|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.2.2012 12:21:30   
Anoniman
user posted image

Par temica za tebe: Alergija na mlečne proteine, Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama (kada na to dođe red).

Da znaš da bebe alergične na kravlje mleko ne piju obična ad mleka ako ti slučajno to zatreba. Kod nas na tržištu možeš naći neki Digestive Care (mislim da je Aptamil), on je hidrolizat surutke, i malo teže možeš naći Allernovu i Alfare, oni su hidrolizati kazeina.

Ništa strašno nije ta alergija, u 99% slučajeva se preraste, samo se za sada drži dijete.

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.2.2012 12:55:15   
Anoniman
Pogledaj i temu o Ekcemima na dečijoj koži.
Meni su u Dečijoj bolnici rekli da je zastarela teorija da bebe do 3 meseca imaju sebor. derm, a da se nakon 3eg meseca to smatra atopijskim. Kažu mi (dermatolog i alergolog-imunolog) da seboroični derm više skoro pa ne postoji kod beba, da je to sve atopijski derm.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
6.4.2012 14:00:06   
marib
Javljam se posto imam iskustva sa problemom koji vas muci. Ne znam koliko Vas Marko ima meseci, ali moj Marko ima 6,5. Problemi su poceli posle 40 dana od rodjenja. Pojavile su mu se crvene tacke po licu i vratu. Nije ih cesao ali bio je nervozan. Odvela sam ga kod pedijatra on je savetovao elokom, medjutim ja sam bila protiv kortiko preparata dok ne isprobam sve druge mogucnosti. Onda sam ga odvela kod dermatologa on je rekao da uz acidi borici i stelatopiu mustelinu to prolazi za 7 do 10 dana. Tako je i bilo. Inace moj Marko je od rodjenja na zalost na vestackoj formuli- aptamilu. Pitala sam da li je to reakcija na mleko i jedan i drugi su mi rekli da nije. Onda se sa 2,5 meseca pocela perutati koza na glavi, iako sam ga kupala u musteli. Stanje je postajalo sve gore, pocelo je jako da svrbi. Promene na licu se javljaju na mesec dana i povlace se uz koriscenje pantenola, ali na glavi nikako, samo se pogorsavaju. Onda smo opet otisli kod dermatologa sa novim problemom i on i dalje nije bio za elokom, ali nam je preporucio sampon na bazi salicilne kiseline, koristi se na 2. dan, Node DS+ atirecidiv. Posle prvog pranja nema svraba, a posle 2 i perut se gubi.Tek smo poceli sa koriscenjem. Ja sam licno, posto sam isto lekar, presla na aptamil hipoalergen, uvela liobif probiotik ampule 1 dnevno i hidrataciju pantenolom. Takodje bih Vam savetovala da mu date stolicu na analizu na kandidu, 3 dana uzastopno. Obavezno, jer ona zna da izazove haos u organizmu. I obavezno 3 dana, jer ponekad je ima tek u 3. danu. Na lice sam ipak stavila elokom i za sad je dobro, mada smo sa ovim lecenjem poceli pre 5 dana. Nadam se da ce tako i ostati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 0:11:23   
jelenazvezda
ja imam problem,beba ima ekcem koji se javlja i nestaje ,medjutim vec neko vreme joj se jako crveni teme,pojavi se perut pa nestane,veceras sam primetila da joj curi neka vodica iz glave i stvaraju se krastice,sta da radim,ocajna sam

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu marib)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 9:26:40   
Tiziana
Obavezno je odvedi kod dr. Mom sinu je isto curelo,na bradi,jer smo ga u to vreme prebacivali preko ramena da podrgine,a on bi se bradom cesao o tetra pelenu i to je rascesao. Mi smo za to dobili antibiotik jer je imao svega mesec dana i dr se plasila infekcije. Obavezno je odvedi.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 9:31:06   
milicicak
Jelenazvezda, cini mi se da je tebi dr preporucio dijetu bez mlecnih proizvoda. Mozda je pametno da ga poslusas. Ne kosta nista, samo malo odricanja sa tvoje strane a rezultati ce biti vidljivi za nedelju do dve dana. Dakle,probas jedno dve nedelje bez mleka, jogurta, pavlake, sira, cokolade i pratis bebino stanje. Ako je u pitanju alergija na pkm poboljsanje bi trebalo da se vidi za nedelju-dve. Ako nije, onda uput za dermatologa i trazis uzrok. Ekcem kao ekcem nije strasan osim sto svrbi, gadne su infekcije koje na njemu mogu da se razviju (iz iskustva pricam).
Mazanje kojecime ne resava uzrok nego ublazava posledicu. Pozdrav i srecno

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 11:45:10   
jelenazvezda
al sta da radim kad bukvalno u svemu ima mleka,il samo da izbacim ovo sto si predlozila,bas me nervira,evo vec danas ne curi nista al ima krastice zuckaste po glavi

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 11:46:32   
jelenazvezda
vodila sam je kod 6 dermatologa svi govore isto,ekcem to ce da traje bla bla bla,a niko ne daje resenje

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 12:14:23   
branki*
jelenazvezda,to kako opisujes je imao i boza na glavi.isto je curelo i stvarale se krastice.boza je imao ekcem i po telu,jedno vreme stravican..ja sam mislila prvo da je temenjaca,pa sam mazala obilato maslinovim uljem,pa stavim kapu i drzim tako i onda cesljicem cetkala...grozno je bilo..posle sam skontala da je to ekcem,mada nam niko nije rekao nista za to...z ekcem smo koristili sve i svasta..prvo je pomogla pantenol mast,pa sebamed extra soft,pa elokom,koristili smo i elidel.gomila krema nije pomagala uopste..to na glavi je prestalo.ekcem se i sad javlja po telu negde-negde..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 12:55:42   
milicicak
Jelenazvezda, uvek mozes da jedes voce, povrce,meso (ali ne i mesne preradjevine) i hleb, a ako bas ne mozes bez skatkisa tu ti je Medeno srce. U pocetku jeste komplikovano, ali se brzo uhodas.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 14:36:26   
jelenazvezda
probacu ako se ne poboljsa za 2 nedelje,onda nije od toga...

branki,njoj sad nije toliko strasno telo,pojavi se i cim prespava nestane,pa opet tako za par dana,sad recimo nema na telu,ima sitne bubuljice po licu i eto to na temenu,sad ne znam dal da joj mazem neki antibiotik il da ne diram,mozda da samo isperem sa bornom

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 16:30:32   
Sanchy
Nemoj bornom,vec sam negde pisala na tu temu,u knjizi Sta da ocekujete u prvoj godini pise da se nikako ne koristi za decu i u blizini dece ,uopste mi nije jasno zasto je ovde dr.uopste spominju a kamoli preporucuju ako je tako?user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 17:31:28   
Torbica
A zasto ne borna? 3%? Ona je odlican antiseptik i nasa dr savetuje prebrisavanje ekcema sa njom a zatim maslinovo ulje na promenu.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 17:50:03   
Sanchy
Zao mi je ne mogu sad da nadjem ,knjiga je prilicno obimna a ne secam se tacno pojedinosti ako nadjem napisacu,ali bukvalno je pisalo nikako borna,a znas da su to ok knjige,ja sam imala i sta da ocekujete u trudnoci i sad ovu u prvoj godini ,ima jos nekoliko delova..a za maslinovo se slazem vec sam pisala da to obavezno ubaci u tretiranje suve koze i ekcema

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.1.2014 17:51:06 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 18:04:45   
jelenazvezda
sada sam zbunjena,meni je bas pedijatar to predlozio,nije mi jasno zasto ne sme,cak sam primetila i da joj se lepo umiri crverilo,cak sam joj mazala i borogal kremicu

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 18:18:42   
Sanchy
Evo nasla sam,str.166,,knjiga Sta da ocekujete u prvoj godini.."Borna kiselina moze da pomogne da se bebina koza oslobodi jednostavnijeg tipa ojeda u zoni pelena ali je veoma otrovna ako se unese u organizam i vecina doktora savetuje da se ne koristi u blizini dece cak ni da se drzi u kuci...Ovde je rec o ojedu pa je borna spomenuta uzgred ali i ja sam bila frapirana jer znam da je nasi doktori nasiroko preporucuju,,pa sad htela sam samo da znate da postoji i drugaciji stav ,ja je u kuci ne drzim

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 19:31:47   
jelenazvezda
o boze,a ja sam joj bas dosta nanosila

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 20:03:45   
Torbica
Ovo je ako se unese U ORGANIZAM, ali mi to ne radimo, nanosimo je NA KOZU, u organizam ne ulazi. Mozda se misli ako se proguta? Veliko poverenje imam u nasu dr i sigurna sam da nam ne bi preporucivala tako nesto da je stetno. Znam za te knjige, ali sa ovim ne mogu da se slozim nikako.
Ja bez objasnjenja mehanizma delovanja sam skeptik za ovakve tvrdnje, to ko sta tvrdi, ok, ali nek objasni na koji nacin to radi ono za sta se sumnjici... Ovo sve za 3% bornu?

< Poruku je uredio Torbica -- 12.1.2014 20:42:13 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 20:47:59   
jelenazvezda
za svaki slucaj cu se posavetovati sa jos nekim pedijatrom,

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 21:11:07   
Sanchy
Ma znam Torbice,ali kao mala beba ne mase rucicama i ne moze da unese ,ipak,ja ne bih i nisam ,dovoljno da mi neko kaze o od otrovno,sta znam..evo nasla sam jos nesto Nova istraživanja, proistekla iz prijavljenih neželjenih efekata u svetu, bacila su novo svetlo na ovu široko primenjenu supstancu. Naime, poznato je da se borna kiselina vrlo malo resorbuje kroz intaktnu, neoštećenu kožu, pa samim tim i nema neželjenih efekata. Problem nastaje kada se ovi preparati, posebno mast, nanosena kožu novorođenčeta - koja, naročito u toku prvog meseca, nema u potpunosti razvijenu odbrambenu funkciju, kao ni aktivnost lojnih žlezda i melanocita (pigmentnih ćelija), i tek se prilagođava spoljnoj sredini. Takva oset_ljiva, nežna, tanka koža je više sklona iritacijama, ojedu i upalnim procesima. Resorpcija kroz nju je neuporedivo veća.

U svetu su zabeleženi slučajevi akutnog trovanja kroz veću površinu oštećene kože - koje se manifestuje povraćanjem, buncanjem, grčenjem mišića, bolovima u stomaku, povišenom temperaturom, oštećenjem bubrega, ređe jetre. Na koži potom nastaje osip, koji prelazi na sluzokože, a sve može da se završi kolapsom i šokom - koji, po pravilu, imaju smrtan ishod. I to zbog sporog izlučivanja borne kiseline i česte primene preparata koji je sadrže.

Iz predostrožnosti, zbog mogućih komplikacija, zabranjena je upotreba borne kiseline u mastima i kremovima kao najšire primenjivanim za decu mlađu od tri godine. Ali, zabrana važi i za kupke, šampone, paste za zube, praškove za posipanje - što se tiče istog uzrasta. Preparati za stariju decu i odrasle su takođe strogo ograničeni i kontrolisani.


< Poruku je uredio Sanchy -- 12.1.2014 21:12:27 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 21:21:09   
Torbica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 21:27:11   
Sanchy
Slazem seuser posted image i ja sam bila iznenadjena,pogotovu sto je nasi pedijatri prepisuju,ne znam sta da kazem..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
12.1.2014 21:28:01   
Moiraina
Ja nikada nisam koristila bornu kiselinu, doduše niko mi nije ni preporučio da je koristim za bilo šta (mislim na pedijatra, patronažnu), ali koliko se sećam, stara "verzija" Pavlovićeve masti je sadržala bornu kiselinu i valjda kada su hteli da je izvoze, morali su da je naprave bez borne jer nisu mogli da je izvezu u zemlje EU... Tako sam negde nekad pročitala.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
13.1.2014 9:18:15   
Peace*

IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

al sta da radim kad bukvalno u svemu ima mleka,il samo da izbacim ovo sto si predlozila,bas me nervira,evo vec danas ne curi nista al ima krastice zuckaste po glavi


Ne budi blesava, to nije istina.

Moje dete ima anafilaktičku reakciju na mleko, dakle, ne sme da ga lizne jer bi se mogao udaviti.
Tako da, varjaču u ruke, i kuvaj sebi.



IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

probacu ako se ne poboljsa za 2 nedelje,onda nije od toga...




Ni ovo nije tačno.
Tvom organizmu treba 4-6 nedelja da se očisti od alergena.



IZVORNA PORUKA: Torbica

A zasto ne borna? 3%? Ona je odlican antiseptik i nasa dr savetuje prebrisavanje ekcema sa njom a zatim maslinovo ulje na promenu.


user posted image

Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
13.1.2014 9:23:13   
Peace*
Nemoj se ljutiti ako zvučim grubo.
Znam da zvučim odbojno. Ali to je najbolje namere.
Bila sam u tvojoj koži. Prošla sam kroz ekceme koji cure iz lica, brade. Prošla sam kroz ekceme koji su svuda po telu. Prošla sam kroz to da su se ti ekcemi inficirali. A na kraju smo završili u bolnici gde su me naučili kako da se hranim i kako da negujem bebu. Niko se ne rađa naučen. Nisam ja ni po čemu posebna, da me ne shvatiš pogrešno. Prošla sam kroz fazu odbijanja problema i objašnjavanja svima da ne razumem kako to misle da izbacim mleko, jaja, industrijske proizvode, veštačke boje itd itd... Beba je bila bolje kada su je "sredili" u bolnici i kada su mene u toj bolnici naučili da brinem o njemu, i KADA SAM SE POMIRILA SA TIM DA JE TO TAKO! Ne sažaljevaj bebu i sebe, nađi lekara! Lekara kom ćeš da veruješ bez obzira šta ti okruženje govori. Moraš da kombinuješ svoj majčinski instinkt sa savetima lekara kom veruješ!

Odakle si Jelena?

Traži uput za dermatologa i alergologa.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here