|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Puzanje
24.9.2014 8:40:45   
Sanjica26 RR
Mati, kupatilo nam je omiljena prostorija. Cim udjem u kupatilo eto je za mnom. Stane na nogice i gleda u tus kabunu.user posted image Juce je plakala. Izgleda da je htela da se kupa.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Puzanje
24.9.2014 11:18:26   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: serpica

Mi smo ovu fazu preskocili,nikad nije hteo da puzi,poslednje dve nedelje sedi na dupetu i vuce se do onoga sto hoce,onda se uhvati za krevet i podigne se.pusta korake po malo drzeci se za namestaj.


Serpi neke bebe jednostavno preskoce fazu puzanja koja uopste nije obavezna. Ili se vuku dupetom kao Tomauser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Puzanje
24.9.2014 12:16:09   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Mati, kupatilo nam je omiljena prostorija. Cim udjem u kupatilo eto je za mnom. Stane na nogice i gleda u tus kabunu.user posted image Juce je plakala. Izgleda da je htela da se kupa.user posted image


Jao i Nikola isto tako! Čim čuje da neko otvara vrata kupatila odmah puzi brzinom svetlosti ka kupatilu! I kad uđe unutra i uspravi se držeći se za veš mašinu, nema srećnijeg deteta od njega! user posted image

A Danilo nije puzao. On je prohdao pa tek onda propuzao

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Puzanje
24.9.2014 12:18:22   
dijana1*
A tek sto voli kada masina radiuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Puzanje
24.9.2014 12:28:40   
serpica

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


IZVORNA PORUKA: serpica

Mi smo ovu fazu preskocili,nikad nije hteo da puzi,poslednje dve nedelje sedi na dupetu i vuce se do onoga sto hoce,onda se uhvati za krevet i podigne se.pusta korake po malo drzeci se za namestaj.


Serpi neke bebe jednostavno preskoce fazu puzanja koja uopste nije obavezna. Ili se vuku dupetom kao Tomauser posted image





Di on je takva lenstina da nemam reci user posted image da ga ne nosamo svi po kuci,sestre najvise,odavno bi morao da prohoda user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Puzanje
24.9.2014 14:35:57   
emicaa
Ja sam bila ubjedjena da T neće puzati,ja nju stavim na pod i malo dalje od nje neku igračku ili telefon da je pokrenem i ona na dupetu dodje,kad jedno jutro tako na podu i poče pomalo,dupe više ni koristi u te svrhe user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Puzanje
24.9.2014 14:40:18   
Klarita
K je puzala. Meni je to skroz simpaticno. A, N vec neko vreme se okrene na stomacic i izdize dupe pa se baca ka napreduser posted image isprobavala sam ga na podu i gde god mu nesto postavim jadan se upeni, ali stigne do togauser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Puzanje
24.9.2014 15:29:03   
dijana1*
Meni je puzanje najlepsa faza u razvoju deteta. Kada zavrti malom guzicicom pojela bi ga user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Puzanje
24.9.2014 16:19:50   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Mati, kupatilo nam je omiljena prostorija. Cim udjem u kupatilo eto je za mnom. Stane na nogice i gleda u tus kabunu.user posted image Juce je plakala. Izgleda da je htela da se kupa.user posted image



Da znas da jeste! user posted image kako udjemo osmeh od uva do uva! Sva se zbrza pa mase rukicama. ..valjda voli da se kupa.
Nego, ja bih volela da propuzi ...uskoro ce napuniti 6 m. Smotana je, a kad je na ledjima gura se nogama i kliza ka gore, dok na stomaku odize guzu i naslanja na sake. Jel vam poznata faza? user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Puzanje
24.9.2014 16:26:18   
emicaa
ME samo je stavljaj na pod i počeće,i T je tako prije nego što je propuzala,u početku se osloni na ruke i koljena i u mjestu se klati,samo još malo snage joj fali i nećeš je posle moći stići

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Puzanje
8.11.2014 21:55:56   
mirkam
Samo da javim da jos ne puzimo, bar ne na sve cetiriuser posted image Vec mjesec ipo dana se "vuce" na somaku unazad i silazi niz krevet i to tako oprezno da mi je to nevjerovatno.Stane stabilno na nogice a onda hoce da hoda pa se zatetura naravno.Poslednjih par dana kad se tako vuce unazad po nekada se i digne na sve cetiri ali brzo spusti ili dupe ili glavu.Vidim pokusava u poslednje vrijeme i da iz sjedeceg polozaja ustane a ne umije da se uhvati za nesto, i onad se onako napreze a naravno nemoguce je tako ustati..ne umijem bas najbolje da objasnim kako to izgleda.U glavnom, sto se dizanja tice, kapira samo za resetke svog kreveca da se uhvati i ustane, drugo ne kapira jos.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Puzanje
17.11.2014 10:10:14   
mila83
Kad pomislim na bebu koja puzi, ja se setim onog crtaca(a mislim da ima i film) beba u gradu, kada beba puzi neprekidno i dolazi na razna mesta i svakakve situacije..bebe koje puze su prosto neodoljive!user posted image
Moji klinci uglavnom nisu puzali.Cerka je prvo prohodala, pa probala puzanje, citave dve nedelje je trajalo i dosta. A sin je bio inace i jako krupan, bilo mu je tesko valjda, ali sa 8.5 meseci je ustao uz ogradicu krevetica i hodao uz drzanje.I posle se i brzo oslobodio.
Uglavnom su se oboje igrali u ogradici ili na podu, zanimali smo ih svakako i motivisali da krenu da puze(kao i svaki roditelj, jedva cekas da nauce nesto novo!) ali eto..njima se zurilo na noge da stanu.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Puzanje
17.11.2014 10:28:44   
Anarunika
Moji klinci su puzali jedno tri meseca pre nego što su prohodali. Od nekih 8,5 -9 meseci pa do godinu dana. Bili su jako spretni u tome , pravi sprinteri. Ja sam ih puštala svuda napolju, unutra, uz stepenice, niz stepenice...to je i meni mnogo olakšalo posao jer nisam morala da ih nosam,vodam itd. Ipak mislim da sve zavisi od deteta, neka deca jednostavno odmah stanu na noge i skapiraju šta da rade sa njima user posted image
A mislim da i zavisi dosta od toga koliko ih pazite da se ne isprljaju, da se ne povrede itd. Prvo taj strah svaka majka mora da prevaziđe,i naravno što više obezbediti prostor u kom se nalaze.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Puzanje
17.11.2014 10:40:18   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Moji klinci su puzali jedno tri meseca pre nego što su prohodali. Od nekih 8,5 -9 meseci pa do godinu dana. Bili su jako spretni u tome , pravi sprinteri. Ja sam ih puštala svuda napolju, unutra, uz stepenice, niz stepenice...to je i meni mnogo olakšalo posao jer nisam morala da ih nosam,vodam itd. Ipak mislim da sve zavisi od deteta, neka deca jednostavno odmah stanu na noge i skapiraju šta da rade sa njima user posted image
A mislim da i zavisi dosta od toga koliko ih pazite da se ne isprljaju, da se ne povrede itd. Prvo taj strah svaka majka mora da prevaziđe,i naravno što više obezbediti prostor u kom se nalaze.


Puzanje je jako korisno, mnogo jaca kicmu i noge, ruke, i bebe imaju odlicnu koordinaciju,razvijaju krupnu motoriku,snalazenje u prostoru..ali i u pravu si Anarunika, neki roditelji imaju veliki strah da se beba ne povredi ili isprlja, pa ih sputavaju prilikom ucenja puzanja ili hodanja.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Puzanje
9.12.2014 17:16:22   
Jole84
M pokušava da puzi već neke dve nedelje, poručkala bih je kako je to simpatično user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Puzanje
9.12.2014 17:18:04   
Klarita
Onda ste blizu tog velikog "koraka"user posted image i mi propuzali pre jedno nedelju dana. Ja se jedino bojim da se ne oklizne na parketuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Puzanje
9.12.2014 17:20:10   
Jole84
Ja sam joj za sad postavila veliki jorgan na pod, ali planiram da sklonim tepihe uskoro. Mada isto se mislim, kako će na parket...nisam sigurna ni da je baš toplo, mada nam je jako grejanje, a plus za to klizanje i udaranje user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Puzanje
26.12.2014 19:05:36   
ishler
Moja beba ima 3meseca i 2 nedelje,pocela je da se vuce po cebetu kao vojnik predje po pola metra tako.Starija je to radila tek sa 8 meseci,inace vodim je u sokobanjsku na pracenje razvoja zbog dijagnoze tortikolisa sa rodjenja,ali nema tortikolis.Inace okrece se sama.i pedijatar je rekao da je mnogo aktivna jer jedva pregledao koliko se okretala,a pri pokusaju da je dovede u sedeci ona je ustala.U sokobanjskoj mi rekose da joj ne dam da puzi jer je mnogo mala,ja jesam terapeut ali nemam iskustva sa decom.Ima li neko ovakvo iskustvo sa detetom.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Puzanje
26.12.2014 20:47:01   
big mum
IZVORNA PORUKA: ishler

Moja beba ima 3meseca i 2 nedelje,pocela je da se vuce po cebetu kao vojnik predje po pola metra tako.Starija je to radila tek sa 8 meseci,inace vodim je u sokobanjsku na pracenje razvoja zbog dijagnoze tortikolisa sa rodjenja,ali nema tortikolis.Inace okrece se sama.i pedijatar je rekao da je mnogo aktivna jer jedva pregledao koliko se okretala,a pri pokusaju da je dovede u sedeci ona je ustala.U sokobanjskoj mi rekose da joj ne dam da puzi jer je mnogo mala,ja jesam terapeut ali nemam iskustva sa decom.Ima li neko ovakvo iskustvo sa detetom.
[/quote]


Nisam imala ovakvo iskustvo sa djecom,moji su propuzali oko 9.mj.Ima TEMA probaj ovde,možda ćeš tu dobiti odgovor.Sretno

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Puzanje
26.12.2014 21:41:16   
Bibilib
Naucili smo da puzimooo i sad samo picimo....


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Puzanje
26.12.2014 21:43:07   
mirkam
Mi i dalje ne puzimo, a uveliko hocemo da hodamo...user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Puzanje
27.12.2014 7:34:53   
serpica

IZVORNA PORUKA: mirkam

Mi i dalje ne puzimo, a uveliko hocemo da hodamo...user posted image




Mirkam,opet ja da te utesim,znaju devojke da je moj bebac bas kasnio za svojim uzrastom,nije puzio dok nije prohodao,nije se cak ni uspravljao uz ogradicu ili krevaetac sve do nekih 14 meseci,plasila sam se da ima problem,a onda od jednom je poceo da ustaje i da se pusta izmedju namestaja,vrlo brzo je nakon toga prohodao,sad ne mogu da ga stignem. Imas moje postove unazad,vidi,svako dete je razlicito ja ih imam troje a kao da je svako druga zena rodila user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Puzanje
27.12.2014 8:51:31   
Trcosava
user posted image Joj kad se setim Ane i puzanja.

Nije htela da puzi, lenština! I pošto je telefon bio extra zanimljiv, mi je posadimo na jedan kraj sobe, pa kleknem i mašem telefonom. Tako ne naučila da propuzi. Ali nikad nije bila brza i nešto vešta u tom puzanju, više mi je bila smešna.

Parket, klizanje.... Imali smo parket - pošto je hladno, uzimali smo one puzle za pod. Kasnije sam uzela itison, upravo iz razloga što se ona najviše na podu igra, a kod nas je hladno.

Btw uopšte nisam gledala na to sa koliko je propuzala i sa koliko je počela da se diže i ostalo... Svako dete je za sebe i drugačije. I opet ću pomenuti i uporediti dva deteta. Moje i od moje drugarke. Razlika je oko 2 meseca (moja je starija) - dok je od drugarice devojčica se pentrala gde i kako je stigla, moja je znala da broji i odlično govori. Jednostavno, nekom detetu je izraženij amotorika, nekom drugo nešto. Nezahvalno je upoređivati na taj način (ovaj je prohodao sa ovoliko, onaj progovorio sa onoliko)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Puzanje
16.1.2015 17:14:44   
Jole84

IZVORNA PORUKA: Jole84

M pokušava da puzi već neke dve nedelje, poručkala bih je kako je to simpatično user posted image user posted image


Da se samocitiram, pokušavanje puzanja je trajalo više od mesec dana i prekjuče je krenula kao singerica, ne mogu da je uhvatim, Kića! user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Puzanje
24.1.2015 18:48:05   
ishler
Da li je neko imao ovakvo iskustvo sa bebom.Beba mi ima 4 meseca okrece se odavno,a poslednjih dana na stomaku dize guzu u vis noge savije ispod sebe i tako se odgurne napred,ali ne dize se jos na ispruzene ruke.Starija je gmizala pre puzanja ali telom na podu bez podizanja guze i dosta kasnije.Ima li neko ovakvo iskustvo?

< Poruku je uredio ishler -- 24.1.2015 18:50:54 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here