepala malo , dusa moja

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Puzanje
3.6.2013 11:54:22   
zvrk.mrvica
zene moje , moja beba je propuzala ono pravo prije par dana jednoatavno jedno jutros e probudila i odlucila da krene :-) dize se uz namjestaj stoji kratko ali joj koljena klecaju izgleda jos nema snage
dusa moja :-* sada nema gdje je nema sve tabiti da vidi gdje ima kod mame prasine mrvica itd

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Puzanje
3.6.2013 11:58:10   
Olga75
eto vidis , nije bilo razloga za brigu user posted image
bravo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Puzanje
3.6.2013 13:03:02   
zvrk.mrvica
hvala .. daba sam je "gurala " vjezbama i kada sa odustala od vjezbi sama ustade i odluci da nece vojnicki da puze i propuza ja najponosnija :-) iako znam da sada slijedi tezak period

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Puzanje
16.6.2014 21:43:31   
dijana1*
Kosta ima 6 meseci i vec neko vreme puze u nazad. E sada malo mi je frka do sada je vise bio na mekanom na krevetu ili na podu ali stavim jorgane i cebice pa ako udari glavom da ga ne boli. Danas sam ga stavila na parket i kruzim oko njega a noge mi klecaju jer se plasim da se okrene naglo i udari glavom. Ali ide on u rikverc kao pravi user posted image mada ne smem da ga jos ubek pustim samog.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Puzanje
16.6.2014 22:03:15   
Sanjica26 RR
I Sofija ide u nazad.user posted image Jako je smesna. Moracu da je stavim na pod da malo vezba,

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Puzanje
16.6.2014 22:11:53   
dijana1*
Sanjice a gde ti sada bude? Kada Kstavim na strunjace ili krevet bas sam opustena a on ide u nazad i oko svoje ose. Sada mi nesto krivo sto ga ranije nisam stavljala na parket. Plasim se da nije naucio na mekano.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Puzanje
17.6.2014 9:01:31   
Sanjica26 RR
Krevetac, nas krevet i ogradica. Eventualno pod ali stavim cebe. Necu da je stavljam na parket jer ce prilikom okretanja da se povredi. Nema za time potrebe. Tako sam i sa Teodorom, pa je svasta radila. Ona je u ovom periodu pocela samostalno da stoji. Sofiji je slabija motorika.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Puzanje
16.7.2014 13:15:33   
mali_mis
A. je propuzao sa 11 meseci, ono pravo puzanje. I sad puzi ko blesav, ne mozes ga stici. Probala sam i ja za njim, ali sam oderala koleno, i odustala od te ideje user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Puzanje
27.7.2014 5:48:15   
dijana1*
Kosta je poceo da puze ali je presmesanuser posted image
Jedna ruka, druga ruka i onda trupom odskoci kao zeka. Kao da u kuci imam malog zekanauser posted image
Jos treba da nauci jdna noga, druga noga.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Puzanje
27.7.2014 7:17:03   
mirkam
Mame drage, zanima me da li je naka imala slicno iskustvo sa svojom bebicom..
Naime, moj M nikada nije volio da je na stomaku uvijek je vristao i bunio se pa ga nisam ni forsirala. E sad, kako je krenuo da se prevrce sa ledja na stomak, i ne buni se puno kad je na stomaku, ali mu jako lose ide odizanje na rucice. Poslednjih par dana kada se prevrne na stoma, poceo je da se odize na nogice, na stopala i na koljena i digne guzu skroz u vazduh, ali se onda nabije glavom u podlogu. Nogama i guzom se koprca ali ne zna i rukama... Lici kao da bi puzao ali nema neki oslonac na ruke, pa kao da se vuce po malo.
Jel neko imao slicno iskustvo?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Puzanje
27.7.2014 7:40:17   
serpica
Draga Mirkam tvoj bebac je skoro duplo mladji od mog i sve to pokusava pa bravo,znaci da ce uskoro verovatno da nauci da puzi kako treba.
Moj sa 11,5 meseci ne puzi,ne ustaje,ne hoda,samo kad ga stavim na nogice i drzim ga tad stoji ali i to kratko traje. rekli su mi da verovatno nece ni da puzi vec ce samo da prohoda kad dodje vreme. Tako je i starija devojcica,dok je mladja jurila po kuci puzeci vec sa 8 meseci...nema pravila.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Puzanje
27.7.2014 7:54:21   
Misha i Ljisha
Mirkam hahah moja D je isto tako kao i tvoj M ali nikad nije naucila da puzi hahaha...Od nekog 6tog meseca pa do prohodavanja nije se makla iz te poze hahaha...Znaci ne mora da znaci da ce puzati. Isto nikad nije volela da bude na stomaku. Ako nauci naucice sam, mozes malo pomagati stavi urolan peskir ispod i radite vezbice ali mojoj D to nista nije pomoglo. Prohodala je nesto malo pre nego sto ce napuniti godinu dana.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Puzanje
27.7.2014 8:35:12   
Maslacak15
Serpi draga a sta kaze pedijatar, samo da je Toma lenj? Naravno raspon u normalnom razvicu je ogroman, i ja sam ti to i govorila ali mislim da bi do godinu dana trebalo da ustaje i oslanja se na noge. Ne da hoda, za to ima jos puno vremena nego da se povlaci uz namestaj i stabilno da stoji. Barem ovde stoji ta stavka u svescici za sistematski pregled pred prvi rodjendan, da bi trebalo to da su savladali. Sigurna sam da nije nista ozbiljno ali mozda bi fizijatar mogao nekim vezbicama da ga motivise... Puno pozdravi celu ekipuuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Puzanje
27.7.2014 8:52:02   
mirkam
Ja ocekivala sad kritike i savjete da trazimo strucnu pomoc, a vi tako user posted image
Salu na stranu, stvarno me malo to brinulo sto posle par sekundi oslanjanja na podlaktice nabije glavu u podlogu kao noj...Nii ne mora da puzi, nego izgleda tako. A poze su mu da umres od smijeha user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Puzanje
27.7.2014 8:57:17   
Maslacak15
mirka mali je,
Sta ce ti strucna pomoc, kad je dete verovatno ultranapredno. I moji su se profi nasadjivali na glavu, sa 5,5 meseci, jer je to jako tesko za bebu tog uzrasta podici se istovremeno i na kolena i na sake. resili su to jako brzo i sa 6,5 jurcali po kuci kao automati. Ali predhodnih mesec dana je bila teksa borba. Imam video snimke kako "rone " glavom podizu trup i kukajuuser posted image . Bili su uzasno dosadni obojica jer su stalno pokusavali, a naravno ne mozes bebi objasniti sta radi pogresno niti mozes da ga " naucis". Zato su verovatno brzo i savladali posto su do besvesti probavali...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Puzanje
27.7.2014 9:26:08   
Maslacak15
u principu mirkam ne ide njemu lose dizanje na ruke, nego nema jos snage da podigne gornji deo dela dok podize zadnji. Ali to je napredan znak, da vec pokusava da se digne na kolena. Znaci da ce verovatno preskociti vojnicko puzanje puzace direkt na sve cetiri sto u principu rade bebe tek sa oko 10 meseci ili kasnije. A tvoje dete ce savladati najkasnije za mesec dana. Evo to je moja prognoza, na nevidjeno, na osnovu tvog opisauser posted image Pa da vidimo da li sam bila u pravu- javi namuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Puzanje
27.7.2014 10:21:50   
jovicaa
joj nama se maksim na svoje noge oslonio, znaci ni p od prohodao samo digao na svoje noge prvi put tek na prvi rodjendan... a do tad isto to zabijao glavu kao noj, nikako nije hteo da lezi na stomaku, nije puzao i td... opusteno. evo sad je sasvim prosecno pokretan i spretan. nekoj deci se sporije razvija motorika, nekoj brze.
mislim ovo dajem samo kao primer... mala je beba.. videces jos , ali 99 posto je sve ok

< Poruku je uredio jovicaa -- 27.7.2014 10:22:44 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Puzanje
27.7.2014 10:35:43   
mirkam
Hahaha Maslacak javljam za tacno mjesec dana kako stoje stvari, da vidimo jesi li bila pravu user posted image
Znam da je sve od bebe do bebe, ali obicno prvo savladaju da se odizu na rukice, a ne dupetom u vazduh user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here