|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 17:09:56   
bea83
Stres,stres nego nego šta...Kod mene se to baš vidi, posle ispita mi je uvek padao pritisak pa sam ko ludak sedela(hm ili ležala) na faksu dok ne dodjem sebi, a sad isto tako, čim mi se nešto nakupi odmah pritisak krene dole...zato mi je dr i dala b vitamine, oni utiču na opuštanje nervnog sistema

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 17:11:56   
Sakiedi
A joj. Pa meni je super normalan kada je 90/60, inace mi je 80/50 a puls oko 55user posted image . Kazu kafa( meni pomaze-turska samo), voda,cokoladica,slane supe iz kesice i stapici... Mislim da je to genetika,moji svi imaju nizak pritisak i nista im ne fali. Ponekad vrtoglavice ali ne ceste user posted image

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 19:03:12   
Brana
Ja imam nizi pritisak,ali danas mi je malo nizi od inace nizeguser posted image 97/60...i bas se osecam user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 10.10.2011 19:06:26 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Sakiedi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nizak pritisak
15.10.2011 16:34:22   
peca
Ja takodje muku mucim sa niskim pritiskom, nije to nimalo prijatno, i ja sam masu puta zavrsavala u hitnoj, na infuziji i sl. a kod mene nije sto je nizak, nego su jako blizu, kad neki dr. treba da mi izmeri pritisak to je automatski osudjeno na propast, nekad ga meri i po 5 puta, ali bezuspesno, jedna dr.me je pitala, devojko jel si ti ziva ? user posted image ja reko, mozda... Digitalni aparat ne moze da ga izmeri uopste. Toliko godina se mucim sa tim i nikada se necu navici, odvratno je !!!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nizak pritisak
15.10.2011 17:00:20   
maca821
Isti problemuser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nizak pritisak
15.10.2011 17:05:50   
degu
I meni je nizak, mada ne jako, ali mi je često blizu 110/90. Negde sam pročitala da kad je donji viši, a gornji niži, može da ukazuje na problem sa štitnom žlezdom, što je upravo kod mene slučaj.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nizak pritisak
15.10.2011 17:09:25   
maca821
Meni je 100/70 "normalan" pritisak, a zna da bude 80/55 i onda mi bude lose.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nizak pritisak
15.10.2011 17:19:02   
tina37
Moj pritisak je 110/70 i tad mi je dobro,al zbog povremenih tahikardija imam terapiju propranolola(cetvrtinu ujutro i toliko uvece).Kazu da ljudi sa niskim pritiskom duze zive al ne kvalitetno bas zbog tih vrtoglavica.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nizak pritisak
8.11.2011 19:39:47   
cici78
Draga Tina37, ovo kao da sam ja pisala. Uvek sam imala nizak pritisak, ali imam tahikardiju, pa pijem 1/4 propranolola ujutru, isto tako i uvece. Svi rezultati, a nema sta nisam radila (od krvne slike, stitne zlezde, uz srca, EKG-a...) su u redu. Ali meni se ipak cesto manta, imam povremene vrtoglavice...I pored propranolola ako me na pr. uplasi telefon ili me nesto drugo strecne krece lupanje srca koje je tesko umiriti. Osetljiva sam kaoooo...ma ne znam ni ja. Kako me to nervira. A majka sam, sto znaci na "strasnom mestu biti i postojati" i biti spreman na sve a ne kukati... Ali znaci nisam sama, ima jos sa takvim problemom. Pisi neki savet, pozz

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 8:28:41   
Anck Su Nmaun
Ja se danima vec osecam lose, uspavano nekako umorno. Pre par dana merila pritisak i bio je 110/58 ..bas sam se . jer sam uvek imala pritisak kao beba .

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 8:34:33   
Trcosava
Možda nije ok aparat, jer mi čudno da srčani bude toliko nizak, odnosno da je tolika razlika.

Ako ne popijem kafu, meni je 100 sa 70 user posted image i to 'pod stresom'. Toliki mi izmeriše u bolnici pred kiretažu. Ali meni zato čuka lupa sto na sat. Bolje da je niži nego da je previsok.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 8:37:13   
Modessty
Anck bolje proveri ponovo na nekom drugom aparatu. Ako meriš onim digitalnim, oni hoće da zeznu stvar, naročito ako im je baterija pri kraju.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 8:41:49   
serpica
Anck moj pritisak je oduvek bio 90/60 ja navikla da zivim sa tim,probaj drugi aparat ili idi u neku ambl.da ti izmere da budes sigurna.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 8:43:13   
Sanjalica1980
I meni ie pritisak vec par dana 100/44 inace mi je oko 90/55. Puls pre trudnoce od 45-55 a sada uglavnom 80.
Pijem lek za stitnu ali se dobro osecam.
Nisam nasla na netu sta znaci kada je tolika razlika izmedju gornjeg i donjeg.
Pre trudnoce sam bila kod kardiologa ali je rekao da je to kod sportista normalno.
Sta vi mislite?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 8:44:25   
Sanjalica1980
U cetvrtak cu vaditi krv pa cu proveriti stitnu. Proveravam je na 3 nedelje.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 8:48:38   
bubulence
sanjalice u to se ne razumem. meni je nizak pritisak ali i gornji i donji... neka od devojaka mi je predlozila da pijem slanu vodu ili sodu bikarbonu i to mi pomaze...
a da li imas neke smetnje?

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 9:46:15   
Ludachica
Meni je pritisak od pocetka godine 110/60 i ide do 90/60, a inace pre trudnoce sam imala normalan ritisak uvek i ovo me tako ubija da ne mogu da vam objasnim, pogotovo kad krenu promene kojih je ove godine bio, slozicete se, nenormalno mnogo... odma krene neko gusenje ne mogu da ustanem iz kreveta, ma uzas jedan...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 9:50:53   
lanajelena
Meni je idealan 110/70 ali mi je uglavnom nizi,jedino su mi otkucaji uvek veliki 97 uglavnom

(odgovor članu Ludachica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 9:52:35   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980

U cetvrtak cu vaditi krv pa cu proveriti stitnu. Proveravam je na 3 nedelje.


Baš sam htela da vam napišem da proverite štitnu jer ona hoće da dovede do naglog pada pritiska i hroničnog umora

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 9:53:30   
Sanjalica1980
Bubi bas se nesto pratim i ne vidim da imam nekih problema. Nasla sam neki strucni clanak da razlika izmedju gornjeg i donjeg pritiska ne sme da bude vise od 40mm ali uvek se spominje visok pritisak.
Nisam videla da neko ima nizak sa ovom razlikom.
Ja se dobro osecam ali sam se zabrinula da li moze bebama da smeta.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 9:54:48   
nata11
Meni je normalan 100/60 kada mi je lose pomaze cips.

_____________________________





(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nizak pritisak
2.9.2014 9:57:58   
Sanjalica1980
Modesty,hvala ti na odgovoru.
Bas cu da zvrcnem dr. Umor ne osetim jer stalno lezimuser posted image
Jedino primetim da se nenormalno brzo umorim i zadisem a pre trudnoce mi je kondicija bila super.
Pre transfera sam trcala oko 40min i to brzim tempom bez problema i jos sat vremena tegova a sada ne mogu nista teze od kasike user posted image

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nizak pritisak
8.9.2014 16:48:17   
mali_mis
Meni su danas u Dunavskom parku merili, 110/70. Inace je 90/60.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nizak pritisak
8.9.2014 16:51:41   
emicaa
kod mene je redovno pritisak 80/60 a kad se vrati u normalu bude mi bas bas lose,samo je jednom bio 60/40 tad sam bila svjesna ali nisam mogla ni prsta pomaketi,mama razmuti soli i vode,sasula mi u usta da popijem i posle doktoru.imala sam neke tabletice za podizanje pritiska ali ih odavno ne koristim

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nizak pritisak
8.9.2014 16:56:59   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Anck bolje proveri ponovo na nekom drugom aparatu. Ako meriš onim digitalnim, oni hoće da zeznu stvar, naročito ako im je baterija pri kraju.

Taj dan sam merila s dva razlicita aparata, jednom kod svekra pa posle kod mojih user posted image

Pocela sam da pijem oet domacu kafu i vidim da mi prija, a secam se da sam prestala da je pijem jer mi je skakao pritisak user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here