|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
29.9.2016 16:19:26   
Anck Su Nmaun
Ne razumem sta im je bilo tesko da odma urade UZ i znate na cemu ste user posted image

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Refluks (GER)
30.9.2016 10:37:55   
Sandricak
Ma nisu normalni... videcemo u cetvrtak kakvi smo na vagici..
A sad nekad bljucne vise nekad ne bljucne uopste... mada ja se ponasam kao da je ger... nosam ga posle sisanja digla sam vise dusek obrcem na stranu kad presvlacim..

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Refluks (GER)
6.10.2016 11:40:57   
Anck Su Nmaun
Kod nas je stanje mnoogo bolje. Uveli kasice, jedna dve bocice Ad mleka na dan , ostalo dojim i jako malo izbacuje. Ja sam prezadovoljna a videcemo na merenju kakvo ce biti stanje sa kilazom.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Refluks (GER)
6.10.2016 11:48:41   
Sandricak
Mi i dalje izbacujemo ali ne posle svakog sisanja... e videcemo danas sta kaze vagica, idemo u 2 na kontrolu i merenje, a ako nam se posreci mozda i prvu vakcinu dobijemo napokon...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Refluks (GER)
13.10.2016 17:27:59   
Sandricak
Prvu vakcinu smo dobili, kasnimo mesec dana, ali smo dobili... sa 2 meseca imamo 6040, dobio je 960grama...ona kaze da je to ok, ali praticemo... i dalje izbacuje, valjda ce se to srediti... a bas ga nosam, podignut je stalno i u jajetu lezi, na jastukui kad je na krevetu... Ne znam vise sta da radim...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Refluks (GER)
13.10.2016 18:16:02   
Milena18
Sandricak, nemoj se sekirati. I moja beba bljucka stalno, nekad malo manje, ali dođe neki dan, kao juče na primer, kada posle svakog podaja izbaci popriličnu količinu. Ona je dobila 1030 gr za mesec i šest dana. Lekar nam je rekao da je to super i da nema razloga za brigu.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Refluks (GER)
13.10.2016 18:43:24   
Anck Su Nmaun
Sandricak pa lepo je dobio za drugi mesec, ne znam sto se nerviras?
A to za bljuckanje, nama se smanjilo kad smo uveli kasice i AD. Tako da izdrzi jos malo do kasica i bice lakse.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Refluks (GER)
29.10.2016 22:29:29   
Nimfa
Mame treba mi vas savet,porodila sam se 18.06.2016. bebac je odmah poceo da siska i sve je bilo uredu prvih mesec ipo dana,da bi on krenuo da bljucka i povraca nakon svakog podoja . Na kontroli sa dva meseca je dodao 900 g pa smo po uputu lekara snimali zeludac tj. radili smo UZ pilorusa i nalazi su super. Povracanje se nastavilo i na kraju je bebac poceo da gubi na kilazi pa nam je doktorka preporucila dohranu , inace imala sam i dosta malo mleka i beba je stalno bila gladna . Pocela sam da dajem aptamil AR uz dojenje i kad popije dohranu niti povraca, ponekad malo bljucne,ali posle sisanja odmah izbaci sve. Sada smo skoro samo na dohrani. Problem je sto par nedelja od uvodjenja dohrane nije uopste povratio,a zadnjih par dana je pocelo opet , danas je bas kolicinski dosta povracao posle svakog hranjenja. Ne znam sta je uticalo na to da on opet krene sa povrackanjem kad se sve smirilo?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Refluks (GER)
30.10.2016 5:17:27   
Anck Su Nmaun
Desava se da se opet pojaca taman kad mislite da je gotovo sa tim. Samo ga malo vise pripazite( da ga ne vrtite, kako ga drzite i ostalo) i trebalo bi uskoro da se vrati na staro tj. Da mu bude bolje.
A sto se tice mleka..i kod nas je doslo do prekida dojenja i prelaska iskljucivo na formulu bas zbog toga. Zao mi je al sta da se radi.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Refluks (GER)
30.10.2016 8:03:43   
Nimfa
A kada je prestalo to povracanje , mislim skroz da se ne vraca vise ?
Imam cerkicu koja je takodje imala blazi oblik i sa 10 meseci je prestalo,samo sto ona nije uopste gubila vec dodavala bas dosta

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Refluks (GER)
30.10.2016 9:32:44   
Anck Su Nmaun
Pa to ti tacno niko ne moze reci, uglavnom sto je stariji treba sve manje da povraca. Mislim nema pravila, do 12 meseci sigurno ce prestati e sad nekom pre nekom kasnije.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Refluks (GER)
30.10.2016 9:48:20   
IvanaSK RR
Nimfa, mi nemamo ger, a jos bljuckamo, i kasice.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Refluks (GER)
28.11.2016 14:01:07   
Sandricak
Nimfa, kakvi ste sada, jel se smanjilo bljuckanje? Mi imamo 3,5 meseca i znacajno nam se sada smanjilo, desi se jos ponekad, ali nije kao sto je bilo... na kontroli sa tri meseca imali smo 6,950, a rodjeni sa 3,800...
Smirice se to samo od sebe...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Refluks (GER)
28.11.2016 16:25:36   
Anck Su Nmaun
Evo mi da se upisemo, malopre u mlazu svo mleko izbacio user posted image
Taman se malo smirilo, jedva da je bljuckao i ssad sve u mlazu napolje user posted image user posted image

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Refluks (GER)
9.12.2016 22:49:35   
palcica zvoncica
Da prijavimo i mi bljuckavca :(
Imam pitanje-kako je utvrdjen GER kod bebe, konkretno kako dr Perisic utvrdjuje, posto planiram bebu kod njega da vodim?
Da li radi RTG, UZ, pa PH-metriju ili odmah salje na PH-metriju?

Da li je necija beba odbijala flasicu i samim tim i AR AD mleko i jeste uspele na kraju sa formulom?

Malecka ima 5 meseci, dojena beba, sa 3 meseca meni ukinuto sve mlecno jer su pocele zelene sluzave stolice a negde oko 4. se bljuckanje naglo pogorsalo. Uznemirena je, izvija se, naglo zaplace in zacrveni se, slabo spava, nijedan polozaj joj ne odgovara, bljucka u mlazu i satima nakon dodjenja. Vece nam je narocito problematicno kao i noc. Probali smo nekoliko AR mleka po savetu pedijatra, bar uvece/nocu, medjutim flasicu nece ni da vidi, probala sam vise vrsta (cak ni moje mleko na flasicu nece). Postaje mucno koliko se pati i planiram da je vodim ovih dana kod dr pa me zanima kojim redosledom on to utvrdjuje.

Imam vec jedno dete, i on je bljuckao,ali njega kiselina nije ovako ubijala, sredilo se malo nakon uvodjenja cvrste hrane.
Za ovo sam ubedjena da je za Nexium ili Ranisan.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Refluks (GER)
12.12.2016 9:57:45   
Anck Su Nmaun
Pozdrav Palcice, dobrodosla na forum
Za utvrdjivanje GERa je dovoljan UZ, tu se sve lepo vidi, nista vise ne morate raditi.
Ja nisam koristila AR formulu jer smo krenuli sa kasicama, a tada sam ga dojila.
Ako jos doji daj mu pre podoja na kasikicu neke kasice da zacementira pa ce ici lakse i manje ce izbacivati.
Kad je hranis obavezno sedeci polozaj, i gledaj da je ne stiskas za stomak ako bi je nosila od sebe ( kod mene se to pokazalao kao naj gore jer je tada naj vise bljuckao).


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 12.12.2016 9:59:21 >

(odgovor članu palcica zvoncica)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Refluks (GER)
14.12.2016 9:18:52   
Nimfa
Sandricak tek sada vidim post i dalje bljuckamo u mlazu malo se smiri pa opet . Prestala sam da dajem AR jer ga vise ne zasicuje ,kaki zeleno pa sad dajem obicno AD , povracka samo malo viise nego sto je povrackao AR . 29-og idemo kod gastroenterologa pa da vidimo sta ce on da kaze. Inace smo vec imali zakazano i zakasnili smo 20 min a covek otiso , vise lekari nemaju radno vreme u bolnici samo jure po privatnim klinikama , a zakasnila jer sam morala da vodim i cerkicu koja cele noci povracala i u kolima plus,a deset min izgubila na ulazu u bolnicu jer je bila uzasna guzva. Ne opravdavam sebe ali mi kasnije jedva opet zakazali , kritikovali me da nisam smela sebi da ozvolim da izgubim termin , ma pukla sam user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Refluks (GER)
14.12.2016 9:22:49   
Anck Su Nmaun
Jao Nimfa bas mi je zao:(
A kako napredujete sa kilazom? Jeste dobri?

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Refluks (GER)
14.12.2016 9:28:39   
Nimfa
Na merenju sa puna 5 , je duplirao porodjajnu tezinu i dr je rekla da je to dobro , ovako je dodao 300g za mesec,kaze da je solidno moze i bolje , ali i to nije lose. Inace sad idemo i kod fizijatra na vezbice pa ga i to malo podstice na bljuckanje, videcemo kako ce biti sa kg ovog meseca .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Refluks (GER)
14.12.2016 9:40:23   
Anck Su Nmaun
Oodlicno user posted image samo da napreduje , ostalo se sve da nekako istrpeti.
Meni kad je u trecem slabo napredovao, ja sam se bas bilauplasila, ali sam to brzo sve dovela u red user posted image
Sad mm kaze da ga trpam da jede ali fino napreduje i nema brige.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Refluks (GER)
25.12.2016 22:57:37   
palcica zvoncica
Hvala na dobrodoslici, kamo srece da nikad nismo dosle na ovu temu. Citam, citam, citam i nije mi dobro sta sam sve procitala, koliko se napatiste.:(
Elem, mi smo bebu vodili kod Perisica privatno,nije nikakve analize radio, kaze iz price se vidi da je refluks. Meni je vec odavno iskljuceno km jer je beba kakila sluzavo zeleno, pa smo bljuckanje zbog toga eliminisali. Perisic dao Nexium jednom dnevno i sto pre da pocnemo sa kasicama tj. pahuljicama uvece (Nestle Nestum ili Sinlac).
Pahuljice je prevristala, kako i zasto ne znam, haos kako ih pojede pa mi pedijatar rece da prebacim obrok za dan i da probam obican pirinac i to je vec malo bolja opcija.Mada ona malo toga pojede, ali ajde svakako je trebalo da krenemo sa cvrstom hranom.
Medjutim, meni beba bukvalno sad luduje nocu i pored Nexiuma.
Sisa na 2,5h pa kad sisa onda 2,5h bude budna, place, podriguje, bljucka..,ne mogu nikako da je uzmem,nijedan joj polozaj ne odgovara.
Spava na nagibu ali i tu se bacaka i budi.Ja sam mrtav covek koji hoda, a beba dan i noc vileni i nervozna, Perisic tvrdi samouvereno da je to nemoguce pored Nexiuma user posted image

Ima li neko slicno iskustvo?
Ja zivota mi ne znam vise sta da radim. Premestala sam kasice,menjala pirinac, sad sam probala Nexium uvece da dam, inace ga ujutru pije jer nam je noc uzasna i nemam vise ideju sta dalje. Flasicu, AD AR nece da vidi.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Refluks (GER)
26.12.2016 8:16:21   
IvanaSK RR
Palcice zvoncice, ja stvarno ne znam sta pametno da ti kažem, osim da ti pruzim veliku podrsku, da to sve brzo prestane.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu palcica zvoncica)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Refluks (GER)
26.12.2016 8:31:37   
Anck Su Nmaun
Palcice iscitaj malo tgemu svasta smo pisale.
Probaj pre podoja ili mleka, kako vec dajes da joj das par kasikica pahuljica ili one vodice od pirinca, onda to "zacementira" pa bi trebalo manje da izbacuje.
Takodje posle svakog podoja , moras je nosati odnosno drzati uspravno bar pola sata ako bas toliko izbacuje.
A to vristanje i plakanje, verovatno je muci stomacic. Moj je znao da place ako ne podrigne lepo pre spavanja.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Refluks (GER)
26.12.2016 12:01:13   
Nimfa
Palcice nama su preporucili da neko vreme dok sam dojila,dojim bebu pet min na jednu dojku pa pet min na drugu , a zatim da se izmuzem i dajem bebi na kasicicu sve dok se ne zasiti. Na taj nacin bebi nikad nije pun zeludac i dajes joj vreme da svari. Nama je to pomagalo neko vreme , pa mozes da probas. Inace mi smo od obicnog AR mleka napredovali 600g , s obzirom da je prosli mesec dodao 300g ja sam prezadovoljna. On inace povracka kao i ranije , cak sam primetila da i kasicu povrati nekad

< Poruku je uredio Nimfa -- 26.12.2016 12:02:09 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Refluks (GER)
12.1.2017 21:30:16   
Milena18
Evo da konačno napišem kako smo prošli na pregledu.
Moja beba ima GER, ali bez upale jednjaka što je, naravno, mnogo blaži oblik. To se ni ne tretira kao bolest, nego kao fiziološka pojava kao npr. fiziološka žutica kod novorođenčeta. Napredovala je 330 gr za 18 dana, doktorka je baš zadovoljna, a i ja, s obzirom na to da je pre toga dodala samo 340 gr za ceo mesec. Ona pretpostavlja da će se sve srediti za par meseci, kad bude počela da sedi i jede više kašica, ali svakako ćemo pratiti. Na kontrolu idemo za dve nedelje, do tada sam ja na dijeti bez mlečnih proizvoda, da isključimo i netoleranciju na laktozu i proteine iz kravljeg mleka kao moguće uzroke bljuckanja.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here