|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
12.12.2014 16:43:01   
Jole84
Degu nisam ispratila za alergiju, ljubim vas obe, proći će user posted image Samo hrabro, mada mogu da zamislim kako ti je...

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Refluks (GER)
12.12.2014 17:45:05   
sladjat
Cao svima,
moj sin je takodje imao problema sa refluksom. I pored refluksa imao je komplikacije sa opstrukcijom pluca koja je nastala zbog vracanja hrane. Nije mnogo povracao ali mu je hrana setala i izazivala gorusicu zbog koje je stalno plakao. Na srecu dr.Perisic mu je na vreme dijagnostikovao i dao terapiju. Pored terapije sa ar mlekom i ranisan sirupom morao je da spava pod uglom 30 stepeni. Dr.Perisic takodje mi je predlozio da kupim jastuk koji omogucava da beba spava pod uglom i da ne kliza. Ovaj jastuk je nesto novo kod nas a u svetu se odavno koristi. Ima pojas koji se stavlja izmedju bebinih nogica i kaci sa strane pa beba nije klizala sto mi se desavalo dok sam podmetala knjige pod dusek da bih napravila uzviseno uzglavlje. On je sada mnogo bolje mada je jos pod terapijom i bice do 1 godine.
Meni je ovaj antireflux jastuk mnogo pomogao jer nisam morala ni po danu da ga nosam posle obroka vec ga samo spustim na jastuk, a nocu je lepo spavao.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Refluks (GER)
12.12.2014 22:09:29   
doktorkakristal
SLADJAT dobrodosla na forum pridruzi nam se i u drugim lepsim temama,sto se refluksa tice sve to prodje vremenom samo treba strpljenja ,zanimam me koju dozu ranisana pije tvoja beba i koliko je stara,moja D je pila nexium,pa zato pitam

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sladjat)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Refluks (GER)
12.12.2014 22:31:22   
sladjat
Hvala doktorkakristal RR., moja beba je stara 7 meseci i pije dva puta dnevno, odnosno ujutro i uvece po 5ml sirupa.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Refluks (GER)
13.12.2014 13:13:19   
doktorkakristal
hvala na informaciji

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sladjat)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Refluks (GER)
30.12.2014 14:32:33   
daca77
Ne stizem da pisem, jer bas patimo sa povracanjem. Ubedjena sam da moja beba ima problema sa sfinkterom, posto je vracanje zeludacnog sadrzaja bas prisutno kako u toku podoja, tako i posle. Beba je jos i jako halapljiva, naguta se vazduha, pa onda sebi pravi dodatne probleme i sa grcevima i ostalim stomacnim problemima. Bojim se da mi uopste ne napreduje, jer kolicina mleka koje izbaci nije zanemarljiva. Oko Bozica nam je redovna kontrola nakonon mesec dana, pa cemo videti...Da li imate neki savet ili mi ostaje da cekam? user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Refluks (GER)
30.12.2014 15:56:37   
milicicak
Daco, sve sto opisujes je normalno za tako malu bebu koja halapljivo sisa a pri tom je potrebno i neko vreme da se sfinkter razvije i ojaca. Postoje tzv happy burperi, deca koja bljuckaju ali sasvim normalno napreduju i nemaju nikakve tegobe. Tebi se mozda cini da ona puno bljucne ali je to najbolje da proveris tako sto ces pored izbacenog sadrzaja prosipati kasiku po kasiku vode i otprilike odrediti kolicinu. Pomaze dojenje u kosom polozaju i drzanje bebe u uspravnom ili kosom polozaju 30-45 min nakon podoja kao i prekidanje podoja da beba podrigne.
Refluks ces prepoznati po tome sto se hrana cujno vraca iz zeluca i bukvalno se cuje kako seta po jednjaku a beba se izvija i jeci...
Mislim da je kod vas sve normalno i u redu ali ako si zabrinuta odvesi je kod pedijatra makar da je izmeri.
Pozdrav i srecno

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Refluks (GER)
30.12.2014 16:50:57   
doktorkakristal
MILICICAK je sve rekla,bas tako,mala je jos pa su ta bljuckanja normalna,videces vec na sledecoj kontroli

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Refluks (GER)
30.12.2014 18:05:37   
daca77
Hvala, Milicicak...cuje se to vracanje, pre nego sto usledi povracanje, ali ne bas uvek. Sto se tice kolicine sadrzaja, uz svaki podoj oko 4-5kasika, onako odokativno...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Refluks (GER)
9.10.2015 17:58:36   
dddaca
Dugo se nije pisalo na ovoj temi. Ima li jos mama cije bebe muci refluks? Mi se mucimo vec 8 meseci, nadam se da ce i to jednom prestati.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Refluks (GER)
9.10.2015 19:42:10   
doktorkakristal
ne znam da li ima trenutno ali tu smo mi cija su deca imala taj problem,ako nesto treba pitaj tu smo da damo savet

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Refluks (GER)
10.10.2015 15:48:41   
dddaca
Drago mi je sto pises u proslom vremenu. Znaci proslo je. Koliko vidim moze da traje i po nekoliko godina,, samo se nadam da kod nas to nece biti slucaj. Mi smo juce prestali sa Nexiumom po savetu lekara. Dok ga je pila bljucnula je nekoliko puta, ali hrana joj se vracala cesto. Nakon jela kad podrigne, obavezno bi se i malo hrane vratilo. Ne bi je izbacila, ali cujem da je vraca. Sad se brinem kako cemo bez lekica da prodjemo. Narocito zato sto ona sad postaje sve aktivnija, sedi, vuce se da puzi, a to joj sve izaziva bljuckanje (ona ne povraca u velikom mlazu, ali izbljuckani sadrzaj se jako oseca na kiselinu). Da li ste i vi imali problem prilikom boravka na stomaku ili u sedecem polozaju? I sta od hrane bi trebalo da izbegavam? Primetila sam da joj smeta sljiva, breskva, popara...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Refluks (GER)
10.10.2015 18:14:25   
emicaa
ddaca ja ne znam šta bih ti rekla,moja je povraćala izmedju prvog i drugog mjeseca sve u mlazevima,jednom je za dan 30 puta povratila,par puta u mlazu i ostalo onako pomalo i srećom preko noći bukvalno je prestalo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Refluks (GER)
10.10.2015 18:45:33   
doktorkakristal
Moja cera nije toliko povracala, veci problem je bila averzija na hranu, tj sto nije htela da jede, e sad nije to sve skroz proslo ali je mnogi bolje, ona ne jede voce, luk, sokove, to joj smeta

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Refluks (GER)
10.10.2015 19:42:39   
daca77
Dddaco, odlicno znam kako ti je, jer sam i ja mislila da li ce ikad prestati to bljuckanje...obisla i pitala mnoge gastroenterologe, sto decije, sto za odrasle i svi su govorili da ce se samo regulisati do 1.rodjendana. Na srecu, kada je napunila 6 meseci, bljuckanje je prestalo i mozda je samo par puta to ucinila nakon toga...ne brini, sredice se to kako rastu i razvijaju se...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Refluks (GER)
10.10.2015 20:45:26   
dddaca
I ja sam se nadala da ce sa sestim mesecom proci, ali evo, vec ima 8 meseci. Jeste se smanjilo, ali i danas je bljucnula posle rucka. Najela se, popila malo vode i bljuc. Uopste, primetila sam da posle vode i soka cesce bljucne. A vodu mora da pije. Sok i ne mora, stavise slabo joj i dajem i to mozda 50ml najvise, jer sam primetila da joj ne prija.
Inace ona voli da jede, ne odbija hranu, tako da taj problem nemamo. Cak mi se cini i da jede previse, obroci su joj bas obilni, ali ako pokusam da smanjim to je dreka i vika na sav glas. A ne mogu da ne dam detetu da jede. Nekad se desi da u toku obroka pocne da place, ali ja to povezem sa tim da sporo dajem hranu, pa da je nestrpljiva. Mada mi sad pada na pamet da je muci kiselina.
Kako su vasa deca reagovala na kiselomlecne proizvode? Pavlaku, jogurt, k.mleko, mladi sir?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Refluks (GER)
11.10.2015 14:32:57   
daca77
Moja N nije odusevljena mlecnim proizvodima...jedva da pojede po 2kasicice jogurta...i ne teram je nesto, jer je i meni imunolog iskljucio iz ishrane iste pre 2 godine...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Refluks (GER)
11.10.2015 15:22:49   
doktorkakristal
znaci vi nemate postavljenu dijagnozu refluksa?
Dora jede sad sve mlecne proizvode,sto se tice hrane njoj je cini mi se sve smetalo,bas je bilo pakleno,sad jede sve sem voca,dok u vrticu jede i voce ,povremeno se pojavi stucanje,uglavnom kad zubi rastu ili je bolesna,nekad prodje nekad ukljucim par dana nexium i posle po starom

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Refluks (GER)
11.10.2015 16:52:46   
dddaca
Bas je steta sto ne moze da jede voce. Mi vrtimo jabuku, krusku i bananu u krug, ali opet bar da unese malo vitamina. Imamo postavljenu dijagnozu. Nama ne prija palenta sa kiselim mlekom ili pavlakom (nisam znala kako drugacije da ih uvedem nego uz palentu), ali zato sa mladim sirom sasvim lepo jede. Najteze mi je kad joj nesto spremim da jede, a onda povrati. Stalno brinem da ce joj ta kiselina ostetiti jednjak. Ali ona povrati kao onako usput i nastavi normalno da se igra.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Refluks (GER)
11.10.2015 22:06:11   
doktorkakristal
ja joj dajem Pikovit sirup tako da tako unese dodatno vitamine,ali nije toliko strasno sto ne jede voce,ja ga isto ne jedem bukvalno uopste jer mi isto smeta,pa ne pamtim kad sam bolesna,tako da to oko voca je malo mit vise nego istina i povrce sadrzi sasvim dovoljno vitamina

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Refluks (GER)
17.10.2015 22:50:37   
dddaca
Kako ne volim sto moram da ucim na svojim greskama sta joj ne prija. Jutros probala ovsene pahuljice sa jogurtom i posle nekih sat vremena povratila. Ne mnogo, ali smrduckalo je bas puno.
Interesuje me jos nesto. Znam da se sok od jabuke ne preporucuje, sli me zanima da li se misli na onaj kupovni ili i sveze cedjeni iz sokovnika? I da li moze sok od pomorandze ili neki drugi sveze cedjeni? Lakse mi je da cujem vasa iskustva, nego da isprobavamo i da se muci sa povracanjem

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Refluks (GER)
17.10.2015 23:18:07   
doktorkakristal
ja vec rekoh nikakve sokove ne unosi,cak i sad kad je ponudim ona uzme proba i ostavi ,dok je bila manja ja nisam ni pokusavala

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Refluks (GER)
18.10.2015 1:36:42   
Rosita
Daci, sto su ti iskljuceni mlecni proizvodi? Ni ja ne jedem.
D je posle sest meseci imao samo cesto stucanje. I dan danas lako pocne stucati, kao i ja sa refluksom. D je refkux imao zbog alergije na mleko, tako da se sredilo kad je izgubio kontakt sa mlecnim, ostalo je sve jeo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Refluks (GER)
18.10.2015 11:18:01   
dddaca
Nisu joj iskljuceni mlecni proizvodi, vec ja jedno po jedno iskljucujem, kako vidim da joj smeta. Radili smo alergiju na mleko i nije bilo reakcije...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Refluks (GER)
24.10.2015 14:56:32   
lejla1206
Drage mame, podelila bih sa vama nasu situaciju i volela bih da cujem vase misljenje. Bebac je star 2 meseca i 1 nedelju. Pre tacno dve nedelje sam primetila da mu je nosic zapusen i da malo susti dok dise. Tog jutra je i prvi put bljucnuo mleko, iako pre toga nikada nije bljucao posle jela. Odvedem ga kod dr, kada ga je preslusala zakljucila je da ima spazam na plucima(stariji bata mu je preneo virus) i ukljucila ihhalacije berodualom i pulmicortom. Medjutim bebac od tada pocinje da povraca mleko u mlazevima, nekada odmah posle jela, nekada posle sat vremena , a nekada i posle 3. Povraca dnevno po 2-3 puta, a nekada i nocu. DR nam je rekla da predjemo na Aptamil AR, medjutim on i njega povrati. Svaki put sam pazljivo proveravala sadrzaj mleka koji povrati i on je zaista uvek pun sluzi i slajma. Prestali smo sa inhalacijama, sad pije antibiotik i kasalj se dosta pojacao i povracanje nastavilo. Danas je toliko kasljao da je odmah posle toga povratio. Prvi mesec je napredovao 1400 gr, a ovaj 300 gr sto me je jako zabrinulo i dovelo do toga da sumnjam na Refluks. Primetila sam da mu se ovih dana skuplja pljuvacka u uglovima usana.
Inace je uglavnom raspolozen, ponekad bude malo razdrazljiv, lepo spava i ne odbija hranu. Da bi se umirila jer se kidam od sekiracije zakazala sam pregled 28.10. kod dr Perisica. E sad me brine da li ce on moci na tom pregledu imati jasnu sliku o bebi jer je i dalje prehladjena i povraca. Zanima me da li je neko imao ovako iskustvo? I da li je ova prehlada mogla biti okidac za Refluks?

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here